Mystiq.org - forum: Nějaké návrhy na internet? - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Nějaké návrhy na internet? ...aneb zoufalý hunter.

#1 User is offline   Chealin 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 230
  • Joined: 07-December 10

Posted 01 March 2012 - 03:51 PM

Dobrý den. Mám následující problém: internet na hovno. Rád bych proto přešel na nějaký spolehlivý a rychlý internet, který by byl schopen fungovat i v mých podmínkách.
Ideální by pro mne byl nejspíš internet přes modem, který by měl dosah i mimo centra měst, protože bydlím na okraji Orlové u Ostravy. A nakonec jeho měsíční cena by rozhodně neměla přesahovat 300 Kč. Nemáte někdo nějaké tipy a rady? Předem děkuji za ochotu.
0

#2 User is offline   Cedar 

  • Zloděj!
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 309
  • Joined: 02-November 11

Posted 01 March 2012 - 03:54 PM

Hele ja jsem z Ostravy, mužu ti poradit jen ... zkus http://www.nasi.cz
1

#3 User is offline   Sheleronk 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,005
  • Joined: 04-February 10

Posted 01 March 2012 - 04:06 PM

http://rychlost.cz/pripojeni/ostrava/
Registruj se a dole máš seznam poskytovatelů, recenze tam jsou taky. ;) lépe neporadím.
1

#4 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 01 March 2012 - 04:40 PM

O2 přes pevnou linku, tu by měly mít snad všecky vesnice (funguje i v bouřce, ve vánici prostě skoro vždy když nemaj bezdratovy internety signál)
- Možná je ten net trochu dražší ale zase kvalitka :D
1

#5 User is offline   killermannvs 

  • Armory & Launcher
  • Group: Developer
  • Posts: 201
  • Joined: 28-December 10

Posted 01 March 2012 - 05:38 PM

Pokud tam mate UPC, tak to je taky volba...
Neda se s wifi srovnavat, jedine s ADSL, kterou ma tu vyhodu, jak popsal kolega vyse.
0

#6 User is offline   M4RtH 

  • Group: VIP
  • Posts: 659
  • Joined: 22-October 08

Posted 01 March 2012 - 05:52 PM

Pokud bydlíš u Ostravy tak máš možná možnost pořídit si net od http://www.poda.cz/ .. Dostupnost si můžeš ověřit přímo na jejich stránkách

Já platím za TV + 100 MB / 20 MB připojení 490 kč měsíčně,bez televize budeš platit tak 350 ..

Je to podle mne nejlepší možné řešení pokud je teda k dispozici .. Měl jsme hodně provideru od O2 až po Ufona apod a s žádným jiným providerem se to nedá absolutně srovnávat..Optika , neuvěřitelná stabilita , směšná cena ..

Jinak připojení používám v Havířově

Menší test před pár minutama :
http://www.speedtest.net/result/1806828967.png

This post has been edited by M4RtH: 01 March 2012 - 05:55 PM

0

#7 User is offline   Chealin 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 230
  • Joined: 07-December 10

Posted 01 March 2012 - 06:16 PM

Děkuji Vám všem. Problém je v tom, že k nám žádná optika nevede, televizi máme už zařízenou přes satelit a pevnou linku už nemáme vůbec. Zkusím něco ještě pohledat.
0

#8 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 01 March 2012 - 06:30 PM

Tj ten problem modernich domacnosti. Všichni maji i-phony a na pevnou linku se kašle :D kdyby sis to zařizoval u O2 tak by sis musel vyřvat nějakou pěknou cenu/slevu pro nové nebo stávající zákazníky. Jinak to maji celkem předražený.
0

#9 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 01 March 2012 - 06:53 PM

O2 ty kabely do baráku tahá zadara ne?
0

#10 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 01 March 2012 - 06:58 PM

no s O2 opatrně. Strýc si to také nechal zavést na vesnici do domu a výsledkem bylo, že společně s bouřkou mnohdy přišlo takové přepětí, až mu tu spálilo vše, s čím to bylo napřímo propojeno. Takle přišel o výkonou pracovní stanici a u O2 ho s tim poslali dopryč, protože to je údajně v normě. Nicméně ve městech s tímhle problém nebývá.. každopádně buď domácí wifi, anebo galvanické oddělení
0

#11 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 01 March 2012 - 08:15 PM

Necro:
Stává se to i ve městě, teda jeslti myslíme to samý :) Někde blízko nás, třeba do baráku o 50 metrů dál uhodil blesk a k nám to přišlo po telefonich dratech. Sežehlo mi to síťovou kartu, modem od O2 i setopbox.

Máme sice pojištění proti bleskům, ale panáčci z banky sou vychcaný (víc jak bugeři z Roty), vždycky si najdou skulinku v zákoně...pojištění proti bleskům se vztahuje pouze na přímej kontakt vlastního baráku s bleskem. Technik by musel konstatovat, že je sežehnutá střecha a teprve pak by ti pojištění uznali. No a že ti blesk uhodí do baráku...větší pravděpodobnost, že tě zítra na přechodu pro chodce srazí rozjetý metro.

No ale myslim si že ti blesk může uhodit i do anténky od bezdratovýho připojení a budeš uplně stejně v pip :)
2

#12 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 01 March 2012 - 08:24 PM

no to budeš.. proto raději mít doma rozvedenou bezdrátovou síť. Sice pak asi za 20 let umřeš na tucet nádorů na mozku a podobné věci tím způsobené, ale aspoň ti nic neshoří :D
1

#13 User is offline   Torch 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 518
  • Joined: 03-July 08

Posted 02 March 2012 - 08:06 AM

Vzdyt wifina neni spatna, od ty doby co jsem v pasmu 5Ghz si vubec nemuzu stezovat.
1

#14 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 09 April 2012 - 01:33 AM

View PostChooze, on 01 March 2012 - 04:40 PM, said:

O2 přes pevnou linku, tu by měly mít snad všecky vesnice (funguje i v bouřce, ve vánici prostě skoro vždy když nemaj bezdratovy internety signál)
- Možná je ten net trochu dražší ale zase kvalitka :D

Hihi, O2.

Mám 8 Mb/s přes pevnou linku.
Jenže jsem moc daleko od ústředny (slabých 5-6 km).
Takže mám 5 Mb/s.
Jenže je kolem moc uživatelů.
Takže mám 3 Mb/s.
Za osm set měsíčně? No big deal, eh? :D
...nedávno kompletně zrušili (rozuměj digitalizovali) všechny televizní stanice, takže uvažuju o jejich úžasné televizi a internetu, který by tentokrát měl dosahovat něco kolem 20 Mb/s.

Takže ano, O2 je fajn, ale až při vyšších cenách :D.
0

#15 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 09 April 2012 - 08:43 AM

View PostXaverius, on 09 April 2012 - 01:33 AM, said:



O2 televizi už nikdy,měl jsem jí k 8Mb netu zdarma a ta krabička co k tomu dávaj tak neboť jsem jí měl napojenou přez HDMI tak to automaticky bralo ještě nějakou vyšší kvalitu(aspoň jejich technik nám řekl že z důvovu používání HDMI nám automaticky dodávaj vyšší kvalitu wtf? ),možná jestli to rozpoznalo i typ televize kterou máme ve svý době za 30k nějakou LG už s full HD a jinejma fičurkama...ale prostě pokud běžela televize tak jsem byl rád že mi jel net 0,5Mb/s...

Jinak net mam doma od T-Mobilu přez ADSLko 8Mb/s a jsem s ním spokojen,s O2 jsem měl problémy že mi schazovali rychlost občas vzhledem k tomu že mi občas běží torrenty 24/7 :D Nejlepší bylo když nám z O2 volaj jak nám nabízí VDSL a vzhledem k tomu že už delší dobu víme že jsme moc daleko od rozvodny tak jí to aj otec říká a ona že aha a že nám tam může poslat technika který nám to přeměří tak nakonec sme se 3 tejdny naháněli s technikem aby během 10 min něco udělal řekl že ne-e a čau :D

Jinak aktuálně vzhledem k tomu že jsme koupily dům kde je rozvodna městský kabelovky tak vzhledem k tomu že je to věcný břemeno tak budem mít plnou televizi a net zdarma což maj 20Mb/s na 4Mb/s ale zase co jsem zkoumal od ostatních z města co jí maj tak není moc stabilní,takže pořád nejspíš zůstanu věrný O2 :)

This post has been edited by ja.byt.kamarad: 09 April 2012 - 08:53 AM

0

#16 User is offline   Chealin 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 230
  • Joined: 07-December 10

Posted 09 April 2012 - 08:57 AM

http://chzbronies.files.wordpress.com/2012/03/my-little-pony-friendship-is-magic-brony-im-a-filly-and-what-is-this.gif

...so the problem is gone!
1

#17 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 09 April 2012 - 10:39 AM

tvl já jsem alergický na MLP

http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/242/367/181.jpg

spurdo spärde na tebe



ppppočkat, s tou wifi si doufám děláte prdel? :D mně jede doma bezdrát úplně zbytečně už 3 roky. umřu?

#18 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 09 April 2012 - 06:53 PM

S tou rychlostí sme problém neměl, wowko mužu hrat na všem a internetový stránky taky otevřu. V Havlíčkově Brodě máme asi lepší techniky jak tam u vás :D
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist