Mystiq.org - forum: Rekompilace serveru - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Rekompilace serveru

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 May 2011 - 10:43 AM

Jak jste si jistě za posledních pár dní všimly, tak server procházel značně lagujícím obdobím,....
chvilku mi trvalo než jsem přišel na to, proč tomu tak je a rozhodl jsem se pro kompletní přenastavení serveru,... co to znamená:

Dám pryč všechno co je zastaralejší a nepodporuje poslední verzi serveru,.... pravděpodobně to odnesou pluginy:
- Piston (hydraulika, v budoucnu se možná vrátí v officiální verzi minecraftu)
- Mob Rider (víceúčelové použití sedla, tenhle plugin se možná ještě vrátí až pojede serveru)
- QuickBelt (automatické přehazování věcí v inventáři)
- PVP Control
to bude asi největší změna, protože plugin, který ovládá zda hráč chce mít zapnuté pvp či ne je již značně zastaralý a
jeho autor už je neaktivní.... takže hlavní změnou vzhledem k současnému stavu PvP bude celosvětově vypnuté PVP.
Na pvp budou učité zóny, jako třeba celá aréna pod spawnem včetně ochozu bude pvp zóna, plus celý nether bude pvp.

Jeden problém,... který se asi nejvíc dotkne Sejsela,.....je že omezim vlastnictví vlků,...
protože velké množství "ochočených" vlků způsobuje problémy se spawnováním dalších mobů.....
Bohužel současně ochočení vlkové budou ztraceni....

Jiný větší změny doufám že nebudou,.... jen mě trošku zlobí statistiky hráčů,....tak uvidim jak to s nima dopadne,...
0

#2 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 May 2011 - 12:26 PM

Musim říct, že chování některých expertů je naprosto úžasný,.....

Na webu a na fóru je onfo že dělám na serveru,.... když se zkusíte připojit na server
tak i tam Vám tom napíše, že na serveru dělám, ale přesto se najdou velbloudi kteří
pořád dokola klikaj na "connect" a tak mi pořád dokola v logu skáče hláška "Velbloud is trying to connect"....
To se pak krásně v tom logu hledají chyby,.....

Myslim že dotyčným tak na 14 dní omezim přístup, aby si našel čas přečíst co se na serveru děje,....
0

#3 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 20 May 2011 - 12:30 PM

Pistony skoro nikdo nepoužívá, MobRider je vylomenina, QB způsoboval ztráty itemů v lagu a PvP se mimo arénu snad nevyskytovalo. Vlky nemám, takže za mě žádná ztráta, no a Sejselovi vytesáme smečku zvířátek z hlíny a kamene :D
0

#4 User is offline   FREAK 

  • Group: VIP
  • Posts: 616
  • Joined: 27-February 09

Posted 20 May 2011 - 12:37 PM

Tak to bych se chtěl omluvit za to připojování. Nejsem teda ten velbloud, ale zkusil sem to myslím 3x jelikož sem nebyl tejden na minecraftu tak hned jak sem přišel tak sem na něj měl chuť a ani sem se nekoukal na web.
Prosím o prominutí.

Děkuju Prohybition.
0

#5 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 May 2011 - 12:46 PM

koupime sejselovi v realu stene, by melo jako kompenzace stacit :D

#6 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 20 May 2011 - 12:59 PM

Stene nechci, mam v realu kocku a to mi staci :D.
To, ze prijdu o vlky nejak preziju

Mobrider mi nevadi, nepouzivam..
Piston.. to uz je horsi, ale da se to bohuzel hodne zneuzivat napriklad k delani vetsich chest, naproti tomu napriklad mam z nich postavenu samoopravovaci cestu :)
QuickBelt, toho mi bude lito, bylo to uzitecny a nikdy jsem nemel problem se ztratou itemu, obcas neco "zmizlo" z inventare, ale stacilo proklikat vsechna prazdna okynka a bylo to zpatky...
PVP control mi nevadi.

Co bych jeste udelal jako zmenu je, ze VIP musi mit povoleni od hrace pro teleportovani se k nemu/teleportovani ho k sobe.

RIP mych 9 vlku :(
Pridate se ke:
4 zahynuli pri poslednim prechodu
6 pri me ochrane kolem domu
3 zmizeli kdyz jsem byl v egypte
1 si hral na ponorku
1 skoncil na kaktusovy farme
1 zkousel, jak funguje kanalizace pod mym domem
0

#7 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 May 2011 - 01:50 PM

Ok,...takže server jsem pustil,.... chová se zatim o něco líp než předtim,...

po připojení si pravděpodobně všimnete takovýho malýho detailu,
že Vás to vítá jako novýho hráče na serveru,.... nevšímat si toho,....

Jinak teda doufám že už to pojede, tak ja má,...
0

#8 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 May 2011 - 04:23 PM

Tak teď po pár hodinách když tak na to koukám, tak server pořád nejede tak jak jsem si představoval,....
Některý části se nejchtějí vůbec rozjet,.... něco, nebo spíš někdo způsobuje lagy na serveru....
Log serveru sice vypadá o mnohem líp než předtim,.... a některý funkce mě trošku štvou, že jsem se jich musel zbavit.

Každopádně brzo by měla vyjít další verze minecraftu 1.6, která by měla opravit chod celý hry. Což bohužel pro mě znamená
další revizi serveru a další přenastavování a celkový aktualizování......radostný vyhlídky,....
0

#9 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 22 May 2011 - 07:11 PM

Tak jsem zjistil nemilou věc - přestala fungovat Sponge - houba, která saje vodu. Byla to taky součást některého pluginu nebo to lze obnovit? :D
0

#10 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 22 May 2011 - 08:43 PM

Vodu sponge saje jen v classic, v betě ma jen dekorativní funkci.
0

#11 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 23 May 2011 - 06:54 AM

Byla funkcni v ramci pluginu WorldGuard, nevim jak je to ted... (i v bete)
0

#12 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 02 June 2011 - 11:25 AM

http://ci.bukkit.org...raftBukkit/818/

"New Recommended Build b818 with Minecraft 1.6(.6) support is now available." :)

http://ci.bukkit.org/plugin/chucknorris/images/thumb_up.jpg
0

#13 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 02 June 2011 - 12:47 PM

uz sem mu to vcera psal, prej to uz zkousel

#14 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 02 June 2011 - 12:52 PM

Je to zajimavy, taky jsem mu vcera psal :)
0

#15 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 02 June 2011 - 12:57 PM

ja mu ale psal urcite jako prvni :)

#16 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 02 June 2011 - 02:30 PM

At už to půjde či nikoli, jsem rád že se zase budeme moct vyskytovat zde.

Byl jsem se totiž podívat na pár ostatních czsk serverů - těch, které nepožadují zaslání SMS či jinou penežní formu aktivace účtu -> zkoušel jsem 4. 1 je pouze pro premium hráče jak jsem zjistil, další je fungl nově založen a tak jsou přitomni průměrně 4 hráči online + na webu prakticky nic není (avšak ve hře vypadal na první pohled nejlíp - tedy přirozeně), na dalším byl vyšperkovaný spawn pro lamky a nováčky, avčak mají tam jakousi "noobzonu" kterou musím projít, abych vůbec mohl začít ostře hrát na serveru. To by nebyl takový problém, kdyby to neobnášelo sesbírat například 10 diamantů a pak se nazpamět šprtat jejich pravidla serveru, ze kterých mě následně někdo vyzkouší :D Získané suroviny potom musím odevzdat, a pak si teprve můžu hrát dál, a na to jsem neměl ani čas, ani náladu. No a na posledním, údajně největším českém jsem byl taky přivítán jednoduchým spawnem, na fóru jsem se dočetl, že údajně je okolí udržované, avšak nebyla to vůbec pravda - všude samá díra, náhodně chybějící kusy země, a široko daleko nikde jediný strom :D První (a jediný) co jsem za 20 minut našel, byl na střeše něčího domu uprostřed jakéhosi jezera/oceánu :D

PS: testoval jsem ty na verzi 1.5_01. Věřím že tam je ještě kupa dalších :D


Sečteno a podtrženo, už se moc těším na náš starý dobrý Mystiq.org minecraft server vedený Asurou :)

This post has been edited by Psojed: 02 June 2011 - 02:32 PM

0

#17 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 02 June 2011 - 02:51 PM

Taky jsem zkoušel, ale zkysnul jsem na jednom, kde jsem začínal hrát Minecraft. Hrát se to dá, komunita je z poloviny dobrá, z polovina malý děti (bez whitelistu). Bohužel tam jsou lagy, ale zase tam jsou dobré pluginy. Bez VIP si moc ale neškrtnete...

mystiqu.. vazne driv? :D
http://imgup.cz/images/proof.jpg
0

#18 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 02 June 2011 - 02:53 PM

Asura si da par redbulu a zejtra budeme moct parit, zejo zejo :D

P.S. nj byl si rychlejsi... :D

#19 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 02 June 2011 - 07:34 PM

Ani tiše nedutáme, nikdo se tě neodváží rušit, ale ani nevíte jakej máme s wilem absťák ve škole :/
0

#20 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 02 June 2011 - 11:46 PM

Co se týče novýho serveru, shrnuto jednou větou: Zatim je to špatný,.....
Svět jako takovej už mám připravenej, ale pluginy mě zlobí,.... už jsem udělal 3 verze serveru, různý kombinace pluginů, ale zatim žádná nejede podle mých představ.

Takže co se týče funkcí, určitě budou změny! Něco nebude tak jako dřív, třeba jako "chat", nebude "shout" a pravděpodobně bude něco jako "worldwide" kanál. Mělo by zase fungovat individuální pvp status, ekonomika by měla vypadat trošku jinak,....hráči by měli mít možnost vybrat si 2 práce (jobs), ale maximální level práce bude snížen a pravděpodobně nepůjde prodávat předměty serveru (příkaz /sell),.... ještě uvidim,... Alespoň už funguje nether jako v singlu, hlavně co se týče Ghastů, že vidíte jejich střely a můžete je na ně odrážet zpátky.

Aspoň jsem vám vygeneroval mapku světa: http://www.zoom.it/qDBq, kde je objevenej svět do vzdálenosti 1k bloků od středu a zatim jsou hranice světa na 1.500 bloků od středu. Což by ze začátku mohlo stačit, podle toho jak se serveru povede, tak můžem svět rozšířit. Teď si alespoň můžete částečně naplánovat, kde co bude. A musim říct že ty kopečky na sever od spawnu jsou celkem zajímavý.

Bohužel, zatim nemůžu nic potvrdit najisto, snažim se aby server měl co nejvíc funkcí jako předtim, ale vzpouzí se to. Hlavně je to tim že některý zásadní pluginy ještě nebyli předělaný na 1.6.6... takže to holt může ještě chvilku trvat.

Jo a co se týče nových přihlášek, tehle víkend si noví zájemci asi budou muset počkat,... páč se na ně vrhnu, až bude nový svět v prvozu.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist