Mystiq.org - forum: Pomoc s výběrem grafické karty - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pomoc s výběrem grafické karty 3D

#1 User is offline   Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 15 June 2012 - 09:00 AM

Dobrý dopoledne,

nedávno jsem zjistil, že máme ve firmě plonkové PC, které bych rád využil pro připojení projektoru. Projektor ovšem podporuje 3D, které bych já samozřejmě velmi rád měl a k tomu, jak jsem se dočetl, je nutná speciální grafická karta, která 3D technologie podporuje a tu já bohužel sám absolutně nejsem schopen vybrat. V 3D technologiích se vůbec neorientuji a navíc se obávám, zdali vůbec tak výkonná grafická karta půjde k tak staré základní desce.

Konfigurace daného PC je následující:
Systém: Windows XP (Service Pack 3) Motherboard: ASUS P4S8X RAM: 1GB CPU: Intel Pentium 4A CPU 2.4 Ghz Grafická karta: ASUS X800

Tedy co všechno od grafické karty požaduji: podpora HDMI 1.4a, DLP 3D Ready, aby vůbec šla dohromady se základní deskou a aby ji utáhl zdroj (350 W), tedy aby nebyla o moc náročnější než momentální grafická karta. Posledním kritériem si nejsem moc jistý, to je možná blbost, nevím totiž, jaké jsou požadavky na energie u takového kancelářského PC (disk, mechanika,...), předpokládám ale, že 350 W je dost.
Projektor, který mám k dispozici, je Acer H5360BD a ten bohužel nepodporuje technologii 3D Vision. Poslední snad nutná informace je cena, tu bych rád viděl tak třeba mezi 2 - 3 tisíci. Ale samozřejmě nemám problém i s trochu dražší, budu rád, když mi nabídnete všechny alternativy.

Děkuji za nápady

#2 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 15 June 2012 - 11:24 AM

Myslím že do tohodhle PC se to 1) nevyplatí za 2) bude to velmi limitovaný procesorem,ramkama atd 3) si nejsem jistej jestli WXP podporujou už nějaký 3D 4) grafika bych řekl že je ještě na AGP a ne PCIe

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 15 June 2012 - 11:25 AM

0

#3 User is offline   kowadlina 

  • Group: VIP
  • Posts: 809
  • Joined: 15-April 11

Posted 15 June 2012 - 11:25 AM

čao Blacku, už zdrhám do práce ale v rychlosti mě napadlo, že bratr do práce onehdá kupoval přímo pro zobrazení 3D tuhle
http://www.alza.cz/l...600-d221539.htm

nejedná se o herní grafiku, zvládne ovšem hodně vysoké rozlišení na plátna a perfekně se přizpůsobí k projektorům, akorát zrovna značka Lenovo ne (jen nemám čas brouzdit po netu teď)
dobrá značka na tyhle karty je gigabyte a nebo saphire radeon

mrkni na ně na netu i třeba přes google, ale velký problém není ta základní deska, ale ten zdroj :-/ .. každá z těch nejlevnějších potřebuje minimálně 500W

edit : a teď jsem ještě koukal na tu tvojí desku .. a ten agp je problém, tahle karta je do PCIe a karty quadro do agp už nejsou tak snadno k sehnání.. a když jo, tak jsou nesmírně drahé
0

#4 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 15 June 2012 - 11:31 AM

Grafika je AGP = výměna desky, no procesor to teoreticky utáhne, RAMky by to chtělo 2 gb.

O nepoužitelnosti XP pro 3D nic nevím.
0

#5 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 15 June 2012 - 11:31 AM

View Postkowadlina, on 15 June 2012 - 11:25 AM, said:



Tak todhle je grafika na výpočty ne na hry,tam to saphire atd. nedělaj snad ani většina těch karet je prodávána normálně pod firmou nvidia,jinak pokuď nějakou takovou kartu na výpočty tak bych radši bral něco od Matroxu.
0

#6 User is offline   kowadlina 

  • Group: VIP
  • Posts: 809
  • Joined: 15-April 11

Posted 15 June 2012 - 11:39 AM

View Postja.byt.kamarad, on 15 June 2012 - 11:31 AM, said:

Tak todhle je grafika na výpočty ne na hry,tam to saphire atd. nedělaj snad ani většina těch karet je prodávána normálně pod firmou nvidia,jinak pokuď nějakou takovou kartu na výpočty tak bych radši bral něco od Matroxu.



však on nehledá gk na hry a ani já nic takového netvrdím, já jen aby se nebál ceny na to, aby počítal že si na tom nic nezahraje.. jinak přesně tahle je pro 3D a dokonce je schopna i 3D video vytvářet
0

#7 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 15 June 2012 - 01:42 PM

no nvidia dává 3D vision i na lowendové karty, ale na AGP sběrnici, to opravdu nevím. tam je asi vyloženě žádoucí výměna přinejmenším základní desky

#8 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 June 2012 - 04:45 PM

Předpokládám:
- grafiky do AGP slotů neuměj tuhle technologii (pokud jo tak mě opravte)
- Pentium 4 => SOCKET 478 (nejspíš se už nevyrábí)
- zastaralá deska do který nedáš novou grafiku

Řešení:
1) nová grafika + nová deska + novej procan => příliš velká cena
2) nová deska se soketem 478 + nová grafika => možná tyhle zastaralý desky ještě někde maji za pár šprdlíků

Sice nesnášim zelenýho přiblblýho robota z reklamy, ale seznam mi to vyhodil jako první odkaz:
- maji tam pouze dva produkty splnující požadavky soketu 478
1) Deska 2 (má pouze AGP => zavrhujem)
2) Deska 2 (PCIe x16 => jasná volba za +-1400)

- jeslti sem se sekl v soketu tak sry a jako kdybych nic nenapsal
- pokud bys kupoval desku jak sem napsal, musi se zjistit jeslti sou tvoje starý ramky DDR2 a jeslti by je podporovala
- no a pak to chce jen grafiku
- HDMI - na desce co sem vypsal neni, muselo by bejt na grafice

Takže bych si zadal grafiky podle PCIE a podle ceny na Alze (do 1600 kč abysme splnili podmínku 3000 kč)
- jinak neni problém vybrat jakoukoliv grafiku, HDMI má dneska každá nová, skoro každá má Direkt 11 atd a dá se koupit klidně i do 1000kč, a ty ostantí věci co si od grafiky požadoval, bohužel nvm co to znamená.
0

#9 User is offline   Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 17 June 2012 - 10:48 AM

A proč řešíte AGP? Co tam je teď za grafiku je přeci jedno, ta půjde do kopru jestli budu kupovat nějakou novou. A PCI slot tam je.

No hele, já teda především dostečně nerozumím těm 3D technologiím, mohl by mi to někdo osvětlit? Projektor neumí 3D Vision, ale podporuje 3DLP, ovšem podporu této technologie nikdy u grafických karet nepíšou, takže předpokládám, že je to jen jakýsi "typ" technologie využívané projektorem. Zkrátka, podporu jaké technologie mám teda hledat u těch grafik? 3D Vision to není a 3DLP tam nikde nepíšou.

Tak to jakože asi chápu nějak špatně...

Jináč všem přispívajícím moc díky za nápady :)

#10 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 17 June 2012 - 11:06 AM

View PostBlack_one, on 17 June 2012 - 10:48 AM, said:



Protože grafiky máš buď do PCIe nebo AGP,do PCI grafiku nenarveš.

Pro přesnost abys rozpoznal porty tak PCIe máš popsaný a ty nepopsaný jsou čistý PCI do kterých sice zapojíš rozšiřující karty,ale ne grafiku,ta potřebuje svůj rychlejší port přičemž grafiky se dělaj do PCIe x16.

http://wiki.kspu.kr.ua/images/5/55/DFI_UT_X48_T3RS_PCIE.jpg

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 17 June 2012 - 11:11 AM

1

#11 User is offline   Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 17 June 2012 - 11:14 AM

Ach tak, v tom případě nemá vůbec smysl něco řešit prozatím. Mám tam k dispozici ještě jedno PC, u něj ale neznám konfiguraci. Tam bude zase problém s tím, že je všechno narvaný do malýho casu, nehledě na to, že bude problém asi i se zdrojem.

No nic, díky, ozvu se až budu vědět více.

#12 User is offline   Formaggi 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 389
  • Joined: 27-December 09

Posted 17 June 2012 - 10:03 PM

este aby si mal predstavu ako conektor vypada na grafine ...
http://hardwareguide.ru/wp-content/uploads/2010/09/pci-express-2.0.jpg
3

#13 User is offline   Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 21 June 2012 - 02:10 PM

Nu dobrá, odložme teď stranou konfiguraci daného PC. Mě spíš zajímá, jak zjistím, jakou grafickou kartu vybrat, aby šla k tomu projektoru (který nepodporuje technologii 3D Vision). Respektive, aby se šlo koukat normálka s brejlama na 3D. Věděl by někdo? :)

EDIT: No, tak jsem se dočetl, "Acer’s new H5360BD projector delivers Full HD 3D imagery via HDMI® 1.4a.". Tudíž pokud to správně chápu, měla by stačit podpora technologie HD3D... Mohl by mi to někdo potvrdit? :o)

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist