Mystiq.org - forum: MC na win 7 - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

MC na win 7

#1 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 26 July 2011 - 09:18 PM

chtěl jsem se zeptat zda nemáte tipy ohledně hraní na win 7. Hraju MC na win 7 na notebooku, vše v pohodě až od verze 1.6.5 mám problémy hra se po hraní SP asi už po půl hodině seká tak nehorázně že mi se mi CPU vystoupá až přes 90 %. V MP je to lepší ale po hodině nastane totéž :(. Nemá někdo tipy na nějaké programy nebo smazání jiných programů nebo javu vyměnit moc se v tom nevyznám ale byl bych rád jestli by někdo pomohl abych mohl hrát oblíbenou hru bez lagů :)
0

#2 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 26 July 2011 - 10:54 PM

Tak záleží kolika-bitový windows máš,.. já třeba mám Win7 64bit a všechno jede fajn POKUD používám 64bitovou Javu,....
1

#3 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 27 July 2011 - 09:27 AM

já mam 84bit :(
0

#4 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 27 July 2011 - 09:46 AM

tak nemam 84bit :D tady je vše co je asi potřeba :
Výrobce: ASUSTeK Computer inc.
Model: ASUS Notebook K510ID Series
Procesor: Intel® Core™2 duo CPU T6570 @2.10 GHz 2.10 GHz
RAM: 4,00 GB
Typ systému: 64bit
0

#5 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 27 July 2011 - 10:51 AM

za předpokladu že máš 64bitové ovladače, což ale určitě máš, protože windows si sám najde všechno co potřebuje, včetně javy.

na řadu přichází klasická otázka: nepřehřívá se ti to? procesor by měl mít chlazení přizpůsobené i na to aby uchladil 100% load. doporučuju stáhnout orthos TADY. spustit ho jen pro CPU a sledovat teplotu v everestu TADY. T6570 má operační teploty od 35° do 90° takže pokud by ti to jelo ke stovce tak už něco není v pořádku, ale pokud by se to drželo na 90°, neměl by být problém procesor, přece jen - je to notebook.

v takovém případě je možnost grafická karta, vzhledem k tomu že v 90% případů sekání, které se objeví po půlhodině hraní je to špatné chlazení GK. v noteboocích se zas tak neorientuju, ale je možné, že buď je tam hromada prachu, nebo je ten větráček nějak na hovno, ikdyž o náročnosti minecraftu na grafickou kartu mi není známo. everest ti monitoruje i teploty na grafické kartě, takže podívej se jaká je teplota v idle, zkus hrát MC a až se to začne sekat, mrkni zase do everestu. bohužel nevím, co máš za grafickou kartu, pokud vůbec nějakou a nemáš tam jen integrovanou ale pokud budeš mít teplotu nad 80° může být taky něco v nepořádku. kdyby se to fakt přehřívalo, u notebooku ti asi ani kompresor ani vysavač nepomůže, takže pokud to máš v záruce = servis, pokud ne, otevři to a vypraš, popřípadě čekni co se točí netočí.


jinak tradičně, nech projet antivirus a pokud možno i nějaký antispyware. vliv to na to mít nemusí, ale člověk holt nikdy neví ;)

víc ti asi neporadím.

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 July 2011 - 11:15 AM

View PostGum_Bob, on 27 July 2011 - 10:51 AM, said:

... protože windows si sám najde všechno co potřebuje, včetně javy ...

Timhle si nejsem jistý,.... taky mám Win7 64bit,... a jednu dobu jsem je re-instaloval docela často,...
a pokud jde o Javu, tu si nikdy nenašly sami, dokud jsem nespustil nějakou aplikaci, která Javu potřebovala.
Teprv potom se mi objevila možnost, že mi to Javu nainstaluje ale i tak mi 64bit windows automaticky instalujou 32bit Javu!

Takže pokud ti dělá problém jen Minecraft, tak bych zkusil si stáhnout 64-bit verzi Javy: http://www.java.com/...load/manual.jsp
Samozřejmě předtim než ji naisnstaluješ, tak odinstalovat tu co tam už máš.
0

#7 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 27 July 2011 - 01:02 PM

kde najdu odinstall ? já nwm :D
0

#8 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 27 July 2011 - 01:06 PM

už je to v poho jsem se začetl víc do té stránky a našel jsem to :)
0

#9 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 27 July 2011 - 01:17 PM

tak jsem s trochou zklamání zjistil že sice typ systému mam 64bit ale javu mi podporuje 32bit. Už když jsem odinstalovával javu bylo tam 32 ale jakmile jsem nainstaloval 64 javu tak mi pri spusteni MC psalo ze nemuze najit 32 javu :( .
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist