Mystiq.org - forum: Koupě Notebooku - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Koupě Notebooku

#1 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 31 August 2012 - 08:32 PM

V říjnu nastupuju do školy a nejspíš bych potřeboval nějaký notebook, abych se na ubykaci neunudil k smrti, občas něco zapařil, abych nemusel spát na přednáškách a hlavně abych občas mohl zamakat na nějakejch projektech.

Hlavně pracuju v "AutoCADu Civil 3D" a občas renderuju v "ArchiCADu" takže bych od novýho stroje potřeboval:
- co nejvíc RAM, nejlspší grafiku a nějakej slušnej procan
- programy vyžadujou grafiku 256 ale ty sou moc drahy takže se nejspíš budu muset spokojit s co nejlepší 128

To vše za neuvěřitelných 15000 Kč (Co největší výkon za 15k)

Po dohodě se soukromým konzultantem sem vybral:
http://www.czc.cz/le.../109308/produkt

Tak mi sem pls napište, jeslti si myslíte, že je to správná volba, pozitivní/negativní reakce na tyhle notebooky...nebo byste mi doporučili něco jiného? Děkuji všem co přispějí do diskuze :)
0

#2 User is offline   Sheleronk 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,005
  • Joined: 04-February 10

Posted 31 August 2012 - 10:04 PM

Přesně tenhle noťas jsem si vybral i já, teď ho jen zajít koupit. Zatím ho nemám takže hodnotit nemůžu, ale ho mezi konkurencí v té cenové relaci vybral asi jako nejlepšího zástupce.
0

#3 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 31 August 2012 - 10:06 PM

Nchci si hrát na chytráka, ale nedovno jsem pomáhal taky jednomu architektoviy (ktrého to živííý) a rozhodně si myslím, že i 5 se je super, ale DubbleCore je málo. Dél tkky monitor, myslím, že míá celkem malé rozlišení na právci v Cadu. Grafika je vpohodě a ramky stačí hbohatě. (opravdu sorry za gramatiku, ale klečím na koslenou, nejsem negramotn, jn mám rtrdovanou klávesniců")
0

#4 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 31 August 2012 - 10:33 PM

Je mi jasny že klasicka 17" 4:3 obrazovka co mam u stolního počítače je x-krát lepší jak 15,6" widescreen...ale notas s větší obrazovkou pak ani nedáš do batohu, ztratíš tak mobilitu = takovej notebook by se choval jako stolní počítač a to už je pak lepší koupit klasickej stolní počítač, za stejnou cenu s několikanásobně větším výkonem grafický karty bez toho aniž by se ti uvařila ruka na touch padu při naročny praci. Externí monitor k tomu mužu připojit vždycky ale stejně si myslim že to moc dobře renderovat nebude. grafika má stejnou rychlost jako ta co mam ve stolnim počítači a je 6 let stará :D

Jakej je rozdíl mezi 2 a vícejádrovym procesorem, dnešní programy už dokažou pracovat s více jádrama nebo jak to vlastně je?
0

#5 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 31 August 2012 - 10:42 PM

Z tohohle bych tak nějak chtěl vycházet:
http://www.graphisof...m_requirements/
http://usa.autodesk....m-requirements/

Pokud to zvládne tyhle dva programy tak by na tom už šlo snad cokoliv od wodu po filmy :)
0

#6 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 31 August 2012 - 11:36 PM

Kup si notebook az pocas semestra, budes lepsie vediet na co ho vyuzies a ake ma mat parametre. Najlepsie by bolo zvysit rozpocet. Leskly sirokouhly displej s rozlysenim 1366 x 768 na hociaky CAD je velmi, velmi a este raz velmi zly napad.
0

#7 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 01 September 2012 - 05:53 AM

Souhlasím s vitamínem.
Ten notebook (zdá se, nějak podrobněji jsem nezkoumal jednotlivé komponenty) je v poměru výkon/cena hodně vysoko, ale vzhledem k tomu, že jsi grafik (vyrozuměl jsem z tvého postu), tak bych zainvestoval do monitoru, nemám páru, který jsou dobrý, ale to rozlišení tady je bídné.

Jinak jak tu někdo trollil, že 2 jádra pro procesor je málo, tak to je blbost, výkon neurčuje jen počet jader...hlavně architektura daného procesoru, která nemá žádný přímý parametr (jediné co se dá předpokládat, že pokud je použita méně nanometrová technologie, tak prostě nacpali více tranzistorů na menší kousek zařízení...což ale taky nemusí být vždy pravda :) )
1

#8 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 01 September 2012 - 10:47 AM

Pokud ho budeš tahat na přednášky a tak,tak bych radši vzal nějakej Thinkpad todhle je noťas spíš takovej na doma,myslím že tak po 1-2 letech budou v hajzlu panty celý to vrzat,zatímco Thinkpady jsou na to udělaný.
0

#9 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 01 September 2012 - 01:20 PM

Najlepssie by sa mu hodil tento: http://www.alza.cz/l...aag-d335405.htm
Bohuzial je cez rozpocet.
Alebo kompromis kde si vybere nb ktori bude splnovat len 1 vec z tychto troch:
  • Lepsi displej (CADy)
  • Lepsia grafika (hry)
  • Lepsia odolnost (nosenie na prednasky, ...)

This post has been edited by vitamin: 01 September 2012 - 01:23 PM

0

#10 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 06 September 2012 - 12:20 AM

E530 je fakt pěkněj, do něj bych šel mít víc peněz + má nějakou integrovanou grafiku Intel HD Graphic 4000
Z580 podle popisu na Alza/CZK Intel grafiku nemá ale podle recenzí nějakejch jinejch lidí Intel Grafiku 4000 má...takže by mě zajímalo kde je pravda?

Jediná nevýhoda E530 mi prijde v ceně a multimedialnich tlačítkách na ovládání zvuku :D
(Alza tam ještě rve originalní WIN 7 = takže příplatek 1k / CZK samozřejmě levnější varianta bez systému, ale zas nemaj na skladě)

1: Asi je to jen subjektivní dojem, stejná úhlopříčka displeje + větší rozlišení, nějak si to nedokažu představit. 1366x768 notas sem viděl a přijde mi na klid, dokud rozlišení 1600x900 neuvidim naživo tak těžko soudit, stejně byhc pak asi musel dělat na stolnim kompu kde mam 17" a nebo investovat do externího monitoru, externí klávesnice. Asi bych se spokojil s tim že na takovym notasu pujde CAD otevřít.

2: Grafika musi bejt vykoná na CAD + wowko by snad mělo jít na všem? Na nějaky spešl nový hry jako Crysis sem asi už moc starej (630M by snad měla bejt uplně skoro nejlepší v týhle kategorii)?

3: Segře podobnej notas (Lenovo, 3 roky stary, vypada naprosto totožně) celkem drží, hlavní problém v přehřívání jinak zvenku vypadá v pohodě tak bych se toho nebál. Asi byhc se o něj musel dobře starat a nikde s nim nemlátit. Když bych otvíral víko jednou rukou tka jedině urostřed :D

Jen tak mimochodem...na co je takovy to tlačítko vedle tl. POWER :D

Takže asi nejlepší kompromis...za 15k neexistuje notebook aby splnil všechna očekávání. Stejně se tomu něco do 2 let poroucha a ani za to nebudu moct (hlavně se modlit aby se nerozbil po 2 letech protože pak to sou vyhozený prachy).
0

#11 User is offline   Qirti 

  • Group: VIP
  • Posts: 364
  • Joined: 01-July 08

Posted 06 September 2012 - 12:55 AM

To tlačítko vyvolá One Key Recovery, tzn. takovou nabídku, kde můžeš zálohovat systém, popř. obnovit systém.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist