Mystiq.org - forum: Server zase běží, ale co teď s nim... - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Server zase běží, ale co teď s nim... debata o budoucnosti minecraft serveru

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 29 July 2012 - 05:58 PM

http://minecraft.mystiq.org/images/sad_spider.png
Takže jak jste se určitě na webu dočetli, server se nám konečně rozběhl (odkaz na web). Teď ale přichází otázka, co bude dál, jelikož se nám blíží nová verze minecraftu (1.3), která by "měla" vylepšovat chování multiplayeru a náš svět již přece jenom není z těch nejaktuálnějších...

Současně máme na serveru hned několik pluginů, které jsou drobet neaktuální a bylo by třeba je nahradit jiným. Bohužel například takový "locker" který se stará o zámky na truhličkách, dveřích a podobně je problém nahradit, protože uložená data jen tak převést nelze a tedy při změně by se vše odemklo. A takových funkcí je na serveru víc, zatím se ještě drží a většinou když odladim některé menší chyby tak nepůsobí žádné problémy, ale už prostě nedrží krok s vývojem serveru.

Dále minecraft 1.3 by měl přijít se značnými změnami co se týče multiplayeru a samozřejmě také se změnami v generování světa. V předchozích verzích tomu bylo stejně, ale tam jsem se pokoušel jednotlivé novinky dogenerovat do současného světa, například džungle. Ale nyní by měl přijít nový druh minerálu "emerald",... což je asi na stejné úrovni jako diamand,... a to by se do současného světa generovalo opravdu špatně, takže by pravděpodobně bylo třeba zřídit něco jako "shop na emeraldy" pokud bysme přešli se současným světem na 1.3..
Jinak kdo se chce podívat, předpokládaný seznam změn pro verzi 1.3 můžete najít zde: (odkaz na minecraft wikipedii)

Takže jak jistě tušíte, rád bych navrhnul s přechodem serveru na 1.3 i nový svět. Času máme ještě dost než vůbec vyjde stabilní server pro tu verzi a rád bych teď tady vymyslel co všechno by se událo.

Samozřejmostí zase bude určitý typ "odletový haly" kam si hráči budou moct naházet věci a pak se jim přesounou do nového světa. Pravděpodobně bude ve formě extra světa, něco jako je teď tržiště, a hráči si tam nahážou truhličky s věcma. Tenhle mini-svět by byl pak přístupný i v nový verzi a hráči by si ty věci tam mohli zase vytáhnout.
Dále přesuny staveb budou určitě taky a pravděpodobně na to vymyslim formulářík, aby se mi usnadnil jejich přesun,... něco na styl, že tam budete mít k dispozici mapku,...zadáte souřadnice a popis baráčku který chcete přesunout a pak přibližnou pozici v novém světě a natočení.

Pak můžeme vymyslet jestli nepřidáme do světa nějaký novinky, nejen co se týče pluginů. Možná by se mohl udělat nový spawn,.... systém portů po světě myslim neni špatný,... nějaká pískovna by asi taky byla. Nevim jak to bude s Temple of Killjoy, protože FalseBook,... plugin který se stará o většinu pastí, bude třeba také nahradit,....

Ale jak jsem již napsal,...času je ještě dost a třeba se přijde na způsob jak server "vyčistit a aktualizovat" a třeba se nám podaří přejít na novou verzi bez toho abysme museli dělat nový svět.
4

#2 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 29 July 2012 - 09:43 PM

No co se týče toho vytvoření novýho světa tak bych byl docela pro, a jinak o těch dalších módech by bylo dobrý uvažovat jelikož toto už je takovej stereotyp. Nechcu říkat že je to špatný, ale prostě už to moc lidí nebaví.
0

#3 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 29 July 2012 - 11:02 PM

Nedavno som dostal znova chut na MC a z lutostou som zistil, ze je offline a trvalo to dost dlho. Chapem, ake boli problemy, preto sa chcem podakovat Asura, ze si sa na to nevy***al a dotiahol si to do uspesneho konca, GJ ! :) Co sa tyka noveho sveta. Myslim, ze novy svet by ti ulahcil dost prace (ale samozrejme aj pridal dalsiu), ale z dlhodobejsieho hladiska by to bola asi pozitivnejsie riesenie, kedze s presuvanim truhiel a hlavne budov nebol v poslednom zmene sveta ziadny problem. Tot asi vsjo, este raz GJ, Asura :)
0

#4 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 29 July 2012 - 11:48 PM

Jsem jednoznačně pro nový svět.
0

#5 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 29 July 2012 - 11:52 PM

Teď se na twitteru vývojáře MC serveru objevila zpráva, že jeho tým už neunavně pracuje na serveru pro verzi 1.3.... takže teoreticky bysme ani nemuseli čekat nijak moc dlouho.

Pak jsem přemejšlel co všechno by se dalo udělat, aby se na serveru něco dělo a zatim uvažuju o znovu-přidání PvP a PvE arén,.... něco o trochu víc propracovanějšího, než máme teď pod spawnem.
0

#6 User is offline   Aven 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 18-March 10

Posted 30 July 2012 - 09:30 AM

Ohledně té opravy serveru, GJ :).
Jinak já jsem pro nový svět. Do hry byla přidána spousta věcí, takže podle mě by to bylo lepší.
0

#7 User is offline   Maceq 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,293
  • Joined: 01-July 08

Posted 30 July 2012 - 10:13 AM

Zalohu stareho sveta bych asi dokazal sehnat, zalezi na vas. Se dohodnete. On totiz sice zalohuje Asura, ale i ja mam urcite moznosti.

eM
0

#8 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 30 July 2012 - 03:10 PM

Nověj Svět, i bez převodů budov a věcí. Prostě novej začátek, aby to bylo trošku těžší ;)
1

#9 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 30 July 2012 - 06:15 PM

View PostAngeelik, on 30 July 2012 - 03:10 PM, said:

Nověj Svět, i bez převodů budov a věcí. Prostě novej začátek, aby to bylo trošku těžší ;)


Dost vela ludi by ti na to povedalo (vratane mna), ze radsej sa rozlucia zo serverom, ako so svojimi budovami, na ktorych stravil desiatky, ak nie stovky hodin... S tym, ze urcite este nie su dokoncene a planuju na nich pokracovat

http://img651.imageshack.us/img651/8145/54232047.png
1

#10 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 30 July 2012 - 06:49 PM

Přesně taky bych byl rád za novej svět, ale s tím, že bych tam měl i své budovy, na kterých chci ještě pokračovat.
0

#11 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 30 July 2012 - 07:29 PM

No, byl bych asi taky pro novy svet, jinak nebudou emeraldy a chramy a bla bla bla...

Ale s tim, ze bych prevedl jakoukoli budovu, o kterou si kdo pozada, vcetne velkych komplexu budov.

S tim ze by se melo mazat uplne vse nesouhlasim, je to nesmysl, a nechapu proc by se mel smazat vsechen ten straveny cas...
Ja uz 5 mesicu stavim tohle http://bubaak.maweb.eu/image/images/15220533899998663893_thumb.png, a nez abych o to prisel, tak radsi tu skoncim, a zalozim si vlastni server pro sebe a sve pratele kam bych stavby prevedl.

Nevim jestli pri prevadeni budov ci beden nejak omezovat mnozstvi, protoze je to proste ta jedina vec kterou si hraci opravdu vydelaji stravenym casem.
0

#12 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 July 2012 - 08:04 PM

Převody byli, převody jsou,.... převody staveb budou určitě! Stejně jako do teď, až se vytvoří nový svět, tak všechny starý světy zůstanou bokem s tím že se do nich budeme moct kdykoli přepojit a přetahovat z nich budovy.

Už jsem dal i do provozu další "odletovku",..... je to další mini-svět, stejně jako tržiště, přístupný z pod-spawnu ze severního portálu. To je spíš pro ty, kteří nebudou chtít přetahovat domečky, jen si sebou vezmou nějakou výbavu a třeba věci na míchání lektvarů,... Tam si můžete naházet několik bedniček věcí, nějaký "rozumný" množství, bedničky si označíte a zamknete,.... pak tenhle mini-svět bude přístupný i z nového světa....
1

#13 User is offline   Assasino 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 68
  • Joined: 22-June 10

Posted 30 July 2012 - 09:29 PM

Tak trosku jako nevim tam se pise tydeni rollback ale to je rollback snad skoro mesic to co sme postavili s brachou novy dum cesty atd nic z toho tam vubec neni [IMG=http://img528.imageshack.us/img528/5743/beznzvunq.png][/IMG] a to nemluvim o tom co sem mel v truhlach hlavne dia oenchantovane veci chtel bych vedet jestli by se to dalo nejak vratit

This post has been edited by Assasino: 30 July 2012 - 09:31 PM

0

#14 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 30 July 2012 - 09:43 PM

Assasino u mě je to taky tak :D minimalne mesic rollback protoze mi zmizelo spoustu krumpu ench, diamantu a moje rozhledna :( je jen polovicni

Moja rozhledna!!

This post has been edited by Smoukjack: 30 July 2012 - 09:49 PM

1

#15 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 30 July 2012 - 10:11 PM

View PostBubaak, on 30 July 2012 - 07:29 PM, said:



Uz davnejsie som na tu stavbu pozeral. Bubak, brutalne to je :) Som zvedavy, ako to bude vyzerat, ked to bude hotove !

This post has been edited by Froozen: 30 July 2012 - 10:11 PM

0

#16 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 30 July 2012 - 10:33 PM

View PostFroozen, on 30 July 2012 - 10:11 PM, said:

Uz davnejsie som na tu stavbu pozeral. Bubak, brutalne to je :) Som zvedavy, ako to bude vyzerat, ked to bude hotove !

Jo, to sem taky zvedav, stavba to ale bude jeste tak na rok
0

#17 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 30 July 2012 - 10:50 PM

View PostAngeelik, on 30 July 2012 - 03:10 PM, said:

Nověj Svět, i bez převodů budov a věcí. Prostě novej začátek, aby to bylo trošku těžší ;)


Podivej se, ty mozna stavis nejakou chajdaloupku, ale moje stavby maji nad 1 000 000 kostek ato jsou jen ty dve budovy. Jestli si myslis, ze bych to zacal delat znova od drevenyho krumpace, tak to se hodne pletes.

http://freedom2006.ic.cz/janytovoMC.jpg
1

#18 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 July 2012 - 11:18 PM

O.K.,..... jak Maceq psal, zkusí vyšťourat starej svět a já se pak z něj pokusim přetáhnout "rollbacknutý" stavby,.....
zatim mi napište ve hře pomocí příkazu /mail send asura23 (text) souřadnice kde asi ty budovy stály...
0

#19 User is offline   Jadener 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 01-June 11

Posted 31 July 2012 - 12:06 AM

Jsem 100% pro nový svět!! :) ale docela bych v něm uvítal nějakou změnu... jsem už trochu přešlej z toho, jak všechny serverový světy vypadaj stejně.... nemohli bysme nahrát nějakej například s rozsáhlou vodní plochou, jako sme navrhovali na 1.8 (tušim) ?? Samozřejmě jen pokud s tim ostatní souhlasí :D je to můj osobní názor :/
1

#20 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 31 July 2012 - 02:35 AM

Asi nevíš komu píšeš :P Dávno mám víc než 1 000 000 kostek, a jsem na serveru už od jeho založení :)

Fyi. Janyte, opravdu nejsem fanoušek tvých strohých kamenných budov v jakémkoliv provedení.
1

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist