Mystiq.org - forum: Změna IP + Nějaký info - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Změna IP + Nějaký info aneb přesun na jiný stroj

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 November 2013 - 01:27 PM

Přesun serveru na jiný stroj
Už jsem tady docela dlouho nic zajímavýho nenapsal, takže to zkusim prolomit novinkou.

Server se (pravděpodobně tento víkend) bude stěhovat na jiný a o něco lepší stroj. Současně to znamená jen změnu IP adresy, ale do budoucna až uvidim že všechno funguje, tak budu moct zvýšit maximální počet hráčů na serveru a taky bych mohl rozšířit hranice. Ale jak říkám, tohle přijde až později. Nová IP bude zveřejněna na webu, až bude server přesunutý a přístupný.

Současný stroj bude vyčištěn a bude pak použit pro jiné účely.

Co bude s verzí 1.7.+
Dál bych chtěl začít trošku filozofovat, co by se na serveru mohlo změnit, až budeme nahazovat verzi 1.7.2... a jestli už vás zase napádá otázka kdy to bude, tak vám rovnou odpovídám že vůbec netušim, protože pořád neni ani vývojářská verze serveru pro 1.7.2., kluci od CraftBukkitu s tím pořád mají problémy.... dle mého skromného odhadu to bude nejdřív po novém roce.

S velkou pravděpodobností pro novou verzi bude i nový svět (přece jenom je update hlavně o nových biomech) a každopádně budu zase přesouvat budouvy, takže teď můžete v klidu dál stavět. Pokud jde o vzhled nového světa, asi nechám současný spawn, ale pravděpodobně bych zase vytvořil 4 portály ze spawnu na světové strany... přece jenom v předchozích verzích to fungovalo dobře a kolem těch portálů se rozrůstaly zajímavé hromadné osady.

Dalším bodem je Skylands, který se nějak neujal,.... asi hlavně proto, že s ním spojená funkce, kdy mělo fungovat padání ze skylands do normálního světa a obráceně, začalo shazovat server. Takže ten už na nové verzi nebude.

Hodně jsem uvažoval o zprovoznění Creative světa,.... nedávno jsem totiž viděl i plugin, který se stará o oddělené inventáře pro každý svět pro jednotlivé hráče,.... takže by teoreticky mohl být creativ přístupný skrz portál na spawnu, a chat by byl stále společný.... ale tohle budu muset ještě hodně testovat, jestli to nepůjde nějak obcházet skrz porty a podobně,....

Pak jsem trošku přemejšlel o MCMMO,.... jestli ho dáme na novou verzi, tak u toho by mohly statistiky zůstat takový jaký jsou(nebudou se promazávat), .... ale taky mě napadlo, že by se mcmmo mohlo úplně zrušit, protože mi přijde, že hráči strašne trpí tím, že když umřou tak ztrácej nějaký levely,... ale o tomhle chci ještě diskutovat.


Další body ještě budu časem přidávat,.... každopádně pokud máte nějaký vlastní nápad, tak hurá sem s nim,..... a pokud možno zkuste se na serveru zmínit o tom, že se tady na fóru 'diskutuje o budoucnosti' nastavení serveru,....
1

#2 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 22 November 2013 - 04:59 PM

Paráda... ale spíš než zvětšovat hranice světa bych zrušil ty šikanózní nastavení spigotu, co omezujou spawnování mobů (jak nepřátel, tak zvířat), aneb normální spawn rate. Taky už celkem hodně lidí chce, aby se neresetoval End a dalo se tam stavět. Ztrácení levelů z mcmmo je celkem bolest, když jich má člověk hodně. Co zrušit spíš to ztrácení levelů než celý mcmmo? I když bych si to bez něj taky dokázal představit...
0

#3 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 November 2013 - 05:04 PM

Spigot snižil vytíženost cpu skoro o 40%,.... přiznám se, že to omezuje farmení, mě zrovna netíží.... ale O.K., na novym stroji můžu zkusit vypnout u Spigotu, aby řídil spawnování.
The End bych možná udělal ještě jeden,.... aby byl jeden na draka, kterej se bude restartovat (normální) a druhej kde by byl přístup třeba portálem ze spawnu na stavění.
0

#4 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 22 November 2013 - 05:24 PM

Přijde mi trochu nefér omezovat všechny hráče kvůli tomu, že TY nemáš farmy rád. Nevim, kdy jsi hrál naposledy, ale od bety se ten spawnovací algoritmus několikrát měnil, takže postavit něco fungujícího vyžaduje hodně času, materiálu a znalostí redstone obvodů a dalších mechanik hry. Už dávno to nejsou ty velký temný krabice s pár proudama vody a lávou na konci. Je fajn že to snižuje zatížení serveru, nevadilo by mi to, kdyby to ty raty regulovalo fakt jenom když někdo jede na vozíku/na koni, jak jsi psal, že to funguje, jenže ono to tak neni. A to omezení 20 zvířat na chunk nám život taky moc nezpříjemňuje, ani směrnice EU nenařizujou mít pro 20 slepic tolik místa. Psal jsi, že se přesuneme na silnější stroj, tak jsem myslel, že by vyšší zatížení snesl líp.
Jo a proč chceš pořád zachovávat jeden resetující End? Ten boss je fakt o ničem a chodí se tam akorát pro expy, sejme ho vždycky ten, co se tam nejrychlejš portne po restartu serveru.
0

#5 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 22 November 2013 - 05:29 PM

S tím přechodem na nový stroj by lidi spíš uvítali to aby byl vanila mob spawn rate.. co se tyka velikosti sveta tak ten je podle mě dostacujici.. ono i ted je jeste dost mista kde neni nic postaveneho a kde se da stavet..mozna bude jen problem kdyz se na cele mape vygeneruje napr jen 1 savana apod. Co tu hraji od prázdnin tu bylo tušim max 22 lidí jednou.. takže těch 25 míst je tak akorát, přes týden tu ani víc jak 10-15 dohromady není.

1.7.x

Portaly bych uvital, bylo by dobry mit cesty k hracum na souradkach x+.... z+.... a rychlejsi cestu nez na koni. Taky me napadlo ze by se mohlo v netheru vykopat nekde pod bedrockem (pod nim je nekolik bloku netheracku) metro na svetove strany a k nem by si mohl hrac udelat svoji cesticku a napojit svuj nether portal

S tim creativem nejak nevim, mohlo by se stat ze by vsichni vsechno staveli v creativu protoze tam nemusi tezit surky.

MCMMO bych urcite nechal.. pokud clovek nechce, neumre. Beacon si ted muze vyfarmit za den skoro kazdy (kdyz nema stetsi jako ja 150skeletonu/1 hlava) a zabit wither bosse zase takovy problem neni, zvlast kdyz ho zabiji v bedrocku...

Ted neco ode me:

Docela by me zajimalo za jak dlouho zmizi z mapy Mesa biom, respektive nezmizi ale nezbude tam zadny clay, tudis bych navrhl aby bylo na spawnu podstatne vic claye nebo aby se obnovoval castej. V souvisloti s tim me napada jestli nejde udelat nejaka funkce ktera obnovi spawn treba kazdy 5ty den apod. nebo se to musi delat vzdycky rucne

Ender farma-hodne lidi by ju uvitalo, jsou na serveru sice dobre trapky ale na endfarmu proste nic nema. Momenatalne na draka chodi +/- jeden a ten samy clovek :-). Draci vejce by se mohlo pridat do lootu chestek v templu aby lidi meli sanci ho ziskat. Tohle se tu resilo uz nekolikrat pri prechodu na novy svet a verzi a nikdy neproslo, muze se to zkusit a pokud se to neuchyti tak zresetovat end a mit vsechno pri starem se muze snad nakonec vzdy.

Jak jsem psal vyse tak by bylo fajn kdyby se nastavil ten vanila mob spawn rate. Tady nema zadny vyznam delat mob trapku na gunpower protoze zkratka se nic nespawnuje (za tyden afkovani jsem mel cca stack a pul GP). To omezeni na zvirata jde obejit jen musi clovek postavit vodni kanaly a sberne misto, takze nechat omezeni nebo ne? jde to obejit

Nez creative svet by mozna nebylo spatny udelat nejaky amplified svet, to je ale spis otazka na to jak by si s tim server poradil no

Asi me něco časem jeste neco napadne.....

Englor to psal soubezne se mnou :-P

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 November 2013 - 07:27 PM

View PostEnglor, on 22 November 2013 - 05:24 PM, said:

Přijde mi trochu nefér omezovat všechny hráče kvůli tomu, že TY nemáš farmy rád. Nevim, kdy jsi hrál naposledy,...
Jo a proč chceš pořád zachovávat jeden resetující End? Ten boss je fakt o ničem a chodí se tam akorát pro expy, sejme ho vždycky ten, co se tam nejrychlejš portne po restartu serveru.


Omezení vždycky bylo hlavně kvůli hardwaru a úžasně pomáhali stabilitě serveru.... kdybych ho nedal, musel bych server častěji restartovat a mnehem víc by lagoval. To je spíš o mojí lenosti,.... musel bych se o server víc starat a na to v poslední době vůbec nemám kapacitu,..... proto zavádim tahle omezení, která mi značně pomáhají v tom, že na server můžu přijít jen 1 za den vyřídit tickety,...

Nevim proč, ale drak v Endu mi už přijde jako součást minecraftu,..... je pravda že bych možná mohl trošku pozměnit nastavení,.... ubrat xp z draka, nastavit aby se jich spawnovalo víc,... nebo třeba zkusil najít nějakej plugin aby byl víc 'hardcore' (třeba aby způsoboval otravu jako wither boss) aby byl víc zajímavější,... ale rušit se mi ho nechce,....

View PostTiff, on 22 November 2013 - 05:29 PM, said:

S tím přechodem na nový stroj by lidi spíš uvítali to aby byl vanila mob spawn rate..
S tim creativem nejak nevim, mohlo by se stat ze by vsichni vsechno staveli v creativu protoze tam nemusi tezit surky.
... aby bylo na spawnu podstatne vic claye nebo aby se obnovoval castej...


Ten základní spawn mobů tedy vyzkoušíme,....a uvidíme. On se nám právě jednou stal problém, kdy server (po půl roce chodu) úplně přestal spawnovat moby a pamatuju se že jsem měl strašný problémy s tím to spravit, strávil jsem na tim několik hodin a od tý doby právě jsem rád za každý takový 'omezení',.... ale přece jenom doba pokročila,.... třeba už to půjde líp.

Creativ server je zatim jen nápad,.... třeba se mi vůbec nepodaří to nějak 'rozumně' zprovoznit,... ale nechal bych rozhodnout i další. Možná by Creativ mohla být jen rovná plocha, kde by si hráči mohli porovnávat a zkoušet svoje výtvory...

Clay na spawn přidat můžem určitě,...
0

#7 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 22 November 2013 - 08:53 PM

Padly tady velmi zajímavé návrhy, takže by bylo dobré, kdybych se taky nějak vyjádřil.

Rozšíření světa se mi zdá zbytečné, jak zmínil Tiff, pořád je kde stavět, jde spíše o ty biomy, že většina, které je u hráčů oblíbaná pro stavění, je zabraná a zbylé jsou zbytečné opuštěné.

Portály a Spawn
Bylo by opravdu super, kdyby se vrátily portály na světové strany, mě je to sice jedno, ale pro jiné lidi je to nejlepší způsob přepravy plus také osady kolem portálů.
Co bych ale změnil jse rozmístění portálů. Momentálně jsou rozházené po celé věži a většina hráčů ani neví že ve druhém patře jsou taky portály a o 3. a dalších patrech ani nemluvě :D
MystiQ věž jao spawn je taková tradice, to chápu, ale portály by chtělo umístit nějak rozumněji.

Svět The End
Je pravda, že na draka by si zašel určitě každý rád, ale momentálně to není možné. Na draka chodí 2 - 3 lidi a to ještě každý zvlášť, nevím jak to správně napsat, ale drak každý den se mi zdá zbytečný. Měl by být jeden při startu nového světa, na kterého by se domluvilo co nejvíc lidí a vejce by pak bylo vystaveno uprostřed spawnu jako takový památník. Navíc, z vlastní zkušenosti vím, že když hráč přijde už na rozjetý server, předpokládá že drak už je dávno tuhý a v endu že najde xp trapku, místo toho tam dojde a zjistí že není ani drak a ani trapka. Pokud ovšem chceš draka, 2 endy, o kterých ses zmínil, by byli nejlepší, popřípadě by bylo dobré přidat vejce do lootu v chestkách v Temple of Killjoy, o kterém se zmínil Tiff.

Skylands? zbytečnost
Creative server? zbytečnost.

Creative world?
Několik lidí by ho určitě využívalo, ovšem je tu ta věc se zabezpečením, jak rozdílných inventářů, tak nejrůznějších omezení aby se nedalo vynášet bugováním předměty do normálního světa,odpaloávím creeperů ničit ostatní stavby, apd.
Za mě osobně - klidně se bez creative světa obejdu.

MCMMO
Náš "velkej pán".
Skoro každý hraje na MCMMO body, proč taky ne,že? Díky němu padaj skoro ze všeho nejrůznější itemy.
To, že ztratíte 25% všech bodů je ale pro všechny problém. Většina, když se jim podaří nějak zemřít, pak doslova ztrácí chuť hrát, což se mi zdá absurdní. Za mě osobně bych bych buďto vypl ztrácení bodů při úmrtí, nebo to odstranil úplně, člověka to pak akorát deprimuje, když koukne na žebříček, vidí jak na tom je a hned si myslí že je nějaký vyvrhel, ovšem o MCMMO ta hra není a hodně lidí si to vůbec neuvědomuje. Stejně to pak ztrácí význam, když jsi vysoký lvl, tak se žádná nová schopnost neodemkne, ani za to nedostáváš nějakou odměnu, je to jen tabulky s čísly kvůli které ti, když to tak řeknu, do inventáře chodí samý bordel.

Doplňující info:
Pro stavět spawn sám?
Myslím si, že by nebylo špatné nechat ostatní hráče, neříkám všechny, aby se do stavby taky mohli zapojit. Víc hlav víc ví a tobě by se myslím jen ulevilo. Nemluvím teď o hráčích, kteří jsou na serveru týden - měsíc, ale o těch, kteří tam jsou už dlouho a hrají, protože si chcou kvalitně zahrát a nedělat si zle griefováním.

To by bylo za mě tak vše co mě teď napadne, konečné rozhodnutí ovšem závisí na tobě.

This post has been edited by mareonCz: 22 November 2013 - 08:56 PM

0

#8 User is offline   Sharper4ever 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 23
  • Joined: 01-May 10

Posted 23 November 2013 - 12:20 AM

Creative: Líbí se mi názor mareona, ten creative je zbytečnost a pokud si ho chce někdo zahrát má možnost si zapnout singleplayer, podle mně by to navíc lákalo zahrát si creative jen hráče co je minecraft buď nebaví nebo jsou nováčci v mladším věku a nechápou princip hry.
Mcmmo: Hodně mně zaujal tento plugin a je to taková třešnička na dortu :), ale zároveň tento plugin dokáže hodně naštvat a odradit hráče, když umřou nesmyslnou smrtí a ztrácí zbytečné levli a proto bych to nějak více omezil tu ztrátu. Pokud by se tento plugin dal lépe nastavit, lidi by využívali častěji eventy, kde se dá umřít popřípadě nějaké pvp eventy...
0

#9 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 November 2013 - 01:54 PM

Mám trošku s databází, takže přesun serveru na nový stroj se posouvá až na příští víkend,...
teoreticky server by se rozjel, ale nemohl bych přijímat nové hráče.... takže to ještě musim poladit.

Jinak pokud vás ještě napadne co bysme mohli na serveru přidat, pravit nebo změnit..... sem s tim.
0

#10 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 24 November 2013 - 05:33 PM

Tož, po dlouhé době jsem znovu zavítal na MystiQ fórum a ačkoliv se s vysokou pravděpodobností už na serveru neukážu (a pokud jo, tak jen do tý doby než mi to zakouše mojí kalkulačku a moje "spolehlivé" připojení k internetu nezačne lagovat...) tak stejně hodim pár slov do pranice.

Portály
No, je to skvělý když se člověku nechce stavět metro atd. ale spousta hráčů pak zleniví. (Ale je zase pravda že můj celej názor je ten, že by se mělo všem (neVIP i VIP) hráčům zrušit portování, nastavit spawnrate hostile mobů na 2x nebo víc a nastavit permanentní noc...)
Samozřejmě portály do ostatních světů nechat.

Skylands
Fajn věc ale neni-li tam nikdo tak je k ničemu. A dal bych radši přednost pár biosférám (pro ty co nevědí - koule a v ní biom, ideálně visící nad zemí) ale tenhle názor tu mám asi sám.

The End
Udělat 2, v jednom ať si lidi stavěj farmy, domy a cokoliv jinýho a v druhym tak 3-4 draci respawnující se každejch 12 hodin.

MCMMO
Skvělá věc, mám rád skilly (ale ještě radši RPG (ne z HL2!)) a jelikož mám rád i hardcore tak bych nastavil ztrátu při smrti tak na 50% - 75%. To pak naučí neumírat... Zase je pravda že mě dokáže pak dokáže pěkně naštvat můj PC když umřu kvůli "pár" zákusům a lagům ale to už je jen můj problém - můžu si koupit lepší PC (teoreticky).

Creative
Chce-li někdo stavět bez surovin to si rovnou může stavět v SP takže spíš ne.
Ale na druhou stranu pro sváteční hráče by to bylo možná dobrý takže z tohohle ohledu jsem zas pro.
--> je mi to vlastně jedno

Další
Byl bych rád kdyby čas od času (ideálně ale pravidelně) byl nějakej event - lidi by se zabavili a ještě by mohli něco vyhrát...


Tož toť je ode mne asi vše, a možná že mě někdy uvidíte i na serveru (o čemž pochybuju...).

Offtopic
A nenašel by se tu někdo kdo by zahrál multiplayer Baldur's Gate Enhanced Edition (je jedno jestli 1 nebo 2)?

This post has been edited by Irendie Imangan: 25 November 2013 - 07:01 AM

-1

#11 User is offline   Sharper4ever 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 23
  • Joined: 01-May 10

Posted 25 November 2013 - 12:06 AM

Irendie Imangan

Názory si strč někam, jestli tě minecraft už nebaví či nezajímá... :P

This post has been edited by Sharper4ever: 25 November 2013 - 12:07 AM

0

#12 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 25 November 2013 - 10:38 PM

Ok, taky přispěji svojí menší slohovou prací do mlýna.

Přechod na lepší železo - výborná zpráva, určitě bych spíše dal spawnrajt mobů na normál, svět bych rozšířil osobně o 50 bloků, abych mohl mareonovi vykrást ten chrám, který je těsně za hranicemi světa :P

Nový svět - tak to je snad jasná zpráva, s tím se na 1.7 prostě musí počítat :) Jenom bych osobně hodil clay svět do rezidence či nějaké jiné ochrany, nebo dopadne hoodně špatně

Skylands - pro mě zbytečnost, stejně si tam chodím jen pro tmavé dřevo :)

Creative - pokud opomenu ty problémy s inventářem apod., myslím si, že většina lidí by stavby přesunula právě tam, což by byla obrovská škoda, pro mě zybtečnost

McMMO - obecně jsem známý tím, že žádnej rambo nejsem, s Blaze či Pigmany si netykám, o bossech nemluvím :) (Když už jsme u těch bossů, rozhodně bych v Templu bud zapl regeneraci hp, nebo tam vypnul pigmany a ty létající tlustý uplakaný svině, jinak je temple pro člověka bez rambo meče, luku, brnění a lektvarů absolutně nezvladatelný, což DOUFÁM není účelem templu). Nu ale přejdu k věci - McMMO nekompromisně ZRUŠIT z 1 prostého důvodu - nelíbí se mi, jak z kopání bloků padají ty předměty (např z Hlíny diamanty je úplná blbost), můj názor je, že hráči tu nehrají na ten požitek z hry, ale na McMMO (viď mareone? :D ) - takže zrušit nebo vypnout levely (jinak ostatní funkce to má dobrý, to se musí nechat :) )

TheEnd - můj názor je udělat 2 světy, 1 udělat jako obyčejnej end - zabije se 1 drak a konec a 2. udělat tak, že 1 za týden by se tam náhodně spawnuly draci v rozmezí 1-3 kousky, ať to zabíjení za to stojí :)

Zvířata - jsem pro limit 50 mobů (zvířat) na chunk, více by mohlo škodit serveru (viz na starém světě okolí severního portálu a 100prasat bugujících 200 vozíků na kolejích - což bylo maso), 20 je fakt malinko...jak říká Englor - tolik místa pro ty slépky nemá ani EU :)

Portály o 1000 bloků dále - nemyslím si, že je to nutné, když lze v pohodě cestovat netherem - na starém světě měly portály 1000 bloků opodstatnění, bo netherem cestovat nešlo, ale dnes už to jde - spíše je nezavádět

Irendie Imangan - zkus občas server navštívit, eventy se zde dějí, a pořádají je sami hráči bez zásahu Asury/Bubáka :)
0

#13 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 26 November 2013 - 07:28 AM

Vim že Eventy se dělají... Sám sem je dřív dělal a ostatní taky ale trvale se na server už s vysokou pravděpodobností nevrátim nikdy. Dřív mě na tom nejvíc stejně bavilo pokecat s partou lidí, který tam teď z velký části nehrajou...

Sharper4ever - Měl jsem tenhle server rád (a stále mám, jen už tu nehraju), takže se tak nějak cejtim nesvůj když bych nepřispěl do diskuze. A jelikož je vždy (i když minimální) šance že se vrátím, tak bych byl rád,kdyby ten svět byl nastavenej přijatelně pro všechny (včetně mě).
0

#14 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 26 November 2013 - 08:01 AM

Čau Asuro nechci vám to tu spamovat ale jelikož jsem od přírody tvor líný a nechci/nemůžu tu prohhledávat celý mystiq,tak bych rád nějaké info.Nejlépe samozřejmě od tebe :rolleyes: Jak to u vás chodí/připojit se a zda máte místo pro nováčky M hraju teprve chvíli spíš single protože servery většinou stojí za starou bačkoru.A jelikož jsem na mystiqu nějakou tu chvíli tak bych koukl i na M sekci a rád bych si zahrál.Btw pravidly taky nepohrdnu.Díky za tvůj/váš čas.Aktuálně mám verzi 1.7.2 tuším.
Dost se mi líbí myšlenka slušných/rozumných hráčů a popravdě mě dost štve že někam přijdu a je to rozdělené na pidi parcely a nemožnost kdekoli cokoli vykutat,zvláště pak když je to principem hry...Tak doufám že to u vás nechodí stejně :lol:
Zatím hoj Goty
0

#15 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 26 November 2013 - 08:05 AM

View PostGotvald, on 26 November 2013 - 08:01 AM, said:

.....

http://minecraft.mystiq.org/

kdyz nemas kde jinde co kutat, tak tech 5 minut na precteni te nezabije

#16 User is offline   Gotvald 

  • Group: VIP
  • Posts: 678
  • Joined: 07-December 09

Posted 26 November 2013 - 08:08 AM

View PostTiff, on 26 November 2013 - 08:05 AM, said:

http://minecraft.mystiq.org/

kdyz nemas kde jinde co kutat, tak tech 5 minut na precteni te nezabije


Ano,ano samozřejmě takové info si najdu,šlo mi spíše o srdcovní vyjádření se od vás samotných ono ti tohle moc o serveru moc neřekne kromě výše vypsaných věcí.Jde mi o to abych se dozvěděl něco od vás samotných aby vám to šlo tak říkajíc od srdíčka :rolleyes: Moje chyba špatně jsem se vyjádřil ;)
0

#17 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 26 November 2013 - 08:18 AM

Aby ses připojil, tak musíš napsat přihlášku a musí být schválena. Na serveru jsou pravidla asi jako všude, slušné chování, neníčení staveb, nerozkrádání jiného majetku. Server jede zatím na 1.6.4 protože na 1.7.2 není bukkit, až bude tak bude nový svět a přechod na 1.7.2, nicméně stavby se převedou, takže klidně hrát můžeš, x-ray a podobné sračky se zjistí z logu a dostaneš odměnu :) Co se týče hráčů, tak tu je taková menší komunita, ale zase nenaraziš na nějakého šuldu co ti bude všechno zapalovat atp., většina jsou i rozumní. Ono je to stejně lepší poznat a chvilku tu hrát než si to někde přečíst, protože můžeš mít za pár hodin hraní jiný názor, nicméně já bych jinde už nehrál, ve hře je klid a jsou tu fajn lidi.

#18 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 26 November 2013 - 08:41 AM

Gotvald
Tož, je tu fajn komunita, stavět můžeš kdekoliv kde je místo a těžit si klidně můžeš pod domem. To je lepší než na dost serverech. Je tady sice míň lidí (pamatuju si dobu kdy i tady byl večer plnej server (25 hráčů) ale teď se to pohybuje mezi 0 a cca 15) ale o to víc místa.
Temple of Killjoy tě může zabavit umíránim a hledánim truhliček s odměnama. Hodně velký projekty se sice většinou rozpadnou ještě než se něco pořádnýho udělá (např. Středozemě kde je postavenej jen Helmův Žleb a nic jinýho), ale na něco menšího co se staví ve 2 třeba jen měsíc většinou někoho seženeš.
Jelikož se na server podává komplexní přihláška (která je udělaná takovym způsobem že debily tady potkáš jen málokdy... ale je taky pracda že na některý otázky v ní taky odpovídáš jen málokdy ;) ) kterou musí Asura schválit, tak tady jsou většinou jen lidi co chtějí v klidu hrát a ne takovýty individua co přijdou, rozkradou, zničej a pak nadávaj ostatním (což se samozřejmě taky občas děje ale většinou jen když se přijímá hodně hráčů naráz).
VIP není přehnáný (žádnej fly, creative atd.) a neni vůbec ke hraní potřeba.
A nakonec je tu dobrej tým moderátorů, kterejma jsou většinou ti, co tu už nějakou dobu hrají (co vim tak alespoň 1 rok) a velice rádi pomůžou (třeba s dírou po creeproj).

Takže jestli hledáš server kde si můžeš v klidu stavět, a když ti někdo něco ukradne tak to velice rychle admin vrátí (a zloděj už se sem nepodívá) a s příjemnou (i když se mě zdá že zamlklejší než ze začátku serveru) komunitou tak jsi na správnym místě.
1

#19 User is offline   Tukan_CZE 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 6
  • Joined: 20-November 13

Posted 26 November 2013 - 05:37 PM

Taky přidám svůj názor do diskuze:
Novej stroj
Bezva zpráva, spawn rate rozhodně na normál, klidně i trošku víc ať je v noci trochu srandy :D

1.7

Skylands
Naprostá zbytečnost, jen by mě zajímalo co se stane s hráčem co se tam odhlásil a pak se to smazalo :D

Nový svět
Při tom jak je změněná generace světa by to asi jinak nešlo, sice ten svět bude hnusnej, ale co se dá dělat. Jako takový drobný problém bych viděl ty 2 vzácné biomy, Messu a ten Ice forest, nebo jak se to jmenuje, vzhledem k tomu že tam bude dost vlstně zdarma a ten led co netaje mám obavu že ten kdo se tam dostane první tam toho moc nenechá a na ostatní se nedostane. Jedno možné řešení by bylo zase zavést obchodování a na spawnu tenhle led prodávat, spolu s dalšími težce sehnatelnými bloky, jako jsou například Chiseled Stone Bricks.

Portály
Rozhoně fajn věc pro běžný hráče, obzvlášť když je na každej port CD 15 minut,(když už jsem u toho ten CD bych snížil na 10 minut a dal bych to zvlášť na port na spawn a port na home) portály bych dal sejně jako na minulý verzi 1000 bloků na všechny světový strany od spawnu.

Creative
Podle mě zbytečnost, jdinej kdo za to bojuje je Dandas a to jen proto že je línej težit všechny ty surovny na svoje stavby, čemuž se teda vůbec nedivim. Komu by se taky chtělo těžit tolik claye :D. Takže pro mě jasnej závěr, creative svět ne, ale super flat svět jako je teď středozemě), třeba i flyem by mohl být docela fajn.

MCMMO
Tohle je věc co bych nechal tak jak je, zůstat na 25% lvl ztráty při smrti, podle mě je to optimální nastavení, sice když umřete tak to dost naštve, když už máte třeba tolik lvl jako Englor, mareon a ti další šílenci (já taky :D) tak to dost zkazí den i chuť k hraní, ale zase to nutí bejt opatrnej a nedělat kraviny. To že nám "lepším" padaj z hlíny dia neznamená že je to přehnaný, jak říkám, stačí se snažit a budou padat i vám ostatním.

The End
Jak t bude na nový verzi s Endem je mi osobně docela fuk, jestli je někdo schopnej postavit tak velkou Ender trapku, aby to pobralo i vic lidí zároveň, ať si klidně jsou 2 Endy.

Další
Uvítal bych nějakej Event svět kterej by se mohl "zničit" při eventu a nikomu to neuškodilo a následně zase jednoduše obnovit.

To: Gotvald
Je tu super komunita, občas se sem dostane nějaká krysa, aleta většinou až na pár vyjímek velmi rychle skončí. Těžko se to popisuje dost dobře aby sis mohl udělat jasnou představu jak to tady vypadá, ale rozhodně o stojí za pokus podat si přihlášku, zahrát si tady s náma a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Pokud bys měl nejakej dotaz, ozvi se mi přes soukromou zprávu tady na fóru. P.S.: V přihlášce se rozepiš, Asura rád slohovky :D

EDIT: Ještě mě napadlo že by bylo fajn kdyby se na webu zobrazovali i skiny online hráčů.

Ještě něco co nesouvisí s tématem: sharper4ver, pokud můžeš, co nejdřív se zastav na minecraftu, potřebuju s tebou něco probrat (případně pokud na něj někdo máte přímý kontakt tak mu to prosím vyřiďte)

This post has been edited by Tukan_CZE: 26 November 2013 - 09:36 PM

0

#20 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 27 November 2013 - 01:35 AM

View PostIzmaill, on 25 November 2013 - 10:38 PM, said:

Ok, taky přispěji svojí menší slohovou prací do mlýna.

Přechod na lepší železo - výborná zpráva, určitě bych spíše dal spawnrajt mobů na normál, svět bych rozšířil osobně o 50 bloků, abych mohl mareonovi vykrást ten chrám, který je těsně za hranicemi světa :P

Nový svět - tak to je snad jasná zpráva, s tím se na 1.7 prostě musí počítat :) Jenom bych osobně hodil clay svět do rezidence či nějaké jiné ochrany, nebo dopadne hoodně špatně

Skylands - pro mě zbytečnost, stejně si tam chodím jen pro tmavé dřevo :)

Creative - pokud opomenu ty problémy s inventářem apod., myslím si, že většina lidí by stavby přesunula právě tam, což by byla obrovská škoda, pro mě zybtečnost

McMMO - obecně jsem známý tím, že žádnej rambo nejsem, s Blaze či Pigmany si netykám, o bossech nemluvím :) (Když už jsme u těch bossů, rozhodně bych v Templu bud zapl regeneraci hp, nebo tam vypnul pigmany a ty létající tlustý uplakaný svině, jinak je temple pro člověka bez rambo meče, luku, brnění a lektvarů absolutně nezvladatelný, což DOUFÁM není účelem templu). Nu ale přejdu k věci - McMMO nekompromisně ZRUŠIT z 1 prostého důvodu - nelíbí se mi, jak z kopání bloků padají ty předměty (např z Hlíny diamanty je úplná blbost), můj názor je, že hráči tu nehrají na ten požitek z hry, ale na McMMO (viď mareone? :D ) - takže zrušit nebo vypnout levely (jinak ostatní funkce to má dobrý, to se musí nechat :) )

TheEnd - můj názor je udělat 2 světy, 1 udělat jako obyčejnej end - zabije se 1 drak a konec a 2. udělat tak, že 1 za týden by se tam náhodně spawnuly draci v rozmezí 1-3 kousky, ať to zabíjení za to stojí :)

Zvířata - jsem pro limit 50 mobů (zvířat) na chunk, více by mohlo škodit serveru (viz na starém světě okolí severního portálu a 100prasat bugujících 200 vozíků na kolejích - což bylo maso), 20 je fakt malinko...jak říká Englor - tolik místa pro ty slépky nemá ani EU :)

Portály o 1000 bloků dále - nemyslím si, že je to nutné, když lze v pohodě cestovat netherem - na starém světě měly portály 1000 bloků opodstatnění, bo netherem cestovat nešlo, ale dnes už to jde - spíše je nezavádět

Irendie Imangan - zkus občas server navštívit, eventy se zde dějí, a pořádají je sami hráči bez zásahu Asury/Bubáka :)



Na ten chrám zapomeň :D
Před updatem Asura hranice nerozšíří a po updatu bude nový svět, takže chrám zmizí.
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist