Mystiq.org - forum: Doporučení pro herní myš? - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Doporučení pro herní myš? Aneb dobrá (herní) myš za dobrou cenu?

#21 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 12:10 AM

Logitech G700 - tlačítek má tak akorát - hlavně mi vyhovuje rozestavení - ne jak u nagy 12 tlačítek na jednom místě, navíc je bez/drátová - když jsem doma hraju s kabelem, když někam jedu tak bezdrátově na herní režim (1000HZ - 1ms, tyto hodnoty lze měnit pro každý režim) vydrží nějaké 2 dny (jsem na pc docela často), navíc fakt pěknej logitech software a osobně mám rád když myš něco váží a tahle vzhledem k tomu že v sobě má AA baterii něco málo váží. Kolečko se setrvačníkem je pro mě spíš jen taková hračka :), DPi má možná až moc - využívám jen polovinu. Navíc ted na ní mají v Alze parádní slevu - z mého pohledu krásnej kauf.

Ale musíš to brát tak, že ve většině případů lidi doporučujou to co mají doma.
Měl by sis v obchodu vyzkoušet myšky od těch prémiových značek (Logitech, Razer, SteelSeries, Roccat, Cyborg nevím jaká značka vyrábí) a pak jet podle toho kolik chceš tlačítek a jak ti sedne do ruky a cena 1000-1500 mi přijde taková normální pokud chceš myš na 2 roky a ne nějakej klacek na drátu se kterým po prohře šlehneš o zem jak Mufinqa.
Jinak ke kvalitní myši doporučuju i nějakou lepší podložku - je to celkem znát.

Potom třeba ve SCORE byla recenze na několik speciálně MMO hlodavců, kdybys chtěl text toho článku, tak to můžu ofotit, tady napíšu jen specifikace + cenu v době recenze + hodnocení od SCORE, samozřejmě počet tlačítek udává pouze počet programovatelných tlačítek:

SteelSeries WoW Cataclysm
-Rozlišení: Laser 3200 DPI -Typ: Drátová/USB -Počet tlačítek: 14
Cena: 2200Kč
HODNOCENÍ: 70

Logitech G600 MMO
-Rozlišení: Laser 8200 DPI -Typ: Drátová/USB -Počet tlačítek: 12
Cena: 1900Kč
HODNOCENÍ: 90

MadCatz Cyborg M.M.O. 7
-Rozlišení: Laser 6400 DPI -Typ: Drátová/USB -Počet tlačítek: 4
Cena: 3500Kč
HODNOCENÍ: 80

Razer NAGA 2012 Expert MMO
-Rozlišení: Laser 5600 DPI -Typ: Drátová/USB -Počet tlačítek: 12
Cena: 1900Kč
HODNOCENÍ: 90

Razer Star Wars: The Old Republic
-Rozlišení: Laser 5600 DPI -Typ: Bez/drátová/USB -Počet tlačítek: 12
Cena: 3700Kč
HODNOCENÍ: 85

Ceny těchto myší jsou většinou nad finančním stropem, který jsi stanovil, ale často lze najít jejich levnější bratříčky, kteří co do funkčnosti jsou s nimi srovnatelné.
1

#22 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 18 January 2013 - 09:49 AM

cože vy hrajete wow s myší? Touchpad už neletí? :D
0

#23 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 09:50 AM

tak s touchpadem nemůžeš hejbat, jako otáčet kamerou, když držíš šipku (WASD) :D
0

#24 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 18 January 2013 - 11:09 AM

tk nesmíš mít sux touchpad...
0

#25 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 11:58 AM

njn mám paštiku a ne herní noťas :)
0

#26 User is offline   Ondrro 

  • Group: VIP
  • Posts: 170
  • Joined: 24-October 10

Posted 18 January 2013 - 12:09 PM

steelseries....
ak chces obycajnu - kana(lave, prave, kolecko, dve postranne)
ak chces top mys sensei - lave, prave, kolecko, dve tlacitka nalavo, dve napravo(napravo ale moc nevyuzijes ak si pravak, nalavo zas ak si lavak, mys je robena pre lavakov aj pravakov) lcd displej na zmenu 4 profilov ulozenych v mysi+ich uprava(si spravis profili na co chces, dojdes k dakomu, alebo do herne, napojis sa, zmenis sa na svoj profil <3)
ak chces vela tlacitok tak tu mmo cata... s tou ale skusenosti nemam ale mozem povedat ze steelseries je top(sensei vyhrala v hodnoteniach mys roka dva krat po sebe tusim...)
taktiez odporucam od nich 6gv2 mechanicku klavesnicu(lepsie jak preplacat si za image razer-u -.- a o dost lacnejsia ako 7g od steelseries) podlozky pod mys maju perfektne, sluchatka siberie<3

kade mozem tade robim na steelseries reklamu:D razer nevlastnim ale v lete na gamescome v koline som prisiel do styku so vsetkym od nich a neviem no.. pokial fakt nechces image-ovku tak razer by som nebral, tak preplacane mysi/klavesnice somarinami to sa len tak nevidi... ale zas len moj osobny nazor:D
0

#27 User is offline   JerRyk 

  • Group: VIP
  • Posts: 392
  • Joined: 10-July 11

Posted 18 January 2013 - 01:16 PM

Ja pouzivam tuhle:
http://www.alza.cz/a...edy-d317461.htm

Je to obycejna a levna mys. Dostanes k ni program kde si muzes nastavit bindy atd. Ma dve bocni tlacitka a jedno specialni tlacitko vedle kolecka.
0

#28 User is offline   chastiel 

  • Group: VIP
  • Posts: 193
  • Joined: 29-July 12

Posted 18 January 2013 - 02:23 PM

Razer NAGA 2012 Expert MMO ta je fakt mazec mno :) jenže skoro 2000 je už moc
0

#29 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 18 January 2013 - 02:37 PM

Razer a Steel series jsou vcelku předražený značky na to jaká je to kvalita,A4Tech je naopak za svou cenu dobrá kvalita jde jen o to trefit dobrej kus,než jsem měl tu co jsem měl tak jsem 2 vyhodil protože po půl roce začlo dvojklikovat levý tlačítko,možná ale už stoupla kvalita,MadCatz nemůžu soudit ale vypadaj konstrukčně dobře jde o to jak dobře maj řešený tlačítka. Určitě neber nějako Trust nebo Hama nebo co tu ještě lidi postovali,to jsou značky co se zaměřujou na hromadu věcí než jen na periferie k PC a ta kvalita je tam pochybná,někomu kdo tu myš tolik neřeší to může stačit ale jestli chceš investovat 1500 do myši tak určitě ne. Ať už kvalitou konstrukce,tak senzoru a tlačítek vyniká především Logitech,viz jak jsem radil G500 případně pokud ti bude stačit 3,2k DPI tak G400 případně si připlať a vem G600 pokud chceš mít hodně tlačítek jako Naga a nebo pokud ti stačí 2 boční tak G9x která je asi špička Logitechu,navíc má výměnný kryty a můžeš si dát takový aby ti seděla v ruce což umí asi jenom MadCatz krysy kde je to zase posouváním krytů který ale vytváří mezery v konstrukci a ne každýmu se to může líbit. Ještě zajímavá je G700 ale bezdrát se pro hraní příliš nehodí.

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 18 January 2013 - 02:38 PM

2

#30 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 02:54 PM

View Postja.byt.kamarad, on 18 January 2013 - 02:37 PM, said:

Ještě zajímavá je G700 ale bezdrát se pro hraní příliš nehodí.


Souhlasím prakticky se vším co jsi řekl, jen s tou poslední větou ne. Myslel jsem si to samé, ale když jsem několik hlodavců zničil tím, jak ji vždycky smotám a hodím do tašky k notebooku a po pár měsících nereagovala. Navíc bezdrát je pohodlnější - nic tě netíží. A u G700 se mi ještě nestalo, že by mi vypla během hry - podle nastavení ti software nahlásí zbývající kapacitu baterie a varování. V reakcích a fungování myši nějaké extra rozdíly nepociťuju - 1000Hz má i v bezdrátovém režimu a DPI úplně stejné, navíc přijímač nic neruší. Její jedinou nevýhodou je vysoká váha (cožý je individuální).
A k tomu A4techu - dřív jsem taky měl pár kousků od nich, asi 5, ale na 3 mi přestalo fungovat levé, nebo pravé tlačítko, což je docela problém, na další mi kurzor skákal jak chtěl (nějaká porucha senzoru - protože software jsem měl a zkoušel jsem na různých počítačích), no a poslední kus od této značky co si pamatuju mi spadl do vany x) ale vodě myslím neodolá žádná značka :D
0

#31 User is offline   Lepistor 

  • Group: VIP
  • Posts: 593
  • Joined: 08-May 10

Posted 18 January 2013 - 02:58 PM

A jak je to s podložkama pod myš, má někdo zkušenosti?
0

#32 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 18 January 2013 - 02:59 PM

View PostNixxis, on 18 January 2013 - 02:54 PM, said:

...

Jak dlouho ti vydrží baterka u takoý bezdrátový myši?
0

#33 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 03:02 PM

2-3 dny používání, občas se mi stane, že ji zapomenu v noci vypnout ... odhaduju tak 20-25 hodin
Je v tom 1x AA NiMH dobíjecí baterie 1900mAh, takže můžeš i zvětšit kapacitu poměrně o dost, myslím že se dělají až 2600mAh nebo kolik
0

#34 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 18 January 2013 - 03:45 PM

View PostNixxis, on 18 January 2013 - 02:54 PM, said:




Nevím ta odezva občas jde poznat ale u wowka to poznat nejde tam to není potřeba tolik. Ale co jsem dělal na matky počítači která má nějakou Gigabyte a nastavil si jí na max tj. 3,6k DPI tak se mi zdálo že laguje při polovičních DPI to takový hrozný nebylo,jde ale taky i o to jestli myš má akceleraci nebo ne,každopádně to je pro hraní absolutně na nic věc.

Podložku mam SteelSeries,v tom je ta značka naopak dobrá a ani nejsou příliš drahý,přesněji tudhle:
http://www.alza.cz/p...lpad-d58238.htm
ale pokud máš velké PC vem si větší tudhle mam kvůli tomu že mam noťas a přenáším jí občas. Např. tuto:
http://www.alza.cz/s...qck-d345772.htm

Každopádně je potřeba dát pozor aby s ní seděla myš neboť některé myši s látkovkou příliš nesedí dosti záleží na velikosti teflonů,obecně platí že dobrá kombinace je malé teflony+pevná podložka a nebo velké teflony+látková podložka,teda v tom co se týče pohybu po podložce,taky je ale potřeba dát pozor aby senzor neměl problém,takže přečíst recenze před koupí.

Každopádně špatně nevypadá ani tato a četl jsem na ní recenzi a docela si jí chválily.
http://www.alza.cz/t...kor-d222841.htm

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 18 January 2013 - 03:49 PM

0

#35 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 18 January 2013 - 03:49 PM

Mam nějakou low myš za 300 a baterka mi vydrží 14 dní...mam tam klasickou tužkovku 1600mAh
0

#36 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 18 January 2013 - 04:14 PM

nevím nejsem žádnej profi hráč, tu odezvu nepoznám u her které hraju myší - LOTR BFME 1 a 2 + WoWko ... většinu her hraju na gamepadu :)
0

#37 User is offline   Ashal 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,111
  • Joined: 01-July 08

Posted 18 January 2013 - 04:21 PM

View PostChooze, on 18 January 2013 - 03:49 PM, said:

Mam nějakou low myš za 300 a baterka mi vydrží 14 dní...mam tam klasickou tužkovku 1600mAh


a musis tu baterku vytahovat?xD

jinak ja mam G700 taky, ale vetsinou ji pouzivam jako dratovou a jen kdyz ji pouzivam nekde dal (treba v posteli...nebo kdyz ji pripojim k notasu) tak ji odpojim
0

#38 User is offline   aeliar 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 329
  • Joined: 05-November 08

Posted 18 January 2013 - 04:25 PM

View PostGwin, on 17 January 2013 - 06:35 PM, said:

Tsss u žádné z nich nejde měnit barva podsvícení, to je LOW ! :D

Asi si si nepozrel Sensei :D
Tam to ide B)
0

#39 User is offline   mafiosa 

  • Group: VIP
  • Posts: 47
  • Joined: 16-March 09

Posted 18 January 2013 - 04:46 PM

SteelSeries Sensei :)
1

#40 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 18 January 2013 - 05:03 PM

View PostAshal, on 18 January 2013 - 04:21 PM, said:

a musis tu baterku vytahovat?xD

tak samozřejmě, dojde baterka a hned tam mužu vrazit jinou třeba z fotáku...minule sem ji 3 tejdny nenabíjel a pak mi došla uprostřed WG a nemohl sem healovat :D
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist