Mystiq.org - forum: Filmový svět - filmy,scény, herci... - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 19 Pages +
  • « First
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Filmový svět - filmy,scény, herci... rady, tipy, triky - na co se mám kouknout (topic pro filmové feťáky ;)

#201 User is offline   Tarrok 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 198
  • Joined: 04-July 08

Posted 31 October 2010 - 12:47 PM

View Postrewew, on 28 October 2010 - 09:04 PM, said:

Neznáte někdo nějaký kvalitní psycho horor?


http://www.csfd.cz/f...zpecna-znamost/

http://www.csfd.cz/f...924-kralovstvi/

Donnie Darko si videl predpokladam....ale to je skor psycho ako horror :)

a mimo zanru psycho horrorov by som kazdemu rad odporucil
http://www.csfd.cz/f...with-the-devil/

je to kanadsky film o genocide v Rwande...myslim ze dokonca lepsi ako Hotel Rwanda
0

#202 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 31 October 2010 - 01:51 PM

View PostTarrok, on 31 October 2010 - 12:47 PM, said:

http://www.csfd.cz/f...zpecna-znamost/

http://www.csfd.cz/f...924-kralovstvi/

Donnie Darko si videl predpokladam....ale to je skor psycho ako horror :)

a mimo zanru psycho horrorov by som kazdemu rad odporucil
http://www.csfd.cz/f...with-the-devil/

je to kanadsky film o genocide v Rwande...myslim ze dokonca lepsi ako Hotel Rwanda


Dík :D
0

#203 User is offline   Tarrok 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 198
  • Joined: 04-July 08

Posted 31 October 2010 - 10:59 PM

btw vsimli ste si ze mame na mystiq forku 2 filmove topicy? jeden v offtopinke a jeden vo videach a screenshotoch....mozno by ich mohol nejaky moderator spojit nech je to pokope...a potom moze rovno vymazat tento post :P
0

#204 User is offline   hartom 

  • Vyhozen z fóra Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,527
  • Joined: 09-November 08

Posted 31 October 2010 - 11:22 PM

View Postrewew, on 28 October 2010 - 09:04 PM, said:

Neznáte někdo nějaký kvalitní psycho horor?

http://www.csfd.cz/film/3343-dagon/
I když je to spíš pro fanoušky Lovecrafta,a nomální člověk kterej to aspoň trochu nezná,tak ten to nepochopí.
0

#205 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 02 November 2010 - 11:10 PM

http://www.csfd.cz/f...ve/?text=120269
tj takova debilita, ze vam to musim doporucit :) film udelanej tak, aby se nedal pochopit OMG :D
0

#206 User is offline   elgruzz 

  • Group: VIP
  • Posts: 760
  • Joined: 18-July 08

Posted 03 November 2010 - 07:02 AM

Na internetu se někde válí vysvětlení k tomu filmu :D. Myslim, že se to dá najít i v komentech na csfd. Každopádně i když ten film vypadá zajímavě, tak ta pointa mi přijde jako naprostá sra*ka, která tam je jen proto, aby co nejvíc zamotala děj. Lynch je prostě režisér pro pár lidí, mezi které doopravdy nepatřím.
0

#207 User is offline   Fukinwichu 

  • Vyhozen z komunity Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 337
  • Joined: 01-November 10

Posted 03 November 2010 - 07:12 AM

Pokud se chcete kouknout na něco s originálním zpracováním, dobře se u toho pobavit a celou dobu si u toho říkat v hlavě WTF?
Tak to je jednoznačně Scott Pilgrim :D
0

#208 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 03 November 2010 - 03:54 PM

Nenazýval bych to hororem, člověk se u toho moc nebojí, neteče tam moc krve a nepobíhají tam zombíci bez končetin, s puklýma hlavama apod.
Houbičky

Jedna klasika
Úsvit mrtvých

Americká komedie, humor ve stylu Prciček
Road trip

A moje nejoblíběnější komedie
Pirát silnic

This post has been edited by rewew: 03 November 2010 - 03:57 PM

0

#209 User is offline   Tarrok 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 198
  • Joined: 04-July 08

Posted 12 November 2010 - 01:39 PM

u nas neznamy nizkorozpoctak, ktory ma vsak celkom dostal :D

http://www.csfd.cz/film/254870-ink/

odporucam
0

#210 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 12 November 2010 - 03:08 PM

V Opavě jsme měli festival outdoorových filmů, tak jsem si tam skočil a tohle mi vyrazilo dech. Borec leze několika set metrové skály bez jakéhokoliv jištění, prostě "jen tak"
Jmenuje se to Alone on the wall
a doporučuju shlédnout minimálně trailer :D



0

#211 User is offline   MiTiNkA 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,393
  • Joined: 31-August 08

Posted 12 November 2010 - 10:26 PM


Inception - už to tu někdo dával a tak jsem na to kouknul.
Musim říct, že tuten film mě fakt dostal. Skvělý :)
0

#212 User is offline   Howkey 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4,845
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2010 - 02:19 AM

No mě zas nehorázně zklamal ... takový lepší Béčko ... Příběh je klasický SciFi a zpracování bylo "moderní". Je to takový "Já robot", ale rozhodně třeba se to nevyrovná ani Matrixu 1, kde myšlenka i postavy byly víc přesvědčivé a příběh propracovanější...
Tady to je takový SciFi z druhý ruky.

Film to není špatnej, ale prostě bych tomu dal tak 80%. Rozhodně to neni žádný extra-supr film jako mnoho jiných je.
0

#213 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 13 November 2010 - 04:48 AM

View Postelgruzz, on 03 November 2010 - 07:02 AM, said:

Na internetu se někde válí vysvětlení k tomu filmu :P. Myslim, že se to dá najít i v komentech na csfd. Každopádně i když ten film vypadá zajímavě, tak ta pointa mi přijde jako naprostá sra*ka, která tam je jen proto, aby co nejvíc zamotala děj. Lynch je prostě režisér pro pár lidí, mezi které doopravdy nepatřím.

Lynch a Burton jsou jediní dva režiséři, kteří za něco stabilně stojí. O Lynchových filmech se musí přemýšlet a i tak je člověk nepochopí. Jde o to vnímat emoce, které jsou ve filmu obsažené. Sám Lynch nikdy nepodal žádné vysvětlení ke svým filmům, takže všechny teorie na internetu jsou pouhé domněnky. To jen abych to uvedl na pravou míru. A pokud se vám tenhle film zdá nepochopitelný tak si pusťte Eraserhead. :)
0

#214 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 13 November 2010 - 04:50 AM

Btw...musím souhlasit s tím, že Inception nestojí za nic. Stejně jako Shutter island a Avatar. jsou to jen nafouklé bubliny a nedokážu pochopit proč je z toho někdo tak nadšený aby tomu dal plné hodnocení na csfd.cz např. Dnes lidem opravdu stačí málo.
0

#215 User is offline   Furgass 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 140
  • Joined: 03-April 09

Posted 13 November 2010 - 10:51 AM

Vcera jsem se dival na " Z Parize s laskou " .

slusnej film, kdyz clovek potrebuje vypnout mozek, jenom tak si sednou k Pc a otevrit pivo.
0

#216 User is offline   MiTiNkA 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,393
  • Joined: 31-August 08

Posted 10 December 2010 - 07:06 PM


0

#217 User is offline   elgruzz 

  • Group: VIP
  • Posts: 760
  • Joined: 18-July 08

Posted 10 December 2010 - 07:49 PM

View PostNakasharal, on 13 November 2010 - 04:48 AM, said:

viz. oba příspěvky

Kdo to nechce číst celý, na konci je tučně shrnutí :)

Tak jsem si Eraserhead stáhnul a válí se mi na disku s tím, že se na něj v nejbližší době kouknu.
Na Lynche jsem se tu rozepsal a názor mám pořád stejný. Pokud zmiňuješ i Burtona, tak to by mě zajímalo jaké filmy od něho se ti líbí. Mě jeho filmy nepřijdou ničím zvláštní, snad kromě vizuální stránky. Ať se podíváš na filmy z jeho dřívější tvorby (Batman, Beetlejuice, Edward) nebo z té novější (Karlík, Sweeney, Alenka), tak to je "jen" hezky podanej mainstream. Jediný film, který mě od něj opravdu zaujal je Velká ryba.

Nerad se škatulkuju do nějakých kategorií jako obyčejný konzumní divák nebo fanatický přemýšlivec, odsuzující filmy bez pointy. Jsou filmy, u kterých si chci užít právě tu velkolepost a tak trochu vypnout (Avatar). Dál jsou filmy, které jsou na tom stejně, ale nemusím u nich vypínat (Inception, Shutter Island, TDK - dá se říct, že je to Nolanova tvorba, ale i spoustu dalších filmů, jako je třeba právě Velká ryba). A pak jsou filmy, na které se chci podívat kvůli zajímavé myšlence.
To může být právě Lynch, jenomže jeho filmy mají tu nevýhodu, že vlastně žádnou myšlenku nemají. Pokud se dosud žádný divák nepřiblížil vysvětlení jeho filmů, tak jaký je pak jejich smysl? Jeho filmy jsou kopice metafor a alegorií, které si každý může vyložit po svém. Každý film by měl mít myšlenku. Něco, kvůli čemu si pak řekneš, jestli se ti to líbilo nebo ne. Lynchovy filmy se "líbí" jenom proto, že ta myšlenka je tak hluboko skrytá v Lynchově bláznivé palici. Nikdo na ní nikdy nepřijde, protože Lynch prostě točí filmy pro sebe. Ono je super být originální divák a koukat na Lynche, ale jestli tomu filmu neporozumím, tak je to jen sled obrazů. Je to jako pustit si prezentaci fotek z dovolené a hledat v ní skrytý smysl.
Tuhle kapitolu bych uzravřel asi tím, že jestli chci film, který má smysl, musí se nad ním přemýšlet a není to jen snůška triků a megalomanství, pak je tu pro mě Donnie Darko. Pokud chci opravdu zakódovanou myšlenku, od toho mám knížku. Filmy jsou od toho, aby se na ně koukalo, proto ty triky a rozpočet. Pro mě nerozhoduje myšlenka, ale moje pocity při tom filmu a atmosféra. Je to prostě o tom, co od filmu kdo očekává. Někdo chce myšlenku, někdo si jí chce vytvořit, i když to žádou nemá (už s těma narážkama na Lynche přestanu :)), někdo chce prostě triky a hezkou vizuální stránku.

EDIT PRO NAKASHARALA: http://www.csfd.cz/f...i-vladce-vetru/ - pusť si tohle a pak zjistíš, jakej je rozdíl mezi "filmem s dobrými triky" a "filmem s dobrými triky". Když tohle porovnáš s Avatarem, tak je Avatar prostě na 9/10 a Airbender na 1/10.
0

#218 User is offline   MiTiNkA 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,393
  • Joined: 31-August 08

Posted 12 December 2010 - 03:46 PM

Koukal jsem na Harryho Pottera 7 I. část.. Je to asi nejlepší díl ze všech sedmi, už jen proto že je to na dva díly a je to obsáhlé. Ale stejně nic moc
0

#219 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 12 December 2010 - 05:30 PM

The Dark Knight, The Dark Knight, The Dark Knight! nwm i po dvou letech pro mě osobně nejlepší film...a ta hudba http://forum.mystiq....tyle_emoticons/default/ok.gif

The Dark Knight CSFD



pro zajímavost ocenění a to ještě bez tech co dostal soundtrack kterej je perfektní
Oscar '08 - střih zvuku, vedlejší herec (H. Ledger); nominace: výprava, kamera, střih, masky, zvuk, vizuální efekty
Zlaté glóby - vedlejší herec (H. Ledger)
BAFTA - vedlejší herec (H. Ledger); nominace: kamera, kostýmy, střih, masky, hudba, výprava, zvuk, vizuální efekty
Grammy - soundtrack
ceny MTV - nejlepší záporák (H. Ledger)
Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - akční/dobrodružný/thriller film, hudba, vizuální efekty, vedlejší herec (H. Ledger), scénář
Austin Film Critics Association - režie, film, hudba, adaptovaný scénář, vedlejší herec (H. Ledger)
Australian Film Institute - herec (H. Ledger)
Ceny Japonské akademie - cizojazyčný film
Boston Society of Film Critics Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
Broadcast Film Critics Association Awards - akční film, vedlejší herec (H. Ledger)
Chicago Film Critics Association Awards - kamera, vedlejší herec (H. Ledger)
Florida Film Critics Circle Awards - kamera, vedlejší herec (H. Ledger)
Kansas City Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
Las Vegas Film Critics Society Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
Los Angeles Film Critics Association Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
San Diego Film Critics Society Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
San Francisco Film Critics Circle - kamera, vedlejší herec (H. Ledger)
Toronto Film Critics Association Awards - vedlejší herec (H. Ledger)
Vancouver Film Critics Circle - vedlejší herec (H. Ledger)
0

#220 User is offline   MiTiNkA 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,393
  • Joined: 31-August 08

Posted 12 December 2010 - 09:42 PM

DK je dobrej film.. :) a ty ceny H. Ledgerovi mluví za vše :)
0

  • 19 Pages +
  • « First
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

7 User(s) are reading this topic
0 members, 7 guests, 0 anonymous users


TOPlist