Mystiq.org - forum: Pravidla a Navody - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pravidla a Navody Navrhy

#1 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 22 February 2012 - 04:38 PM

Jak si jiste nekteri z vas uz vsimli, pribyla nam sekce "Pravidla a Navody".. Do ni shrneme co nejvice informaci, at jiz pro uplne zacatecniky nebo zkusene hrace..

Co po vas chci je, aby jste mi sem napsali konkretni veci ke kterym chcete napsat navody ( nemuzu si pamatovat vsechno )...

Dalsi vec: Doneslo se ke me ze se lidem nelibej chodniky, tak kdyz date dohromady par ukazkovejm, mozna by se dalo hlasovat a chodniky bych predelal.
0

#2 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 February 2012 - 12:00 AM

1) Metro stanice se strojírnou, Asura mi ji sice hodil před barák a já si udělal screeny, jenže když mi poté jednou nešel mc s jedním texture packem, byl jsem natolik hloupej, že jsem složku mc komplet smáznul i se screeny (promiň Asuro...) nicméně si myslím, že by návod na tohle uvítalo více hráčů.

2) Hodily by se mi užitečné návody na různé mechanizmy, kdo co vykoumal, na sklízení písty nepotřebuju, to rozhodně ne, ale něco užitečnějšího...

Jinak jsem slyšel o tzv. industrial modu a kamarád si to vážně vychvaloval. To by se ale asi na server s více hráči nehodilo, nevím no, mě to ani až tak neláká, max pár vychytávek.


Snad přibude návrhů, přijde mi, že na serveru hraje poměrně málo lidí a ještě méně jich je aktivních na fóru. Chodníky nijak neřeším, nevadí mi, možná ten spawn je řešený trochu jinak, než jsem očekával, nevěděl jsem ani pořádně kudy ven, pak jsem prostě vylezl a bylo
0

#3 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 February 2012 - 06:52 PM

Tak jelikož mi Asura nechal 9 zvířátek, potřebuju vědět, zda to je maximum, co mohu mít, nebo jak tedy, S ovcema bych souhlasil, vlny mám dost, krávy tedy asi také prozatím množit nebudu, ale jakmile mi dojde maso, budu je muset zas trochu namnožit, však je hned vybíjim, přeci nebudu jíst suchej chleba :D

Jinak kdo si chce vysázet lesík, tak sazenička musí mít od sebe 2 bloky volného místa a to jak šikmo, tak podélně, čili až na třetí blok můžete zasadit další sazeničku

Kdo nevěděl jak pěstovat melouny a dýně (třeba jsem to nevěděl já :D) musíte mít na jednom bloku zasazenou sazeničku a hned ten blok vedle musíte nechat volný pro samotný meloun/dýni

(hold jsem nyní už trochu větší farmář :D)

This post has been edited by William: 23 February 2012 - 06:56 PM

0

#4 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 February 2012 - 10:17 AM

Asuro, nemohl by jsi prosím tě udělat nějaké ty screeny strojírny? Hledal jsem na netu falsebook pro minecart, ale jaksi mi nefunguje ani základní vyvolání vozíku. Nevím jestli pod bednou nemám špatné bloky (myslel jsem, že na místě, kde by měl být vozík je obsidián a cedule station a pod truhlou s vozejky je iron ore a cedulka cart, ale teď si nejsem jistý, jestli tam nemá být místo toho ironu něco jiného. Je možné, že se koukám na zastaralou verzi a teď tam je něco jinýho (taky nechápu, proč to furt měněj. Tohle ve FAQ chybí, je tam jen na ty klasický gate, bridge, lift atp, na youtubku je spousta videí na tohle ale na minecart nic moc, hlavně jsou v němčině a je tomu prd rozumět, kdyby alespoň anglicky.... chci si udělat tu nadzemku ke spawnu a k severní vesničce, tak trochu se ale obávám, zda do té doby zas nebude nová verze a svět bude zase nový, abych se s tím nestavěl zbytečně, bral bych, kdyby se ty lepší budovy pak přemístili, stavím rád, ale ne úplně od znova, díky...


Kua,tak já už fakt nevím, co dělám špatně, jestli je to zas úplně jinak předělaný, zlatej dobrej starej falsebook s tou stanicí, tam jsem měl problém jedině s výhybkama a tady neudělám ani podělaný vyvolání vozejku, navíc na serveru nikdo nic neví, sem někdo napíše něco jednou za 3 dny a to je všechno...

This post has been edited by William: 24 February 2012 - 03:02 PM

0

#5 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 February 2012 - 03:38 PM

http://minecraft.mystiq.org/images/stations.jpg
Výdycky jsou důležitý ty bloky na kterých jsou koleje, na obrázku jsou i stejný bloky pod cedulema, což neni nutné! Je to jen pro přehlednost.

[1] - Blok dřeva na kterym je truhlička a cedulka s nápisem [cart] na 2.řádku. Po přivedení signálu z redstonu (6) do bloku dřeva se vyvolá vozejk z truhly, 2 bloky ve směru natočení cedulky. Na obrázku tedy hodí vozejk přímo na stanici (2). Veškeré vozíky, které narazí do truhličky, se so ní automaticky vloží.

[2] - Blok obsidiánu a cedulka s nápisem [station] na 2.řádku. Stanice zabrzdí všechny vozejky, které přes ní přejedou, a pokud se přivede signál (5) do bloku, tak stanice "vystřelí" zastavený vozejk ve směru natočení cedulky.

[3] - Blok oranžové vlny a cedulka s nápisem [eject] na 2.řádku. Oranžová barvu na vlnu lze získat kombinací z červené a žluté kytky. Jakmile přes tento blok přejede vozejk, ve kterém sedí hráč, tak to hráče vysadí 1 blok ve směru natočení cedule. V našem případě, to hráče vysadí na bílém bloku vlny.

[4] - Blok netherracku a cedulka s nápisem [sort] na 2.řádku. 3.řádek určuje podmínku aby vozík zahnul za blokem vlevo a 4.řádek je pro podmínku aby zahnul v pravo. Pokud nesouhlasí ani jedna z podmínek, vozík se snaží jet za výhybkou rovně. V našem případě prázdné vozíky zahnou vlevo a směrem zpátky do depa.
(+) ještě jsem si uvědomil, že by tam pro jistotu měla bejt ještě jedna výhybka, aby prázdné vozejky místo do depa nejely na trať do protisměru.

Tož,...stačí,...?
0

#6 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 February 2012 - 03:52 PM

váu, to je přesně ono, díky moc :) to máš ten falsebook upravený, nebo jaktože je pod truhlou na vozejky surové dřevo? Já nikde jinde neviděl nic jiného, než blok železa, koukám, že až na tu vlnu to snad všechno zůstalo v původním stavu, ještě jednou díky, hned jdu zkusit :)


Musím tam mít všechny cedulky? Zkoušel jsem tam dát jen station a cart a vozík se stále nevyvolává, vše psané napsané na 2. řádku a nic, nevím, zda má být kolejnice mezi obsidiánovým blokem a truhlou, nicméně zkoušel jsem oboje, vozík se nevyvolal, jsem z toho nějakej zmatenej... Nebo vadí, že používám všude sandstone? Líbí se mi jeho vzhled tak ho cpu pomalu všude...

This post has been edited by William: 24 February 2012 - 04:37 PM

0

#7 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 February 2012 - 05:47 PM

Jo vadí že používáš sandstone.

Cart block = log
Station block = obsidian
Sort block = netherrack
Eject block = orange wool

další bloky si můžeš najít na internetu, sandstone je jeden z nich.

@Asura: Sort ovlivňuje jenom první zatáčku ne? Tím pádem by tam nemusel být druhý sort, protože minecart se drží trati, a trať (na tomto screenshotu) vede defaultně do depa.
0

#8 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 February 2012 - 06:06 PM

Já nejsem zas tak blbej, abych tam místo obsidiánu atp cpal sandstone, samozřejmě tam kde maj být určitý bloky, tak tam také jsou. Kde bydlím možná víš, mapa aktualizovaná bohužel není, až bude, jsem ta velká farma severně od spawnu. Teď už bohužel nemám čas...
0

#9 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 25 February 2012 - 10:04 AM

Williame, tak v předchozím příspěvku píšeš:

Quote

Nebo vadí, že používám všude sandstone? Líbí se mi jeho vzhled tak ho cpu pomalu všude...

a potom zase

Quote

Já nejsem zas tak blbej, abych tam místo obsidiánu atp cpal sandstone

takže co si o tom mám myslet :) Pouze sem ti odpověděl na otázku.
2

#10 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 25 February 2012 - 03:23 PM

no tak jestli nevadí sandstone pod kolejema, jestli tam nemá být třeba jen kamení, ale to by asi vadit nemělo, nvm jestli náhodou sandstone nezpomaloval nebo tak.... záleží na poloze truhly, je snad jedno, v jakém směru ji položím na to surové dřevo ne? Fakt nvm kde to je špatně...
0

#11 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 25 February 2012 - 06:07 PM

kouknul jsem ti na to a našel jsem chybu,.... jsou 3 druhy dřeva,... normální(původní), tmavý(ze zimních biomů) a bílý(bříza),...
na stanici se MUSÍ použít to normální dřevo,.... a co jsem koukal, tak tam máš to tmavý....
0

#12 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 26 February 2012 - 03:15 AM

No jasný :D, já si ještě říkal, ať tam není to bílé, ale jelikož jsem snad ještě nenašel strom v normální oblasti, jelikož jsem ani moc nikde nebyl, tak jsem kácel stromy co mám kousek od baráku a je jich tam plno, tak díky moc :)

Edit: Ještě by mě zajímalo, zda fungují zlaté bloky jako 8x urychlovače? Nebo to není tak znát?

This post has been edited by William: 26 February 2012 - 02:21 PM

0

#13 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 26 February 2012 - 02:24 PM

Vzhledem k tomu že cart se odpálí maximální rychlostí ze stanice - ne, není to znát. Pokud bys po cestě použil zpomalovače (nevím na co), tak bys pak pocítil i zrychlovače :)
0

#14 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 26 February 2012 - 02:55 PM

No právě, v tom případě nechápu, proč mají v těch videích na falsebook i ty urychlovače, když je to taky odpaluje, já jsem si právě nějaké extra výrazné změny nevšiml, nezpomalují třeba zatáčky?

Edit: Ještě mě zajímalo, co znamená, když už mám kompletní funkční stanici a už jen pokládám koleje, tak mi to neustále do chatu píše:

Emitter-Block Created.
Place a sign with [print] in line 1 and message under it.

docela mi to v tom chatu vadí :D

Edit2: Nefunguje výhybka :D když jsem položil koleje tak, jak je to na obrázku (ve směru zpět do depa) tak do depa vjížděly prázdné vozíky, pak jsem do toho sednul a na první výhybce jsem nejel rovně, jak bych měl, ale zahnul doleva, ale hned na druhé už jsem jel rovně, všude mám empty na 2. řádku, jelikož by měli jet prázdné vozíky doleva, zaskočilo mě, že jedna výhybka reaguje správně, druhá nikoliv. Pak jsem změnil koleje tak, aby byl ten směr rovně a rovně jsem jel jak já, tak prázdný vozík. Myslím, že jsem nejdříve položil všude koleje a pak až dělal ty cedulky, tak nevím, kde může být chybka...

This post has been edited by William: 26 February 2012 - 03:32 PM

0

#15 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 26 February 2012 - 04:20 PM

"Emitter-Block" je když položíš koleje na SandStone,... to je typ bloku, co vyhazuje hlášky,... kdybys pod to hodil cedulku s nápisem:
Na 1.řádek: [print] a na 2. až 4. řádek: text, tak když přes takhle nastavenej blok někdo přejede, tak se mu v chatu zobrazí ten text.
Tohle je JEDINEJ blok, kterej má hranatý závorky na prvnim řádku, všechny ostatní bloky ho mají na druhym!!!

Příklad:
1.řádek: [print]
2.řádek: Vitejte_u_
3.řádek: Chlupatyho
4.řádek: _Velblouda
(místo mezer jsem udělal podtržítka, aby bylo vidět kde tam jsou)

View PostWilliam, on 26 February 2012 - 02:55 PM, said:

... Nefunguje výhybka... všude mám empty na 2. řádku, ...


Jestli máš "empty" na 2.řádku tak to máš špatně! Na 2.řádku má bejt [sort] a až teprv na 3. má bejt podmínka...

This post has been edited by Asura: 26 February 2012 - 04:22 PM

0

#16 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 26 February 2012 - 06:03 PM

Aha, no tak to potom použiju obyčejný prkna pod koleje...


Omlouvám se, špatně jsem to napsal do fóra, [sort] mám na druhém řádku a empty na třetím. U té druhé výhybky to je tak, že prázdný vozík jede doleva, jinak jsou koleje i doprava a když jedu ve vozíku já, tak kolej směřuje rovně. U té první může výhybka přehodit doleva, nebo rovně. Já na disku našel strojírnu z května minulého roku a tam jsou pod sort jiné podmínky, já sem raději hodím obrázek, je možné že už to ten původní typ železnice nějako nepřekousne...

http://img833.imageshack.us/img833/5598/20120226175507.png

http://img560.imageshack.us/img560/6403/20120226180507.png
http://img806.imageshack.us/img806/6071/20120226180527.png

This post has been edited by William: 26 February 2012 - 06:09 PM

0

#17 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 27 February 2012 - 08:32 AM

Mám dva tipy, nezkoušel jsem to v praxi - myslím, že ta druhá vyhybka funguje na koleje před i za, takže zkus druhou vyhybku posunout o 1 blok dál od té první. Vím že občas taky dělalo problém, když byl u kolejí jiný blok, takže zkusit odstranit jeden wooden slab hned u vyhybek.
A jinak sandstone tam klidně můžeš nechat, dokud pod ním neni cedule, nic to nedělá. Jenom ti to pořád bude spamovat tu hlášku.
0

#18 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 27 February 2012 - 12:04 PM

Už byl u mě Asura, ale bohužel jsme nepochodili, ten slab jsme odstranili, ještě zkusím udělat mezeru 2 bloky mezi kolejemi. Ta výhybka taky reaguje na to, jak jsou postavené koleje mi přišlo, třeba u té druhé výhybky byl ten směr kolejí už k té truhle, prázdný vozík se choval správně a já vlastně taky - jel jsem rovně, mimo koleje. Tak jsem si řekl, že zkusím dát jednu kolej mimo i u té první výhybky, prostě aby to vypadalo úplně stejně jako u druhé, bohžel to u ní nefungovalo, dokonce jsem myslím zajel i na tu kolej co nikde nekončila... Asi je ten plugin celej nějakej podělanej a Asura říkal, že s příchodem mc 1.2 prý překopou i tyhle pluginy, takže doufám, že už to bude fungovat, nyní to nejspíše udělám tak, že se nebudou prázdné vozíky vracet do truhly, ale pojedou rovně, stejně tak i hráč železa mám dosta, takže klidně dám dost vozíků do truhel, kdyby se v budoucnu ke mně hráči chtěli projet. Taky jsem si říkal, že jelikož mám celkem rozsáhlou farmu, mohl by se tam udělat portál, hráči by si mohli sklíet třeba obilí, melouny, dýně, stříhat vlnu, plánuji udělat automatické sklízení pomocí pístů, co mi včera ukázal Zblabunk. Ale na serveru hraje zatím stále málo lidí, takže to by byl spíše plán do budoucna, až se server rozroste...
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist