Mystiq.org - forum: Minecraft 1.0 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft 1.0 Konec Bety a začátek jedné velké vopičárny

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 09 November 2011 - 09:25 PM

Pro ty co nesledují vývoj minecraftu tak další verzí je Minecraft 1.0 (odstraněno označení BETA) a je naplánována
na 18.listopad 2011, den kdy v Las Vegas začne festival MineCon věnovaný právě Minecraftu...

Takže jsem si řekl, že bych mohl přeložit seznam změn, které jsou vypsané na minecraft wikipedii,
konkrétně na stránce: http://www.minecraft...coming_features

Opravy a změny
* omezeno množství "experience orbů", které vypadnou z hráče když zemře a počítání skóre
* nějakým způsobem omezeno kradení bloků Endermany
* když láva dopadne na zdroj vody shora, vytvoří na místě kámen místo toho aby protékala skrz vodu
* tlačítko F5 nyní mění mezi 3 podhledy (z první osoby, z třetí osoby zezadu, z třetí osoby zepředu)
* předmět "Ender pearl" bude mít vlastnost, že když ho hodíte, portne vás to na místo dopadu, ale budete zraněni za 2 a 1/2 srdíčka
* nyní již půjde vylézt na dřevěný plot a bude se spojovat s pevnými bloky v okolí, stejně jako skleněné desky a mříže
* přidána prodleva mezi výskoky když hráč drží tlačítko pro skákání
* změna popisků předmětů
* v pevnostech(stronghold) budou truhličky s náhodně generovaným obsahem
* upravená animace pri blokování (když máte v ruce meč a držíte pravé tlačítko)
* zranění z nástrojů a zbraní bylo upraveno(většinou sníženo), aby se přizpůsobilo změnám při okouzlení (enchantování)
* změněny počty životů některých mobů (Sheep, Spiders, Zombies)
* změna modelu pro luk, je větší a vypadá víc 3D
* 1 blok tlusté stropy propouští kapičky vody a lávy, jen efekt aby bylo vidět že blok nad vámi je nějaká tekutina
* slunce nyní opravdu vychází na východě a zapadá na západě
* změny vzhledu (textur) u "mob spawneru" a "Ghast fireball"

Novinky
(+) nové "achievementy"
(+) pevnosti v Netheru + nové bloky (Nether Bricks, Nether Fence, Nether Stairs,..)
(+) nový svět zvaný "The End" původně zvaný Enderlands, je tam pořád tma, jsou tam hlavně endermani a mají to být lítající ostrovy. Do "The End" se půjde dostat pomocí speciálního portálu v pevnosti (stronghold), a zpět se hráč dostane, když skočí přes okraj... (prej), + nové bloky "End Stone"
(+) Alchymie, neboli možnost vytvářet různé lektvary které se buď dají vypít nebo na někoho hodit
O tomhle je celá kapitola a vytváření lektvarů má několik fázi a je to celé celkem komplikované.
(+) Nové předměty, většina se používá právě v alchymii
Ghast Tear
Blaze Rod
Nether Wart
Gold Nugget
Glass Bottle
Spider Eye
Fermented Spider Eye
Blaze Powder
Magma Cream
Glistering Melon
Eye of Ender
9 nových hudebních Disků
(+) Enchantování předmětů (očarování)
(+) Konečně využití zkušeností (experience) právě pro enchantování
(+) Dokončen kód pro tvorbu světa(biomů) a přidány nové biomy (žeby konec wipům při změně verze?)
Sněžné oblasti
Houbové oblasti (spíš prej ostrovy)
- místo stromů jen velké houby
- nový blok místo hlíny "mycelium" něco jako podhoubí
- nové kravičky zarostlé houbama, když je ostříháte pomocí nůžek změní se na obyčejný krávy a vypadnou houbičky
Upravené Bažiny
Měly by být "temnější" a přidáno několik bloků Darker Grass(tmavá vysoká tráva), Darker Water(tmavá/zakalená voda), Lily pads(lekníny)
(+) Nové a upravené zvukové efekty
Nové pro minecart(vozejky), stříhání nůžkama, luk, slimy, endermany, silverfish,
Upravené pro déšť, otvírání dveří a pohyb kostlivců
(+) Nový mobové
Enderdragon neboli Drak (Boss)
- Enderdragon vejce
Mooshroom, neboli houbové kravičky
NPC(panáčkové) ve vesnicích
Sněžný Golem
- lze postavit, rozpustí se v "teplých" oblastech, šíří kolem sebe sníh a háže po nepřátelích sněhové koule
Magma Cube něco jako lávový Slime v Netheru
Blaze je další nový mob pro Nether
(+) Chov (množení) zvířat
- pomocí trsu obilý můžete přimět aby vás zvířata sledovali
- nakrmená zvířata vstoupí do "love"(zamilovaného) módu
- dvě zvířata stejného druhu v "love" módu zplodí prťavého potomka
(+) neomezené spawnování pevností
(+) nový systém fungování výzbroje, brnění (zvýšena výdrž)
(+) fáze měsíce (úplněk atd.)
(+) singleplayer "Hardcore" mód, neboli když zemřete smaže se celý svět
(+) možnost opravovat předměty

Plánované novinky a změny, které nejsou potvrzené na verzi 1.0, ale je možné že se objeví v dalším updatu
- způsob jak vyrobit/získat "sponge", blok který vsakuje vodu
- vlna bude ovcím dorůstat, jelikož se plánuje že zvířátka se nebudou sami spawnovat (bude třeba je chovat) tak to bude nutnost!
- nový "Adventure" mód, což by mělo být o prozkoumávání pevností, kde by měli být různé pasti a mělo by být omezené stavění, přesné detaily ještě nejsou známy. Teoreticky by se z toho dalo pochopit že celý svět bude jeden velký "Temple of Killjoy"
- mód "Capture the Flag", detaily nejsou známy,...
- aplikace pro úpravu samotného minecraftu, neboli officiální podpora pro módy
- možnost osedlat a řídit moby (pravděpodobně koně)
- minecarty(vozejky) by mohly fungovat jako lodičky na lávě
- možnost psát do knih
- možnost vlastních obrazů
- nové nastavení 3D grafiky
- speciální hudební smyčky, které by se přehrávali podle toho v jaké je hráč situaci (boj, stavění, v pevnosti ...)
- friends List, seznam přátel
- multithreading, neboli přímá podpora pro více-jádrové procesory
- omezené mapy (hranice světa), kdo ví......
- Podpora pro nahrávání videa
- dual-wielding, neboli možnost držet najednou dvě zbraně
- přenosná ohniště
- lucerny, předmět který by měl nahradit pochodně. A pochodně by byli jen dočasné, neboli po čase by zhasly.
- vitríny na zbraně a zbroje
- možnost pojmenovat truhly

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tož,...to je (zatím) všechno,.... a pokud se už už chcete zeptat co a kdy se bude dít s příchodem plné verze,...
řeknu vám rovnou že netušim,....
Teprv začnu něco plánovat AŽ ta verze vyjde, protože Notch je známej svými překvapeními, takže jakékoli
nynější plánování může být úplně zbytečné,... Vemte si situaci kdy jsem vůbec nechtěl přejít na 1.8, protože
to vypadalo že hned na to vyjde 1.9,... což se vůbec nestalo a už nestane,....
3

#2 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 12 November 2011 - 10:34 AM

Už se moc těšim :D

A chci se zeptat jestli bude zase odletovka nebo jak? ....
0

#3 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 November 2011 - 02:39 AM

Jo,....zase bude "odletová hala",.... spíš skladiště ... a v současnosti už nějaká jeho verze stojí pod spawnem místo arény,....
detailnější informace začnu dávat dohromady, teprve až bude plná verze a budu vědět co všechno natropili se serverem a čemu
se bude třeba přizpůsobit,....
0

#4 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 13 November 2011 - 08:01 PM

View PostAsura, on 13 November 2011 - 02:39 AM, said:

Jo,....zase bude "odletová hala",.... spíš skladiště ... a v současnosti už nějaká jeho verze stojí pod spawnem místo arény,....
detailnější informace začnu dávat dohromady, teprve až bude plná verze a budu vědět co všechno natropili se serverem a čemu
se bude třeba přizpůsobit,....



dobrá já jen abych začal průběžně vypalovat
0

#5 User is offline   Ymeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 476
  • Joined: 30-September 08

Posted 13 November 2011 - 08:19 PM

Už z toho dělá WoWko :D
0

#6 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 13 November 2011 - 11:20 PM

Už u 1.8 jsem psal: Není to už moc?
A musím to napsat znova...mně se to prostě už nějak nelíbí :(
0

#7 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 14 November 2011 - 09:32 AM

Ještě chvíli a budu hrát Skyrim radši dokola :X , taky si tam zakopu :)
0

#8 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 14 November 2011 - 10:43 AM

Osobne si nemyslim, ze tie pvp planovane veci pritiahnu k MC viac ludi. Ved ti, co maju radi pvp si predsa zahraju mnozstvo dalsich hier a nebudu hrat MC len koli zabijaniu inych hracov. Uplne sa to vymyka povodnej myslienke, koli ktorej si tu hru oblubilo tolko hracov.
1

#9 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 14 November 2011 - 03:40 PM

Mno nevim, co maj lidi vždycky za problém, když se přidá novej content. Je to sanboxová hra, to znamená, že hráč si sám určuje, co bude dělat a jakým způsobem to bude hrát, takže z mýho pohledu je přidávání nových věcí jenom rozšíření těchto možností, prostě víc způsobů, jak se člověk MŮŽE zabavit v rámci jedný hry. Komu se to nelíbí, tak ať to prostě nedělá, ne? Když dojdou nápady na stavění, tak je fajn mít tu možnost sejmout si nějakýho bosse apod.
0

#10 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 14 November 2011 - 04:52 PM

Ja uz se hlavne tesim, ze to bude posledni zmena sveta...To bude zas parada, stavet bez vedomi ze se to smaze.
A novej obsah ? Kdyz me nebude bavit tak ho proste budu ignorovat..
0

#11 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 14 November 2011 - 11:22 PM

Tj, tiez sa tesim na novy svet, ale odporucil by som hlavne Asure.. Pri spawne je zase mnozstvo neohrabanych stavieb (cest vynimkam). Je to sice lepsie, ako v minulom svete, ale nemyslim si, ze su to reprezentativne budovy. Ked dojde novy clovek na server, uvidi len roztrusene (ja to volam "hodinove", kedze za priblizne taky cas sa daju postavit) budovy. Skratka by to chcelo podla mna bud presunut k spawnu nejake reprezentativnejsie budovy v novom svete, alebo mozno co bude lepsi system, nejakym sposobom dohliadat, resp. naplanovat stavbu v okoli spawnu.
0

#12 User is offline   Zone_Labs 

  • Group: VIP
  • Posts: 39
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 November 2011 - 10:04 AM

Takze bych rad nechal prenest budovy z 1.7.x a 1.8.1 + tak 4 dvojtruhle, dekuji :))
0

#13 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 15 November 2011 - 03:53 PM

já bych nebyl proti kdyby se muj NotreDame hodil ke spawnu...
S Folxikem plánujeme hrad, ale bez Notre Damu se obejde ;)
0

#14 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 15 November 2011 - 08:28 PM

Je to tam trochu chaos..hodně to zapříčiňují všechny ty stánky, cobble kostky (tzv. obchody) a všechny kuřecí farmy...
0

#15 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 November 2011 - 11:05 PM

Tak dámy a pánové,.... zatim nijak finálně rozhodnut nejsem o tom co bude a nebude v novym světě,
ale zatim bych mohl hádat, že spawn bude takovej, jako máme teď,... a jeho okolí budu "nějak" koordinovat....
Zatim uvažuju prostě o tom, že pokud tam bude chtít někdo něco stavět,...tak z určitých materiálů [na venek
kámen a sklo, zevnitř dřevo] a do určitých tvarů,....aby se to trošku podobalo spawnu (skleněný kopule, atd....)

Co se týče portálů z podspawnu,.... od úplnýho začátku nebudu vytvářet žádný portály, a budu je dělat až na
požádání
do učitých zajímavých oblastí... Neboli, když se skupina hráčů rozhodně v nějakym údolí, nebo
někde na břehu nějakýho moře vytvořit "městečko",... teprv jim tam přímo vytvořim veřejnej portál....

Co se týče obchůdků, tak mě napadlo rovnou vytvořit jednu specifickou oblast pro tuhle funkci, třeba udělat někde
na pláni náměstíčko, tam portál z podspawnu a v tý oblasti by si hráči stavili svoje "shopy"....
Pravděpodobně ještě kouknu co všechno se dá farmit a učinim opatření, aby se z minecraftu nestala honba
za penězi. Současný stav financí se přesunovat nebude!

Co se týče přesunů budov,.... byl bych rád, kdybychom se (konečně) začali o nový svět pořádně starat, aby nějak
vypadal i po několika měsícíh provozu.... aby všude nebyli jen jednoduché "kůlničky na dříví"... neboli přesunovat
BUDU
, ale opravdu jen unikátní stavby který vypadají takzvaně "k světu"....

Pak samozřejmě pod spawnem je už připravený skladiště, které se přesune do nového světa, a stejně jako
předtím nechám každého hráče, aby si zabral dvě dvojtruhly. Současný návod na zamykání asi už zůstane,
neboli zamknete si tam truhly pomocí příkazu /lock xcv, neboli jako kdyby jste chtěli aby do truhly měl kromě
vás přístup nějaký hráč "xcv" (který neexistuje),.... díky tomuhle označení se mi ty zámky na truhlách budou
jednodušeji přesunovat do nového světa....
UPOZORNĚNÍ: kdo pomyslí na to že si zkusí použít tenhle příkaz na jiný truhly (mimo skladiště pod spawnem),
tím by se vlastně zamkly nějaký nesmyslný souřadnice v novým světě a přidělalo mi to práci, toho bez milosti
ostraním ze serveru.


Jinak všechny starý světy, který kdy byli na Mystiqu budou volně ke stažení, takže si všechny stavby budete moct
procházet buď u sebe přes singleplayer, nebo třeba si z nich založit vlastní server a pokračovat tam,...

Pak jsem testoval nějakou tu RC2 verzi(ani nevim co znamená ta zkratka, ale už to neni beta) a musim říct,
že to stavění je zase na trošku jiný úrovni.... Hlavně čekám, že se značně častěji bude chodit do Netheru, protože
je tam toho víc,... třeba ty "pekelný pevnosti" jsou celkem zajímavý,....pak samozřejmě nový mobové a suroviny
pro alchymii....
PVP zůstane volitelný,... neboli standartně vypnutý a kdo chce,... bude si ho moct zapnout. Co jsem koukal na
změny a na to enchantování, neuvažuju o tom že bych někdy na serveru zprovoznil povinný pvp (možná kromě
určitých oblastí) protože jsem si zkusil maximálně enchantovat dia.meč,... a ono mu to přidalo efekt podpálení
a odhození.... neboli do všech, do koho jsem seknul odlít a začal hořet,.... creepeři neměli šanci... a teď si
představte,že by s tim někdo chodil a zabíjel hráče,... myslim že by to asi většině vadilo,....
A nakonec jsem se podíval do toho takzvaně nového světa "The End",.... a zjistim jsem že je to vlastně jen jeden
lítající otrůvek a jde tam prostě jen o souboj s drakem,.... prostě "Boss Fight"..... Ostrov je z bloků "ender stone",
který vypadaj jako "sponge", prostě žlutý s bublinama, a jsou tam vysoký obsidiánový věže, na kterých jsou nějaký
krystali, ze kterých si drak doplňuje zdraví,.... a samozřejmě tam všude jsou endermani,....
Jakmile zničíte krystali a pak zabijete draka, tak po něm zbyde portál, do kterého když skočíte, tak se objeví titulky,
že jste dohráli minecraft a po odklepnutí jste zpátky v normálním světě. To co jsem psal předtim, že se dá z "The End"
odejít skokem z ostrova byl omyl,... normálně vás to zabije,....

Tož zase máte co číst,.... přidejte sem svoje nápady a návrhy, co by se jak mělo udělat a budeme doufat, že až
to vyjde, že to bude hratelný..... a já se tak trochu bojim, že to nebude takový jak si představuju, protože poslední
dva týdny Notch píše jen o tom jak paří Battlefield 3 a Skyrim a o tom jak se těší na MineCon,...a o minecraftu toho
moc neni,... uvidíme,...
0

#16 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 16 November 2011 - 11:21 AM

Asuro, když bych chtěl přesunout truhly ve svym domě tak je mám vyházet všechny na jedno místo a pak až bude novej server ti napsat ať mi můj ,,domeček" přesuneš a ty truhly taky?
0

#17 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 16 November 2011 - 02:38 PM

Pokud ty truhly jsou v budově, která se bude přesunovat,... přesunou se i truhly,...Každopádně všechno se bude moct řešit i dávno potom,
co už bude novej svět v provozu. A asi to bude i jednodušší, když už budem mít i novou mapu světa... takže pak mi budete moct napsat
mail (což bude pro mě nejjednodušší) ve kterym budou informace:

Co chcete přesunout

-- popis budovy
-- svět ve kterym je
-- souřadnice

A kam to chcete přesunout
-- souřadnice
-- natočení


Příklad mailu:

Nazdar šéfe
Chtěl bych přesunou svůj cihlovej chrám ze starýho 1.7.3 světa, ze souřadni X:850 Z:-920.
Byl bych rád kdyby jsi mi ho v novym světě dal do toho údolíčka na souřadnicích X:-480 Z:-520 a vchod chrámu natočil směrem na východ.
Díky Velbloud



Řešit to tady na fóru, bez jakejchkoliv dalších informací o stavbách by bylo zdlouhavý a je to zbytečný vyvolávání nežádoucích komentářů,...
3

#18 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 17 November 2011 - 11:03 AM

Super. Takže ty truhly tam můžu nechat. Jinak bych tam chodil 10 minut než bych všechno přenes - to víte truhly mám rozmístěný v ,,domečku" (pokud by vás zajímalo proč je to v uvozovkách tak proto, žeten dům neni zastak malej (celý možný pozemek pro patrona (ale zatim nemám uplně hotový ani 2. patro))) na hodně místech a byla by to pakárna.
0

#19 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 17 November 2011 - 09:58 PM

Paráda.... Asuro už se nemůžu dočkat mystiq se žene jen ke stále lepšímu serveru,...
Jinak ohledně toho spawnu nemam problém přenechat Notre Dame spawnu.... a sám si s Folxikem postavim někde Hrad jak se patří :)

Tímto se tedy ptám hráčů jestli souhlasí že Notre Dame se přesune a bude zdobit spawn
0

#20 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 18 November 2011 - 03:20 PM

Jsem pro.
0

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist