Mystiq.org - forum: Rada - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Rada alebo čo je lepšie

#1 User is offline   Sisuska 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 719
  • Joined: 02-September 08

Post icon  Posted 30 June 2009 - 01:19 PM

Tak, chcela by som poradiť aký OS si mám dať na nový notebook bola som na 100% presvedčená že XP, ale keď mi chlapík v predajni žačal niečo kecať navyše tak som mala dosť :P Vista sa mi nejak extra nepáči, ale neviem teraz či si tam mám hodiť to XP, navyše mi ponúkali ešte skúšobnú verziu Win 7, tak teraz už fakt neviem, napíšte prosím aké s tým máte skúsenosti a čo by ste mi odporučili, ďakujem :)
0

#2 User is offline   Zuzatornik 

  • Group: VIP
  • Posts: 266
  • Joined: 03-August 08

Posted 30 June 2009 - 01:26 PM

Měla jsem xp, teď mám vistu a nestěžuju si. Btw bejt tebou bych si radši než novej notebook, pořídila pc^^
0

#3 User is offline   meddo 

  • Group: VIP
  • Posts: 942
  • Joined: 30-September 08

Posted 30 June 2009 - 01:26 PM

Vistu urcite nie, je to shit nad shit, zavisi ci ches kupovat legalny OS alebo nie, ak chces legalny a ches trochu experimentovat odskusaj volne stahnutelnu verziu WIN7 s licenciou tusim do konca roka. Potom popripade ak sa osvedci tak ju kupit normalne, zatial ma dobre ohlasy.

Ak chces nelegalny, odporucal by som 32 bitove XP, tym nikdy nic nepokazis :P , neskor ked sa zisti co je 7dmicka zac tak si ju mozno dokupit

EDIT: Vistu hodil do kosa na ktorejsi tlacovke sam microsoft, predpokladam, za ak sa rozbehne 7dmicka a bude dobra, prestanu sa na vistu robit kopatibilne veci a ovladace a vsetci ju hodia do kosa

This post has been edited by meddo: 30 June 2009 - 01:28 PM

0

#4 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 June 2009 - 01:27 PM

- windows 7 je porad v bete.
- jestli je ten NB novy tak pro nej uz vetsinou ani ovladace na XP od vyrobce nejsou

dej si tam vistu.

#5 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 30 June 2009 - 01:28 PM

zkušební verze jsou jistá cesta do blázince... brzo se z ní zblázníš

Visty nejsou špatné. Je to jen o zvyku.
0

#6 User is offline   rob133 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 348
  • Joined: 03-May 09

Posted 30 June 2009 - 01:28 PM

mám sice xpéčko, ale na nootebooku (bo jak se to píše) mám Vistu, a na Vistu si nemůžu stěžovat...
0

#7 User is offline   GruPyk 

  • Group: VIP
  • Posts: 730
  • Joined: 01-July 08

Posted 30 June 2009 - 01:29 PM

V dnesni dobe je jeste mozne koupit notas s XPckama? Ja myslel, ze uz to nikde neni. No ja cekam kdy muj dedecek naposledy vydechne a doufam, ze vydrzi do doby kdy bude k notasum dodavana ta vsemi oslavovana 07.
0

#8 User is offline   meddo 

  • Group: VIP
  • Posts: 942
  • Joined: 30-September 08

Posted 30 June 2009 - 01:30 PM

View PostMystiq, on Jun 30 2009, 02:27 PM, said:

- windows 7 je porad v bete.
- jestli je ten NB novy tak pro nej uz vetsinou ani ovladace na XP od vyrobce nejsou

dej si tam vistu.


priatelka si kupila pred dvomi tyzdnami toshibu portage, dal som jej tam xp a nema ziadny problem vsetko slape ako ma :P

View PostGruPyk, on Jun 30 2009, 02:29 PM, said:

V dnesni dobe je jeste mozne koupit notas s XPckama? Ja myslel, ze uz to nikde neni. No ja cekam kdy muj dedecek naposledy vydechne a doufam, ze vydrzi do doby kdy bude k notasum dodavana ta vsemi oslavovana 07.


ano mala k tomu multi instalaciu mohla si vybrat bud vistu alebo XP :)

PS: v praci mam 64 bitovu vistu a denne si trieskam hlavu o stol :) , a ked vistu urcite nie 64bit, dost velke problemy s ovladacmi podobne ako u 64 bitovych XPciek

This post has been edited by meddo: 30 June 2009 - 01:35 PM

0

#9 User is offline   Sisuska 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 719
  • Joined: 02-September 08

Posted 30 June 2009 - 01:36 PM

Zuzi: nó, ono je viacej dôvodov, ísť afk na raide kôli filmu nie je dobrý nápad, na leto k príbuzným a tak :P btw, poznám aj ľudí ktorí hrajú wowko aj na wc :)

medo: no, každý na vistu nadáva, a kým zas Win 7 výnde na trh tak možno ten nový ntb aj zhnije x)

Mystiq: niečo podobné mi tvrdil aj ten predajca, ale asi si tam fakt hodím tú Vistu, niečo nové ma snáď nezabije :)
0

#10 User is offline   Russell 

  • Group: VIP
  • Posts: 194
  • Joined: 04-July 08

Posted 30 June 2009 - 01:38 PM

Mám na notesu přes půl roku Vistu a jsem více než spokojenej...nemám s tím teda žádnej problém...jsem běžnej uživatel a bohatě to stačí..

Takže pokud jsi běžná uživatelka tak Visty jsou naprosto bez problému
0

#11 User is offline   Zuzatornik 

  • Group: VIP
  • Posts: 266
  • Joined: 03-August 08

Posted 30 June 2009 - 01:52 PM

View PostSisuska, on Jun 30 2009, 02:36 PM, said:

Zuzi: nó, ono je viacej dôvodov, ísť afk na raide kôli filmu nie je dobrý nápad, na leto k príbuzným a tak :D btw, poznám aj ľudí ktorí hrajú wowko aj na wc :D

Však ju, tvoje věc...s ntb je to pohodlnější :) já právě myslela, že teď máš a chceš pořizovat další
0

#12 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 30 June 2009 - 01:53 PM

Presne ako hovori mystiq daj si tam Vistu a mas postarané ......
0

#13 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 June 2009 - 01:53 PM

toshiba satelite 300 rada
(2.26Ghz 4GB ram, 64bit vista)

- krom problemu prechazeni z rezimu spanku kdy mam LCD moc presvetlene (nepamatuje si nastaveni jasu), zadny problem.

tzn... opet: pokud se jedna o uplne novy NB , tak visty...

chodit do windows 7 ted je stejne jako prechazet kdysi na betu visty kde nebyly zaplaty atd... dneska sou ty visty uz uplne jinde, ale stejne ti vsichni s XP budou picovat ze jsou visty na nic, protoze oni je preci zkouseli (tu vyjebanou betu zdarma kdysi).

#14 User is offline   Sisuska 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 719
  • Joined: 02-September 08

Posted 30 June 2009 - 02:03 PM

View PostZuzatornik, on Jun 30 2009, 12:52 PM, said:

Však ju, tvoje věc...s ntb je to pohodlnější :) já právě myslela, že teď máš a chceš pořizovat další

mám aj teraz ntb, ale už je dosť starý a nikdy nenaštvy rodičov lebo ti ho hodia o zem a bude fungovať už len na pol, ale to už je o niečom inom :P

a ten ntb je nový, tu je ten model:klik
0

#15 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 30 June 2009 - 02:05 PM

Doporučil bych Vistu..když si zvykneš je to super...Samozřejmě se SP :P Teď už bych na XP zpět nepřešel.
0

#16 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 30 June 2009 - 02:07 PM

no novej ntb už pouze Visty, přechod mezi ní a XP neni až tak brutální jak se občas říká. A na rozdíly si stejně časem zvykneš. Stačí vypnout UAC a poběží parádně, sám sem v ní už na začátku našel zalíbení a tenhle kladnej názor se zatim nezměnil. A Win 7 by stejně měli mít uživatelé Visty jednoho dne zadarmo, nebo ne?
0

#17 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 June 2009 - 02:10 PM

View PostSisuska, on Jun 30 2009, 01:03 PM, said:

a ten ntb je nový, tu je ten model:klik


nechci a nebudu ti to kritizovat... no snad budes spokojena nevim jak se chova tahle rada AMD ale starsi verze 64bit X2 Turionu topila vic jak kachlovy kamna (wowko po pul hodce nehratelne)

View PostNecro, on Jun 30 2009, 01:07 PM, said:

A Win 7 by stejně měli mít uživatelé Visty jednoho dne zadarmo, nebo ne?


jo, ale za predpokladu ze si koupis visty cca 2-3 mesice pred vydanim W7... uzivatele majici vistu ted nemaji na bezplatny prechod narok.

#18 User is offline   meddo 

  • Group: VIP
  • Posts: 942
  • Joined: 30-September 08

Posted 30 June 2009 - 02:13 PM

no ja mam 64 bitovu vistu dve tlaciarne na ktorych nemozem tlacit lebo na 64 bitove visty dane firmy ovladace nevyrobili.
+ systemticky problem s crakmi kazdy soft mi po case stratil licenciu (pokial som si nedal poriadny Firewal zablokoval viste pristup k netu)
+ ak niekto budete chciet niekedy konvertovat film z kamery a vyde vam z toho bluvajz je to zapricinene antipiratskym softom ktory je integrovany vo vistach a uplne sa kurvi :P

:) tak sorry ale ja na to nemozem povedat nic dobre

This post has been edited by meddo: 30 June 2009 - 02:15 PM

0

#19 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 30 June 2009 - 02:18 PM

View Postmeddo, on Jun 30 2009, 04:13 PM, said:

...

Každý má svůj názor ale já si na Vistu nemůžu stěžovat..Když se do toho člověkdostane tak se s ní pracuje dobře :P
0

#20 User is offline   vallpaper 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 619
  • Joined: 05-November 08

Posted 30 June 2009 - 03:03 PM

No s XP by ten notas bezel mnohem svizneji, ale s Vistama by neměl žádný problém (4GB ram bohate staci) ale jedine 64bitový protože si myslim že 32bitovy OS zvladaj jen max 3GB ram (opravteme jestli se pletu).
Win7 jsou stejne blby jako Visty jen maj jinou spodni lištu a jeste k tomu je to beta nebo RC verze takže to pro normal uzivatele nepripada v úvahu.

Já bych stejne doporučil ubuntu 9.04 nebo nejakou distribuci z Ubuntu rodiny. na notasi bezeh velice v pohodě a mnohem lépe než visty. WoWko si taky zahraju tak me to staci :)
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist