Mystiq.org - forum: Supportem snadno a jednoduse! - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Supportem snadno a jednoduse!

#21 User is offline   Gwin 

  • Group: VIP
  • Posts: 890
  • Joined: 17-November 08

Posted 12 March 2013 - 11:22 PM

View Postelgruzz, on 12 March 2013 - 01:01 PM, said:

A ještě z mých zkušeností - znám docela dost lidí (a sám se mezi ně počítám), kteří prostě mají problém hrát proti Blitzcrankovi. Tak osobně na něj doporučuju Morganu, ta je na něj fakt nejlepší counter.


Bullshit bro, easy counter je nebejt retard, a další je alistar. Ale ta první věc pomáhá nejvíc ;)
1

#22 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 13 March 2013 - 07:10 AM

proti blitzovi/treshi hraju hodne defenzivne a vetsinou to branime u nasi vezky, takze cloveka nemuze stahnout ke svoji. Pak staci stat za minionama a blitz si muze jit honit sroubky :D .
0

#23 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 13 March 2013 - 08:16 AM

Blitz mi nevadi od ty doby, co jsem se naucila schovavat za minionama, a kdyz uz se mu jednou povede me grapnout tak mam vetsinou flash do bezpeci:D
Threshovi neni tezky se uhnout, prijde mi to jeste jednodussi, nez proti Blitzovi.
0

#24 User is offline   Astraia 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 119
  • Joined: 08-August 12

Posted 13 March 2013 - 10:21 AM

Ahoj, tak jsem si přečetl tuto "příručku" a zkusím ti k tomu něco říci...
Hned v druhém odstavci mě zarazilo "Support je jedna z jednodussich roli". To rozhodně pravda není, naopak bych řekl, že support je společně s junglerem nejtěžší pozice ve hře.
Co se týče celé guide (příručky), většinou autor přikládá nějaké svoje úspěchy/elo/statistiky her, jako důkaz, že neplácá do větru, ale má na to aby psal guide ;).
To, co jsi sem napsal, člověk vše najde na wikileague/mobafire nebo českých fan stránkách (fórech).
Chybí mi tu něco tvého vlastního, tvoje postřehy, tvoje tipy. To, co jsi sem napsal, si dokonce člověk tak nějak zafixuje sám od sebe v průběhu hry.
Abych to shrnul, jde o to, že tato přiručka je velmi obecná, a najdeš ji na téměř každé LoL stránce. Uvítal bych trochu konkrétnější informace, co dělat v situaci té a té, zdůraznit, že v teamfightu je PRIORITA č. 1 ochránit carry. To někdo třeba neví, a snaží se například zastavit enemy carry, což je špatně.

Ale jinak +1 za snahu
1

#25 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 13 March 2013 - 11:37 AM

Tak skore z her sem klidně přidám, a uvítala bych, kdybys mě nazýval v ženském rodu, díky:). Na začátku jsem psala, že to je příručka s hodně základními věcmi, chtěla jsem spíš pomoct někomu, kdo by s lolkem začínal, je mi jasný, že naše komunita už tohle všechno ví a všechno zná... Ale tak aspoň jsem se snažila vypsat pro mě ideální comba support + adc, když už nic jinýho...

Jinak k tvé připomínce k obtížnosti - nemám level 30, neměla jsem šanci hrát rankedy, a v normalech mi support připadal jako jednodušší role, když mi to vyvrací někdo, kdo má nachozené rankedy, tak s tím nemám problém, jen tady říkám svůj subjektivní názor. :)

Díky za kritiku.
3

#26 User is offline   elgruzz 

  • Group: VIP
  • Posts: 760
  • Joined: 18-July 08

Posted 13 March 2013 - 12:12 PM

Ještě k tomu Blitzovi. Schovávat za creepama se taky umim, jen mě sere, že se to musí hrát pod tvojí věží, jak píše Mufi. Jakmile by ses dostal na lajně řekněme na úroveň řeky, tak Blitz, pokud není úplný idiot, zapne rychlost a jde si pro tebe - z toho ti vyplynou dvě možnosti
1) začneš utíkat, protože nechceš engage -> dostaneš grab
2) nezačneš utíkat, protože nechceš grab -> dostaneš pěstí a musíš bojovat

A to já zase neříkam, že se proti Blitzovi nedá hrát. Jenže jakmile nastane možnost 2, tak musíš focusnout carry, což dopadá většinou tak, že mu sice nějakej dmg dáš (on tobě taky), ale zase chasovat ho nemůžeš, protože dostaneš grab. Když ho chasovat nebudeš, tak ho nemáš jak odehnat. Celkově si myslim, že Blitz je prostě do těch tradů na lajně jeden z nejlepších supportů, pokud ho umíš fakt dobře zahrát. Má super CC ať už ofenzivní nebo defenzivní, slušnou abilitu na escape/chase a docela slušnou dmg. To jsem se ještě nezačal ani bavit o Učce.

Samozřejmě ho vycounteruješ Alistarem, ale ten už se zase tolik nehraje. Když jsme se o tom bavili s Yotisem, tak jsme došli k názoru, že má vlastně 2CC ability, který ale většinou používáš současně, protože WQ combo je za Alistara základ. A to je tak jediný co umí. Ultimátku má dobrou na tankování a engage, ale na lajně zas tak hustá neni a o jeho "healu" se asi ani nemusíme bavit.

Oproti tomu Morgana support vs. Blitz (nebo Thresh, Elise, Taric, prakticky cokoliv) - dobrý CC z Qčka jako u Lux, sice jen pro jeden target, ale je to prostě CC+slušná dmg. Shitty dmg z W, který ti ale i tak pomůže, protože to můžeš házet za creepy pod jejich carry a nutit ho tak měnit pozici. E, který má sice dlouhý CD, ale vyblokuje ti jakejkoliv pokus o CC. A Učka je i do lane fáze úplně supr, prostě mezi ně sebevražedně naběhneš a když se u nich udržíš + rozhodíš W Q, tak má carry zaděláno na double kill. Nechápu proč se Morgana nehraje víc no :), doporučuju jí třeba s Ezem.
0

#27 User is offline   -TemP- 

  • Group: LoL moderátor
  • Posts: 2,061
  • Joined: 10-August 08

Posted 13 March 2013 - 02:05 PM

jednoduchý důvod, dokud bude ten její shield absorbovat jenom magic dmg, tak je v adc tradech k prdu.. jestli netrefíš Q, tak jsi tam dalších 11s k ničemu
0

#28 User is offline   Nguyen 

  • Group: VIP
  • Posts: 270
  • Joined: 03-May 12

Posted 14 March 2013 - 10:59 PM

FINTA NA DAVANI WARD!! Nevím jestli to znáte, ale kdyby ne, tak občas užitečná věc :P Snad pomůže ;)
Ty červené TEČKY, jsou místa kde umístit wardu.

http://img716.images...03/38016302.png
http://img713.images...28/44576204.png
http://img59.imagesh...28/45394716.png
http://img132.images...42/43475488.png
http://img805.images...30/49250476.png
http://img842.images...81/96216175.png
2

#29 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 14 March 2013 - 11:13 PM

tomu se rika profesionalni uprava v malovani xD
0

#30 User is offline   yotis 

  • Group: VIP
  • Posts: 779
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 March 2013 - 01:05 AM

speciální úprava po který má jeden screen dvě mega, nice
2

#31 User is offline   Nguyen 

  • Group: VIP
  • Posts: 270
  • Joined: 03-May 12

Posted 15 March 2013 - 03:24 PM

Proč tu řešíte takové kraviny? Nechápu :) Ale jo dobře, haha už jsme se zasmáli...
0

#32 User is offline   pomper 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 458
  • Joined: 30-August 10

Posted 20 February 2014 - 12:16 PM

To mě hodně baví Soraka za supp :-)
0

#33 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 20 February 2014 - 06:01 PM

To me taky. Akorat to casto dopadne tak ze zacinam jako support soraka a vedle me jde nejaky ADC (ez,sivir...) a skoncime tak ze ja jsem APC a on muj supp :D
Ale vzdycky mam dost slusnosti se omluvit za KS :D
0

#34 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 21 February 2014 - 04:56 AM

Však Soraka je nejlepší AoE damage :D. Akorát od roku 2012 už není nezabitelná :-(.
0

#35 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 21 February 2014 - 09:47 AM

chjo, teď si tak říkám, že by asi nebylo od věci to celé přepsat, když už z toho 90% věcí neplatí.. :D
0

#36 User is offline   pomper 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 458
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 February 2014 - 10:25 AM

Nebylo by to špatné ;)
0

#37 User is offline   elgruzz 

  • Group: VIP
  • Posts: 760
  • Joined: 18-July 08

Posted 27 February 2014 - 10:39 AM

Na druhou stranu s tim neni tolik práce. Stačí napsat jak hrát za Leonu, Threshe a Annie. Jiní supporti už neexistujou :D
0

#38 User is offline   Vara 

  • Daemonica CT - Paladin
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 939
  • Joined: 03-January 09

Posted 27 February 2014 - 10:59 AM

Nami a Karma buddy
0

#39 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 27 February 2014 - 07:57 PM

tak karmu jsem v s4 na supportovi ještě neviděla.. jak říká LG v 99% případů annie thresh leona, občas ta nami, ale to je tak celý, jednou jsem zkoušela hrát za Fiddla a celkem to šlo, ale zbytek úplně upadl... Sonu jsem neviděla jak je rok dlouhej, alistara fakt jen zřídkakdy, a to je z celýho support poolu tak všechno... Lulu se přesunula spíše na mid a víc mě nějak nenapadá...
0

#40 User is offline   Vara 

  • Daemonica CT - Paladin
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 939
  • Joined: 03-January 09

Posted 27 February 2014 - 10:16 PM

Jakmile hraješ něco, na co nejsou lidi zvyklí, máš o 50% větší šanci na win lajny ;) .. proto hraju všemožný nesmysly, jako třeba právě tu Karmu i na topu, Renektona na midu atd .. 99% lidí se neumí moc přizpůsobovat a jsou jen naučený, že na lajně potkaj tohle a tohle, na další lajně zase támhleto .. ;)
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist