Mystiq.org - forum: Skype - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Skype vir?:D

#1 User is offline   s!k4> 

  • Group: VIP
  • Posts: 314
  • Joined: 31-July 11

Posted 25 February 2012 - 11:29 AM

Zdravím, chtěl bych upozornit lidi, co používají skype, že se po skypu šíří jakejsi "vir" , kterej pozve všechny kontakty co člověk má do 1 skupiny, pošle tam odkaz na soubor, kterej když stáhnete, rozbalíte a otevřete, tak bude dělat to samý.. (tj přidávat lidi do skupiny a spamovat odkaz). Osobně s tím zkušenosti nemám, protože jsem to neotvíral, ale pár lidí z mých kontaktů to má :D

Tak bacha :)
0

#2 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 25 February 2012 - 11:56 AM

Tak jsou to osli no :D
0

#3 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 25 February 2012 - 12:30 PM

osel je ten kdo se na to chytí... ;-)
0

#4 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 25 February 2012 - 03:48 PM

aha, takze jestli to chapu dobre - ty bez reci stahnes neznamy soubor (jeste k tomu zazipovany exe) a bez jedinyho dotazu ho spustis, pravdepodobne pri tom musis zaroven dat programu administratorske opravneni (jinak by nemel pravo pristupovat k jinym procesum) samozrejme za predpokladu ze nepouzivas zastaraly XP nebo nemas vypnuty UAC.
A tohle vsecko udelas, ani se nezeptas odesilatele co to ma byt za soubor , a potom se divis ze to dela neplechu jo?
GJ! .. presne takovyhle lidi si podobnej virus zaslouzi.. A jeste by vam to hezky mohlo zformatovat disk, at si zapamatujete zakladni bezpecnostni pravidla pouzivani pocitace.
0

#5 User is offline   s!k4> 

  • Group: VIP
  • Posts: 314
  • Joined: 31-July 11

Posted 25 February 2012 - 04:17 PM

Za 1) Mám XP , za 2) moje zkušenosti to není, ale napsal jsem to do offtopinky, aby se na to nekdo nenachytil. Ta zpráva je jakoby od tvýho "přítele" , kteryho máš v přátelích, je to odkaz na net, jmenuje se to PhotoNĚCONĚCO... a ještě k tomu dopíše: HAHA . Když ti dojde soubor od tvýho frienda, neotevřeš ho ?

Konkrétně to vypadá takto:

haha foto
http://*****t.ly/xww...******38321.JPG
(zahvězdičkoval jsem to, kdyby tu byl náhodou nějakej nadšenec xD)
1

#6 User is offline   dubfx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 49
  • Joined: 23-January 12

Posted 28 February 2012 - 09:49 AM

View Posts!k4>, on 25 February 2012 - 04:17 PM, said:

Za 1) Mám XP , za 2) moje zkušenosti to není, ale napsal jsem to do offtopinky, aby se na to nekdo nenachytil. Ta zpráva je jakoby od tvýho "přítele" , kteryho máš v přátelích, je to odkaz na net, jmenuje se to PhotoNĚCONĚCO... a ještě k tomu dopíše: HAHA . Když ti dojde soubor od tvýho frienda, neotevřeš ho ?


Nic si s toho nerob ten vajcernik je lopata za mna dik za info :)
0

#7 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 29 March 2012 - 02:17 PM

možná je to pozdě, každopádně se mi podařilo narazit na varování ohledně popisovaného viru a především screen jak to vypadá:
http://viry.cz/files/news/120316.png
takže ehm.. pořád jsem lopata? ne. Je to tak jak jsem tvrdil.. jde o spustitelný soubor, který má v názvu akorát ".jpg" ale protože to není poslední část názvu tak logicky nejde ani o koncovku. Koncovkou je ve skutečnosti ".com" což je nejen internetová doména ale i spustitelný soubor (něco jako .exe).

A pokud je člověk pitomec a spustí neověřenou aplikaci aniž by se zeptal odesilatele o co jde, navíc k běžnému užívání počítače používá administrátorský account tak co na to říct? Jen to že si to zaslouží.
0

#8 User is offline   s!k4> 

  • Group: VIP
  • Posts: 314
  • Joined: 31-July 11

Posted 30 March 2012 - 06:19 PM

Večerníku, ale to ti nedojde od "někoho", ale od frienda, co na to klikl. A řekni mi, že když ti dojde od kamaráda, rodiče, sourozence a podobně soubor, ve kterým je 'JPEG' a Facebook blabla, tak se ho asi hned nevyptáváš, jestli jde o vir. Navíc se to posílá samo automaticky, vždy když je online a "samo" si to přizve maximum lidí do konverzace, kam to pošle. Dalších pár blbů na to klikne a takhle to koluje a koluje...

Jak jsem psal, já s tím zkušenost nemám, ale kamarádovi se to stalo, ale nějak se toho zbavil...
0

#9 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 30 March 2012 - 07:32 PM

no moji kamarádi by mi určitě jen tak ze srandy neposlali jeden obrázek zabalený v raru aniž by řekli co to je ;)

#10 User is offline   s!k4> 

  • Group: VIP
  • Posts: 314
  • Joined: 31-July 11

Posted 30 March 2012 - 08:51 PM

Hele, mě to je jedno. Nenapsal jsem to tu sem proto, aby tu psali chytráčci, jak by na to neklikli... Já na to neklikl, jen upozornil, že se Vám něco takového může stát... Jestli se ti to jako moderátorovi nelíbí, tak ten topic smaž.

Pěkný den...
0

#11 User is offline   Sheleronk 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,005
  • Joined: 04-February 10

Posted 30 March 2012 - 10:04 PM

http://www.viry.cz/c...ni-skype-haveti ? Mám pocit že tahle hovadina koluje na internetu nějakej pátek ..
0

#12 User is offline   Solmyr 

  • Group: VIP
  • Posts: 401
  • Joined: 10-July 11

Posted 31 March 2012 - 12:56 AM

jpg vetsinou v kolonce typ nema neco co zacina Aplikace + ikonku jako spustitelna aplikace. Ale to je jedno. Vzdycky si proverujte co vam kdo posila i kdyz to je od clenu rodiny. To plati jak na icq, mailu, skype... muzete pak doplatit na blbost nekoho komu verite.
0

#13 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 31 March 2012 - 09:18 AM

Jeminacku, tady vubec nejde o to kdo to poslal a kdo to otevrel a neotevrel. Jen rikam ze takovy varovani je uplne zbytecny protoze normalni clovek ktery si zaslouzi pracovat s pocitacem to neotevre a pitomec kterej s pocitacem neumi si zaslouzi zavirovat, aby se naucil zakladni pravidla prace s tim...

Mimochodem - pokud bych ti teda jako tvůj kontakt poslal:
1) soubor virus.exe , tak ho otevres?
2) soubor hezkyobrazek.jpg.exe , tak ho otevres?
3) soubor Picture20.JPG_www.facebook.com , tak ho otevres ?

zamysli se nad tím.. všechno to jsou prakticky stejně nebezpečné soubory, jen jinak pojmenované.
Obhajovat cloveka, ktery neco takoveho spusti je neobhajitelne... tedy - takovy clovek si obhajobu nezaslouzi... A jak takovyho cloveka poznas? jednoduse protoze ti to od nej taky prijde..
1

#14 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 31 March 2012 - 10:35 AM

View Posts!k4>, on 30 March 2012 - 08:51 PM, said:

Hele, mě to je jedno. Nenapsal jsem to tu sem proto, aby tu psali chytráčci, jak by na to neklikli... Já na to neklikl, jen upozornil, že se Vám něco takového může stát... Jestli se ti to jako moderátorovi nelíbí, tak ten topic smaž.

Pěkný den...



ale klid, já ti za to nenadávám :) jen konstatuju, že imho jde vždycky poznat na co bys neměl klikat. jinak je samozřejmě v pořádku že varuješ ostatní...

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist