Mystiq.org - forum: A co dál doktore? - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

A co dál doktore? diskuze o nastavení serveru

#21 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 September 2013 - 06:33 PM

To je možná nevýhoda u VIP, že se můžou tak rychle pohybovat díky portům, že ztrácí trpělivost :)

Nastavení navíc co tady mám ohledně mobů je 'mob-spawn-range: 4' .... je to standartní nastavení a sám nevim, co to přesně znamená. Ale hádám, že to jsou 'chunky',... tedy 4x16 = 64 bloků rádius, kde se spawnujou moby. Ohledně toho spawnování dle toho jak dlouho je načtený chunk, tak netušim, tady jsem detailnější nastavení neviděl.

Zkusim ještě nějak během týdne to nastavení poladit.
0

#22 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 13 September 2013 - 03:04 PM

Nevim jak moc se nápad ujme, ale já osobně a co sem i slyšel na serveru tak by jsme uvítali nějaké obnovení buďto netheru nebo to třeba přidat do Pískovny... Vim že je to XP farma.. ale jestli si nakopu matroš nebo si na 10 minut stoupnu AFK do trapky už je vcelku jedno...co se týče lvl... A všeobecně ještě k pískovně.. mě osobně se víc líbila verze kdy to bylo venku... a co se týče obsahu, myslim že kdyby se tam dalo mnohem víc jílu(claye) tak se to taky uvítá, obnovuje se to jenom kvůli tomu..... A když už by se předělávala nějakej ten Nether Quartz.... nebo třeba udělat doly na nether quartz v netheru na spawnu... udělat třeba kostku bloku kde by dejme tomu každý 4. byl Nether quartz nebo tak něco.. je to jen muj nápad... kritika nebo doplnění vítána :D
0

#23 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 September 2013 - 09:02 PM

Tak zatim jsem přidal "trošku" quartzu do Netheru v podobě sloupů co visí ze stropu stejně jako glowstony, pokud někdo bude mít nějakou 'lepší' alternativu, asi se bude hodit už nějaká konkrétní podoba, kterou jen nahraju na server, páč to vypadá že Minecraft budu muset ještě víc omezit,.... nová práce mi dává celkem dost zabrat.
0

#24 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 17 September 2013 - 04:21 PM

Tak napadla mě taková věcička co by usnadnila práci.. aspoň myslim.. Nahození bude asi chvíli trvat, ale potom už by to mohlo jít vpohodě.. de o ekonomiku.. kdyby se zase přidala na spawn by se mohl dát shop s Quartzem a Clayem.. tudíž by se to nemuselo tolik obnovovat, do toho přidat zase třeba stonebricky popraskaný, sponge...

2. možnost, která by šla je udělat prostě něco na způsob dolu v netheru... nebo klidně i na spawnu... nebo jen přenastavit pískovnu (přeměnit bloky)

A dále sem se tu chtěl zeptat jak je to se Středozemí jestli na ní někdo dělá + jaké plány jsou nakonec s tim Skylands... :)
0

#25 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 20 October 2013 - 06:09 PM

Takže postavil jsem mob trapku, mimo civilizaci, na moři ve výšce 140+/- a co jsem tak pochopil tak není aktivní uroven 0-127 (ikdyby je to vsechno osvetlene) mám v trapce cca 288 bloku na spawnutí, stál jsem u toho celkově několik hodin a jediné co mam je nějakých 15 sipu 17 kosti, 23 gunpowderu a 15 rotten flesh.. na singlu se mě ve stejné trapce pohyboval drop okolo 4+ stacku itemu..

#26 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 20 October 2013 - 06:37 PM

Tady to asi nikdy fungovat normálně nebude, protože server očividně jede na 386 napájený baterií z brambory, když ho normální spawn raty tak zpomalujou.
Na konkurenčním serveru, kde hraje přibližně stejně lidí, jsou vanilla raty a maj tam jak survival, tak creative svět. Jejich server jede na tomhle: Intel Pentium, Dual Core E6500@2,93Ghz, 6GB RAM. To jen tak pro představu.

Pokud je potřeba upgrade železa a VIP příspěvky na to nestačí (což asi nestačí, nejspíš ani na plusovej provoz), tak by se mohlo na web vyvěsit co je třeba koupit a kolik na to chybí peněz, aby člověk věděl, že to má nějakej smysl, když se rozhodne tam něco poslat.

edit:
BTW jak to bude s 1.7? Bude novej svět nebo zůstanem na tomhle a jen se rozšíří hranice? Jestli necháme současnej, tak je třeba nahodit patch 1.6.4, kvůli zachování struktur, např. witch huts a nether fortresses.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist