Mystiq.org - forum: Knižní svět - oblíbené knihy, spisovatelé, citace - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Knižní svět - oblíbené knihy, spisovatelé, citace .. aneb kniky které stojí za hřích

#1 User is offline   Hortensie 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 101
  • Joined: 21-December 10

Posted 21 October 2011 - 12:23 AM

Menší obdoba topicu o filmech.

Filmy? Na ty dnes kouká každý - ale nás, ktěří dokážou strávit hodiny nad knihou, je velmi málo. Takže zakládám tento rádoby literální kroužek, neboť mě zajímá jak na tom jsou příznivci mystiqu. Já sama mám nejraději knihy z antikvariátů. Čím starší tím lepší - je to můj takový menší fetiš. Nejstarší kniha, kterou vlastním, je téměř 150 let stará. Nové knihy mi málo kdy baví číst. Jsou drahé a ani mi nejsou sympatické, vždyť v antikvariátech se dají najít různé poklady a že jich nemám málo. Z knihy musí vyzařovat i nějaké to kouzlo, aby jsme se do ní pustila - ať už jde o vazbu, typografii nebo cokoliv jiného. Nejvíc se zajímám o klasiku, ať už českou nebo zahraniční. Občas si přečtu i nějaké to fantasy a scifi nebo i detektivku. Ale nebráním se i jiným žánrům..

Pište klidně o čemkoliv ohledně literatury - doporučte knihu kterou jste přečetli, vašeho oblíbeného autora a nebo nějaké fajn antikvariáty.


Hortensie
0

#2 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 21 October 2011 - 07:06 AM

Miluju papirove knihy, bohuzel na ne nemam v byte misto a mam je v krabici v komore. Takze ctu knihy v elektronicke podobe :/

Muj nejoblibenejsi je Kulhanek (Vladci strachu, Nocni klub atd.) + dalsi cesti spisovatele, kteri se priblizuji jeho stylu psani. Tj. Zamboch, Moudry.

Sem bych zaradil i Ondreje Nachazela a jeho trilogii Masomlejn, jiny styl, ale hodne citelny.

Ze zahranicnich zminim Kinga (ktereho osobne moc nemusim) a jeho Temnou vez, ktera uplne vybocuje z zanru klasickych kingovek.

Dale Brosnan a jeho trilogie Vladci nebes.

Samozrejme nemuzu zapomenout na Sapkowskeho a jeho Zaklinace.

A dale serie Ledova spolecnost, Mark Stone, JFK - oddechovky do metra :)

Momentalne ctu od Terryho Pratchetta Zemeplochu.

Vsechno to je zanry sci-fi a fantasy, ktery mam nejradsi.

Ctu i jine zanry, ale tento mi je nejbliz, tak autory jinych zanru dam mozna priste :)
0

#3 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 21 October 2011 - 07:12 AM

Dřív jsem byl schopný přečíst knížku za týden. Pak jsem objevil MMORPG hry a pokud se nepletu, poslední knížka, kterou jsem četl, byl walkthrough diabla 2 :D

Ale knížka, kterou jsem si fakt zamiloval je Občanský průkaz od Šabacha, nebo série knížek o zvěrolékaři Jamesi Herriotovi.
1

#4 User is offline   Russell 

  • Group: VIP
  • Posts: 194
  • Joined: 04-July 08

Posted 21 October 2011 - 07:19 AM

Tak já osobně jsem začal po delší době číst na začátku prázdnin. Od té doby už mám načtených asi 15 knížek. Všechny od Wilbura Smitha, protože je to pro mě opravdu poutavej spisovatel.
Jeho dobrodružné knížky jsou skvělý. To dobrodružství a popis přírody, prostě nádhera.
0

#5 User is offline   Whiteskin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 16-October 11

Posted 21 October 2011 - 08:03 AM

Pokud se zajimate o IT vseobecne tak doporucuju knizku google story,i kdyz je jen asi do roku 2007 tak dobre popisuje vznik googlu a clovek si pak dobre uvedomi co i jiny firmy museli udelat aby byly tam kde ted jsou...
0

#6 User is offline   Hortensie 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 101
  • Joined: 21-December 10

Posted 21 October 2011 - 09:46 AM

View Postrewew, on 21 October 2011 - 07:12 AM, said:

Dřív jsem byl schopný... Pak jsem objevil MMORPG hry....


Tohle "story" jsem slyšela už asi XXXkrát :D
0

#7 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 21 October 2011 - 09:51 AM

Agatha Christie, vsecko co neni zfilmovane s tim tucnakem.
0

#8 User is offline   Ymeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 476
  • Joined: 30-September 08

Posted 31 October 2011 - 09:48 AM

Richard A. Knaak, Jeff Grub, Christie Golden a jiní co píšou o WoWku ^^
0

#9 User is offline   Wiranri 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 766
  • Joined: 13-October 09

Posted 31 October 2011 - 11:45 AM

Sergej Lukjaněnko: Hlídky; Hranice snů + Vládcové iluzí; Hvězdy, ty studené hračky + Svět stínu; Bludiště odrazů + Lživá zrcadla; Spektrum

Andrzej Sapkowski: Zaklínač, Narrenturm

Ondřej Neff: Tma

Prattchet: Zeměplocha

Roger Zelazny: Kroniky Amberu

G.R.R. Martin: Píseň ledu a ohně (Hra o trůny, ...)

Herbert Frank: Duna

Steven Erikson: Malazská kniha padlých
0

#10 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 31 October 2011 - 05:17 PM

View PostHortensie, on 21 October 2011 - 09:46 AM, said:

Tohle "story" jsem slyšela už asi XXXkrát :D

Já bych to mmorpg nahradil počítačem obecně :P.

Zeměplocha!Zeměplocha!Zeměplocha!Zeměplocha!Zeměplocha!
Ehrm...
Dále by se slušelo zmínit
Z fantasy:
J. R. R. Tolkien - Hobit, Pán Prstenů (a pro fajnšmekry Silmarilion :P)
C. S. Lewis - Letopisy Narnie (preferuju vydání z let 1991-1993, všechny obálky kromě prvních dvou dílů z tohohle vydání jsou přímočaře hnusné :D)
Danny Newman - Mořičvíl, Obyčejný večer (Vydařený český pokus o humornou fantasy.)
Pavel Renčín - Labyrint, Městské války (Labyrint byl interaktivní příběh, kdy si čtenáři sami rozhodovali o směru, jakým se ubere pokračování, vycházelo to v Pevnosti, nakonec vydáno knižně, Městské války jsou na to volně navazující věc.)
Lewis Carrol - Alenka v říši divů a za zrcadlem (Místy nesmyslná a absurdní pohádka napsaná matematikem, spoustě lidí se to nelíbí a podle mě je to mnohem lepší než Čaroděj ze země Oz :P.)

Sci-fi
O. Neff - Měsíc mého života a pokračující romány.
Arthur C. Clarke - 2001: Vesmírná Odysea, Rajské fontány, Město a Hvězdy (To první zfilmoval Kubrick, to druhé v sobě mělo vesmírný výtah, což je věc, o které dnes vědci čas od času vážně zauvažují. Clarke mimochodem v jedné povídce předpověděl přenosné hudební přehrávače, ale už nevím, co to bylo zač... tuším něco ve sbírce Hvězdný prach.)
Ray Bradbury - Marťanská kronika (Ani ne tak scifi, ačkoliv se to odehrává převážně na Marsu, má to v sobě něco hodně zvláštního.)

Jiné žánry
Ray Bradbury - Kaleidoskop (Sbírka povídek hororu, scifi, magického realismu i (ne)všedních příhod z lidksého života.)
Edgar Alan Poe - Jáma a kyvadlo, Vraždy v ulici Morgue, Havran (Tady ten pán založil detektivní a hororový žánr. Enough said.)
Joseph Heller - Bůh ví, Hlava XXII (Převážně parodující a absurdní knížky, v té první je vypravěč židovský král David, který vypráví svůj život (a nadává na to, jaký je Šalamoun tupec) a ta druhá je o zbytečnosti vojenské služby a o tom, že se z toho člověk prostě nedostane, ať dělá co chce.)

This post has been edited by Xaverius: 31 October 2011 - 05:19 PM

0

#11 User is offline   MiTiNkA 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,393
  • Joined: 31-August 08

Posted 31 October 2011 - 08:22 PM

Pravidelně si kupuju časopis PEVNOST (1x za měsíc) a k tomu jsou vždy zajímavý knížtičky. Doporučuju, některý knížky jsou fakt bomba.
0

#12 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 31 October 2011 - 09:00 PM

Tak občas si tež něco přečtu...nějakej výběr knih který se mi fakt líbily

Fantasy:
J.R.R Tolkien - Všecko okolo Středozemě (5 knih)
R.A. Knaak - Dragon Realm (11 knih)
J.K. Rowlingová - Harry Potter (7 knih)
Warhammer - Zabíječ Trotlů, Orků, Démonů...plno knih na toto téma
World of Warcraft - ne všechny knížky sou top...nejvíc se mi líbily od Knaaaka a Poslední Strážce (ostatní už jen těžej z názvu wowka - škoda peněz)

Sci-Fi:
A.C Clark - Vesmírná odysea (4 knihy)
Grant Naylor - Červený trpaslík (asi 4 knihy)
Douglas Adams - Stopařův průvodce galaxií (asi 5 knih)
John Wyndham - Den Trifidů

Jinej žánr:
Tom Clancy - Vysoká hra patriotů (+ nějaký další kde vystupuje Jack Ryan)
Frederick Forsyth - Den pro Shacala
Dan Brown - Andělé a démoni, Šifra Mr. Leonarda
Robert Ludlum - Agent bez minulosti (hl. hrdina Jason Bourne...další díly stojej zaprd a hlavní záporák v knize je zase Shacal, on je snad všude :) )

Klasika: (abyste si nemysleli že čtu jen fantasy, scifi a knihy o tajných službách)
Božena Němcová - Babička
půlka Káji Maříka - to sme četli v 5. třídě
Patrick Ryan - Jak jsem vyhrál válku
Karel Poláček - Bylo nás pět
Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky

Jak ste si všimli čtu jen nějaký serie nebo fakt vybraný kusy :D vypsal sem fakt jen vybraný kusy (best of), jinak sem toho četl určitě víc. (Kája Mařík je mezi best of tituly samozřejmě jen pro zasmání...toho kkse sem úplně nesnášel) :)
0

#13 User is offline   Lloyde 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,910
  • Joined: 06-July 08

Posted 31 October 2011 - 10:06 PM

View PostHortensie, on 21 October 2011 - 12:23 AM, said:

Já sama mám nejraději knihy z antikvariátů. Čím starší tím lepší - je to můj takový menší fetiš.

Jestli ráda navštěvuješ antikvariáty, tak se podívej po knížce "Život se Soňou" od Pierra Daninose, není nijak tlustá a hezky se to čte :)

View Postrewew, on 21 October 2011 - 07:12 AM, said:

série knížek o zvěrolékaři Jamesi Herriotovi.

Máš tam za +1, jedny z mých nejoblíbenějších knížek, ty příběhy jsou prostě super a málokdy se mi stane, že bych se nahlas pousmál u knížky, takže když někdy uvidíte třeba ve vlaku, jak se někdo směje u knížky, je možný, že čte právě třeba Herriota.

Z letošní seriálové scény mě zaujal GoT a přes seriál už byl jen krůček k tomu koupit si knihu a ten chlapík vážně umí psát - vřele doporučuju, skvělé popisy, zajímavé člěnění "kapitol".

Čtu rád a hodně, ale převážně trochu odbornější literaturu, čímž vás tady krmit nebudu, hm :D
Když na něco rozumnýho narazím, napíšu sem.

P.S. Dobrej topic Hortens.
0

#14 User is offline   Asylum 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 45
  • Joined: 24-December 10

Posted 01 November 2011 - 02:43 PM

Já mám poměrně široké rozpětí žánrů od cyberpunku, kde mě zaujal impozantní Diamantový věk, přes nezařaditelnou LaVaeyovu Satanskou bibli až k poezii.Zbožňuju hlavně E.A.Poa, jehož dílo zanechalo značné defekty a podivnou ozvěnu šílenství v mé hlavě. Ze skvělé Beat generation hlavně Bukowski a Ginsberg.

Dám sem jednu asi nejmíň ujetou pasáž od Bukowského (-: Takhle jednou po sexu...

Ona: Miluji tě.
On: Dík.
Ona: Běž do prdele! (Odejde a práskne dveřmi)
On: Hmm... láska schne ještě rychleji než sperma.


Momentálně ujíždím na knihách od Noema Chomskeho, který píše převážně na politická témata a pro své názory je v USA dost zavrhován, nicméně v Evropě velmi uznáván. Bohužel český překlad jeho díla, pokud vím, snad ani neexistuje. V hlavě mi od něj utvěl jeden citát:

"If we don't believe in freedom of expression for people we despise, we don't believe in it at all."

This post has been edited by Asylum: 01 November 2011 - 02:44 PM

0

#15 User is offline   Manjuk 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 161
  • Joined: 09-June 09

Posted 01 November 2011 - 03:11 PM

Tak něco málo ode mě - ročně přečtu okolo padesáti knih, tak jen letem světem..

Fantasy:
R.E.Feist - nejgeniálnější spisovatel, co se kdy k fantasy dostal. Jeho knihy bych mohl číst snad i pořád dokola.
J.R.R. Tolkien - mno klasika
David Gemmel - ne úplně klasické fantasy, série o tulákovi je moc pěkná.
David Eddings - Belgariat a Maloreon , na přečtení super.
Pratchett, Asprin - Pokud se chci pobavit, rád se k nim vždy na chvíli vrátím.

Sci-fi :
Dlouho jsem nečetl ze sci-fi nic nového, pořádného. Tak snad mohu doporučit jen
Joe Haldeman - Věčná válka.

Ostatní:
Forsyth, Grisham, Ludlum, Tom Clancy, Penc, Šabach a jiní..
0

#16 User is offline   MaiestiQo 

  • Daemonica CT - Shaman
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 492
  • Joined: 13-February 11

Posted 01 November 2011 - 03:13 PM

v nějakých 15-16 mě zaujala kniha Modrá sféra od Jeffryho Deavera, má i další skvělé knihy
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist