Mystiq.org - forum: Error hry - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Error hry musim znovu zapnout hru

#1 User is offline   Kuboss 

  • Group: VIP
  • Posts: 736
  • Joined: 02-July 08

Posted 11 July 2011 - 08:45 PM

helou
mam problem s minecraftem a hlavne na tehle verzi mi to dela, na tech predchozich mi to delalo taky, ale treba kazde 2-3 hodky, ale ted kazdych cca 15 minut.

jde o tenhle error: http://i56.tinypic.com/xqclk6.png

diky za rady
0

#2 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 12 July 2011 - 08:19 AM

1) Vypnout dodatecne programy co ti k tomu jedou
2) Přepnout grafiku minecraftu z Fancy na Fast, zapnout Advanced OpenGL
3) Přepnout vzdálenost dohledu z <co máš> na Tiny, větší dohled používat jen např. pro Screenshoty krajiny apod.
4) Nepoužívat Mystiq texture pack, používat něco menšího nebo základní
5) Povolit pro Javu víc paměti. Návody jsou po netu (anglicky). Pokud máš jen 1GB a méně, tak koupit víc ramek :)

PS: lze také nekoukat do nebe když prší, a vyhýbat se velkému počtu planoucích ohňů

Vše tohle sníží vytížění paměti (nebo povolí víc paměti)

This post has been edited by Psojed: 12 July 2011 - 08:20 AM

0

#3 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 12 July 2011 - 09:45 AM

View PostPsojed, on 12 July 2011 - 08:19 AM, said:

1) Vypnout dodatecne programy co ti k tomu jedou
2) Přepnout grafiku minecraftu z Fancy na Fast, zapnout Advanced OpenGL
3) Přepnout vzdálenost dohledu z <co máš> na Tiny, větší dohled používat jen např. pro Screenshoty krajiny apod.
4) Nepoužívat Mystiq texture pack, používat něco menšího nebo základní
5) Povolit pro Javu víc paměti. Návody jsou po netu (anglicky). Pokud máš jen 1GB a méně, tak koupit víc ramek :)

PS: lze také nekoukat do nebe když prší, a vyhýbat se velkému počtu planoucích ohňů

Vše tohle sníží vytížění paměti (nebo povolí víc paměti)



Presne tohle pise kazdej, a stejne to pomaha jak kdy..

Kazdopadne ale pomuze jak rikas :
1) spis ne nez jo, maximalne pro uvolneni ram kdyby nemel ani ten 1GB volny, 2)jo , 3)jo , 4)jo
5) je to diskutabilni, mam naalokovano 2GB, grafiku na max co to da, TP128x128, a ramka minecraftu mi nikdy nepresahne 900MB. Zkousel sem i hrat s minimem grafiky, a do 500mb ramky sebral..
Teoreticky by to melo pomoct, prakticky je to java...

Jinak takle to zvysis parametrem minecraft EXE na 2gb:
"C:\Documents and Settings\%Uzivatel%\Data aplikací\.minecraft\bin" -Xmx2048M -Xms1024M -jar "%%%Minecraft.exe"

je to jen priklad jak to mam napsany ja, u sebe si to musis prepsat
0

#4 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 12 July 2011 - 12:25 PM

"a ramka minecraftu mi nikdy nepresahne 900MB"
A to je právě ten problém - javě povolíš víc přes config přes ovládací panely, ale minecraft.exe je ve skutečnosti launcher, kterej minecraftu narve maximum paměti 1gb! Řešením je používat jakýkoli jiný launcher. Nebo dál spouštět přes minecraft.exe, ale do adresáře s minecraftem přidat soubor s názvem minecraft.l4j.ini
a do něj tvůj zmíněny java kód pro nastavení paměti.
edit - nebo méně paměti pokud nemáš dost ramek :)
# Launch4j runtime config
-Xms512m
-Xmx768m


Tím cos napsal sice nastavíš 2GB, ale minecraft.ex si to zase změní na 1GB :D

This post has been edited by Psojed: 12 July 2011 - 12:26 PM

0

#5 User is offline   Kuboss 

  • Group: VIP
  • Posts: 736
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 July 2011 - 02:58 PM

tak jsem zkusil zmensit ten dohled, dat si fast misto fancy a ty dalsi veci v nastaveni, bez toho, abych menil nakou grafiku atd. a dneska mi to jeste nepadlo :)
0

#6 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 12 July 2011 - 04:14 PM

View PostPsojed, on 12 July 2011 - 12:25 PM, said:

"a ramka minecraftu mi nikdy nepresahne 900MB"
A to je právě ten problém - javě povolíš víc přes config přes ovládací panely, ale minecraft.exe je ve skutečnosti launcher, kterej minecraftu narve maximum paměti 1gb! Řešením je používat jakýkoli jiný launcher. Nebo dál spouštět přes minecraft.exe, ale do adresáře s minecraftem přidat soubor s názvem minecraft.l4j.ini
a do něj tvůj zmíněny java kód pro nastavení paměti.
edit - nebo méně paměti pokud nemáš dost ramek :)
# Launch4j runtime config
-Xms512m
-Xmx768m


Tím cos napsal sice nastavíš 2GB, ale minecraft.ex si to zase změní na 1GB :D


ja to mam povoleny jinak, primo pres javu ve windowsech.. ale tim 900mb sem myslel ze ani 1 GB mi to nikdy nepresahlo.
0

#7 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 12 July 2011 - 04:51 PM

Ano, javu přímo ve windowsech jsem myslel tím "přes config přes ovládací panely" :) A tím povolíš celkově JAVA platformě používat X paměti, ale ne minecraftu, no a minecraft použije 1GB. Nadávej Notchovi že to tak dělá :)
0

#8 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 12 July 2011 - 04:56 PM

strasna bejkarna... :rolleyes:
0

#9 User is offline   SpekBo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 36
  • Joined: 01-July 11

Posted 18 July 2011 - 08:42 PM

aha me to taky zabralo jen max 900Mb ale mam jeste volno 7Gb
0

#10 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 24 July 2011 - 01:23 PM

Co se nastavení v ovl. pan týče - myslíš pomocí defaultních parametrů? To jsem si vyzkoušel a výsledek pro minecraft? 0. Jestli myslíš něco jiného sem s tím. Já si ale myslím že mluvíš právě o tomhle, a tak zmíněné "A tím povolíš celkově JAVA platformě používat X paměti, " by mělo spíše, "A tím řekneš Jave že defaulne má inicializovat s X pamětí"... což, jak si sám napsal, se minecraftu moc nedotkne protože launcher ho spustí s 1024 max alok. RAM(teoretické, prý ho JRE nikdy nedosáhne) a 512 initial alok. RAM.

No a k mému problému, nevím jak ty psojede.. ale když do toho texťáku dám Xmx (max aloc) hodnotu 2048 tak mi to napíše "error creating virtual machine". Bez ohledu na Xms hodnotu.

PROZATÍM JEDINÉ ODHALENÉ ŘEŠENÍ:
Nemáte 64b systém? Nenastavujte takové hodnoty, můžete zkusit experimentovat někam kk cca 1500MB jestli vás java pustí. Xms1204m Xmx1024 bude vaše hranice.
Máte 64b systém? Nainstalujte 64b javu: http://java.com/en/download/manual.jsp
Pak nebudete mít problém s vyššími hodnotami ;-)

Zkuste, jsem zvědavý jak to funguej u vás.
0

#11 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 July 2011 - 02:21 PM

Slovíčkaření Koty...
Ano myslím pomocí defaultních paramaterů. Ano přesne tak, minecraftu se to vůbec nedotkne. Přesně tak, jak jsem psal... :)

Když tam napíšu maximální hodnotu 2048 tak taky dostanu error. Javu nemám rád a je mi celkem čumák proč to tak je, já to vždy používal jen pro snížení paměti. Testovně mi to rozjelo s hodnotou 1600, vejš to padalo.

Když ti řeknu přímo moje řešení padání javy po určitém čase, tak bych ocitoval můj první příspěvek:
1) odjakživa hraju s nastavením AdvancedOpenGL: YES, Render Distance: Tiny, Graphics: Fast
2) Vypnu ICQ.
3) Pustim si mp3ky a pustim si minecraft. A hraju, a nepadám. S alokováním nic nedělám, protože mám momentálně stejně jen 1GB ramek.

PS: hraju fullscreen, když si dělám screenshot přepnu se na render: Far a po screenshotech zase na Tiny.

This post has been edited by Psojed: 24 July 2011 - 02:22 PM

0

#12 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 24 July 2011 - 03:30 PM

Jo ale tady to vypadalo že řšíme problémy kolektivně, a já odslovíčkařuju právě proto, aby se dalo pomoct i těm na druhém pólu(tedy ne s 1GB RAM ale s 8GB, jako třeba já).

Takže já hraju vše max (max distance, best grafic). Před úpravama to padalo tak 1 za +-30minut. Po, uvidím, hraju teď Xms 2GB Xmx 4GB.
0

#13 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 July 2011 - 06:43 PM

Ok, 32-bitová Java je limitovaná na alokaci cca 1500 MB.

Borec jel na 1.6.6 s 256 MB v minecraftu s HD texture packem (x64) a doporučuje používat incremental garbage collection (??), prostě
-Xincgc
Převzato z http://www.minecraft...ws/page__st__20 :

Command line:
java -cp %APPDATA%\.minecraft\bin/minecraft.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin/lwjgl.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin/lwjgl_util.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin/jinput.jar; -Djava.library.path=%APPDATA%\.minecraft\bin\natives -Xmx256M -Xincgc -verbose:gc net.minecraft.client.Minecraft


http://img23.imageshack.us/img23/3261/20110601161555.png

Tak či tak, zdá se že každý si to musí poštelovat podle toho jakej má počítač, jakou má verzi javy, co má v Minecraftu za mody a jaký další programy spolu s MC používá.
0

#14 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 27 July 2011 - 01:26 AM

View PostPsojed, on 12 July 2011 - 12:25 PM, said:

spouštět přes minecraft.exe, ale do adresáře s minecraftem přidat soubor s názvem minecraft.l4j.ini
a do něj tvůj zmíněny java kód pro nastavení paměti.
edit - nebo méně paměti pokud nemáš dost ramek :)
# Launch4j runtime config
-Xms512m
-Xmx768m




Mě nejvíc pomohlo tohle, + jsem tam teda ještě přidal -Xincgc (nevim jestli to něčemu pomáhá), ale od tý doby co jdem tam ten soubor přidal mi přestaly errory úplně, sice to i tak občas freezuje (hlavně když jsem pod palbou ghastů :D ), ale zase se to rozjete a celkově hra šlape mnohem plynuleji.

PS: dneska jsem narazil na tenhle mod http://www.minecraft...hd-e-fps-boost/ kterej rozšíří grafický nastavení ve hře, ten by mohl taky pomoct, ale ještě jsem ho moc nezkoušel

edit: tak optifog+optimine pro 1.7.2 se mi nedaří rozjet, ten pro 1.7.3 mi fachčí v pohodě, ale pro 1.7.2 mi ani nenajede hra (black screen) a jo, instaluju správnou verzi modu do správný verze MC...no zkuste si s tím pohrát, jestli se vám to povede, ale nezapomeňte zálohovat.

PSS: Všiml jsem si, že Zan´s minimap, co je nainstalovaná v klientu od Asury taky celkem snižuje FPS, takže když chci max fps, tak ji vypínám.
0

#15 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 27 July 2011 - 05:45 PM

Ano, minimapa snižuje fps hodně v závislosi na nastaveném přiblížení (hotkey Z). A právě optifog se nemá rád se Zan's Minimap - mám dojem, že se tam kříží nějaký soubor, ale naposled jsem to zkoušel na verzi 1.6.

-Xincgc je důležitej, ten bys měl mít přímo v Javě ve Windows pokud hraješ Java hry. Myslím že nastaví postupné zpracovávání dat co Java nahromadila a už nepoužívá nebo tak něco, jinak se to provádí souhrnně a způsobí to záseky. A taky ho používám no :) U optimine byl u mě rozdíl minimální (+3 FPS na graphics: Fast a dohled: Tiny, beze změn na dohled: Far), a optifog mi nepomohl vůbec.
0

#16 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 03 August 2011 - 06:26 PM

Takže po otestování, jedu 2048/4096 allocated / max, po dvou hodinách hraní se used pohybuje mezi 850-1250MB. Jednou za 2,3h to restartnu, když se to začne trošku škubat. Jinak hraju s minimapou a mam kolem 100FPS na max (standart) graphics, při nejvíc přáblížené minimapě. Při nejvíce oddálené je to kolem 25-27.
GL s vašimi set-upy ;-)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist