Mystiq.org - forum: Taunt vs taunt maska -> Spelly -> Bugreport

Jump to content

Report ID 2146 Title Taunt vs taunt maska
Product Spelly Status Není bug (Severity 0 - None Assigned)

Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Report ID #2146: Taunt vs taunt maska

#1 User is offline  
Amatter 

  • Group: VIP
  • Posts: 296
  • Joined: 03-July 08

Posted 11 May 2010 - 10:16 AM

Taunt použitý na moba bez taunt masky by mal dorovnať tvoj threat na pull aggro, čiže 10-30% nad threat prvého človeka v aggre, čo funguje.
Taunt použitý na moba s taunt maskou by mal dorovnať threat s threatom prvého človeka v aggre, čiže by sa človek mal dostať na druhú priečku v threate. Toto však vôbec nefunguje, taunt proste nemá žiadny účinok

Svoj záver usudzujem hlavne podľa Omenu, ktorý po použití tauntu na immune bossa dorovná threat s tankom. Omen podľa bossa sám ressetuje aggro podľa fáz, nepočíta aggro na bossoch, kde aggro neexistuje (essence), preto mu celkom dôverujem, že túto akciu, a to taunt, zobrazuje tak, ako fungovala na offi. +Niekoľko ľudí vravelo, že to proste má tak fungovať.

Bohužiaľ som nenašiel žiadny písomný dokument o tom ako to má presne fungovať a čo ma dosť pletie, nenašiel som ani video z pohľadu tanka, ktorý by používal taunt na to, aby sa udržal druhý v aggre.

Týmto reportom by som chcel hlavne rozviesť diskusiu, aby sa prišlo na to, ako to má fungovať, netvrdím, že to je na 100% takto, len sa mi jednoducho nezdá, že na offi sa warr tank dokáže udržať druhý v aggre, keď nedostáva žiadny dmg, teda má minimum rage a tu je to priam nemožné...


Page 1 of 1  
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Replies (1 - 5)

#2 User is offline  
Piskle 

  • Group: VIP
  • Posts: 111
  • Joined: 02-January 10

Posted 12 May 2010 - 07:58 AM

taunt maskou by mel funkovat na Gurtogga, zrovna pred 2 a 3 dnama jsme tam blbli, zkousel jsem nejet agro potom taunt, a dalsi moznosti, a na vetsine pokusech mi to dorovnalo na agro prvniho cloveka.

po par wipech se mi bud omen zblaznil nebo nevim, ale taunt nefunkoval.myslim si ze tim padem je jediny problem kdyz se wipny a on avaidne, ze potom je ten taunt nejaky divny. Mozna fullovym RLG raidu by se to odbuglo, ale toto nema byt reseni problemu.

#3 User is offline  
trim 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 3
  • Joined: 25-July 11

Posted 10 November 2011 - 05:05 PM

Taunt použitý na moba bez taunt masky dorovna threat a nabere NPC na sesilatele tauntu pricemz v omenu skocite na prvni misto a druhemu za vami zbyde stejny threat jako mel v okamziku pouziti tauntu, ne ze vam to hodi 10%-30% vice nez ma on.
Taunt použitý na moba s taunt maskoudorovna agro s prvnim v omenu(nebo jinem programu) a nenabere NPC na sesilatele. Sesilatel je tedy 2. v agru,testovano na voidovy v TK a na gruulovi v GL, nekdy se ale NPC(boss) zblazni a vubec toto nerespektuje strasne rad to dela napr.: Gurttog

This post has been edited by trim: 10 November 2011 - 05:05 PM


#4 User is offline  
Solmyr 

  • Group: VIP
  • Posts: 401
  • Joined: 10-July 11

Posted 12 November 2011 - 01:08 AM

Co tou maskou myslite? Nejakou flagu v databazi?

#5 User is offline  
Solmyr 

  • Group: VIP
  • Posts: 401
  • Joined: 10-July 11

Posted 28 November 2011 - 12:12 AM

Updating status to: Opravené

pravde netusim co je pro tebe maska ale k tem tvym moznostem
10-30% je brany podle vzdalenosti od daneho moba. Nema to s tauntovanim nic spolecneho.
Navic to ze se dorovnava threat s prvnim je s prominutim picovina. Zamyslete se nad tim. Nebo jeste pri tauntovani threat zvedat... Predstavte ze by to tak fungovalo:
Necham jednoho walocka aby si nevzal salvu a sundal si talenty na snizeni agra... tehle warlock pak bude agrovat 2x rychlejc jak tank. no a pokazdy kdyz se bude blizit k 130% tak by si tank vesele tauntnul dorovnal by warlocka (nebo nedej boze jeste ho tim tauntem predehnal) a warlock by vesele jel dal. Tzn warlock by byl generator threatu a tank jen udrzoval tauntem jeho hladinu aby byl drzitelem AGRA. Nechcete mi tvrdit ze to takhle funguje :D

Takze taunt funguje takto (berme v potaz wariorsky a druidi):
1. Pokud boss ma threat list tak dorovna threat drzitele agra (tedy aktualniho targetu)
2. Pokud neni boss imunni tak prebere AGRO.
3. Nahodi na bosse buff ktery mu zabranuje tusim 2s zmenit target...

Pokud nekdo neprijde s nejakym dukazem ze to je na ofiku jinak. Tak toto beru jako vyresene protoze nyni to funguje logicky a dle meho spravne.

#6 User is offline  
Solmyr 

  • Group: VIP
  • Posts: 401
  • Joined: 10-July 11

Posted 06 December 2011 - 12:43 PM

Updating status to: Není bug


Page 1 of 1
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist