Mystiq.org - forum: Pomoc s výběrem Notesu - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pomoc s výběrem Notesu rady / tipy - notebook

#21 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 16 July 2009 - 09:02 AM

View PostAfinity, on Jul 16 2009, 08:43 AM, said:

PS: rozhodne nekupuj ty male sracky (ty 12" atd ....) to i muj mobil je vykonejsi


Meleš hovna...
0

#22 User is offline   Patecek 

  • Group: VIP
  • Posts: 144
  • Joined: 03-July 08

Posted 16 July 2009 - 09:45 AM

Promin Afinity, ale ta stranka gigacomputer.cz je vice nez vtipna. Pripomina to takovou vietnamskou trznici za doby velky inflace. Vsude je tam "ťleva, ťleva, víhodní nakůp, viprodéj, velka ťleva", ale ty notebooky maj vetsinou tak o 40% nizsi hodnotu, nez tam pisou s tou jejich slevou, a ta puvodni cena je takova neprimerena palka, ze fakt nevim odkud ji vyhrabali. Spis bych si teda nakoupil na starym dobrym czechcomputeru, nez na tyhle strance, kde krom "über slevy" taky dostanes ke kazdemu notebooku napajeci adapter ZCELA ZDARMA!!! :)

Lloydovi doporucuju prehodnotit tu uhlopricku. Notebooky 11" - 14" jsou obecne povazovany za kancelarsky, takze slusny ramky, HDD a dedikovana graficka karta se hledaji obtizne, v tebou stanoveny cenovy kategorii bohuzel zcela marne, protoze "multimedialni" notebooky jsou zalezitosti uhlopricek s aspon 15" a za to, ze budes mit vykonny komponenty a dobrej HDD v necem mensim, se priplacej poradny palky. Puvodne jsem si taky rikal, ze se nechci tahat s zadnou kravou, tak jsem chtel 13" - 14", ale rozdil ve velikosti notebooku 14" a 15" je mozna tak 2.5cm na dylku a 2cm na sirku, to uz me nevytrhne, kdyz se mi diky tomu otevre vetsi a cenove rozumnejsi vyber. 14" je takovej mezni rozmer na klavesnice - na obyc klavesnici je na sasi mista az moc, ze by to sneslo klidne i par tlacitek navic, ale zase je tam este malo mista na pripadnej numerickej blok, kterej se u nekterejch 15" modelu uz vyskytuje, a to se pak pise uplne jinak.

Momentalne si taky vybiram nejakej studentskej notebook na vejsku, ale taky zase nechci uplne vypustit obcasny pareni. Moji kategorii "neco pres patnact klacku" jsem celkem dukladne projizdel a zamlouva se mi hlavne znacka HP. Acery jsou sice celkem vybaveny, ale ty komponenty delaj snad z lisovanyho sena nebo co, dat neco tak poruchovyho do prodeje by mel bejt trestnej cin, ikdyz nekdo ma obcas stesti a Acer mu drzi. Predbezne jsem si vybral http://www.czechcomputer.cz/product_doc-78...BC002E5705.html kterej si asi nakonec koupim, ledaze by se nasel nejakej model od HP, kterej ma krom vseho co tehle notebook taky povrch, co se tolik neochmatava.

HP taky jako jedna z mala firem nabizi pro svoje notebooky extreni pridavnou baterku http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_ki...=reg_R1002_USEN - ovsem vetsina prodejcu o tom nevi, tak se o nich nezminuje a je pak peklo dohledavat, jestli zrovna ten komp co jste si vybrali je s baterii kompatibilni nebo ne ;)

This post has been edited by Patecek: 16 July 2009 - 09:47 AM

0

#23 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 16 July 2009 - 09:59 AM

View PostAfinity, on Jul 16 2009, 09:43 AM, said:

Ja kupoval HP a to z nekolika duvodu.

- Pomer cena/vykon je nejlepsi u nas na trhu
- Asus je sice mega napraskany hardwarem, ale po par hodinach prace, bys ho vyhodil oknem (prohyba se klaveska, zahriva se touchpad, prehriva se vnitrek a kazi se dost cast komponenty, Sase je z plastu a rada krupe)
- Acer > to si kup radsi lego a udelas lepe. Do toho nechod ani kdyby ti ho davali zadara. mam s nim nekolik zkusenosti a vzdy jenom spatne. A to nejsem sam. Sice na nej mas luxusni servis u nas v CR, ale zapmneli rict, ze v tom servise bude porad

ehm.. HP dobrej pomer cena/vykon? kdes to videl? vetsi hovadinu jsem nevidel.. HP maji oproti acerum o giga pameti min, disk maji o 100GB mensi a porad jsi na stejne cene jako Acer, kterej ti k tomu da jeste grafiku s nesdilenou pameti ;)

- srovnej to prave s ACER, kerej je 2. nejprodavanejsi na trhu (1. je dell a to jen diky vysoke prodeji v USA)
- Asus? tam jsou vecne problemy s instalaci driveru pro winXP (ale podle id hardwaru neni problem, kazdopadne zdrozovacka)
- Acer? jak jsem psal, 2. nejprodavanejsi na trhu, nejlepsi pomer cena/vykon kterou muzes na trhu sehnat
- Toshiba? dobra volba, paradni design, vykon, cena je trosinku vyssi nez u aceru :) ovsem podpora pro wifi, aktualizaci ovladacu je paradni

kdyz to shrnu: HP nebrat v zadnym pripade, pokud chces dobry pomer cena/vykon tak ACER, pokud si chces priplatit tak Toshiba :)

Edit a to si precti 2x: 90% ntb se vyrabi ve stejne fabrice. tzn asus, acer, atd mas ze stejne fabriky.

co se tyka poruchovosti u Aceru? proc je o tom tolik dohadu atd? no jednoduse proto, ze se hodne prodava.. a tim padem je to vic znat ze se obcas neco posere.. kdyby se prodaval vic ASUS nebo to tvoje HP tak zas budes tvrdit HP se kazi. nebrat. HP jsou predrazeny

This post has been edited by Janyt: 16 July 2009 - 10:02 AM

0

#24 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 16 July 2009 - 10:02 AM

View PostJanyt, on Jul 16 2009, 09:59 AM, said:

ehm.. HP dobrej pomer cena/vykon? kdes to videl? vetsi hovadinu jsem nevidel.. HP maji oproti acerum o giga pameti min, disk maji o 100GB mensi a porad jsi na stejne cene jako Acer, kterej ti k tomu da jeste grafiku s nesdilenou pameti :)

- srovnej to prave s ACER, kerej je 2. nejprodavanejsi na trhu (1. je dell a to jen diky vysoke prodeji v USA)
- Asus? tam jsou vecne problemy s instalaci driveru pro winXP (ale podle id hardwaru neni problem, kazdopadne zdrozovacka)
- Acer? jak jsem psal, 2. nejprodavanejsi na trhu, nejlepsi pomer cena/vykon kterou muzes na trhu sehnat
- Toshiba? dobra volba, paradni design, vykon, cena je trosinku vyssi nez u aceru :) ovsem podpora pro wifi, aktualizaci ovladacu je paradni

kdyz to shrnu: HP nebrat v zadnym pripade, pokud chces dobry pomer cena/vykon tak ACER, pokud si chces priplatit tak Toshiba :)



Asus & Dell only ;)
0

#25 User is offline   Leprosaurus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 38
  • Joined: 06-November 08

Posted 17 July 2009 - 07:40 AM

No hlavne ne Acer, jednou jsme udelali chybu a koupili si je jako pracovni ntb. Vyhral jsem v rocni soutezi o pocet reklamaci 5x, kolegove bezproblemu dosahli poctu 3x, takze po roce sli zpatky tam, kde je zbastlili. Vratili jsme se k IBM, tedy Lenovo, uz to upne neni ono,ale preci jen je to pracovni ntb co vydrze a ne design sjarajt typu Asus aspoů co ma sice nadherne barvy krytu, ale co je mi to platne, kdyz se prehriva a display se kyve.
Takze mam zcela nudnou W500 Lenovo, zato s kovovejma pantama, ale ATI Fire GL V5700.
Intel® CoreTM 2 Duo Processor T9400, 2.53
15.4" WUXGA TFT 1920x1200
2x2GB
200GB 7200rpm
Cena je bohuzel mimo tve rozpeti, ale nez si koupit ntb za ty prachy, tak to snad radeji desktop.
0

#26 User is offline   Malaku 

  • Group: VIP
  • Posts: 468
  • Joined: 01-July 08

Posted 17 July 2009 - 08:03 AM

Sakra kde je Mako? Ten by rek Sony Vaio :(
Ja mam treba notas z www.vbi.cz jak by rekl Mijo banda negru, ale tak ja jsem spokojen. Ale je to taky tim, ze jsem byl liny hledat mezi milion sestavama a radsi jsem si to pekne kousek po kousku splacal dohromady co chci a nechal slozit, poslat, zabalit.

Jinak priste seru na cenu a vykon a bude to bud DELL nebo jeste stylovejsi Vaio :D
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users


TOPlist