Mystiq.org - forum: Sekání při hraní - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Sekání při hraní

#41 User is offline   Klandros 

  • Group: VIP
  • Posts: 250
  • Joined: 10-July 08

Posted 07 February 2012 - 09:53 AM

tak sem chtel zkusit jinou grafiku, zkousel sem msi gtx 280, ale pc ji vubec nenacetlo, takze nic :( jinak sem zkusil jiny ramky a zdroj a zadna zmena :(
0

#42 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 07 February 2012 - 04:07 PM

imho to není ramkama. voltáž pamětí sice není úplně nezávislá na voltáži procesoru, ale pokud se pohybuješ v rozmezí plus mínus 0,5 V neměl by to být problém, zvlášť pokud jsi je zkoušel měnit.

co by mne na druhou stranu vůbec nepřekvapovalo, by byla chyba v základovce. nemýlím-li se, je tento kousek vybaven integrovanou grafickou kartou a taky úžasně dementní novou technologií VIRTU, která je opěvovaná do nebes, kolik ti neušetří peněz, ale co jsem tak pročítal weby, jsou s tím akorát problémy.

takže bych doporučoval zabrousit po biosu a zkusit to deaktivovat/přenastavit, eventuelně úplně deaktivovat integrovanou grafiku.

pak už mne napadají vyloženě triviální rady, jako zkusit tu grafickou kartu dát do druhého PCI-e 16x slotu nebo změnit obnovovací frekvenci monitoru na 75 Hz, což s tím ale na 90% nemá nic společného, za zkoušku ale nic nedáš, že ;)


držel bych se ale toho, že pokud je to základovkou a není to přímo mechanická závada, určitě to jde opravit v biosu :)

#43 User is offline   Houmi 

  • Group: VIP
  • Posts: 670
  • Joined: 08-July 08

Posted 07 February 2012 - 06:34 PM

Pokud to tu už někdo psal tak si tohoto postu nevšímejte ...

Toto vidím na jasný dopak bud staré základové desky nebo grafické karty. Spíše bych typoval okruh grafické karty. Pro začátek bych skusil ovladač grafické karty. Jak jsi popisoval máš tam nejnovější ... ona to občas nebývá zrovna ideální volba (viz. poslední ovladač od GeForce). Doporučuji vyzkoušet ještě nainstalovat starší ovladače
0

#44 User is offline   Klandros 

  • Group: VIP
  • Posts: 250
  • Joined: 10-July 08

Posted 07 February 2012 - 07:51 PM

on ten bios je takovej divne strohej, pulka veci, co doporucujou ruzne na netu na zkousku zmenit, tam vubec neni (napr. frekvence pci sbernice). VIRTU nemam vubec nahrany a integrovanou kartu vypnutou v biosu. no a ty ovladace GK uz sem psal sem zkousel 4 ruzne stary, tim to nebude. ted ale koukam na http://www.gigabyte.....aspx?pid=3976# a ta moje ramka neni v seznamu podporovanejch, tak nevim jestli to muze zpusobovat tyhle problemy ?

btw dnes sem koukal na film a ten se mi taky sekal pri poklesu fps z 60 :o
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

12 User(s) are reading this topic
0 members, 12 guests, 0 anonymous users


TOPlist