Mystiq.org - forum: Minecraft run out of memory - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft run out of memory

#1 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 14 February 2013 - 11:58 AM

Ahoj,mam nový PC a od té doby mam s MC problémy,na starém notebooku jsem měl 3GB RAM a toto se mi nikdy nestalo,teď mam https://www.alza.cz/...tpg-d372712.htm + upgradnuto na 8GB RAM a stejně mi po 5 min hodí MC že Run out memory. Javu jsem zkoušel přeinstalovat,nainstalovat 64bit verzi jenže poté mi MC nešel ani pustit,zkoušel jsem upravovat nastavení jako radí tady http://mineland.eu/n...-out-of-memory/ a přidelil tomu 3GB RAM a stejně. Němel jste s tímto někdo problém? Verzi MC mam stejnou jak na starém ntb zkopíroval jsem ji od tamtud. Může být problém v tom že teď hraju na FullHD resp MC mam v okně ale na FullHD monitoru,předtím 1280*800. Předem díky za každou radu.

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 14 February 2013 - 11:59 AM

0

#2 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 February 2013 - 08:54 AM

Jediný co bych ti mohl zkusit poradit, je použít mód OptiFine pro minecraft, který do hry přidá mnohem detailnější možnosti nastavení co a jak se má zobrazovat a načítat.
Konkrétně jsem teď i upravil našeho klienta tak, aby tuto možnost podporoval. Snad s touhle verzí nebudou nějaký problémy, páč současný balíček textur, nebyl původně myšletný pro optifine.... uvidíme.
0

#3 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 15 February 2013 - 06:27 PM

OptiFine mam i když jsem v něm skoro nic nenastavoval,kdyžtak nějaká rada co by mohlo pomoct? Moc se v tom nevyznam,díky.
0

#4 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 15 February 2013 - 06:43 PM

No tak existuje launcher ve kterým si nastavíš s jakou pamětí má startovat protože primárně minecraft startuješ na 1 GB ramek přitom můžeš použít mnohem víc (nebo tak nějak to je :D ), no ale prostě existuje launcher, ve kterým si dáš třeba 2048 MB paměti se kterou to bude pracovat
0

#5 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 21 April 2013 - 09:30 PM

Ten launcher najdeš tady, ale je pro ty co mají originální Minecraft.
http://www.minecraft...s-options-news/

Taky může být problémv tom jestli máš originální nebo neoriginální Minecraft.
Já totiž normálně jedu přes originální launcher z minecraft.net, ale nedávno jsem musel použít launcher pro warezáky a asi po 5 minutach hraní mi to hodilo Minecraft run out of memory.
Za celej rok co hraju na originálním launcheru se mi to nikdy nestalo, jen na warez launcheru ano.

K tomu přidělení RAMky bych ještě dodal, že pokud jsi warez a ten launcher výše nemůžeš použít, tak můžeš přidat vice RAM pomocí jednoduchého bat souboru.
Potřebuješ na to ale 64 bitovou Javu. U 32 bit to nefunguje.

Postup:
1.Otevřeš Tento Počítač a do C: hodíš Minecraft.exe (tím kterým zapínáš Minecraft)
2.Na ploše vytvoříš Nový textový dokument, otevřeš třeba v poznámkovém bloku a napíšeš tam:

javaw -Xmx3500Mb -Xms3500Mb -jar "C:/Minecraft.exe"

3.Dáš uložit jako, pojmenuješ to třeba start.bat (v poli Uložit jako typ musíš dát Všechny soubory)
4.Teď to máš uložené třeba na ploše, tak to 2x kliknutím spustíš,otevře se ti CMD a po chvíli se ti zapne i Minecraft launcher.
5.CMD muzes vypnout, normálně se přihlásiš do hry a máš to. Ve hře si zmáčknutím F3 ověříš že máš přidělenou hodnoru RAM co sis nastavil a je to :)

V tom kodu co jsem tu dal je nastavena RAM na 3,5 Gb, můžeš to ale přepsat na jakoukoliv hodnotu.
Záleží jakou máš RAMku v PC. Minimální hodnota je pak myslím 512Mb.

Tuto možnost přidělení RAM přes Bat lze použít jak u originálního launcheru, tak u neoriginálního.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist