Mystiq.org - forum: World of Buildings - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

World of Buildings

#1 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 02 June 2014 - 09:22 AM

Měl bych takový nápad. Co takhle zprovoznit svět, kam by se mohli přesouvat velké a pěkné stavby? Když se podíváte na staré světy, tak tam zůstalo několik takových staveb, které jsou opravdu moc pěkné, ale jejich autoři přestali hrát a tudíž si je ani nepřesunou na nové světy. Podle mého je škoda, že zůstanou v zapomění. Co si budem, na tomhle světě a i na tom minulém už větší stavby staví defakto jenom Bubak a Dandas, většina hráčů upřednostňuje komplex menších staveb na velkém uzemí. Proto by bylo podle mě dobré udělat svět na který by se převedly právě tyto stavby. Vpodstatě se nemusí vytvářet ani nový svět, ono by uplně stačilo, kdyby se upravila středozemě. Ta je tak nějak nevyužitá a stojí tam jen (dodělaný/nedodělaný) Helmův Žleb.

O tom jak by to mohlo fungovat: Vytvořil by se nový svět (středozem), na kterém by byla rezidence (něco na ten zpsob), aby to nemohl nikdo rozgriefovat. Každá stavba by mohla mít kolem sebe řekněme volno 50 bloku na každou stranu, aby si případně autor mohl okolí nějak dotvořit kdyby zařal hrát (stromy, řeky atp.). Mohlo by zde být zaplé létání, aby bylo možno si budovy prohlédnout pěkně se shora. Celá mapa by mohla být k vidění pod dynmapou (ono vážně když je jen na dynmapě možnost přepnout mapu jako na 1.6, tak to lidi ani netrkne). Vstup by byl klasicky stargatou ze spawnu.

Jaké stavby? Samozřejmě, že by se sem neumystovaly stavby typu 100x100x100 kostka z cobblu. Měli by to být pohledné stavby, dá se říct i trochu propagační. Nešlo by stavět přímo na tomhle světě, ale klasicky v normálním a pak by se zažádalo o přesun a po schválení odbornou porotou :P by se stavba mohla přesunout.

A co si pod pojmem pěkná stavba představuju?

Riallosův chrám na 1.6 x:-1140 z:-1580
Frozenovi stavby: Pyramida 1.6 x:-680 z:2080; 1.5 Řecký chrám a kostel x:-780 z:0
Redovo metro 1.5 x:-150 z:100
Chrám 1.5 x:-1850 z:-1450
Chrám 1.0 x:100 z:-80
Helmův Žleb ve Středozemi
Bubákův hrad a Dandasův chrám na současném světě

Uvítal bych názory, jak na samotný nápad, tak popřípadě návrhy na nějaké další stavby, tkeré mému oku unikly. :)

#2 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 04 June 2014 - 07:40 PM

S tímto nápadem určitě souhlasím, propagaci serveru by to určitě prospělo. Chce to ale, aby se vyjádřilo pokud možno co nejvíce lidí, ať je rozhodnutí šéfa podepřeno více názory než jen tím mým. :)

This post has been edited by Izmaill: 04 June 2014 - 07:40 PM

0

#3 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 05 June 2014 - 08:34 PM

Tento napad jsem mel uz pred rokem, ale dosel sem k tomu ze by to asi moc lidi nezajimalo.
Pokud mi dokazete opak, klidne tento svet vytvorim a stavby presunu. Muzeme klidne i svet rozdelit na budovy historicke, moderni, orientalni, a sochy atd. Popripadne udelat mapu sveta aby to slo sechno pekne prohlidnout na mapce z ptaci perspektivy :)
Jen mi dejte najevo ze o to stoji vice lidi :)
0

#4 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 06 June 2014 - 06:50 AM

Tak určitě by to mělo něco do sebe,já třeba většinu staveb procestoval ale teď by to mělo tu výhodu,že by člověk nemusel chodit křížem krážem celým světem jen by se prostě portl :)
Jen mám trošku obavu aby pak svět kde leží spawn nebyl tak trošku prázdný :)
Jinak za mě pro:)
0

#5 User is offline   McKarlos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 17
  • Joined: 29-December 13

Posted 06 June 2014 - 07:46 PM

Já sem taky pro :) určitě je to dobrej nápad
0

#6 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 07 June 2014 - 09:44 AM

Ikdyby o to nebyl zájem v tom smyslu, že by tam každý den někdo byl a díval se, tak myslím, že by si tu dyn mapu denně někdo otevřel a kouknul.. i noví lidi co navštíví stránky se nejspíš mrknou na dynmapu a mohlo by to být lákadlo ;) .. ono středozem je taky nevyužitá, staví tam jenom dandas a jinak tam sedí jedna stavba..

U dynmapy nemám tucha jak funguje, ale pokud by se tohle realizovalo, bylo by fajn, kdyby na té mapě byl přímo odkaz na přepnutí mapy na tenhle svět.. a ne nějaká postraní šedá šipka na černém podkladu, která nejde pořádně vidět..minimálně by to okno co tam je ted, mohlo byt automaticky vyrollované a mohlo by se schovat (přesně naopak jak je to ted)

Jinak k tomu světu pokud by se dělal, bylo by fajn aby měl co nejmenší výšku Y (10), aby se tam vešly i větši stavby, on se ten kopec dá dotvořit ručně vždy že :)

#7 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 08 June 2014 - 10:25 AM

Dobrej nápad, nicméně se přikláním k poznámce od Gotvalda ohledně toho prázdna v hl.světě a cestování.

Když jsem začínal(mapa 1.5), hodně mě fascinovaly stavby lidí co tam hráli, ať už to byl takovej ten fialovej chrám, či bubákův hrad nebo nádraží u spawnu apd.
Líbilo se mi, že to je rozmístěné po světě a že si s tím jejich tvůrci dali velkou práci a těšil jsem se, až se vydám na nějakou výpravu do tajemného neznáma. Nešlo o to portnout se na jedno místo a tam mít vše, ale projít se po světě, mrknout se kde je co nového, kde je jaké hezké údolí.
No a když to všechno bude naházené na jeden rovný povrch, ještě ve světě mimo ten hlavní, tak to bude působit jako pouhé kopírování staveb odjinud a ne jako vlastní výtvor lidí co tam hráli/hrajou.

Je to jen můj názor a určitě se neshodnu s každým, ale jestli ty stavby budou naházené ve středozemi na rovině, v rezidencích, návštěvnost bude minimální a já osobně tam zavítám maximálně jednou. Jen chci navrhnout, aby se ty stavby rozmístily v aktuálním světě, několik nadšenců by určitě moc rádo upravilo okolí, aby to nebylo takové vyhryzené po přesunu s WE a hned by to bylo o něčem jiném.
0

#8 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 08 June 2014 - 12:16 PM

Právě proto, že se mě taky nelíbí jenom to, aby byla stavba někde na rovině, na travnatém podkladu, tak jsem psal, aby byla Y co nejmenší v té souvislosti, aby se dali udělat hory, vodopady, jezera, řeky a taky to, že kolem jednotlivých staveb xx bloků místa, aby se právě mohl třeba zasadit les atp. atp.. kdyby každá stavba měla třeba plochu 300x300 nebo víc, s tím že by se tam upravil ten terén, tak by to nemuselo být, tak "holé"

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist