Mystiq.org - forum: Dodge != Rage -> Spelly -> Bugreport

Jump to content

Report ID 2615 Title Dodge != Rage
Product Spelly Status Opravené (Severity 3 - Medium)

Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Report ID #2615: Dodge != Rage

#1 User is offline  
Madmike 

  • Group: VIP
  • Posts: 26
  • Joined: 21-January 10

Posted 25 June 2010 - 03:34 PM

Mozno to znie cudne a vela ludi ma za to bude nenavidiet, ale vsimol som si, ze to tu dava Rage z dodgu...
Z dodgu podla mna NEMA byt rage. (ano, stara wowwiki hovori inak, podla mna len blby preklep, ktory odstranili az neskor)
- na inych serveroch, kde som hral to totiz bolo (podla mna) opravene.

"rage/hit says that you do generate rage from dodge. I found this exceedingly hard to believe so I went and tested it on my druid. There appears to be no rage generation from a dodge, or if there is, it is so small I could never observe it myself. Can anyone confirm the article's assertion? If not, this should be corrected. If so, what is the formula for dodge?" - z wowwiki z clanku "Talk:Rage - Normalisation(Burning Crusade)"

Definicia Rage:
"By default the rage bar is empty, and builds only by being hit, by dealing damage, or by using certain abilties."
Definicia Dodge:
"Dodge is a form of melee mitigation where the entire melee swing is avoided." => nie si hitnuty = 0 RAGE

Dalsia vec: "Rage can be generated with several different methods. The primary cause of rage generation is by being attacked, which varies based on damage taken. Attacks that are blocked, parried, or absorbed (as with Power Word: Shield) also generate rage. The druid feral talent Natural Reaction allows druids to generate a fixed amount of rage when they dodge."
- Shield a Natural Reaction su z WotLK-u, ale ziadna ina zmena v patchi ohladom dodge/rage nebola

Logicky mi to ani tak nepride... ved ked sa uhnem, nema ma co boliet a teda nemam ako produkovat Rage. Parry je ina vec, kedze tam bloknes zbranou = citis nejaky ten efekt.

Na ofiku som v dobach TBC nehral, takze nemam ziaden iny dokaz, len to logicky spochybnit... Ak tu niekto taky je, prosim o vysvetlenie MA / NEMA byt Rage z Dodgu (pripadne konkretne u warra), NIE dalsie veci typu "na wowwiki je to tak"

btw: som warr tank, takze ak to tak nema byt, bude mi lepsie :)

Thx :)


A este jeden EDIT, sice o druidovi, ale to je jedno, kedze sa jedna o dodge: "http://www.wowhead.com/forums&topic=34516"
snad to potvrdi to, ze aj wowwiki sa moze niekedy mylit :)

A este z jednej diskusie Parry vs Dodge: "http://www.tankingtips.com/2008/06/10/avoidance-outside-the-math-dodge-parry-defense-block/" - je tam toho o Dodge = no rage viac, lae sa zameriavaju hlavne na avoidance :)

"MadTanker reply on September 4, 2008 11:29 am:

I know this is really old, and may never be seen, but:

Dezdemone reply on June 11, 2008 9:37 am:
One point that should be mentioned is that just because you parry doesn’t mean you actually HIT the boss when you parry! No hit = No rage which means that your parry was worse than useless.

this isn’t true, if the boss attacks you and you parry that attack, it is still considered “the boss hitting you” though you take no dmg, you do still get incoming rage as though you were dmg’d. and if your gemmed for a bit of HR, you get the speed boost generating more rage and more threat.

Dodge an attack = no threat. No hit incoming = no rage, no faster white output = no threat or rage.

Dodgeing attacks is the best “avoidance” but it has no rage or threat increase with its build. I can see where this build is useful, however the parry build while not as much avoidance, does generate more rage and threat. The total avoidance by both builds side by side in the end is barely noticable in combat. However I think you would see a diffrence in the amount of rage and threat the parry build produces. All in all though,

Parry Vs Dodge: Style prefrence. More avoidance or more rage and threat. If my healer is top notch, im going parry all the way. 2k dps is no joke, and I dont want a mob to break cause of it. w/e it takes to make the most threat and live."

This post has been edited by Madmike: 25 June 2010 - 04:10 PM



Page 1 of 1  
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Replies (1 - 6)

#2 User is offline  
Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 26 June 2010 - 08:39 AM

Upravuji status na: Opraví nová revize
Upravuji vážnost na: 3 - Střední
Updatuji verzi na: Revize 1825
Report zafixován v: Revize 1825

Pěkný Bug Report. :)

#3 User is offline  
woid 

  • Group: VIP
  • Posts: 325
  • Joined: 04-July 08

Posted 26 June 2010 - 08:31 PM

Quote

Mozno to znie cudne a vela ludi ma za to bude nenavidiet, ale vsimol som si, ze to tu dava Rage z dodgu...
Z dodgu podla mna NEMA byt rage. (ano, stara wowwiki hovori inak, podla mna len blby preklep, ktory odstranili az neskor)
- na inych serveroch, kde som hral to totiz bolo (podla mna) opravene.

Blby preklep ktery je na wowiki od preTBC az pred WOTLK ? V patch changes wow->tbc, taky neni nic o zmene pridavani rage.

Quote

Logicky mi to ani tak nepride... ved ked sa uhnem, nema ma co boliet a teda nemam ako produkovat Rage. Parry je ina vec, kedze tam bloknes zbranou = citis nejaky ten efekt.
Na ofiku som v dobach TBC nehral, takze nemam ziaden iny dokaz, len to logicky spochybnit... Ak tu niekto taky je, prosim o vysvetlenie MA / NEMA byt Rage z Dodgu (pripadne konkretne u warra), NIE dalsie veci typu "na wowwiki je to tak"

RAGE = vztek, hněv zlost ... nadšení, extáze (rika seznam)
=> Kdyz se budes prat a nekdo ti bude davat pesti, ty mu uhnes. Tak te to nastve stejne jako by si ji vykryl, nebo jako by si jí dostal. Jedine kdyby te sam netrefil, tak by to melo mensi "efekt nastvavani".
Stejne jako kdyz ve hre zautocis na moba (neutral) a prvni ranu das MISS. Mob furt nic nedela. Ale kdyz prvni ranu das dodge (tzn ze ten mob ti uhnul), tak se na tebe rozebehne.
Me teda nepride nelogicky ze by dodge melo davat rage. ;-)

Ted sem se ptal ve hre a typek mi tvrdil, ze prej na 100% vi, ze parry ani dodge rage na offiku na TBC nepridavalo. Takze na vzpominky hracu z offi nvm jestli muzeme dat. :)

vsechno co si sem napsal je z wowiki pro wotlk
Uz sme to jednou resili a dosli sme k tomudle: TBC http://www.wowwiki.c...e&oldid=1320814
Attacks that are blocked/parried/dodged also generate rage.

Vzhledem k tomu ze jak pises wowiki muze mit chybu... Tak jedinej dukaz bych videl ve videu z offi z TBC. Ale zadny videjko z pohledu wariora tanka, u kteryho je v interface videt co dostava. A je na 100% z offiku, sem nenasel..

#4 User is offline  
Madmike 

  • Group: VIP
  • Posts: 26
  • Joined: 21-January 10

Posted 26 June 2010 - 09:59 PM

potom preco nepridava MISS rage? je to to iste ako Dodge, prakticky... :)

ked si kuknes tie prilohy z wowheadu, mas tam patch 2.4.3 - sice z druida, ale jedna sa o dodge... a potom ohladom Avoidance, co je ta debata, kde sa pise okrem ineho aj to, co som citoval

This post has been edited by Madmike: 26 June 2010 - 10:05 PM


#5 User is offline  
woid 

  • Group: VIP
  • Posts: 325
  • Joined: 04-July 08

Posted 26 June 2010 - 10:15 PM

prakticky to neni stejny
dodge - uhnes sam
kdyby si nic nedelal tak by te trefil

miss - netrefi te (chyba protivnika)
nic nedelas, nehejbes se a netrefi te

#6 User is offline  
Madmike 

  • Group: VIP
  • Posts: 26
  • Joined: 21-January 10

Posted 27 June 2010 - 12:20 AM

prave, netrafi ta a v tom je ta spolocnost :)

btw: ked si vsimnes old wiki report, najdes tam "corrected dodge" alebo nieco takeho, nechce sa mi to opat hladat - ano, aj ja som bol z toho mimo(ved som ti to pisal v real-time), ze to opravili az po X mesiacoch, ale proste chyby sa stavaju... Neviem preco by potom aj tie ostatne clanky, nezavisle na sebe hovorili o 0 rage za dodge(ci uz druid alebo warr)... radsej spochybnim jedno slovo na wowwiki ako XY inych clankov, ktore su podla mna doveryhodnejsie, kedze su priamo od hracov. A nie jeden, ale viacero clankov tomu nasvedcuje, ako som ti uz vtedy pisol, ja sa nevzdam len tak, ked si myslim, ze mam pravdu :)

Mnozstvo rage to tankom ovplyvni minimalne, sice budes mat parkrat NO rage stav, ale max na 2-4 sekundy, co az tak nezavazi (odskusane).
Dalsia vec: neviem preco by s prichodom WotLK-u menili takuto zavaznu vec... cital osm, ze planovali znizit avoidance vseobecne, ale o meneni RAGE z DODGE som sa nikde nedocital. Ako som ti uz aj vtedy pisal, nasvedcuju tomu aj tie clanky o nespokojnych warroch z WotLK-u, kedze v Ulduare sa im meni equip na dodge a proste nemaju rage - pri tych dmgoch a avoidance to uz urcite nieco zavazi. Nechcem sa odvolavat na odlisnosti TBC vs WotLK (ani jedno som nehral na offiku), ale clanky tomu zatial tak nasvedcuju...

Ine dokazy o tom nemam (video, vypoved priameho svedka) a viem, ze by som toto omielal dookola... Ak su doveryhodne dokazy, sem s nimi a zmierim sa s tym tak, ako to ma byt. Ale zatial by som chcel mat server co najblizsie k offiku a ak sa nemylim, myslim, ze to zvysi kvalitu servera, aj keby to mohlo trosku znepokojit nasich tankov :)

This post has been edited by Madmike: 27 June 2010 - 08:55 PM


#7 User is offline  
Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 27 June 2010 - 07:28 PM

Upravuji status na: Opravené!


Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist