Mystiq.org - forum: Latence - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Latence ku*va uz

#1 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 06 January 2014 - 03:07 PM

Cauko,
jelikoz dostavam kazdy den enrage, tak chci pozadat o rady tu.
Jde o to, ze se mi narazove zveda world latence na 1500ms+, takze se absolutne neda hrat. Na vsech freeckach jsem jel bez problemu, tohle mi dela "jenom" offik (thunderhorn a drakthul). Jine hry taky uplne v klidu.
Hraju treba pul hodiny v pohode, pak 10 minut latence 1500+, pak to zas spadne. A porad se to opakuje.

Uz jsem vyzkousel vsechny mozne druhy programu na fix latence, ale zadny nepomohl. Projel jsem PC antivirem (negativni), promazal jsem registry, malware zadny, spyware zadny, firewall jsem zkousel vypnout, pred kazdym spustenim wowka mazu mezipamet dns.

Co jsem se docetl, tak jako world latence je povazovano uz pripojeni k routeru. Ten mam nastaveny tak, ze muj pc bere minimalni download 21Mb/s a maximalni 22Mb/s. Ostatni komponenty na siti (tatkuv pc, wifi na TV a tablet) maji nastaveno max download 1Mb/s. Celkovy download od poskytovatele je 30Mb/s, cili i pri plnem stahovani vsech komponentu by nemel prijit problem. Navic latence je zvysena ikdyz mam pripojeny net jenom ja (nikdo jiny neni doma, v nastaveni routeru je taky pripojena jen moje IP).

Prosim tedy chytre hlavy o pomoc. Mozna s tim nekdo ma zkusenosti, jelikoz to zazil sam a nejak vyresil.
-1

#2 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 06 January 2014 - 04:25 PM

No zkus přehodit na Dx9 ... někdo psal na blizz foru, že to pomohlo, i když to zní jako hovadina, za zkoušku nic nedáš :)
0

#3 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 06 January 2014 - 04:42 PM

Prehozeno, uvidime, co to udela.
-2

#4 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 06 January 2014 - 05:19 PM

Ale koukám, že podobné problémy mají mraky lidí
0

#5 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 06 January 2014 - 06:14 PM

mě napadla souvislost s nedávným incidentem skupinky hackerů co si říkaj DERP trolling... útočili na všemožný servery, teď jde o to, jak dlouho ti to dělá, nemusí to být nutně tvoje chyba...
0

#6 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 06 January 2014 - 06:24 PM

dela to defacto od zacatku hrani na offi (jeden z duvodu, proc jsem tam predtim skoncil)
-1

#7 User is offline   Navrcek 

  • Group: VIP
  • Posts: 660
  • Joined: 17-September 08

Posted 06 January 2014 - 07:22 PM

skus se kouknout na wowfanu tam by mozna mohly poradit :)
0

#8 User is offline   Mr.Manik 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 376
  • Joined: 30-June 11

Posted 06 January 2014 - 08:58 PM

To bude tím, že tam nemáš VIP účet.
2

#9 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 06 January 2014 - 09:54 PM

nerad bych to zakriknul, ale cele bg bez jedineho lagu! :D to mi reknete, co ma s latenci spolecneho directx :D

jinak jak vypada top eu priest kdyz nema lagy http://oi41.tinypic.com/33x99a8.jpg xD

edit: tak jsem to zakrikl, 5k lat wohaa
0

#10 User is offline   pomper 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 458
  • Joined: 30-August 10

Posted 07 January 2014 - 09:59 AM

Ja se teda taky zeptam. Mě se podobná věc děje u lolka normalně hraju všechno jede jak má, ale 3x za hru mi to vždy na chvilku padne reconect na 10-15 sec a přitom mi net jede stále 16-18 Mb/s nevíte co s tím ??
0

#11 User is offline   Vara 

  • Daemonica CT - Paladin
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 939
  • Joined: 03-January 09

Posted 07 January 2014 - 11:44 AM

A to ti dělá už dlouho ?... Protože poslední dobou má east i west hrozný problémy přímo v serverovně, takže je dost možný, že to ani tak nemusí být způsobené tebou
0

#12 User is offline   pomper 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 458
  • Joined: 30-August 10

Posted 07 January 2014 - 11:47 AM

No ja jsem se k lolku vratil je to tak 14 dni, tak asi tak nejak... Ale když jsem hrál včera, tak ni to neudělalo ani jednou...
0

#13 User is offline   Vara 

  • Daemonica CT - Paladin
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 939
  • Joined: 03-January 09

Posted 07 January 2014 - 11:53 AM

Já už tak týden na lolku nebyl, takže nevim, jak to teď mají no .. každopádně čtu ve skupině na FB, ve který jsem, že pořád má někdo latence, dc a podobně
0

#14 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 07 January 2014 - 03:25 PM

Quote

Tohle co se vám děje není serverem Blizzardu ale tím že Blizz pro svoje hry používá svůj vlastní protokol a některé síťové prvky ho nemají rádi (nebo síťové karty)

Myslite, ze ma cenu kupovat novou sitovku? Je pravda, ze tu, co tu mam ted, je stara vic jak 8 roku.
0

#15 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 07 January 2014 - 06:21 PM

Že by Ti síťovka dělala latency pouze v jedné hře a pouze na world?
Zkus nějakou levnou do USB, na zkoušku, ale nevěřím tomu ...
Ten DirectX byla jediná oodpověď, kterou jsem na forech našel a nebylo v ní nic o zkoušení pingu, ...
0

#16 User is offline   orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 07 January 2014 - 09:12 PM

postupuj klasicky jako pri reseni jakyhokoliv jinyho sitovyho problemu s latenci -
WIN+R -> cmd -> tracert 8.8.8.8 (vypise trasu k googlovymu DNS)
vyber z toho par prvnich IP (obvykle tvuj router, poskytovatel, peeringovy uzel... a pak samozrejme posledni IP.
Pro kazdou z techto IP si spust:
WIN+R -> cmd -> ping xxxxx -t (kde xxxxx je dana IP)
bylo by fajn kdybys vedel i IP toho ofiko serveru a dal si ho jako jednu z tech zobrazenych IP.

Tim ziskas soubor okynek, ktery ti budou vypisovat ping na jednotlivy IP stale do nekonecna.
Pak muzes zacit hrat a .... az se to zacne sekat ve hre, tak hru shod na panel a podivej se na ty vypisy. Nekde to bude v pohode, nekde to bude zlobit (melo by) diky tomu (predpokladam ze mas aspon trochu mozek aby jsi vedel jak to interpretovat) zjistis, kde na trase mezi tebou a ofikem dochazi k problemu.
Jak budes vedet, kde dochazi k problemu, da se premejslet nad tim, co s tim dal delat. muze (a nemusi) to byt problem mezi tvoji sitovkou a routerem, u poskytovatele, v nejakem smerovaci peeringoveho uzlu (to jsme nekolikrat videli na MQ kdyz pulce moravy a slovakum litala latence na nekolika stovkach zatimco zbytek lidi hral v pohode) nebo dokonce u ofiku (ani blizzard neni dokonalej)
0

#17 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 07 January 2014 - 09:28 PM

Zkusim (az dokutim par otazek kvantove teorie).
Kazdopadne jsem zkousel to, co radi GMka na forech (pathping) a vysly mi vysledky takovehle. Hodne lidi ma taky problem s telia, a to uz je vylozene problem ofiku.

http://oi41.tinypic.com/ojjozs.jpg

zarazi me, ze se celkem neodesle 100/100 packetu, kampak se ztraci?
1

#18 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 07 January 2014 - 11:26 PM

tak jsem ani nemusel dlouho cekat na otestovani...

http://oi40.tinypic.com/2hfju4i.jpg
http://oi39.tinypic.com/241sdv4.jpg
http://oi39.tinypic.com/t5p2bm.jpg
http://oi44.tinypic.com/25kqyih.jpg

Takze problem nastava uz od router -> p004.poda.cz, pak se to veze vsechno. Sitovka by tedy mela byt v poradku. Ted jestli je to 100% chyba u poskytovatele nebo spatne nastaveny router.
0

#19 User is offline   orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 08 January 2014 - 11:26 AM

V podstate tedy vime ze muze byt chyba v routeru, u poskytovatele nebo na ceste mezi poskytovatelem a routerem (ruseni signalu zvenku, zahlceni linky atd..)
S tim jsem se uz jednou setkal, kdyz jsem mel na byte jednoho ne-zrovna-prizpusobiveho americana. Kdo vsecko se ti pripojuje k routeru? Je schopny router nejak zobrazit vytizeni dle jednotlivych pripojenych uzivatelu? nebo jednoduseji - jaky je to router? Zkusim se podivat co to umi/neumi.

Vyloucit vliv routeru (a ostatnich pocitacu) by se dal tim, ze jej vyhodis ze systemu - das tam misto nej nejaky jiny (nejlip bez wifiny) a sam se pripojis pres nej pres kabel. (nebo se pripojis rovnou misto routeru na kabel od poskytovatele). Pokud to bude delat dal, je to chyba ruseni signalu nebo poskytovatele. Pokud to prestane, byla chyba v routeru nebo zahlcovani linky.

This post has been edited by orifox: 08 January 2014 - 11:34 AM

0

#20 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 08 January 2014 - 12:45 PM

K routeru jsem pres kabel pripojeny ja a komp od tatky. K wifi se pripojuje televize v obyvaku, mamka na tabletu, popr. ja na mobilu / ntb. Wifi je zaheslovana samozrejme, takze k ni nikdo jiny z baraku nema pristup. Kdyz se podivam do nastaveni routeru a dam vypis pripojenych zarizeni, tak jsou tam jen zname, vyse jmenovane, zarizeni. Laguje to ale ikdyz jsem pripojeny uplne sam, takze neni sance, ze by to nekdo na domaci siti rusil. Navic jsem nastavil bandwidth control tak, ze moji ip se prirazuje download 15-21Mb/s, upload 4-6Mb/s a ostatni zarizeni maji povoleno down 0,5 - 2Mb/s a up 0,1 - 0,3Mb/s. Laguje to jak s zapnutym, tak vypnutym bandwidthem, z cehoz jsem usoudil, ze neni problem v tom, ze bych zrovna tohle spatne nastavil.

jinak router mam http://www.alza.cz/t...40n-d155298.htm

edit: tak jsem zapojil kabel primo do pc (vyradil jsem router) a zatim bez problemu. Tak uvidim, co bude dal.
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist