Mystiq.org - forum: Zvuková karta - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Zvuková karta

#1 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 03 July 2012 - 01:33 PM

Ahoj. Potřeboval bych poradit, potřebuju něco nahrát a mikrofón mám dostačující (viz. ukázka pod videem). Mikrofon jsem si tedy koupil ale extrémně mi to šumí, mikrák mám na 100% a ztlumení na 0%. Zkusil jsem si hrát - dal jsem mikrák na 10% a zesílení na 100%, tolik to nešumilo ale bylo slyšet každé mlasknutí. Tak jsem tedy dospěl k tomu, že je to ve zvukové kartě. Mám inegrovanou zvukovou kartu a mám microtower a extrémně slabej zdroj, takže interní zvuková karta nepřichází nejspíše v úvahu, tak jsem se rozhodl pro externí. S tím ovšem nemám zkušenosti a tudíž bych se chtěl zeptat, jestli někdo nezná nějakou ne-extrémně drahou externí zvukovou kartu, která by dokázala nahrávat bez šumu. Díky!

Zde jsem na internetu narazil na tento test a uchvátilo mě to:

Zamířil jsem na další video a taky to vypadalo dobře:

0

#2 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 03 July 2012 - 01:58 PM

Asi je to trochu mimo, ale to by to bylo za topic bez trochy flamu? :D Zkus pouvažovat o USB sluchátkách - ty maj většinou vlastní zvukovku.
0

#3 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 July 2012 - 02:49 PM

a nemas nahodou pri tom mikrofone pripadne kabel ktory ide od mikrofonu pri wifi routry,alebo modem alebo neviem pevnu linku?

#4 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 03 July 2012 - 07:07 PM

ne :D jde to normálně kabelem a vystupuje to 3,5mm jack
0

#5 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 03 July 2012 - 07:10 PM

Nemyslim, ze by ho zajmala koncovka a kabel, spis nez to, jestli kolem neni kabel, ktery to rusi :D .

(aspon myslim :D )


EDIT: Lasky, jak udelam, abych si pripojil kytaru do kompu a hrala by mi tu? :D Jsem hodil redukci z velkeho jacka na 3,5, hodil do mikrofonu, ale nejak to nehraje :D
0

#6 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 03 July 2012 - 08:14 PM

View PostMufinqua, on 03 July 2012 - 07:10 PM, said:

EDIT: Lasky, jak udelam, abych si pripojil kytaru do kompu a hrala by mi tu? :D Jsem hodil redukci z velkeho jacka na 3,5, hodil do mikrofonu, ale nejak to nehraje :D

Na to bys musel pustit nějaký nahrávání nebo něco tak ne? Pokud chceš aby to hrálo normálně zkrz repráky tak to musíš dát do line-in podle mě (modrej konektor)
0

#7 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 03 July 2012 - 08:56 PM

No tam je problem, ze on tu kytaru vubec neregistruje jako mikrak trebas. Proste jakoby nebyla pripojena. Zkousel jsem nahravat, prehazovat s mikrakem. Mikrak sel, kytara ne. Zkousel jsem to propojovat pres kombo a tez nic.
0

#8 User is offline   Howkey 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4,845
  • Joined: 02-July 08

Posted 04 July 2012 - 02:10 AM

Problémy jsou většinou 3:

1) prostředí - pokud nemáš možnost nahrávacího studia stačí nějaké menší úpravy, obvykle se jedná o dozvuk v místnosti který se projektuje v rámci architektkonické a inženýrské činnosti. Problém jsou zejména hrubé povrchy jako omítky, podlaha apod. Chce to udělat prostředí kde tohle nevzniká v takové míře. Koberec, krabice od vajíček (ta papírová ne ta plastová)

2) vzduch - často stačí malý průvan z okna nebo činnosti kterou ucho neslyší

3) integrovaná karta pracuje na impulsech a tudíž je zkreslena magnetismem. To se dá řešit tím že obalíš zvukovou kartu třeba alobalem (často pomáhá). Lepší je si sehnat nějakou kartu za pár stovek která má tohle vyřešený do PCI slotu. Problém je taky s konektorama, chce to 6,3 mm jacky zlacené a čisté bez prachu. Nebo lépe aby měl mikrofon vlastní USB zvukovou kartu, kde signál do PC už jde jinak.

Další možností je že nahraješ šum samotný, pak sebe se šumem a zvuk upravíš v SW. Jinak zvuková karta na nahrávání velký zdroj nepotřebuje. To potřebují reproduktory na basy.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist