Mystiq.org - forum: Win 7 a zvuk - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Win 7 a zvuk wtf omg srsly

#1 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 July 2012 - 02:02 PM

Tak jsem si na počítač hodil Windows 7 (64 bit) a po nainstalování všech příslušných věcí jsem zjistil, že mi odmítají vyprodukovat zvuk.

Zvukovku mám integrovanou v http://www.gigabyte....e.aspx?pid=4146 , ovladače jsou realtek audio. Aktuální verze podle stránek výrobce je 5.10, ale mně se autoupdatem instaluje nějaká 6.0.1, která je podle data, co má na sobě napsané, o tři roky starší (wtf).
Podle ukazatele zvuku a zvukových zařízení ten zvuk jede normálně podle toho co přehrávám, jenomže reproduktory zůstávají němé.

Stalo se to někomu? Má někdo nějaký nápad co s tím udělat?
0

#2 User is offline   Kaos 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 390
  • Joined: 02-January 09

Posted 16 July 2012 - 02:31 PM

Taky mi to obcas dela, staci mi dycky tam rucne nainstalovat realtek ovladace a pak uz mi to jede

http://www.realtek.c...0Audio%20Codecs

tyhle mi obcas blbnou

http://www.realtek.c...etDown=false#AC

ale tyhle mi sli dycky
0

#3 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 July 2012 - 02:31 PM

Trapnej dotaz. Zkoušel si jestli neni fail v repkrákách?
0

#4 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 July 2012 - 02:39 PM

View PostHillx, on 16 July 2012 - 02:31 PM, said:

Trapnej dotaz. Zkoušel si jestli neni fail v repkrákách?

Jojo, na druhém PC s XP mi fungují bezvadně.
0

#5 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 July 2012 - 02:50 PM

Dobrá tedy. Ovladače od Kaose nepomohli? Mě totiž napadá jedině HW chyba ve zvukovce když ti Wokna ukazujou, že zvuk tam jede. Nevim přesně jak, ale existuje možnost nahrávat výstup zvukovky. Tak to zkus a přehraj si to jinde, pokud tam něco bude, tak mam asi pravdu a je mi tě líto, protože zdržovat se reklamací desky kuli zvukovce je nepříjemný.
0

#6 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 July 2012 - 03:03 PM

Ovladače od Kaose bych rád zkusil, ale ten debilní systém mi furt dokola hází že nemůže ověřit vydavatele ovladačů a cosi a když zvolím "přesto instalovat", chvilku nic a pak to tu tabulku hodí znova :-/. Vzhledem k tomu, že posledních osm let jsem měl jen XP, tak nevím, jak to obejít.

Zjistit vadu zvukovky, to je jednoduché. Na vedlejší oddíl disku fláknu XP a když to v nich bude fungovat, můžou za to 7. Až se večer naseru, tak to tak asi i udělám :D.
0

#7 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 16 July 2012 - 04:24 PM

na jednom foru je že typkovi začal jít zvuk po instalaci tohoto ovladače

http://www.softepic....ek-audio-drive/¨

mělo by se jednat o ovladače kde byla pridána podpora pro win 7...

jinak ještě muže bejt problem v nastavení, win7 to maj trochu rozšířenější, zkus se v tom poštourat...
0

#8 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 July 2012 - 06:57 PM

Chová se to upřímně divně. Raltek sound manager si myslí, že mám v předním panelu zapojená sluchátka, i když nemám vůbec zapojený přední panel. Když to udělám, tak to detekuje vložení konektoru do zdířky mikrofonu nezávisle na tom, co kam strčím. Pokud zapojím oba, tak mi to teprve řekne, že přední konektory jsou prázdné. Seriously, whatthefuckisgoingon?

EDIT: Provedl jsem čistou instalaci bez ovladačů a to, co jsem říkal na začátku, skákající ukazatele hlasitosti, ale žádný zvuk, tu je pořád. Že by za to ty Realtek ovladače nemohly?
EDIT2: Ale i tak to dělá bordel s tím předním panelem!
0

#9 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 16 July 2012 - 07:58 PM

a nemáš něco blbě zapojené ? myslim co se toho předního panelu a desky týče
0

#10 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 July 2012 - 07:58 PM

Velice zvláštní záhada :D Asi budu znít jako zaseklá kazeta, ale zkus nejdřív vyloučit HW problém. Zkus jinej OS atd. Případně mě napadá třeba jiný instalační medium W7, nebo zakázat ručně v ovladačích odinstalovat zařízení a pak nehledat ovladače přes Windows Update, ale dát je tam ručně.
0

#11 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 July 2012 - 08:11 PM

Zaseklá desko, to není špatný nápad. Zkusím stáhnout 32bitové sedmičky. XP jsem zkoušel, ale i když to identifikovalo nějakou "PCI device", nebylo schopné to dokončit instalaci, která se zasekla ve fázi čekání na ovladače. Když jsem teda nahodil starší verzi Realteku, ukázalo se mi to i ve správci zvukových věcí, ale pořád dokola mi to házelo "device found: audio device on Realtek HD audio", což předpokládám byly repráky, a pokaždé to skončilo failem autoinstalace. Vždyť ovladače to už mělo, co ještě?!
0

#12 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 18 July 2012 - 08:40 PM

Sehnal jsem si USB zvukovku. Otestoval na starém počítači. Zapíchl do nového. NEJDE! Zdá se mi to, nebo to je SW problém?

(Stále si to myslí, že mám zapojená sluchátka. Když vypnu detekci předního panelu, začne si to myslet, že mám zapojená sluchátka A mikrofon.)
0

#13 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 18 July 2012 - 08:55 PM

Zkus jinou instalaci OS no...
0

#14 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 18 July 2012 - 10:49 PM

Jo. Aha. To jsem zapomněl napsat :D. Zkoušel jsem různé verze z Ultimate dvd, ale pořád to přetrvává.
Myslím si, že to má něco společného s tím blbnutím sluchátek v předním panelu. Otázka je, jestli je to HW(Jede ten audio konektor z předního panelu přes zvukovku?) nebo SW problém.
0

#15 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 18 July 2012 - 11:38 PM

A jiný OS, myslím XP npř ? zkoušel jsi ?

(nečetl jsem predchozí posty pokud si to už psal)
0

#16 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 19 July 2012 - 11:26 AM

Tak mě napadlo zkusit ten přední panel odpojit, případně kouknout do BIOSu jestli tam neni někde fail a nebo rovnou zkusit defaultní nastavení.
0

#17 User is offline   Jenyla 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,494
  • Joined: 01-July 08

Posted 19 July 2012 - 12:37 PM

me se stava ze nekdy zvuk jde a nekdy zase neni detekovano/neni instalovano zadny zarizeni a zaclo to az s W7 Ultimate ovladace neovladace porad si to dela co chce xD
0

#18 User is offline   Asett 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 227
  • Joined: 09-December 10

Posted 19 July 2012 - 12:55 PM

nj zlatej sound max, když mi nejel zvuk na 7 :D Za to může Bill !
0

#19 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 19 July 2012 - 01:06 PM

Zulíku, napsal jsem to přesně post před tebou :D.
Hillxi, přední panel:

View PostXaverius, on 16 July 2012 - 06:57 PM, said:

... si myslí, že mám v předním panelu zapojená sluchátka, i když nemám vůbec zapojený přední panel. Když to udělám, tak to detekuje vložení konektoru do zdířky mikrofonu nezávisle na tom, co kam strčím. Pokud zapojím oba, tak mi to teprve řekne, že přední konektory jsou prázdné.


Co se biosu týče, fajn, ale tady je nějaký 3D s "uživatelsky příjemným" rozhraním, takže jsem tam našel jen enabled/disabled audio a to je nastavené na enabled :D.

V práci jsem o tom trochu přemýšlel, pokud nejde zvuk ani přes USB kartu, tak to je softwarová chyba, poněvadž ta věc nemá se zabudovanou zvukovkou nic společného.

Ooovšem to, co vyvádí ty přední konektory... to mi zase přijde HW.
0

#20 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 19 July 2012 - 01:29 PM

Tak potom už mě napadá jediný krajní řešení ;)
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist