Mystiq.org - forum: Jak to bude na 1.8+ - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Jak to bude na 1.8+ Topic pro návrhy, nápady a připomínky

Poll: Jak to bude na 1.8+ (29 member(s) have cast votes)

Jaký styl serveru by vám vyhovoval?

  1. Stejný, jako je teď (15 votes [53.57%])

    Percentage of vote: 53.57%

  2. Vanilla + bezpečnostní pluginy a multiverse (10 votes [35.71%])

    Percentage of vote: 35.71%

  3. Něco mezi (3 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

Nový svět

  1. Ano (18 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

  2. Ne (10 votes [35.71%])

    Percentage of vote: 35.71%

Pokud bude nový svět, přesouvat truhly?

  1. Ano (16 votes [57.14%])

    Percentage of vote: 57.14%

  2. Ne (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

  3. Ano, ale omezený počet na hráče (např. 2 dvojtruhly) (7 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 13 September 2014 - 04:35 PM

Jak už jste si nejspíš přečetli na webu, s updatem na 1.8 nás čekají změny. Uvidíme, jak se vyvine situace s Bukkitem, ale Spigot by měl pokračovat, alespoň podle postů na jejich webu. Určitě to ale nepříznivě ovlivní vývoj pluginů pro Bukkit API. Už jen pro to bych je chtěl omezit, mohlo by to dost znatelně urychlit update na 1.8 a ušetřit mi dost starostí.

Piště sem prosím svoje návrhy, jak by měl server na 1.8 a dál vypadat. Jelikož server tvoří hlavně hráči, bylo by škoda, kdybych změny provedl pouze podle sebe a vy byste byli potom nespokojení. Proto budu rád, když se vás tu vyjádří co nejvíc, takže popíchněte i svoje spoluhráče, kteří na forum nechodí, aby sem také přispěli, dám to i do Mystiq News (ingame).

Co se týče přesunů truhel v anketě - jde mi o to, že za tu dobu, co přesunujeme truhly na nové světy se ve hře vyskytlo poměrně dost chyb, které umožnily duplikaci bloků/itemů (ano, mluvím i z vlastní zkušenosti >:-)), takže majetky některých hráčů mohou být získané ne úplně poctivou cestou. Ne že by to mě osobně nějak vadilo, jen taková připomínka.


Pokud nevidíte anketu, změňte si v zápatí stránky vzhled na mystiq-old (zápatí je to dole).
0

#2 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 13 September 2014 - 05:56 PM

Rád bych se zeptat, jestli nejdou ty možnosti v anketě zvýraznit jinou barvou, jelikož písmo je bílé a pozadí také (aspoň u mě), takže z ní nevidím nic kromě čudlíků pro výběr, dokud neoznačím vše na stránce, což mi to písmo aspoň kapku zviditelní.
Podobně, dokonce hůř retardované to totiž bylo i u několika dřívějších anket a možná proto u nich lidi tak málo hlasovali, prostě si jich nevšimli.

This post has been edited by mareonCz: 13 September 2014 - 05:57 PM

0

#3 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 13 September 2014 - 05:59 PM

Souhlas s Mareonem, a za mě jednoznačně pouze bezpečnostní pluginy, protože bordel co tam někteří nechají, je fascinující :). A samozřejmě, nový svět bez převodu jakýchkoliv budov.
0

#4 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 13 September 2014 - 06:06 PM

View PostmareonCz, on 13 September 2014 - 05:56 PM, said:

takže z ní nevidím nic kromě čudlíků pro výběr


CENZURA..

..jenom bezpečností pluginy, nový svět a přesun truhel..nebudu se srát znovu s kopáním všeho abych si postavil co už jsem postavil a kde jsem strávil svůj čas co je tu 1.7, spíš bych to udělal tak, aby se hotově stavby přesouvaly na nějakou jinou mapu na kterou by byl náhled na dynmapě.. ostatně, tak jak jsem navrhoval ve world of buildings ;)

#5 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 13 September 2014 - 06:16 PM

View PostmareonCz, on 13 September 2014 - 05:56 PM, said:

Rád bych se zeptat, jestli nejdou ty možnosti v anketě zvýraznit jinou barvou, jelikož písmo je bílé a pozadí také (aspoň u mě), takže z ní nevidím nic kromě čudlíků pro výběr, dokud neoznačím vše na stránce, což mi to písmo aspoň kapku zviditelní.
Podobně, dokonce hůř retardované to totiž bylo i u několika dřívějších anket a možná proto u nich lidi tak málo hlasovali, prostě si jich nevšimli.


Bohužel ne, asi si budeš muset nastavit mystiq-old vzhled, jako to mají všichni normální lidi tady :-P
0

#6 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 13 September 2014 - 06:19 PM

Aaaha :D
Ok, teď to vypadá mnohem lépe, ani nevím kdy jsem to přepínal na mystiq-new(dark)

Jinak, jak se plánuje k 1.8 dynmapa?
Já jen, že kdyby z hlavního světa zmizela, určitě by se hrálo mnohem líp, když je jí aktuálně ovlivněno dost lidí, ať už jde o šmírování ne-vip, či hledání toho "správněho místa" pro dům apd.

This post has been edited by mareonCz: 13 September 2014 - 06:25 PM

0

#7 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 13 September 2014 - 06:50 PM

Přizpůsobím se většině :) Ale znova kopat surky bude ukrutná dřina :D
Souhlasil bych s vanillou.

Edit.:Jsem rád že jsem hlasoval mezi většinou pro vanillu .
0

#8 User is offline   HellmutTV 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4
  • Joined: 13-September 14

Posted 13 September 2014 - 10:30 PM

Podle mě by na serveru klidně mohlo zůstat UHC, přenést se 1-2 jednobedny, žádné porty,.. Ideál :) Dynmapa mi nevadí.. :)
0

#9 User is offline   Dorahirn 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 9
  • Joined: 13-March 12

Posted 14 September 2014 - 10:40 PM

Já chci normálně jak se dělalo přesun budov a truhel co jsou in. Ten kdo tu hraje mapu dvě tak mu to možná je jedno, ale ja mám věcí dost a kdybych o to mel přijít tak už se mi nechce začínat od nuly to ani náhodou. Mapa nová nebo ne je mi jedno celkem akorát nová mapa přiláká zase milion lidi co budou měsíc či dva hrát zaberou dobré místa a pak bud dostanou ban za něco a nebo přestanou hrát jak je tomu pokaždé. Nastavení serveru se mi líbí nemám s tím nejmenší problém a proto bych chtěl aby to co nejvíce takhle zůstalo.
0

#10 User is offline   nystal 

  • Group: VIP
  • Posts: 9
  • Joined: 25-June 10

Posted 15 September 2014 - 11:04 AM

Súhlasím s Dorahirnom, tiež nemám čas ťažiť všetko od začiatku som rada že mi už práca dovolí si konečne zahrať - takže som za presun truhiel. Čo sa týka mapy sa prispôsobím.
0

#11 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 15 September 2014 - 02:35 PM

Aby se neřeklo tak se taky podělim o svuj názor :D

Styl serveru - Vanila
Přece jen by jsme si mohli konečně zahrát pravej Minecraft a ne hru, kterou si ulehčujeme milionem módů/pluginů.... díky tomu že nebude ani /home tak by se nestavělo daleko od spawnu (pokud teda neni někdo na opuštěnou krajinu, kde bude sám :D ). Nedával bych porty ani pro VIP... Věřim že se to hodně novým VIP nebude líbit, ale tak už to chodí. Já když sem si kupoval VIP nedělal sem to pro to že budu mít 3 home atd. dělal sem to pro podporu serveru, na kterým mě baví hrát. V dnešní době si to každej kupuje jen aby nemusel chodit a tim ničí podstatu Minecraftu...

Nový svět - ANO
Konečně zmizí plno opuštěných staveb a hlavně plno těch iron věží, do dneška nechápu kdo všechno to železo používá... Na novým světě bych zavedl tvrdší pravidla ohledně farem.. aby to nevypadalo tak jako to vypadá teď... Chápu že ste naštvaný že plno staveb vám zmizí, ale co teprve Bubákův hrad? Můj chrám? Ty stavby furt můžou být na nějakým světě stranou (Ellieho WoB), ale ne aby po týdnu na mapě byla přesunutá každá bouda.

Přesouvat truhly - NE
Opět sem pro variantu Vannila ala nový začátek, stále přesouváme věci a mnohdy ty věci nikdo nepoužije... k čemu vám je 1000 bloků dia? Stavební materiál si vždycky můžeme nakopat nový a bohatsví... to je tu k ničemu :D


A teď pár nápadů ode mě... ano vím že to neni nic extra originálního, ale furt aspoň něco...
1. Zvětšování hranic světa postupem času-funguje to na Mindrcracku a myslím si že to má něco do sebe, když se světové hranice postupně posouvají dále a dále.
2. Snažit se postavit alespoň malé městečko na spawnu, žádné parcely nic, ale kdyby si tam každý dal malinký obchůdek mělo by to něco do sebe a nebyla by to jen klasická věž a široko daleko kolem nic.
3. Ponechat pískovnu, vím neni to úplně ta Vannila :D ale představa že každej těží písek na poušti tak za chvilku vymizí a zůstanou jen hnusné díry...
4. Opět by bylo fajn kdyby se předem vygenerovala mapa a shodla se na ní většina.. tak jako na dřívějších verzích
5. Dynmapa- napadá mě verze že by se mohla obnovovat třeba po 3 dnech. Já se vždycky rád kouknu co novýho na světě vyrostlo. Nebo alespoň aby se zabránilo špehování dát možnost /dynmap show/hide všem

Budu rád když na to někdo zareagujete a řeknete co si o tom myslíte
0

#12 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 15 September 2014 - 03:30 PM

View PostDandas, on 15 September 2014 - 02:35 PM, said:

k čemu vám je 1000 bloků dia? Stavební materiál si vždycky můžeme nakopat nový a bohatsví... to je tu k ničemu :D


Honím si ego :)¨

EDIT: co takhle do pískovny pridat dirt? toho je nedostatek, rekl bych ze je potreba celkove vic jak sand..

#13 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 20 September 2014 - 09:24 AM

ještě taková drobnost..pokud by se přesunuly jenom 2 bedny, tak tam většina lidí nafláka právě ty nabugované dia bloky, beacony a vše "vzácné" a právě ten stavební matroš se nepřesune, takže se ty nabugované bloky stejně nevyřeší..

#14 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 20 September 2014 - 04:26 PM

Když už je potřeba přesouvat bedny tak bych povolil 1 malou (to je 27 míst) a myslim že na základní věci by to stačilo... furt lepší než 2 dvojbedny
0

#15 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 20 September 2014 - 04:58 PM

Mě osobně to problém nedělá ale obávám se podle toho co jsem slyšel že dost lidí se na to pak uplně vykašle a popravdě dost lidí,kteří tam jsou skoro pořád :angry:
Osobně bych byl taky rád začít od znova z čistým štítem ale nutno dodat že někteří lidé tam mají nahrabáno dost věcí o které přijít nechtějí.Mě se taky nechce farmit všechno bohatství znova,na druhou stránku já bych to bral jako oživení hry.Zažil jsem spousty wipů na různých serverech a každý se na to těšil protože přišli nové věci a oživilo to celý server :)
Jednoduše řečeno chápu tu i tu "stranu barikády" tohle je běh asi na dlouho hold ankteta to myslím vyřeší a zbytek se hold bude muset chtě nechtě přizpůsobit.Rozhodně bych ale rád viděl vanillu a bez regenerace zbytek je mi tak nějak jedno :D
0

#16 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 21 September 2014 - 06:27 PM

teď jenom úplně mimo téma.. je vcelku smutný že je tu po 8 dnech jen 21 hlasů a 14 příspěvků, přesto že má tento topic 361 zobrazení.... proto by bylo fajn kdyby i vy ste nějakej ten příspěvek napsali, hlas je fajn, ale slyšet váš názor bude lepší... a kdyby to šlo, tak kdo teď aktivně hraje mohl by jednou za čas na serveru napsat aby se sem lidi stavili a hlasovali/napsali něco.. ať tu neni tak mrtvo....
0

#17 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 21 September 2014 - 07:54 PM

Tak abych take prispel svou troskou do mlyna.

Jak jistě vite, server zakladal Asura. Nelibilo se mu ze na kazdem MC serveru sou neustale wipy, a nove svety a stale o vse prichazi. Tak se dohodl s mystiqem, a nas mily maly minecraft server byl na svete.
Ja osobne jsem staromilec, ctim pravidla z dob kdy byl server zalozen, a snazim se drzet nad hraci pevnou ale spravedlivou ruku, a snad se mi to dari.

Co me ale netesi ze svuj hrad budu muset presouvat snad popate, protoze si nejaci s odpustenim "novacci" odhlasuji ze chteji novy svet, protoze bude v nove verzi par novych bloku.Dopadne to jako VZDY tak, ze si postavi nekde domecek, budou hrat tak mesic, a pak tu zbude opusteny domek jako jich bylo na KAZDEM svete desitky.

Jelikoz jsem stavitel, a rok jsem jen tezil a shanel material, chtel bych do budoucna jen stavet. V zadnem pripade si nepripoustim to, ze bych prisel o ty tuny dreva, vlny, a kdovi ceho jeste. Vadilo by mi to uz pro to, ze vim ze to proste pouziju na stavbu, at jde o rudyt, diamanty, zlato, lapis, cokoli, jakmile budu mit cas stavet.
Proc by mi nekdo mel mazat neco, co jsem tu ziskal desitkama, ne-li stovkama hodin tezeni?

To jen tak na uvod, abyste pochopili motivy ktere urcuji ma rozhodnuti.

Takze k otazkam.

Jaký styl serveru by vám vyhovoval?
Jsem staromilec, mystiq mi vzdy vyhovoval. Hlasovani o pocasi se mi treba libi, vytahy take, residence, zamykani beden a coreprotect jsou nutnost. Jinak Vanilla by pro me problem nebyla, i kdyz vim ze si zase za pul roku bude X hracu stezovat ze se nudej.

Novy svet ?
Ne, proč zase, kvuli par blokum, ktery sou jeste osklivejsi nez kamen ? Stejně zase 90% hracu po par tydnech hrani odpadne. A prace ohledne preunu je hodne.

Pokud bude nový svět, přesouvat truhly?
Ano, proč bych měl prichazet o neco co jsem jiz ziskal ? Hraju tu skoro od zacatku serveru, proc bych mel zacinat znova, kdyz nemam hotovou ani prvni stavbu ? Hlavne mi unika smysl - POMUZE NEKOMU JINEMU TO, ZE JA PRIJDU O SVE BLOKY ?

A nakonec takova uvaha. Vemte v potaz ze jedine co me tu vlastne drzi je muj hrad co stavim uz 2 roky, a mam na nej pripraveno tak 80% materialu. Kdyz bych mel prijit o celou stavbu, ci jen o material ktery jsem rok schranoval, myslite ze tu budu mit jeste nejake zavazky ?

Myslim si ze bych si asi nasel misto minecraftu, nebo radsi hral single player, kdyz bych neustale mel prichazet o to co ziskam...

Vazne, prospeje nekomu to, ze se neprenesou stavby nebo truhly ? Nevim jak by mohlo :rolleyes:

Jedine ceho tim dosahnete je to, ze odradite starousedliky jako jsem ja :) Proste nez abych musel zacinat znova, radsi uz nezacnu vubec.
2

#18 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 September 2014 - 08:54 PM

Tož, taky něco málo přispěju do diskuze:

Server ať si běží s kolikati pluginama chce, jediný co potřebuju je zamykání truhel a rezidence...

Nový svět: Pokud by byl totální wipe tak proč ne, na druhou stranu pokud by nebyl, tak to je zase spousta práce s přesunama.

Wipe - Nový hráči budou určitě pro - ještě si nenasyslili tolik aby jim to nějak moc vadilo. Těm kteří tu hrají od začátku to bude určitě vadit (ačkoliv mě jako jednomu ze starousedlíků to ani moc vadit nebude...). Já osobně jsem pro, ale je to tak těch 51%, takže názor můžu změnit kdykoliv.
0

#19 User is offline   McKarlos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 17
  • Joined: 29-December 13

Posted 28 September 2014 - 07:48 AM

No, tak já teda taky přispěju svým názorem :) Tahle stávající podoba serveru, kdy se při wipu přenáší budovy, truhly, i to, že je vypnutá regenerace atd. byla jedním z důvodů, proč jsem se to tady rozhodl zkusit a proč jsem tady, narozdíl od jiných serverů, i vydržel. Koukám, že tady dost lidí staví nějaký větší projekty, který sežerou dost materiálu a času, a sebrat jim to při wipu by podle mě bylo dost blbý, když doteď tady byla nějaká jistota, že budou moct bez problémů pokračovat i na další mapě. Třeba já jsem přišel chvíli před koncem minulé mapy, a tak jsem jenom syslil materiál na svoji TARDIS, abych si potom jenom vybral místečko a začal stavět, s tím, že na ní třeba budu pracovat delší dobu (jako že to vypadá, že budu), a nerad bych o ni teď přišel, a to je to celkem malá stavba proti některým šílenostem. Co se dynmapy týče, tu bych určitě zachoval, jenom možná, jak psal Dandas, dát možnost skrýt se i ostatním. Stejně tak se mi líbí i jeho nápad s postupným zvětšováním hranice světa.
0

#20 User is offline   Koudy111 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1
  • Joined: 28-September 14

Posted 28 September 2014 - 02:57 PM

Líbí se mi MCMMO a hardcore styl hry. Rád bych nový svět a aby se daly přesunout budovy i s truhlami a jejich obsahem. Jinak jsem stavil své vejce se speciálním skladem (jako takovou základnu při každém wipe) zbytečně :P

Ale nevím, jak často budu hrát. Škola začíná a chci se jí věnovat.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist