Mystiq.org - forum: Hleda se kniha - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Hleda se kniha

#1 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 12 April 2012 - 09:09 PM

Zdravim,schanim neco na cteni,nedavno jsem cetl Galaxie jako zrnka pisku od B.W.Aldisse od kteryho uz jsem driv cetl Sklenik a jeste jsem cetl 1984 od Orwella kvuli skole ale libil se mi... a hledam ted neco podobneho zanru = sci-fi povidky,predem dik za jakejkoliv navrh.
0

#2 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 April 2012 - 10:17 PM

Co sem tak četl ze scifi nebo literatury o blízké budoucnosti...
Bradbury: 451 stupnu fahrenheita
Wydham: Den Trifidů
Clark: Vesmírná Odysea
King: Běh o život (mimojiné film s Swancinegrem)
???: Nepřemožitelný ...snad se to tak menovalo, četl sem někdy před tolika lety že už ani nvm od koho to bylo, už ani nvm o čem to bylo :)
Dick: Sluneční loterie

Nad knížkama od Bradburyho a Kinga by ses měl trochu zamyslet. Oproti tomu Vesmírná odysea je klasický scifi s tunou vesmirnejch lodí a zas se tam vůbec neřeší tehdejší společnost, vrstvy společnosti...prostě jen scifárny a mimozemštani
1

#3 User is offline   Kreius 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 470
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 April 2012 - 10:19 PM

Zaklínač - Sapkowski

:)


Sry, trochu mimo mísu - už skoro spím a zaregistroval jsem pořádně jen "scifi, povídky" - napadlo mě tohle, protože to je super:) ale je to trošku jinej stajl, no..

This post has been edited by Kreius: 12 April 2012 - 10:22 PM

0

#4 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 April 2012 - 10:22 PM

Nvm jeslti se to dá brát jako scifi, spíš komediální scifi:

- Červený trpaslík (asi 4 knížky)
- Stopařův průvodce po galaxii (asi 5 knížek)

PS: Kdyby Geralt z Rivie používal světelnej meč...teprve pak by to bylo scifi :D
PPS: Četl sem asi 3 knížky povídek o zaklínačovi a čím to jako pak dal pokračuje, rad bych se dostal ke knížce kde Geralta propíchnou vidlema, abych už konečně mohl dohrát PC hru...abych věděl o co tam vubec jde.
0

#5 User is offline   Wiranri 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 766
  • Joined: 13-October 09

Posted 12 April 2012 - 10:28 PM

Většina knih od Sergeje Lukjaněnka je vysoce kvalitní z žánru sci-fi ... můžu vřele doporučit.
0

#6 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 12 April 2012 - 11:36 PM

Tak jakoukoliv sbírkou povídek od Clarka nemůžeš nic zkazit. Česky vyšly třeba Historky od Bílého jelena, Devět miliard božích jmen nebo Směr času. Některé povídky jsou i velmi krátké, třeba Poslední rozkaz ze Směru času, ale to jim na kvalitě nic neubírá. Pokuď by si chtěl román, já mám třeba rád Marťanské písky, což je jedno z jeho raných děl, nebo třeba Měsíční prach a Rajské fontány.

Bradbury je také rozhodně velmi dobrý, ale ne každému to sedne. česky například: Jízda naslepo, O půlnoci tancoval drak nebo Hřbitov šílenců. Tyhle jsem četl a mě se to líbilo, to ovšem nutně neznamená, že ti to sedne.
0

#7 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 13 April 2012 - 03:01 PM

Tak se mrkneme, co tu mám v knihovně... :D

Jestli Bradbury, tak jednoznačně Marťanská Kronika na prvním místě :P. A jestli seženeš, tak sbírku Kaleidoskop. Od hororu přes scifi až po něco podobné magickému realismu.

Clarke... Rajské fontány, kde se řeší posledních deset let poropíraný vesmírný výtah a třeba Zkazky z planety Země (další sbírka povídek).

Pak ještě můžu doporučit různé sbírky scifi povídek, jak československých tak světových autorů - Roboti a Androidi, Deti vesmírnej noci (těžko říct, jestli to vyšlo i česky). Ale nevím, jak dobře se tyhle věci budou dnes shánět, je to už přes dvacet let staré a zda to nově vydali, to jde mimo mě.
0

#8 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 April 2012 - 06:12 PM

V knihovně maji snad každou knížku http://www.kkvysocin....dll?cll~149034 i když teda ...děti vesmirné moci ale nemaj :)
0

#9 User is offline   kepeer 

  • Group: VIP
  • Posts: 65
  • Joined: 13-July 08

Posted 13 April 2012 - 09:51 PM

Doporučuju :

John Brosnan - Vládci z nebes
- Válka vládců nebes
- Konec vládců nebes

Moje nej trilogie sci-fi

Pak muzu Doporucit - Philip Jose Farmer - Stvořitel Vesmíru
- Brány stvoření

tato serie ma 5 dilů bohužel u nas preloženy pouze tyto dva...
0

#10 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 13 April 2012 - 10:13 PM

Vladce nebes od Brosnana doporucuju taky.

Jinak vse od Kulhanka (doporucuju zacit knihou Vladci strachu).
Zamboch, Moudry, Nachazeluv Masomlejn je taky pekny, oddechovy pocteni, Paolini Christopher a jeho Eragon je taky pekna zalezitost, Sapkowski a Wyndham jsou klasika a Kinga moc nemusim, az na jednu serii knizek a tou je Temna vez.

Ledova spolecnost je taky paradni, kdo mate rad Marka Stona, popr. JFK, tak taky doporucuju.
1

#11 User is offline   Chio Chips 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,040
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 April 2012 - 08:42 AM

planety smrti..autora uz popameti nwm, ale ma to uz asi 5 dilu
prakticky jakykoliv Bradbury ci Clark
pokud se chces zacit do neceho obsahlejsiho, tak urcite Asimov pripadne Herbert a jeho serie o Dune
pak se m icelkem libila Saga sedmi slunci od Aldisse
no a nakonec moje oblibena serie, kterou jsem uz nikde nesehnal, prvky sf a fantasy: Darkower od Marion Zimmer Bradley - pokud nekdo ma doma a neche, uvitam :-)
0

#12 User is offline   Leviathan 

  • Group: VIP
  • Posts: 596
  • Joined: 01-July 08

Posted 15 April 2012 - 10:12 AM

ja mam treba rad http://www.cbdb.cz/a...129-neil-gaiman - neni to sice klasicka vesmirna scifi, ale treba te to zaujme - doporucuju treba knizku Americti bohove


a jinak treba pro ostatni - z fantasy me zaujal treba J. Cervenak - jeho knizky o kapitanu Bathorym... charaktery jsou sice trochu ploche, ale jinak to je ctive, odehrava se to na slovensku, rezou se tam hlavy turku a celkove je to zabava:)
A nejlepsi je stejne Sapkowskeho husitska trilogie - kazdy slezan to musi ocenit!:D
1

#13 User is offline   ipaul 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,106
  • Joined: 03-July 08

Posted 15 April 2012 - 12:35 PM

Jiří Kulhánek - Noční klub (2 díly)
1

#14 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 April 2012 - 01:04 PM

Já doporučuji Robert. A Heinlein

Stěžejní dílo je asi Hvězdná pěchota (je jiná než filmy, ikdyž kombinace třetího a prvního filmu více méně pokryje děj) a pak Stručná historie budoucnosti...

Jinak bych vzal asi Asimova... tam by toho bylo hodně, Nadace a celá série-
0

#15 User is offline   Kallo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 494
  • Joined: 08-March 09

Posted 15 April 2012 - 02:15 PM

View PostChooze, on 12 April 2012 - 10:17 PM, said:

Clark: Vesmírná Odysea



View PostChooze, on 12 April 2012 - 10:22 PM, said:

- Stopařův průvodce po galaxii (asi 5 knížek)



View PostXaverius, on 13 April 2012 - 03:01 PM, said:

Clarke... Rajské fontány

Tady tohle je výběr knížek se kterými souhlasím (tedy jsem je četl, ale ostatní mužou byt také dobrém :) ) a přidal bych ságu Duna, včetne knih předehra k Duně, nebo historie Duny, je to krasně/užasně/úchavtně rozpracovaný svět, který nema v sci-fi svete podobu. od A. C. Clarka, vedle už zmíněne odysei, která je jaksi povinná pro každeho kdo se nějak zajímá o sci-fi, je užasna kniha Konec Dětství !!...je více knih, které mi utkvěly v paměti, ale zase tady z toho nebudu dělat knihovnu..Kdysi jsem byl celkem zblazněný do Julese verna, který se v dnešní době nečte jako sci-fi ale jako dobrodružná literatura...Tajuplný ostrov

This post has been edited by Kallo: 15 April 2012 - 02:16 PM

1

#16 User is offline   Guthrok 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 22
  • Joined: 10-March 12

Posted 19 May 2012 - 05:53 PM

Já bych doporučil George R. R. Martina. Zvlášť sbírky povídek Píseň pro Lyu nebo Písečníci, i když v poslední době je spíš známý ságou Píseň ledu a ohně. Tu bych ostatně také vřele doporučil, jenom to holt není sci-fi.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist