Mystiq.org - forum: Updatujeme na verzi 1.8.3 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Updatujeme na verzi 1.8.3 ano, opravdu

Poll: Hlasování o novém spawnu (15 member(s) have cast votes)

Který spawn chcete vidět v novém světě?

  1. Současný (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Mareonův (5 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  3. Překvapení od Englora (10 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 28 March 2015 - 12:07 AM

Soutěžní příspěvky:
Mareonův spawn

*******************************************************************************************
Original post:

Velikonoce jsou za dveřmi a to znamená, že budu mít konečně trochu volna, takže ho využiji na update serveru na patch 1.8.3, na což určitě všichni moc těšíte. Takže jak už jsem naznačil, termín updatu je sobota 4.4.2015.

Info ohledně serveru

Server mám teoreticky připravený (to znamená, že běží se vším, co je třeba, ale nemám ho důkladně otestovaný). Velký počet pluginů, co se mi podařilo sehnat jsou pouze snapshoty, to znamená, že nemusí být úplně stabilní, ale jiná možnost není a případné problémy budu řešit za provozu. Teda co to povídám, všechno bude skvělé a poběží bez nejmenšího problému! Ohledně přesunu serveru na silnější stroj s06 se ješte pokusím zjistit aktuální info, ale update proběhne bez ohledu na to, který stroj budeme mít dostpný. Měl by ale běžet svižně i na slabší s03 (tam fungujeme teď), protože jsem zredukoval celkový počet pluginů na méně nž polovinu, aniž bych ohrozil principy, na kterých si server zakládá, hlavně co se týče bezpečnosti. Chybějící věci můžeme přidat taktéž za běhu, pokud o ně bude zájem.

Co bude nového

Po herní stránce bude tento update malinko jiný v tom, že seed vyberu já a mapu dopředu nezveřejním, abyste si užili průzkumu světa. Mapu zveřejním až měsíc po updatu (možná dřív, ještě nevím). Přesuny staveb a truhel samozřejmě budou, takže o nic nepřijdete. A teď důležité: přecházíme na nový plugin na zamykání truhel a pod. - LWC, takže truhly po přesunu si budete muset zamknout přes tento plugin, jinak budou odemčené. Skladiště pro přesun nejnutnějšího vybavení pro přežití použijeme stávající, nezapomeňte si v něm však pojmenovat své truhly (buď v kovadlině nebo na ně dát cedulku s nickem), protože je budu muset pozamykat ručně na nick majitele. Neoznačené truhly budu mazat(jk).

Nový spawn?

Dál vyhlašuju soutěž o novou budovu spawnu. Požadavky jsou - nesmí být větší, než současný spawn, musí mít místo pro portály a místo pro spawnování hráčů. Zbytek je na vaší fantazii. Pokud se nikdo nezůčastní, budete necháni na pospas mému stavitelskému umu, muhehe. Případné příspěvky budu dávat na forum, jak mi budou chodit, kde jim budete moct dávat své hlasy. Příspěvek s nejvíce hlasy bude stát ve středu našeho nového světa.
Edit: zapomněl jsem napsat, že díla mi můžete posílat na můj mail (englor@mystiq.org) s odkazem na nějaké úložiště, kam mapu dáte.

Hlasování začne v pondělí 30.3.

Dále zde můžete postovat vaše návrhy, nápady a připomínky.


Englor
0

#2 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 28 March 2015 - 07:48 AM

Které konkrítní pluginy jsou vypnutý?

#3 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 28 March 2015 - 11:14 AM

Toto jsou.. skvělé zprávy! :)

S tou mapou je to dobrý nápad, aspoň se snad hráči budou držet víc při sobě, velikost světa zůstává stejná, nebo se vzdálenost hranic posune?
1

#4 User is offline   McKarlos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 17
  • Joined: 29-December 13

Posted 28 March 2015 - 12:04 PM

Taky se mi to s tou mapou líbí, snad to bude lepší jak teď, když je každej někde jinde :) já osobně se tentokrát hodlám od začátku zabydlet někde blíž spawnu, tak doufám, že tam nebudu jedinej! :D

Jinak jak to bude s regenerací? Zůstane to takhle hadrkór nebo se zase bude doplňovat automaticky?
0

#5 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 28 March 2015 - 12:27 PM

El: pryč půjdou nHorses, plugin na stackování potek, a nějaký další věci (jsou to spíš interní pluginy), na víc si teď nevzpomínám, upřesním večer

Mar: hranice světa zůstane na 4000, dal bych menší, ale pak je problém s tím, že do menší se nevlezou všechny biomy (resp. se mi nepovedlo takovej seed najít)

Mc: regen zůstane vypnutý pro extra challenge, ale jelikož se potřebuju zbavit toho pluginu na stack potek (hapruje a koliduje s jinými funkcemi), tak rozmístím náhodně po mapě něco jako healovací stanice jako kompenzaci
1

#6 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 28 March 2015 - 04:19 PM

Healovací stanice by mohly být pro "nezkušené" záchranou, teoreticky by stačilo jen rozmístit pár rezidencí a v nich nastavit vlajku: healing true, ušetřilo by to beacony :)

Není v plánu také nějaký plugin pro generování speciálních dungeunů, popřípadě nové lokace v templu?

This post has been edited by mareonCz: 28 March 2015 - 10:47 PM

0

#7 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 29 March 2015 - 02:07 PM

Hlavně by to chtělo nové železo...dnes 6 lidí na serveru a lagy jako **MLUVÍM SPROSTĚ** ...
1

#8 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 29 March 2015 - 05:54 PM

Souhlasím s Izmaillem, moc bych si nevěřil s tvrzením, že by po updatu měl server jet svižně, i po tom zredukování pluginů. Je pravdou, že to nebude tolik zatížené načítáním chunků, ale pokud se připojí 15 natěšených hráčů, tak to stejně pozbude účinku.

This post has been edited by mareonCz: 29 March 2015 - 08:33 PM

0

#9 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 March 2015 - 12:51 PM

Ono se dá pohrát s nastavením serveru, aby to šlapalo i na slabšim stroji,.... Nejvíc dostává zabrat processor, je třeba ošéfovat jednotlivý akce serveru (spawnování, generování chunků, atd..) a pak akce jednotlivých pluginů omezit jen na to nejnutnější..... tímhle jsem kolikrát trávil nespočet hodin a stejně se po určitý době server zahltil a začal dělat problémy. Tady pak pomohlo pravidelné ukládání dat z paměti na disk (hláška "herní svět se ukládá"), to sice hodně pomáhalo paměti, ale zase harddisky dostávaj pravidelně zabrat,....

Jo jo,... to byli časy, když sem tohle měl na starost,... každou chvíli mi někdo psal, že server laguje a já pořád hledal co kde kde zlobí a co kde můžu poladit,......jednou mě dokonce neuvěřitelně vyšplouchla databáze, kdy se 'drobátko' přehltila (chtělo se uložit moc záznamů najednou) a nafest zamrzla a nechtěla se asi půl dne znova rozjet,... se musela vzít nějaká záloha, kterou sem ještě ručně pročistil, aby tam toho nebylo moc.
0

#10 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 30 March 2015 - 12:53 PM

View PostmareonCz, on 28 March 2015 - 04:19 PM, said:

Není v plánu také nějaký plugin pro generování speciálních dungeunů, popřípadě nové lokace v templu?

Momentálně ne. Nějaký jsem zkoušel, ale nenašel jsem nic, co by se mi líbilo. Máš na mysli nějakej konkrétní plugin?


Co se týče stability, tak jsem si docela jistej, že v odlehčený verzi pojede server líp, ale to uvidíme až o víkendu.
0

#11 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 30 March 2015 - 01:23 PM

Nějaký konkrétní plugin nemám, jen jsem byl zvědavý, jestli nemáš něco takového v rukávu :)

Ještě bych se chtěl zeptat k tomu novému spawnu... návrhy se mají posílat tobě na email, nebo někam jinam?
Řekl jsem si, že něco navrhnu a tak ve středu by to mohlo být hotové, takže by mě zajímalo kam s tím pak dál.
0

#12 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 30 March 2015 - 01:36 PM

Jojo, na mail. Viz:

Quote

Edit: zapomněl jsem napsat, že díla mi můžete posílat na můj mail (englor@mystiq.org) s odkazem na nějaké úložiště, kam mapu dáte.

0

#13 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 31 March 2015 - 01:57 PM

ok, díky :)

Ještě pro zajímavost... ty portály jdou udělat jen z lapisu, nebo se dají vystavět i z jiných blocků?
0

#14 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 31 March 2015 - 02:51 PM

Stargate může být v podstatě z jakéhokoliv bloku, dá se to nastavit. Ale myslim, že to musí být solid block, aby na to šlo dát tlačítko a cedule.
0

#15 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 31 March 2015 - 03:06 PM

ok, díky za info, radši jsem to nechal na již zavedeném typu, za chvíli posílám návrh s popisem na mailu :P
0

#16 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 31 March 2015 - 04:53 PM

Inventáře postav se přesouvají či nikoliv?
0

#17 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 31 March 2015 - 04:58 PM

Se skilly z MCMMO se to bude mít jak?
0

#18 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 31 March 2015 - 05:15 PM

Inventáře ani ender truhly se nepřesunou (ostatně jako vždy). Je třeba si ty věci přendat do obyč truhel.

Teoreticky by to šlo, ale musel bych ručně upravit cca 430 .dat souborů a změnit v každém souřadnice postavy, aby se nelognula někam do bloků (kvůli jinému terénu v novém světě, na souřadnicích, kde bylo místo už místo být nemusí) a to se mi fakt nechce.

MCMMO skilly by měly zůstat.
0

#19 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 01 April 2015 - 05:16 PM

Nešlo by to MCMMO kapku poupravit?

Například, aby nepadaly některé nepotřebné věci jako jsou CD z hlíny, stejně nepadají všechny druhy a člověku to pak akorát překáží.
Nebo aby se místo prodloužení efektu, například u Super Breaker, zkracovala doba jeho opětovného nabití.
0

#20 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 01 April 2015 - 07:05 PM

Nevím jestli to je chyba ale věčně se mi zvedá Swimming Skill,aniž bych plaval nebo byl někde u vody...Ano prší tam ale aby to zvyšovalo skill :blink: Možná jen nějaký bug,chybka nebo něco ale je to divné :D
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist