Mystiq.org - forum: Replying To Auto Shot cast

Jump to content


Post a reply in: Auto Shot cast

User Information

Post Content

Options

Post Options

 


Issue Summary (Most Recent Posts)

Pussymagnet 

12 February 2013 - 01:32 PM

Jo, to se uklikáš...(IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/smile.gif) Je to frmol... Nemít namakrovaný KC, tak se to nedá a radši bych šel afkovat

Elenae 

12 February 2013 - 02:00 AM

Uhh - technická. Vypadá, že se s tímhle v dohledný době povede něco udělat? (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/smile.gif) Jako šŤastný výherce (Thori'dal 2,7 weaponspeed), se docela děsím toho, jak to budu s BM talentama s heroismem, při proclým aspektu klikat ručne xD

Eldesitk 

05 February 2013 - 10:07 AM

jo zlatá ruční práce...pak se z nás stanou jednotlačítkový kulomety s možností tlouct do klávesnice hlavou.

/afk brutalus a ne jak šmoula hlídat setinky

Elenae 

04 February 2013 - 10:09 PM

Zdravím.
Tak, co jsem z toho pochopil a vyčet jednoduše.

Co je rozbitý - Cast čehokoliv v CASu CAS zresetuje, a ten se pak začne castit znovu, po konci poslední akce (pohyb, cast něčeho jinýho), nejspíš s oním diffem na ,,update".
Jak by to mělo fungovat - Cokoliv, co se má začít castit v CASU (poslední půl vteřině castu autoshotu, případně už posunutý předchozím castem), se posune, a začne se to castit až po výstřelu autoshotu. Samozřejmě pohyb CAS posune tak jak tak.

Jak to stojí a běží teď, když budu spamovat do nekonečna steady shot, nikdy nevystřelim autoshot. Do dneška sem nevěděl, že poslední patche na TBC měly odstranit onen ,,strach z ukousnutí autoshotu", kdy se člověk bojí, aby další steady shot nezmáčkl moc brzo a o autoshot tím nepřišel (respective si ho neposunul až o celý další ss dál).


Na offi by podle tohohle, mělo fungovat makro pro BMhuntera /cast Kill Command /castsequence Steady shot, !Auto shot. Tohle makro by mělo teoreticky fungovat i tady, protože přimo nakazuje vystřelit autoshot, a až pak castit steady shot další. To by mělo obejít onen CAS problém, jenže - ted se ke slovu dostane nejspíš zase onen diff z ověřování, jestli už poslední akce skončila.

Tedy Mystiq praxe: Pokud budu tohle makro fest rychle spamovat, nebo si pomůžu přes AHK, tak mě (nejspíš onen update) posune ve většině případů výstřel aa ještě o kus dál. Věc druhá, i tady se projeví onen CAS, protože když mě doletí nějaký předchozí shot k cíli v nepravou chvíli a procne Kill Command do CASu, tak ho také zresetuje a o ten kousek + diff protáhne výstřel autoshotu.


Sečteno a podtrženo, momentálně vyhrává handweave, hunter s nejrychlejším netem a rukama, kterej umí nejlíp zmáčnout steadynu ne moc brzo, ale co nejdřív (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/smile.gif)



Btw - tohle bylo asi víc pro mě. Taková korekce, jestli jsem tenhle topic pochopil správně, tak mě popř. opravte prosím.

Edit: Gramatika..

Eldesitk 

04 February 2013 - 04:34 PM

Tak sem si to pročetl znovu všechno. Jako hlavní zdroj je použit ElitisJerks (Zanedbány diskuze s 3 příspěvky náhodně najité na google, ptže to nejsou ověřené informace)

patch 2.3 (listopad 2007)
diskuze začíná zde : http://elitistjerks....llustrated/p12/
Dále vypíšu pouze posty týkající se problému.

post 174
-první zmínka o ,,rozbitém´´ autoshotu

post 189
-přišli na to že autoshot už není zpomalován ,,specielními´´ střelami
- nějaký frantík dosahuje vyšího dps pouhým mlácením do macra (první indicie ,,čekajícího SS´´)

post 192
-potvrzení 0,5s fronty na spely před vystřelením Autoshotu

Následují zjištění bugu kdy bylo možné střílet multishot Xkrát za sebou, to nás nezajímá.

post 200
-vysvětlení proč je tohle ideální pro BM huntery a 1:1 macro, také zmínka o SS za 1,1s což tu na mystiqu nefunguje.

post 207
-rozborka combat logu
-zjištění že arcane shot vyletí STEJNĚ s steady shotem
-mustlishot má 0,5s cast, proto vyletí po 0,5s
-pročtěte si to, je tam combatlog a vysvětlení

post 210
-přímá zmínka o spell frontě, kde si server zapamatuje spell a pak ho co nejdřív vyšle.
-bez zmínce o dalším fungování

post 219
-podívat se na combatlogy (zdánlivě nikomu nedávají smysl, ale při zpětném pohledu a uvědomnění že střely chvíli letí jim začíná docházet že na spell frontě něco bude).

post 221
-než se začnou vrtat do itemizace chtěli by vyjádření ,,blue postu´´ (od blizzu)
-tímto blizzard částečně odstranil nutnost vybírat si zbraň podle speedu (že to těm šikulům trvalo že?)

post 223
-zde popisují že při castu 2 steady po sobě vyletí zároveň s druhým steady i autoshot
-podle tohohle by tedy autoshot už neměl 0,5s čekat po poslední střele než vystřelí, ale pokud se steady shot stihne začít cástit před 0,5s frontou tak mají vyletět najednou.

post 261
-znovu potvrzení 0,5s fronty

- teď tu probírají že to blizzard celé předělal do staré podoby (kvůli odstranění buglých instantů)
- někteří se loučí s touhle featurkou, ale

post 275
-jasně popsána mechanika fronty
-GCD spellu se začíná počítat už v době kdy se na spell kliknulo a byl uložen do fronty

post 277
-potvrzení předchozího postu

post 200
-potvrzení fronty
-náznak nějaké mini fronty u casterů (není předmětem)

post 309
-potvrzení započetí GCD při zakliknutí do fronty před AS.

post 337+8
-potvrzení fronty
-potvrzení GCD při zakliknutí do fronty

post 349
-začínají se věnovat problematice steady shotu castěného přes autoshot

post 366
-popis chování autoshotu a steady shotu mezi sebou
-pokud je castěn SS přes vystřelení AS je autoshot vystřelen až 0,5s po SS

spousty dotazů netýkajících se problému.

post 506
-zde se píše že i přes to že by autoshot měl vystřelit až 0,5s PO docástění 2. steady shotu, děje se tak téměř současně. - zatím jediná nejasná věc.

Post 551
-Schema s tím že autoshot má po SS mezeru než vystřelí - vyvrací minulý post

-hned následující post potvrzuje to že hidden cast time se posouvá ZA steady shot při překrytí.


Shrnuto a podtrženo:
Fronta na spelly 0,5s přes vypuštěním autoshotu. (dále CAS)
Při castu spellu PŘED začátkem CAS se CAS posune za spell, to umožňuje dát 2 SS za sebe maximálně (při uber štěstí 3)

bráno z ElitisJerks. Klidně si to pročti celý (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif) po 5h mi z toho už ebe a moh sem něco vynechat.

Eldesitk 

26 December 2012 - 04:08 PM



Tady máš jak má vypadat 3:2, já tam těch 0,5s vidím.

+

http://www.google.cz...355534169,d.Yms

tady máš spreadcheet který počítá věškerý dmg huntera. v listu ROTATIONS sou časově rozepsaný jednotlivý střely u rotací (všech) naklikni si 3:2 a podívej se že je tam 0,5s mezera.


Taky se v elitisjerks baví o tom že je možný že je tenhle cas ovlivněn hastem, ale nikdo to neprokázal.

Nevím kde vzal chealin info že tam ta mezera být nemá.

Edit2: Ten tvůj odkaz. Nevím přijde mi spíš jako názorný vysvětlení co je to 3:2 s tím že mu nechtěli motat hlavu tím že se tam ten autoshot spozdí. Větší váhu přikládám diskuzi na jerksu kde je víc přispěvatelů než jen 2 a taky tomu spreadcheetu, který na ofiku až zázračně odpovídal danýmu dps (a že to je rozdíl jestli tam 0,5s je, nebo není).

orifox 

26 December 2012 - 03:29 PM

Proveditelný je všechno, když pochopím podstatu problému.
Jde o to že třeba ta stránka na kterou jsem odkazoval píše, že steady a auto můžou vystřelit naráz. Ty tu teď zase přicházíš s teorií, že naráz nevystřelí ale že bude muset naběhnout znovu CAS. Tedy aspoň já ten tvůj text chápu tak, že to popisuješ přesně opačně než chealin. Tedy tak, jak to v prvním příspěvku označil jako bugnuté.

Dokud nebudu mít jistotu že to chápu dobře, nebudu do toho nijak šahat.

Eldesitk 

26 December 2012 - 03:25 PM

Je to tak, prostě buď se trefíš do okna a rotaci máš perfektní stejně jako warlock, nebo to předběhneš a rozhodíš si to o těch 0,6s (teoreticky 0,5 protože ta 0,1 mimo to okno se dojede, ale to pochybuju že je vůbec proveditelný...to sem tam nepsal abys pochopil tenhle základ)


Edit: Promiň za mystifikaci, přesouvá se POUZE cas(0,5s) ten zbytek autoshotu je totálně mimo jakýkoliv pravidla/casty/sněhurky, takže jediný možný rozhození při ukliku je 0,5s.

Proto se na TBC hunter NIKDY nejel na haste (nevycházelo by ti to se steady shotem, proto ho potřebuješ mít o 0,5s rychlejší, abys tam měl nerušenej CAS)

až tohle bude opravený (normální žůžas jestli teda budem první) tak pak už bude jedinej problém s steady shotem (ale to je v jinym vláknu)


A orifoxi vítej mezi top huntery (IMG:http://forum.mystiq.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif) protože víš už konečně jak to funguje i z tý složitější stránky

orifox 

26 December 2012 - 01:43 PM

No tak teď jsem v tom zmatený zase o trochu víc. Hlavně díky tomu poslednímu odstavci. Předpokládal bych, z tvého prvního příspěvku a z posledního textu od arlandie, že když přijede steadyshot 0,6s před autoshotem, tak ho předběhne, ale autoshot je poté vystřelen hned se steadyshotem nebo krátce po něm. Ty mi tu ale naznačuješ že té zbývající 0,6s se má během castu steadyshotu pauznout a poté pustit až když je cast dokončen?
To snad neee. Pokud by to tak bylo, tak co když to nebude 0,6 sec ale třeba 1 sec? nebo 1,4 sec? To by se taky přesouvalo? to by pak vlastně znamenalo, že by při stálém opakování Steady nikdy nedošlo k vycastění Auto, protože by se ten zbývající čas stále posunoval a posunoval..

nejvhodnější vysvětlení které teda mám je, že:
- pokud dojde ke konci Autoshot timeru během castu Steadyshotu (nebo i něčeho jiného?), vystřelí se oba naráz. (uplně naráz nebo tam má být nějaká prodleva?)
- pokud dojde během poslední 0,5 sec před výstřelem Autoshotu k castu jakéhokoliv jiného spellu(nebo jen steadyshotu a arcane shotu?), bude posunut až za Autoshot.

Jsou tato tvrzení pravdivá? Pokud jo, tak mám asi jasnou představu co s tím a s trochou štěstí budeme ještě tento rok jeden z prvních free serverů s funkční 3:2 rotací pro huntery.

Asi nejlepší popis pro pochopení jsem našel na http://www.sasu-er.o...7302548.25;wap2 , na elitistjerk je pro změnu spousta hezkých obrázků ale ani jeden z nich nepopisuje přesně 3:2 rotaci.

edit: aha, postupně docházím k tomu že je to přesně to, co popisuješ na posledních třech řádcích svého prvního postu. Takže jen pro jistotu - je to tak správně?

Eldesitk 

26 December 2012 - 01:16 PM

Teď to tady funguje tak že hunter si musí časovat steady shot podle toho kdy VYSTŘELÍ autoshot. Na ofiku to fungovalo tak, že si ten steadyshot hunter ,,namačkal´´ v čase 0,5-0,0 PŘED výstřelem autoshotu, steady shot si řekl: Nabíjí se autoshot, počkám si až odejde (přece nebudu předbíhat ve frontě) a půjdu hned s ním.

Máš to jako na kotvě na vleku. Autoshotu trvá 0,5s než si jí strčí pod zadnici a odjede k bosovi.

Jak funguje Mystiq fronta na vlek: Během těch nastupovacích 0,5s si to přifrčí steadyshot, shodí autoshot z kotvy na zem, 1,5s si cpe kotvu pod zadek a pak jede, mezitím se autoshot hrabe ve sněhu a podaří se mu chytit další kotvy po steadyshotu (s tou tvojí check prodlevou).

Jak to funguje na ofi : Během těch nastupovacích 0,5s si to přifrčí steadyshot, vidí že je autoshot hezká brunetka, tak se svezou spolu, s tím že steady shot si bude 1,5s nasazovat prkno. To samé při arcane shotu. Bohužel při příjezdu bukvy Aimed shotu tenhle Aimed přejede hezkou brunetku a shodí ji do sněhu.

Při příjezdu třeba 0,6s před nástupem brunetky (Autoshotu) ji všichni předběhnou a posunou o tuhle 0,6s za svůj cast time (arcane shot je instant tak si ho brunetka ani nevšimne a nastupuje si podle sebe)

Review the complete issue (launches new window)

Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist