Mystiq.org - forum: Replying To Global Cooldown + Haste

Jump to content


Post a reply in: Global Cooldown + Haste

User Information

Post Content

Options

Post Options

 


Issue Summary (Most Recent Posts)

orifox 

03 February 2013 - 11:30 AM

Updating status to: Opravené

je to na insomnii. Pokud máte nějaké připomínky, dejte vědět. Za pár týdnů to zamknu.

orifox 

02 February 2013 - 07:44 PM

slanův post vychází z neznalosti jádra (dřív jsem to taky neznal). GCD není až tak globální, jak se navenek zdá.
Ve skutečnosti má hra 3 typy cooldownů:
- jednotlivý (pro jednotlivé spelly)
- sdílený (pro skupiny spellů)
- globální (opět pro skupiny spellů). CD, který vidíte na aspectech nebo stancích, je právě ukázkou GCD na skupině stancí/aspectů

To že má každý spell definovanou hodnotu pro tyto CD jsem už psal nahoře. pro GCD tak je u každého spellu definována skupina GCD (99% spellů má jednu stejnou, ale jsou tam výjimky právě ve stylu stance a podobně) a délka GCD.

Eldesitk 

02 February 2013 - 05:11 PM

no blbě sem to formuloval ale vycházím ze slaanova postu nad námi.

orifox 

02 February 2013 - 04:26 PM

skupina GCD pro aspect of ... není předmětem opravy ani hlášeného bugu. Proto s tím samozřejmě oprava nic neudělá. Osobně teda nechápu proč by se mělo dát přehazovat aspecty během spellcastu. přijde mi to jako pořádný bug.

Eldesitk 

02 February 2013 - 02:56 PM

a aspekty zvlášť aby šli přehazovat při castu? (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/smile.gif)

orifox 

31 January 2013 - 03:23 PM

Updating status to: Opraví nová revize

Takže z hunterského hlediska odteď bude platit to, že GCD se nesnižuje spolu s haste.

orifox 

30 January 2013 - 12:12 PM

hodnota GCD je definována u každého spellu jednotlivě, stejně tak je tam definována skupina GCD, na kterou se to vztahuje. většina spellů má společnou skupinu, až na pár výjimek.
Jde tedy jen o to, jak data zpracuju. Se zdrojem dat nijak hejbat nebudu.

Slaan 

30 January 2013 - 12:03 PM

Tak to máš přesnější info než já. Vycházel jsem spíš ze vzpomínek ohledne BL na BC a byl jsem si jistý,že GCD snižoval i pod 1s.. akorát jsem tam byl resto,takže bude asi pravda u tebe.

ohledně výrazu "spelly i ability, které mají už ze základu GCD menší než 1 sec" - tady je chyba akorát ta,že ne všechno co má CD 1 - 1,5s má global CD. Pro příklad ty stance u warriora nebo aspecty u huntra mají svůj sdílený CD,ale neni to GCD = neprotočí se hodiny u většiny spellů,ale jen u těch co ho sdílí s použitou abilitou.

orifox 

30 January 2013 - 11:31 AM

elitistjerk je naštěstí dostupný v historii , takže poslední stránka před úpravou na wotlk je:
http://web.archive.o...lobal_cooldown/

Quote

Bloodlust and Heroism will not lower the global cooldown for classes that do not benefit from spell haste

no, koukejte najít zdroj, proč má BL/hero ovlivňovat GCD obecně (třeba i pod jednu sekundu), protože tady to je napsané celkem jasně.

Zatím teda máme dvě chyby:
- hunter má snížený GCD pomocí haste a nemá mít (protože jeho schopnosti jsou považovány za ability a ne spelly)
- spelly i ability, které mají už ze základu GCD menší než 1 sec jsou automaticky zvýšeny na 1 sec.


To je nakonec mnohem jednodušší oprava než jsem původně myslel (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/smile.gif)

Slaan 

23 January 2013 - 04:06 PM

problém odkazu na elitjerks je ten,že byl upraven v době wotlku..

nějaké info je na
http://www.wowwiki.c...lobal_cooldown.

ohledně haste/spellhaste a globalcd

Quote

- GCD se nedá žádným způsobem dostat pod 1 vteřinu.
- GCD je ovlivňován pouze Bloodlustem/Heroismem.
- Haste rating na něj nemá žádný vliv.


v tomhle je pokud vim chyba.

minimální GCD bez BL je 1s,přičemž u rogun a druida v cat formě je to zároveň i základní hodnota,takže u nich haste v equipu zrychluje "pouze" rychlost autoattacku.
Samozřejmě že jde sundat GCD ze základní 1,5s pomocí haste/spellhaste (pro ability/spelly) v equipu až na tu 1s.
Pomocí Bloodlustu/Heroismu se dá dostat i pod 1s GCD (nejsem si úplně jistý,ale myslím,že se to týká i Drums of Battle).

Review the complete issue (launches new window)

Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist