Mystiq.org - forum: Pixel Art - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pixel Art

#1 User is offline   Smashed 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 331
  • Joined: 12-April 11

Posted 15 May 2012 - 10:23 PM

Pixel art je druh počítačové grafiky, která je vytvářena po jednotlivých pixelech (obrazových bodech). Takové obrázky jsou (většinou) extrémně malé a každý pixel musí být přesně nabarven, aby se došlo k co nejrealističtější grafické podobě.
Tento druh grafiky vyžaduje velké množství času, protože autor musí každý pixel vybarvit zvlášť. Proto pracuje při určitém zvětšení; většinou v měřítku 8:1. Pixel art se používá jako grafika do her.

Zná někdo tohle "umění" ? Zabývá se tím někdo? Já osobně ano ale není to nic světoborného.

Tady na ukázku několik fakt EXCELENTNÍCH Pixel Artů ( doporučuji shlédnout )

>> ZDE

>> ZDE

>> ZDE


Většinou se to dělá v Malování. :)
(jestli je někdo obdivovatelem této grafiky nebo ji někdo provozuje šup sem s grafikou)
0

#2 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 15 May 2012 - 10:37 PM

my to děláme ve škole (SŠ počítačové a miltimediální tvorby) budu to mít i při maturitě jako jedno ze zadání co si mohu vytahnout,amezi náma je to nuda, ja na to osobně nemám trpělivost :-D ale výsledek stojí za to , jinak děláme to v Photoshopu, je přesnější :-)
0

#3 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 May 2012 - 08:01 AM

Nedávno na to měl ve škole jeden student prezentaci a vypadá to celkem dobře, ale fakt bych na to neměl nervy :D Vektorová grafika 4EVER!!!
0

#4 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 16 May 2012 - 08:47 AM

Je to šílenost něco takovýho vybravovat :D Něco podobnýho dělal spolužák na iPadu... Já muset něco takovýho "nakreslit" tak mi to bude trvat sto let :D...
0

#5 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 16 May 2012 - 10:59 AM

jj taky mám na ipadu peknej grafickej nastroj a pomocí dotkyoveho pera je to mnohem lepší jak s PC
0

#6 User is offline   Detox23 

  • Group: VIP
  • Posts: 311
  • Joined: 06-August 08

Posted 16 May 2012 - 02:52 PM

Je to pár let, co jsem se tímhle zabýval, dělal jsem grafiku do her, které jsem následně pomocí programu GameMaker programoval..
Všechno se odehrávalo na fóru serveru velkejchytrak.cz, z pixel art grafiky jsem se nějak, ani nevím jak, dostal k webdesignu, který dělám doteď.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist