Mystiq.org - forum: Time-Lost Proto Drake -> WoTLK -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8300 Title Time-Lost Proto Drake
Product WoTLK Status Není bug (Severity 1 - Low)

Page 1 of 1

Report ID #8300: Time-Lost Proto Drake

#1 User is offline  
Chevy 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 65
  • Joined: 27-March 10

Posted 20 July 2012 - 03:04 AM

Zdravím... na to, aby Time-Lost Proto Drake lítal po Storm Peaks, jsme čekali hodně dlouho. Pohodička, počkali jsme si... S VELKOU SLÁÁVOU bylo představeno nové jádro a s ním i OPRAVA, konečně oficiální oprava draka. Celkem dost lidí se vydalo draka lovit, někteří měli štěstí a našli ho "hned", někteří TAM PROS*ALI X DNÍ než ho našli. A čeho se dočkali? Asi tak toho, že s nimi zase vyje*ali! To, že se rare-elity respawnují po pádu serveru se ví, včetně elit do achievu "Frostbitten". Nechcete ho taky všem smazat??? Není to super nááápad??? Jooo, pojďte, ten achiev si taky spousta lidí dala po pádech a "nemají ho právem". SMAŽME TO VŠECHNO, NENÍ TO BLIZZ! Jak můžete něco prohlásit za opravené a přitom to "není funkční"? Pokud hráč o něco příjde, věci z bosse a má důkazy, že to fakt měl... SMŮLA, JSME NA FREEČKU S TÍM MUSÍŠ POČÍTAT. A když se stane, že se něco prohlásí za opravené, spousta lidí to získá a potom nějaký tydýt řekne "vono to nefungovalo, smažeme to všem, maj smůlu. má to fungovat jako na offiku" tak už nejsme freečko, ale jsme super-duper-elite-blizz-server! Myslím, že by bylo dobré taky smazat eq z UD, ony tam totiž někdy bývají bedny víckrát a tak se spousta lidí equipnula neprávem, taky to byl bug. SMAZAT! Navíc těmahle čistkama jen bugujete další achievy jako je "Mountain o' Mounts" - draka sice moc hezky smažete, ale počítadlo se neposune dozadu (a není to první mazání mountů). To tu opravu nemůžete aspoň vyzkoušet, než to pustíte lidem?! Myslím, že nejsem jediný, kterému to vadí! Tohle jste opravdu mohli nechat jak bylo a prostě spawn draka zastavit, je to freečko!! Kdyby poprvé, ale tohle už je poněkolikáté!! Jooo a co jsem to vlastně chtěl...OPRAVU, OPRAVU, OPRAVDOVOU OPRAVU spawnu Time-lost Proto Drake. (Kdybyste čas, který jste věnovali mazání radši věnovali opravám... myslím, že toho je víc než dost)
Jo a je to ve špatné sekci, nějak se mi buguje sekce "NPC", tak to píšu sem.


Page 1 of 1  

Replies (1 - 14)

#2 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 20 July 2012 - 07:54 AM

s těma elitkama do achievu naprosto souhlasim...ví se o tom nejmín pul roku a nic se s tím neudělalo :)

#3 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 July 2012 - 08:06 AM

Ahoj.

Chevy, klidni hormony...
Achiv ti zůstal, budeš mít víc mountů... Beztak lítáš na 310% a Time-Lost je jen 280%...

Další věc je, že ten drak se měl respawnovat jednou týdně a místo toho se respawnoval co hodinu, protože nové jádro bylo z počátku nestabilní...
Škoda, že jsem se nepodíval, kolik lidí si ho za ty 3 týdny nabugovalo, když to měli mít maximálně 4 lidi...

Hraješ pro to, aby sis vyhonil ego nad tím, že máš nabugovanýho mounta, kterýho ani na ofiku nemá víc než 5% populace? Nebo proto, abys ho poctivě našel a řekl si "Jo, jsem dobrej"...
Opravdu se nad tímhle zamysli, nevěřím tomu, že jsi děcko... Ale pokud jsi, tak se s tím tak jako tak musíš smířit...

Co se týče důkazů... Úplně prvního draka, poctivě získaného, měla jedna mágyně, všichni další ho měli vybugovanýho kvůli pádům...Takže asi tak, hele...

Co se týče té hlášky, že se má opravovat něco jinýho... Já zrovna neměl co dělat, v UD nebyl žádnej hlášenej bug, tak jsem hodinu poseděl nad tou opravou draka...

A co se týče Achivu Frostbitten a těch elit, co se do něj respawnují... Zamysli se nad tím, co píšeš... Za ten achiv máš 20 AP, ale ten mount je vzácnej a je k nezaplacení...

Od 1.8. bude získatelnej poctivě a už se určitě mazat nebude... Pokud ho opravdu tak chceš, vyfarmíš si ho... Pokud se na jeho hledání vykašleš, bude jen o důkaz víc, že sis ho nabugoval a nemáš na to ho poctivě získat...


S pozdravem Ladis.

#4 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 July 2012 - 08:07 AM

Updating status to: Není bug
Updating severity to: 1 - Low

Zamykat to nebudu, klidně si z toho udělejte flame, já to toho 1. smažu úplně, protože tohle není ani report, to je pláč...

#5 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 20 July 2012 - 08:19 AM

A rare frostbitten? bude se řešit nějak respawn nebo se s tim nic dělat nebude? PRotože jak je vidět, drak opravit jde , aby se nespawnoval po padu serveru (rare v preTBC světě se taky nespawnujou po padu serveru) :)

#6 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 July 2012 - 11:10 AM

Draka jsem řešil úplně jinak, formou eventu... A počet eventů je omezený, takže nemůžu vytvářet desítky eventů pro desítky rarek...

Navíc vůbec nevím, v čem je odlišný spawn na OL a na NR...

Takže se to asi řešit nebude, pak by zas někdo brečel, že se to promazalo... Jenže to je prostě blbejch 20 AP, ale není za to vzácnej mount, tak to není ani tak potřeba řešit...

#7 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 20 July 2012 - 11:59 AM

je to asi takhle:
WoTLK ma uzasnej pooling system, kterej je vyuzitej mimo jine k "nahodnymu" spawnu rare TBC a WoTLK elitek.... vyvojar zaplesa, pouziva to co muze, protoze to je prece blizz... s cim ale nepocita, ze ty cucaci z TC sice udelaj pooling, ale nejsou schopny ho udelat aspon tak, aby se to nebugovalo... a buguje se to nasledovne... rekneme, ze time-lost mel nejakejch 15 mist, kde se mohl spawnout... po prvnim nahozeni se spravne vybralo jedno z tech mist, drak se spawnul, nekdo ho zabil, zacal se pro ten spawn (jeden z 15ti, rekneme treba spawn #3) pocitat cooldown 7 dni nebo kolik... proste vsechno jak ma bejt... pak ale padne server... no a co udela jadro? misto toho, aby si vsimlo, ze je CD jeste 6 dni a 22 hodin, tak nejdriv vybere znova nahodnej spawn, napriklad spawn #8... a rekne si: "hmm, tady zadnej CD neni, tak to spawnu, ne? at jsem hodny jadro"... no a dalsi drak je ve svete a zacina serie jeho "bugovani se" pokazdy, kdyz se podne server a pri jeho spousteni je vybran takove # spawnu, na kterem jeste neni CD...
Je to smutny, ale jak to presne funguje jsem treba ja pochopil az ted, kdyz to resil ladis... ze se obcas respawnula nejaka usmudlana rare elitka, to nikdo moc neresi, protoze o nic nejde a nikdy nebyl podan zadnej report, ze kteryho by se dalo odvodit to, co jsem vypsal v textu nahore... takze se Chevy i Chooze racte hodit do klidu... Ladis je svedomitej DEV, kterej nema rad bugy a o jeho rozhodnuti o smazani draka jsem ani na vterinu nepochyboval, ikdyz jsem draka driv uz taky mel a byl mi - stejne jako vam - smazan...

ps: to jeste ani netusite, co vsechno z UD vam smazu ja pri otevreni UD25... na to si pripravte emocry topicy, protoze jestli vas takhle rozhodilo tohle... no uvidime :-D

#8 User is offline  
Chevy 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 65
  • Joined: 27-March 10

Posted 20 July 2012 - 12:34 PM

Mě tu vůbec nejde o achiev na mounty (ten mám už X měsíců, na to tu hraju už moc dlouho, aby mě vykolejil jeden drak.. mountů mám asi 115) a ani tak o smazanýho draka, jako spíš o to, že jsem spoléhal na výpisy oprav a ve Storm Peaks jsem lítal víc jak 6 dní než jsem ho našel (navíc to vypadalo, že se spawnoval jen na 1 místě)! Pokud to je tak, jak říkáte, že je to prostě vzácný drak, má ho asi 5% populace na offi, "prostě k nezaplacení" a blablabla... PROČ si neprověříte co se může stát, když tohle a tamto! Jestli se zase "bugne".. to se budu smááát.

#9 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 20 July 2012 - 12:50 PM

no, jelikoz stejnej mechanismus zatim presne pro tenhle ucel nikde nepouzivame, bugnout (znova) se to muze... snazime se to udelat tak, aby to fungovalo, ale kdyz se vyvojar nemuze spolehnout na platformu, na ktery neco vytvari, tak to proste neni jeho chyba, ze se obcas neco bugne... je to tezky vysvetlit, ale muzu ti to popsat asi jako kdybys byl inzenyr, kterej konstruuje vesmirny rakety a pouzivals pri tom poznatky z fyziky, na ktery bys spolihal (nic jinyho ti prece nezbejva) - ale do toho se obcas objevila nejaka nikde nepopsana anomalie, kdy ty zakony neplatej... asi tak se cejtime my pri nalezeni chyby v hloubi samotnyho jadra

#10 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 July 2012 - 12:59 PM

Hezky řečeno, děkuju...

To nové řešení by se bugovat nemělo, jen samotným počítáním a časováním, aby se to každej týden měnilo, jsem ztratil asi 3 hodiny, ale dělal jsem u toho i jiný věci...
Nejhorší bylo vybírání a vytváření nových waypointů, protože ty staré, buglé, byly už profláknuté...

#11 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 20 July 2012 - 04:41 PM

V klidu sem, jen mě zajimalo jak je to s těma elitkama, nic sem mazat nechtěl. Nejjednodušší smazat pooling protože pak se nic nebuguje :) prostě zlatý pretbc kde maji elitky sice trvaly misto spawnu ale objevujou se jednou za tři dny...prostě užasny a k nezaplacení :)

#12 User is offline  
Feenux 

  • Group: VIP
  • Posts: 657
  • Joined: 01-July 08

Posted 20 July 2012 - 07:22 PM

Ladisi tim chceš říct, že se bude spawnovat uplně někde jinde a ne tam kde se spawnovat má? To je trochu divný si zas vymejšlet nový spawny o kterejch budou vědět jenom zainteresovaný lidi a devové, který si to můžou zjistit a pak to rozhlásí dalším lidem nebo jak Cezeta sám psal, on ho taky hledá, tudíž bude hodně zvýhodněnej oproti normálním hračům, takže bych ho nechal tam, kde se spawnovat má. Asi jako, když se opravil Frostbitten co? Prosazujete si blizzlike, tak nevymejšlejte něco jinýho.

Btw. při otevření UD25 budeš mazat achievy nebo i itemy?

#13 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 July 2012 - 09:13 PM

Feenuxi, kdybys viděl, kde všude jsem draka původně nechal lítat, věděl bys, že ani to nebylo blizz...
Ani na Wowheadu nejsou správný blizz trasy, ty prostě nezná nikdo...

A co se týče nějakýho zvýhodňování, já toho draka nechci.. A nemyslím si, že by se nějakej dev chtěl hrabat v souřadnicích a hledat, kde drak je... Navíc ten čas po pár týdnech zmate každýho developera, včetně mě =o)

#14 User is offline  
Feenux 

  • Group: VIP
  • Posts: 657
  • Joined: 01-July 08

Posted 20 July 2012 - 11:10 PM

http://www.wowwiki.c...ost_Proto_Drake

Tady máš dva obrázky, který se tak nějak shodujou a tak nějak by to mělo bejt...

#15 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 21 July 2012 - 08:29 AM

Tak to bude trošku jinak, no...
Tady jsou dvě spawnovací pozice draka, ty další dvě MP ukazuje z nepochopitelných důvodů v IC, nicméně v reálu jsou stále v SP... Drak samozřejmě bude po různých WP přes celý SP... A aby těch zkratek nebylo málo, tak GL&HF!

Ber to tak, že si aspoň zahledáš, když ta trasa bude nová... Bude to určitě větší zábava, než lítat kolečka podle nějaké mapy, co udělal někdo cizí...
Stejně tak je zábavnější progress bossů, když nekoukáš na videa a prostě vymýšlíš taktiku sám (tak jako to děláme my, protože jsme líní na videa koukat =o)...


Page 1 of 1

1 User(s) are reading this issue
1 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist