Mystiq.org - forum: Mage a Arcane Missiles ... -> Spelly -> Bugreport

Jump to content

Report ID 2483 Title Mage a Arcane Missiles ...
Product Spelly Status Opravené (Severity 3 - Medium)

Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Report ID #2483: Mage a Arcane Missiles ...

#1 User is offline  
Colette. 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 155
  • Joined: 01-February 10

Posted 08 June 2010 - 02:46 AM

Tak sjem podrobil svého Mága pár testům a mám pár závěrů:

1) Arcane Concentration (alá Clearcasting) procuje z jakéhokoli ticku Arcane Missiles.

Citáty z Wowwiki:

1 a ) Unlike "on spell hit" effects, Arcane Concentration cannot proc off each hit of an Arcane Missiles' bolt, but only off the initial hit of AM itself.
1 b ) Another helpful talent is Arcane Concentration. A common tactic in groups when so talented is to cast a fast, cheap spell (like Scorch or an upgraded Frostbolt) until clearcasting is achieved, then cast a free Arcane Missiles.

První citát mluví za vše. Druhý ho podporuje v tom, že neřekli "spamujte missiles, než vám procne Clearcasting".

Dále, když se spustí Clearcasting, měl by vám zůstat na další kouzlo; v případě Missilek na celé další Missilky. Takže třeba mi procnul Clearcast na 15s, dal jsem Missilky, a když dojížděly, zbývalo mi ještě 9s toho Clearcastu. Ale jakmile jsem dokouzlil Missiles, tak ten Clearcast ZMIZEL. I když teoreticky jsem ho měl mít ještě dalších 9s. Prostě jsem jakoby spotřeboval svůj Clearcast. To zní zcela logicky. Ale teď ...

2) Když přeruším kouzlení Arcane Missiles dřív, než by dojely samy, Clearcast mi zůstane!

Takže mi stačí udělat si makro "/stopcasting + /cast Arcane Missiles" a Clearcast mi nemizí. Tzn., že mám i z talentu permanentních +30% na Crit --> Missilky kritujou víc --> velmi pravděpodobně dostanu okamžitě další Clearcast (procuje z Critu).

3) Při zapnutém Bloodlustu a Icy Veins mám Clearcast furt a nejméně 50% všech ticků Missilek je krit. To je důsledek bod 2. Mám 25% crit v základu a neustálý Clearcasting mi přidá permanentních +30% Crit. To je hlavní problém. To, že každý jednotlivý tick může kritnout či být resistnut, je v pořádku.

4) Když takto pravidelně přerušuji Cast a mám neustále Clearcast, většina mých Missilek je zadarmo. Než mi procne první Clearcast, teču s manou jak sud s pivem, ale pak to je OK. Zde jen je jedna nesrovnalost; občas mi to tu manu prostě sežere. Poměr je zhruba 2 Missilky zdarma a jedna za manu. Zprvu sjem si to nedovedl vysvětlit. Ale vidím to takto: Když už pod jedním efektem Clearcastingu abortuji Cast a začnu další, tak mi to sežere manu, protože mi ten Clearcast neprocne znova. Abych měl permanentní úsporu many, musí mi z každých Missilek aspoň jednou procnout Clearcast. Když ne, tak mi sice při výše zmíněném postupu zůstane jakožto "kritovací buff", i když mi už manu neušetří. S tím, jak ale v tomto případě kritujete, vám Clearcasting skutečně procne prakticky z každé salvy Missilek ...

Co opravit? Nejlépe dvě věci:

a ) Aby procovala Arcane Concentration (neboli Clearcasting) jen z prvního ticku Missilky.
b ) Aby mi zmizela Arcane Concentration, i když abortuji kouzlení Arcane Missiles. Je logické, že když začnu s Clearcastem kouzlit Frostbolt a přeruším to, nespotřebuji Clearcast a zůstane mi. Arcane Missiles jsou ovšem channeling; manu si vezmou na začátku a Clearcasting tu zůstává pouze jako Buff pro ten krit. Měl by ovšem zmizet s ukončením channelingu, ať už přirozeným, či vynuceným!

This post has been edited by Colette.: 08 June 2010 - 11:37 AM



Page 1 of 1  
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Replies (1 - 10)

#2 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 08 June 2010 - 10:15 AM

c ) opravit missilky tak, aby se nebugovaly - napr kdyz castim missilky na target, kterymu nedam killing blow ja, bugnou se a nejakejch 6s nejdou pouzivat - teda manu odectou, postava se tak nejak podivne krouti, ale missilky nelitaj

#3 User is offline  
Gossip 

  • Group: VIP
  • Posts: 118
  • Joined: 29-January 10

Posted 08 June 2010 - 11:29 AM

+1 snad se stim neco udela colleto

#4 User is offline  
woid 

  • Group: VIP
  • Posts: 325
  • Joined: 04-July 08

Posted 08 June 2010 - 12:28 PM

wowwiki červenec 2008

o tom clearcastingu to pisou tady http://www.wowwiki.c...s&oldid=1548485 popripade tady http://www.wowwiki.c...e_Concentration


Ale zase s tohodle sem pochopil že některé trinkety apod. mají mít šanci na sepnutí každým tikem misilky.
http://www.wowwiki.c...s&oldid=1548485
"A notable effect of the fact is that "on spell hit" abilities, such as Mark of Defiance, can proc off each missile, similar to "on spell crit" abilities. However, "on spell cast" abilities, such as Mystical Skyfire Diamond, only have a chance to proc on each casting of the spell, not on each bolt."

http://www.wowwiki.com/Patch_2.2.0
"Arcane Missiles: Some procs were not triggered by this spell and now will be (such as Eye of Magtheridon)."


Jinak ostatní přepočty speldmge apod, jak si taky někdo stěžoval jsou OK... dnešní ráno na DEVu
http://oldheroes.hy.cz/woid/misil.jpg
Žádný buffy, ani parta s nikym, akorát slušný eqip. Kouzlil sem jenom misilky, nezapínal sem AP, Icy Veins atd.

#5 User is offline  
dzikiii 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 416
  • Joined: 24-July 09

Posted 08 June 2010 - 03:41 PM

Pěkná práce v DEVu (+1) ; Máte hrát za válečníka a spamovat Piercing Howel :) Ale ne vážně, když jsem viděl 12k dps na curátorovi pri evokaci asi to není ok, nebo "skoro" IK šamana v aréně :) 1x misilky instant pyro - smrt..Snad se to povede. Hodně štěstí :)

#6 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 08 June 2010 - 03:53 PM

nechapu, ze furt nekomu neni jasny, jak ty missilky maj fungovat... uz to tu psalo milion lidi v milionu topicu...

proste channeling spelly se chovaj uplne stejne jako klasicky casteny spelly... tudiz kazdej hit kazdy missilky z ty salvy 5ti kusu ma sanci na spusteni trinketu, abilit atp... JEN CLEARCASTING MA VYJIMKU - je to tam jasne napsany, ze JEN CLEARCASTING (ted si nejsem 100% jistej, jestli je jedinej, ale mam za to, ze je) ma sanci na procnuti pouze z PRVNI missilky z cely salvy...
=> TZN, ze z tohodle pohledu neni potreba opravovat missilky, ale CLEARCASTING tak, aby procoval pouze z prvni missilky z cely salvy

pak je tu druha vec a to bugovani clearcastingu tim, ze kdyz clovek nenecha dochannelit celou salvu (ja to prerusuju asi 0,3s pred koncem, kvuli diffu a pingu), tak se neodesle neco jako "channeling ukoncen", coz je nejakej trigger/prikaz/whatever, kterej ma rusit clearcasting, stejne jako ho zrusi docasteni treba arcane blastu
=> TZN, ze z tohodle pohledu je potreba opravit MISSILKY tak, aby se clearcasting rusil i tim, ze se na server odesle informace o interuptu channelingu, ne jen o jeho uspesnym dokonceni

a nakonec je tu treti problem - bugovani missilek jako kouzla... nastava v celku nahodne, ale nejvic reprodukovatelny to je, kdyz channelite missilky na moba, kteryho ale nedorazite vy sami tema missilkama - nedate killing blow a mob umre, zatimco na nej ma od vas jeste letet dalsi missilka... pak se AM v 90% pripadu bugnou tak, ze nejsou nekolik dalsich sekund pouzit... prejnejc server zaznamena pozadavek na spusteni channelingu missilek, odecte manu (channeling spelly si ji berou predem), ale pak se to bugne a missilky nelitaj
=> TZN je treba opravit MISSILKY, aby se nebugovaly

#7 User is offline  
Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 14 June 2010 - 03:13 PM

Upravuji status na: Převzaté
Upravuji vážnost na: 1 - Nízká
Updatuji verzi na: Revize 1825
Report zafixován v: Revize 1825

Prosím o re-test na DEV serveru.

#8 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 June 2010 - 10:45 AM

OK, zkousel sem...

1. clearcasting stale procuje z jakykoli missilky, ne jen z prvni
2. clearcasting se nyni spravne ztrati, kdyz umele prerusim channeling missilek, ale nyni nezmizi, kdyz je necham docastit :-D

... dal zatim nema cenu testovat...

#9 User is offline  
DoDo 

  • Group: VIP
  • Posts: 953
  • Joined: 23-February 09

Posted 15 June 2010 - 03:21 PM

No a momentálně je na testu haste buglej JAKO PRASE. Když si zapnu heroism + icy veins (což má být 1,2*1,3=56% haste) má se to zrychlit na casting time 3,2s [5/(1+(50/100))] a místo toho to tlačí missilky za 2,0s!!! Nevim jestli je to důsledek poslední opravy nebo je to tak momentálně na Insomnii, ale rozhodně se to musí opravit.

#10 User is offline  
Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 15 June 2010 - 08:05 PM

Zkuste znovu.

#11 User is offline  
Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 18 June 2010 - 10:38 AM

Upravuji status na: Opravené!
Upravuji vážnost na: 3 - Střední


Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

1 User(s) are reading this issue
1 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist