Mystiq.org - forum: Pročpak mi to nejde? - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pročpak mi to nejde? Že by můj počítač nezvládal kostičky?

#1 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 08 January 2012 - 11:44 PM

Tak jsem si řekl, že si zkusím Minecraft. No. Chyba lávky.
Vyzkoušel jsem skoro každou verzi, s nalogováním není problém, ale jakmile zmáčknu "play offline", spustí se černé okno hry, chvíli tak zůstane a pak hra spadne.

A do složky se vygeneruje krásný log:
http://pastebin.com/JwDNY3M2

Je fakt, že jsem předtím zkoušel novější verzi Javy a tam to v tom logu házelo něco ohledně toho, že nejde provést core dump. Což tady zřejmě ne.

Systém mám winXP 32bit SP2, procesor jednojádrový 1,8GHz a grafiku ATI AH3450 (jestli tohle náhodou není ten problém :D)

Takovýmhle věcem rozumím jako ogr velké násobilce, takže zkuste prosím dát hlavy dohromady a na něco přijít.
0

#2 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 09 January 2012 - 09:35 AM

spis bude problem v tom, ze mas malo ramky, budu hadat tak 512MB (1GB max) a to je ten fatal error.. radek 47. - 54.

aha, tak radek 189. vypovida o te tve pameti.. ostatni hry se chovaji jak? pc mas teda dost slaby


0

#3 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 09 January 2012 - 10:34 AM

Řešení píšu do FAQ:
http://forum.mystiq....post__p__315448

Pokud sis nahrál nějaké modifikace, nejprve je odstraň ať víš jestli pojedeš bez nich (spusť MCpatcher a dej unpatch NEBO nahraj zpátky zazálohovaný minecraft.jar).
edit: a pokud sis hrál s javou, tak ji úplně odinstaluj, a zase si nahraj tu novou :)

This post has been edited by Psojed: 09 January 2012 - 11:29 AM

0

#4 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 09 January 2012 - 04:21 PM

View PostXaverius, on 08 January 2012 - 11:44 PM, said:

Tak jsem si řekl, že si zkusím Minecraft. No. Chyba lávky.
Vyzkoušel jsem skoro každou verzi, s nalogováním není problém, ale jakmile zmáčknu "play offline", spustí se černé okno hry, chvíli tak zůstane a pak hra spadne.

A do složky se vygeneruje krásný log:
http://pastebin.com/JwDNY3M2

Je fakt, že jsem předtím zkoušel novější verzi Javy a tam to v tom logu házelo něco ohledně toho, že nejde provést core dump. Což tady zřejmě ne.

Systém mám winXP 32bit SP2, procesor jednojádrový 1,8GHz a grafiku ATI AH3450 (jestli tohle náhodou není ten problém :D)

Takovýmhle věcem rozumím jako ogr velké násobilce, takže zkuste prosím dát hlavy dohromady a na něco přijít.

Jako MC server dev jednoho serveru ti rovnou poradím. Jednak máš PC hrozně slabé, MC je v podstatě jawa emulátor, a jde o Ramku především a procesor, to ty máš hrozně slabé (já jsem s good procesorem a ramkou točil na starém PC všechny nastavení na max). Jednak bych moc nedal za warez, kamarád s tím měl problém, furt mu to padalo, pak jsem přišel já, přihlásil jsem se za svůj account a šlo to bez pádů. Poradil bych ti nakoupit co nejvíce ram, ale když vidím PC, tak by to asi nemělo cenu.
0

#5 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 09 January 2012 - 06:29 PM

Safra, když 1,8 Ghz a 1,5GB RAM stačí na Skyrim, proč by to nestačilo i na kostičky?:D

Ještě k problému - teď jsem si v devátém a osmém řádku všiml, že nastala chyba v atioglxx.dll - nebude to nakonec přece jen tím radeonem? S openGL mám problémy pořád a jestli se nepletu, tak tohle to má na starost.

A nezvi osm let (vlastně už skoro devět - a před třemi lety upgradovaný, což stálo skoro jako nové PC :D)starý počítač slabým nebo v noci přijde a udusí tě :D.

EDIT: S javou 7 to do toho logu ještě přidalo řádek:
"# Failed to write core dump. Minidumps are not enabled by default on client versions of Windows"

Jestli se tím myslí to v Tento Počítač -> vlastnosti -> upřesnit -> Spuštění a Zotavení Systému, tak tam mám zaškrtnuto "úplný výpis stavu paměti"
0

#6 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 09 January 2012 - 07:41 PM

Minecraft je načtenejch 544 kostiček v kouli, v jejimž středě jsi ty. Skyrim je vždy jen určitej úsek.
0

#7 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 10 January 2012 - 12:01 AM

Houby má slabé. Můj notebook je 1,5Ghz s 1 GB RAM a Intel integrovanou grafárnou, a MC tam pařim taky. Tak, a teď ta blbost s originální verzí - je to naprostá kravina. Minecraft stáhnutej z netu je stejnej jako Minecraft stáhnutej z Minecraft.net.

Každopádně, jestli je potřeba bejt super-tuper originální, tak si prostě stáhni origo soubory:
1) pohledej na tomhle fóru jiný topic kde se řešilo spouštění minecraftu, hledej můj post kde jsem uploadnul soubor MinecraftSP.exe, je to launcher by AnjoCajdo a je přikládán ke spoustě pirátských verzí a instalátorům, možná už ho tedy i máš.
2) vymaž vše co máš ve složce .minecraft kromě tohoto souboru/launcheru
3) spusť ho a zatrhni Force Update - sosne se ti aktuální verze hry přímo od zdroje - originál.

----

@grafika:
Na starém PC jsem měl ATI, a nikdy jsem neměl problémy s OpenGL. Teď mám Nvidiu, takže těžko říct jak moje stará ATI s MC by naložila :)
Klasicky, kromě aktuálních ovladačů zkus tohle:
http://downloads.gur...nload-2594.html

edit:

View PostXaverius, on 09 January 2012 - 06:29 PM, said:

Jestli se tím myslí to v Tento Počítač -> vlastnosti -> upřesnit -> Spuštění a Zotavení Systému, tak tam mám zaškrtnuto "úplný výpis stavu paměti"

Ne, to se týká Javy. Pokud to chceš zapnout, tak se tím myslí Start - Ovládací panely - Java. Záložka Advanced - rozevři nabídku Debugging a zatrhni Logging.

This post has been edited by Psojed: 10 January 2012 - 12:06 AM

0

#8 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 10 January 2012 - 05:25 PM

View PostPsojed, on 10 January 2012 - 12:01 AM, said:

Záložka Advanced - rozevři nabídku Debugging a zatrhni Logging.


To nepomohlo, ale odinstaloval jsem sedmičku a dal tam zpátky Javu 6. Už to neříká, že je problém v core dumpu. Taky jsem to atioglxx.dll, ve kterém proběhla chyba, nahradil jinou verzí z internetu, což eliminovalo ten konkrétní problém. Takže log teď hlásá tohle:

http://pastebin.com/CnDqqtPv

Začínám mít pocit, že jsem v mírně bezvýchodné situaci :D.

EDIT: V bugreportu Javy jsem našel http://www.java.com/...craft_error.xml a podle toho mám problém s ovladači... takže, mám ATI AH3450, což není nejnovější model, takže ty ovladače, co jsi odkázal, asi nejsou úplně na míru :D.
0

#9 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 10 January 2012 - 06:52 PM

1)Znova si nahraj Javu 7.
Nahráváš ji proto, aby si měl aktuální nejnovější Javu, protože jwlgl, tedy to na čem je postavený minecraft, je primárně určen pro podporu Javy verze 7 a vyšší, ne nižší.
Je mi líto, že to zapnutí logování nevyřešilo zapnutí core dumpů, ale je to uplně jedno, protože tvůj zmíněný problém "# Failed to write core dump. Minidumps are not enabled by default on client versions of Windows" není kritická chyba. Hlásí ti to pouze "nepodařilo se zapsat core dump, protože to není defaultně zapnuto na verzích klienta pro Windows", což selským rozumem dekódované znamená, že to stačí někde zapnout a že to někde zapnout půjde, protože to je defaultně vypnuté.
Rozhodně to však není důvod pro downgrade na nižší verzi...

Našel jsem si tvoji kartu u výrobce:
http://shop.amd.com/...rchTerms=AH3450
Po zadání tvé karty a WinXP jsem se dostal sem:
2) Sosni http://www2.ati.com/..._dd_ccc_ocl.exe
To je suite s aktuálním ovladačem pro tvoji grafiku, přímo od výrobce, tak ho zkus. Určitě nedoporučuju stahovat si soubory .dll "jinou verzí z internetu". Aktuální ovladače vždycky od výrobce. Teprve když nejsou, tak z internetu, nejdřív však ze stránek které se problematikou driverů zabývají, nebo použít některý nástroj na hlídání ovladačů.

3) Z druhého logu vidím, že pořád minecraft spouštíš přes Minecraft.exe, ne přes ten .bat soubor, kterej sis měl vytvořit, jehož obsah jsem ti sem postnul. Až si vytvoříš ten .bat soubor a až to budeš spouštět přes ten .bat soubor, tak se můžem dál bavit.

edit:
A ještě tak čtu ten log, čéče proč máš jen service pack 2? To je slušná bezpečnostní díra :) Doporučuju XP SP3.

This post has been edited by Psojed: 10 January 2012 - 07:22 PM

0

#10 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 10 January 2012 - 07:14 PM

Jo, ten. Hehe. Začínám se vracet k předešlým chybám :D. Samozřejmě že ho mám, jen jsem si ho šoupl vedle a zapomněl na něj. Mrknu se na to večer, teď robím fyziku.
0

#11 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 10 January 2012 - 07:23 PM

Ještě mě napadla jedna blbost, ale kdyby náhodou :) vlez do složky s minecraftem a otevři soubor options.txt, v něm najdi řádek "advancedOpengl:true" a změň to na "advancedOpengl:false"
0

#12 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 10 January 2012 - 10:39 PM

Je to začarovaná špatná a zlá kruh. Přes .bat mi to po tom pádu hodí takové modré okno, uprostřed kterého je rámeček se sidebarem. Tam by as měl být záznam o chybě, ale text tam není, okno je v takovém zamrzlém stavu a po chvilce se vypne :D.
0

#13 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 11 January 2012 - 12:36 AM

Ovladače sis teda aktualizoval?
Otestuj si Javu http://www.java.com/...ad/testjava.jsp
0

#14 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 11 January 2012 - 01:07 PM

TREBA je to defaultne vypnute, bo ma winXP SP2 only v dobe kdy je nova java 7 a davno SP3 ze?
0

#15 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 January 2012 - 12:25 AM

Teď jsem se k tomu chvíli nedostal, ale Janyt se mýlí! :D
Nainstaloval jsem SP3 (což trvalo celý večer a počítač teď místo "č" říká "f") a nic se nezměnilo. Tak jsem se ze srandy rozhodl vytáhnout ATi a dát tam GeForce MX 440. A světe div se, nemusel jsem to spouštět ani přes .bat a ona výše popsaná tabulka naskočila, nesekala se a šla scrollovat!

A na ní bylo napsáno, že mám špatné ovladače :D.
Tak jsem sehnal nejnovější možnou verzi (pár let starou 93.71) a Minecraft jede!

Háček je v tom, že mám jen jeden PCIe slot a nemůžu přehazovat gfx pokaždé, když chci hrát Minecraft, plus ona ta 440 trochu nestíhá, chuděra.

Takže shrnuto, problém je zdá se v ovladačích nebo v kartě, nicméně sehnat vhodné ovladače na ATi může být dost problém (ne, výše uvedené nešly).
0

#16 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 16 January 2012 - 10:52 AM

http://drivermax.com/

1) Sosni, nahraj
2) BACKUP!!!
3) Opravdu sis udělal tu zálohu?
4) Pro jistotu udělej BACKUP...
5) vyhledej nové ovladače přes tenhle program a zkus.
0

#17 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 16 January 2012 - 11:38 PM

Ne, s radeonem to zkrátka hází chybu v ovladačích... Ani se nedivím, tyhle karty mají dlouhou tradici nekompatibility.
0

#18 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 17 January 2012 - 08:50 AM

Xavy. mas pravdu, ja ATi nenavidim od winXP, mel jsem s nima jen problemy. Nezda se mi ale, ze by to melo pretrvavat i ted :))
0

#19 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 17 January 2012 - 01:22 PM

Na fóru extrahardware pro jinou kartu ATI píšou, že jim pomohlo nejdřív smazat všechny drivery od ATI->restart->nahrát nejnovější drivery pro ATI->restart-> MC fungoval. Použili na to program DriverSweeper, takže to taky můžeš zkusit.

Quote

Takže odinstaluj ovladače pomocí programu Driver Sweeper

http://www.guru3d.co.../driversweeper/

Vybereš všechny ovladače od Ati a dáš "Clean". Restartneš PC a nainstaluješ nové ovladače.

0

#20 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 18 January 2012 - 10:05 PM

Ale kdeže, pořád to říká to samé.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist