Mystiq.org - forum: Hledá se zkušený Webdesigner/grafik - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Hledá se zkušený Webdesigner/grafik Co by poradil s tvrobou Webdesignu

#1 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 12 July 2012 - 01:41 PM

Zdravím, tak jsem se po letech grafiky a videotvorby rozhodl že se naučím take něco produktyvního a mrknu se na webdesign.

Pochopitelně mi nejde o grafiku, ale o to jak se (v Photoshopu) web design dělá a jak se pak "rozřezává" aby byl možný nakodovat. Už jsem si něco přečetl, něco zkusil udělat.
A teď by jsem rad pokecal s někým kdo už to umí a muže mi říct co a jak, a uvest mi to i na mém "designu" co jsem udělal.

Takže se hledá někdo s trochou času, možností hovoru na skypu/mumble, kdo by se mi chvilku věnoval a mohl mi dát užitečnou lekci.

Tak kdyžtak PM, díky.
0

#2 User is offline   Howkey 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4,845
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 July 2012 - 09:12 PM

Ve Photoshopu je přímo možnost rozřezání - sám si navolíš jaký plochy a následně ti to samo exportuje obrázky jednotlivé. Takže pak když změníš design tak jen dáš exportovat a je to.

Co se týče řezání tak záleží spíš na tom jak stránka vypadá, někdy se dělá celá stránka stabilní a mění se třeba jen barva písma. Někdy se ale dělá že se tlačítko "zmáčkne" a tak si uděláš jedno PSD s nestlačenýma tlačítkama a druhý se stlačenýma třeba.

Hodně věcí se dělá v Java scriptech a tam potřevuješ zase obrázky jen. Záleží tedy spíš na domluvě s programátorem (u pokročlých webů to téměř nikdy neni jeden člověk grafik/programátor ale minimálně 2).
0

#3 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 12 July 2012 - 09:25 PM

no to řezání stím by jsem potřeboval poradit, kdy se řeže to a kdy zas to...to řezání vim jak se dělá, ale, nevím jak to nařezat, aby to bylo k použití
0

#4 User is offline   Superion 

  • Group: VIP
  • Posts: 473
  • Joined: 08-July 08

Posted 12 July 2012 - 10:40 PM

View PostZulldruid, on 12 July 2012 - 09:25 PM, said:

no to řezání stím by jsem potřeboval poradit, kdy se řeže to a kdy zas to...to řezání vim jak se dělá, ale, nevím jak to nařezat, aby to bylo k použití

youtube je dobrej učitel na základy :D
0

#5 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 13 July 2012 - 09:45 AM

OT, ale pokud by jsi chtěl naučit php, doporučuju

0

#6 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 13 July 2012 - 11:47 AM

fuj psaní webu, bleee :-D chci jen webdesign, psaní webu mi příjde jako neskutečně umorná prace, a když sem koukal na ceny služeb v tomhle odvětví tak mi příjde i mnohem huř placená

na jednom ceskem portalu kde dělaj weby (maj tam že dělali pro Ministerstvo, tiscaligame,...) tak tam navrhnout webdesign uctujou 35.000, a za napsání toho webu do HTML učtujou 5.000
0

#7 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 13 July 2012 - 09:28 PM

no, to je ale trochu prasarna. samotny html web nema ani nahodou cenu 5000 korun protoze to dneska dovede udelat pulka stredoskolaku. za 5000 se bezne dodavaj jednodussi kompletni reseni - upraveny redakcni system, sablona, grafika atd.
0

#8 User is offline   Howkey 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4,845
  • Joined: 02-July 08

Posted 17 July 2012 - 09:04 PM

Obvyklá cena za jeden webdesign je kolem 3000-5000. Složitější samozřejmě individuálně. Co se týče funkčnosti, tak tam to záleží jen na tom co chceš od toho. Aby to mělo DB nebo ne, přihlašování, kalendáře a akce atd. Levnější firmy ti udělají web za 4000 celý podle šablony a jen upraví detaily pro tebe. nejdražší webdesign jsem dělal za 20000, a nakonec je stejně koupila jiná firma která měla svůj vlastní :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist