Mystiq.org - forum: Star Wars: The Old Republic Beta - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Star Wars: The Old Republic Beta

#1 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 November 2011 - 05:56 PM

takže po pár měsících spamování Biowaráckého fora sem dostal invite do Bety :D


Rozehrál sem si Imperial Agent a zatím ve mě hra zanechává pocity veskre kladné... Outdor "hero" zony jsou příjemně svižné a obvykle na ně stačí 2 lidi s 2 companiony (ale chce to trochu umět)

Příběh funguje skvěle, volby v rozhovorech taky. Trochu nepřehledné je portování do instancí které grupa začne.


Flashpoin přeletu mez Nal Huttou a Dromund Kasem překvapení nebyl protože ho většinu ukazovali na youtube... ikdyž když sme šli 4 lidi (celá grupa) průměrně vybavení na levelech 9-11 tak nám dal zabrat první boss (takový přerostlý robot)
Pokoušel se ho tankovat Sith warrior ale výsledek nebyl moc dobrý... spawny ho upekli tak že healer nestačil... změnili sme taktiku a tankoval sem já s Agentem zpoza bedny. (většina nepřátelských střel končila v překážce moje granáty zvládali dost poškozovat spawny :D)

Dál sme wiply jenom na jedné rytířce Jedi co měla otravný zvyk vyhazovat mě z poza krytí... a vracet mi salvy z blasteru.

Ve hře není jídlo a pití... každá classa má prostředky jak se mimo combat téměř okamžitě dobýt na plno.



Grafika... no servery jsou přetížené a já se dostal jen na americký takže některé věci prostě trvají než se načtou.
0

#2 User is offline   Superion 

  • Group: VIP
  • Posts: 473
  • Joined: 08-July 08

Posted 12 November 2011 - 07:06 PM

mi taky prisla pozvanka, ale nwm co sni :)
0

#3 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 November 2011 - 07:25 PM

teď už nic... se to muselo potvrdit a pak si stáhnut klienta... má 20gb... a na koleji sem ho instaloval 3 hodiny :D ale stojí to za to :D
0

#4 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 12 November 2011 - 07:29 PM

otazka je ale durt jen jedna, má to na wowko ? :-)
0

#5 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 12 November 2011 - 08:19 PM

Tak oni rozesílali taky plošně invite na beta weekend to dostal každý kdo byl zaregistrovaný do gametestu.

Jinak pro mě osobně rozhodně TOR WoW překonává, už jen díky tomu, že každá postava má svůj příběh.
0

#6 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 November 2011 - 10:06 PM

ALe tak na to že je to stress test serverů to jde zázračně... no když se sejde 20 postav v outdoru...
Ale má to výhodu... ta hra nemá počítalo dmg... takže kdo trefí první má loot. (ale ta hra je extrémně nepřítelská na expení na mobech)
0

#7 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 12 November 2011 - 10:19 PM

Ale jednu výhodu mystiq má... totální absenci hlášky "server is full"
0

#8 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 12 November 2011 - 10:46 PM

Já myslím, že prakticky nemožnost expit na mobech je výhoda.
0

#9 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 12:22 AM

jinak ale zdá se mi že meele classy se tam moc nesmějí... většina pušek a pistolí jde totiž používat za běhu :D
0

#10 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 12:15 PM

Takže co sem shrnul...
Mno tak proběhl sem si 100 procent Hutty :D (startovní planeta pro agenty a bounty huntery) a pak většinu Dromund Kaasu (tak 70 procent věcí dostupných do levelu 15) za agenta...

Dostal sem loď. "Space combat" jsou takové příjemné arkádové mise kdy si člověk prostě zaletí a sestřelí pár stíhaček... první co sem měl byla sestřelova stíhačky stíhající raketoplán a sem tam zamířit pár torpéd na děla křižníků. Za splnění člověk dostane expy... zároveň jde obvykle splnit i "bonus" (v prvním případě je to sestřelit 25 stíhaček a zároveň splnit misy)
Loď si jde za kredity upgradovat, lepší štíty brnění, pancéř, zbraně, a nebo vyzdobit individuálními dekoracemi... ale to už si musí člověk platit za své.

Ovšem nejlepší hlášky co mě dostali z pár questíků:

"First thing Imperial Agents develops is imperviosnes to guilt". (První věc co se u Imperiálního agenta vyvine je imunita proti vině)

Watcher2 "The Dominator has been destroyed sir, fleet command surmizes that casualties are 100 percent"
Keeper: "Then Darth Jadus is dead..."
Já: "It could not happen to a nicer Dark lord"
Keeper: "I am going to overlook that comment"

Ale ta hra má úžasnou schopnost donutit člověk udělat ještě další q a pak další a další... Hlavně většinou příjmně navazují. a když člověk někam jde (a nebere to ohromnými oklikami) obvykle vyzbírá všechny q co do dané oblasti jsou.

Crafting sytem je poměrně příjemný... člověk může mít 2 gathering profese a 1 výrobní. bere se to jako "crew skills", takže zatímco člověk dělá q (nebo je třeba odlognutej) může zaúkolovat celou posádku (v mém případě jedna rattaki kočka a protokolární droid co jsem dostal s lodí) aby farmila (přes takové úkoly) suroviny a nebo něco vyráběly.
Tohle zaúkolování stojí kredity (ale v 90 procentech případů přinesl ten člen posádky věci za víc než byly prvotní náklady... jistou nevýhodou je že člověk úplně nemá kontrolu jaké suroviny přinesou... ale tak to je pod stylem "pokud něco chcete dobře musíte si to udělat sami"

Různé zbraně mají různé mody (sockety jsou ve vsech možných způsobech...)

Asi nejdojemnější zvéna z celé bety kdy se nás 8 (několik sithů a další 2 agenti a zbytek BHčka) běželi do kopce proti obraným věžím a všichni společně před sebe stříleli a házeli granáty za běhu... člověk měl skoro pocit že je ve ve filmu se bere sebevražedným útokem postavení nepřítele :D... a to byla prostě spontální akce 8 lidí kde sme ani nebyli v grupě ale prostě po jednom by se každému trvalo prostřílet hodinu.
"bonusové q objective typu "zabij 30" nepřátel se objevují jako subquesty a není nutné je dokončovat (obvykle se to ale povede... nepřátel je naspawněný dostatek.

Dobrá featurka je to že když je z nějakého moba loot tak je tam barevný indikátor (pro bílý se nemá skoro cenu ani shýbnout) pro zelený už ano... u modrého je problém je že je vizuálně dost blízko bílému zejména v některých prostředích. A fialový sem viděl jednou :D

Q jsou řešené fázováním. Do některých oblastí kde se odehrává q jiné classy vás hra prostě nepustí (ale jsou dost malé a v 99 procentech případů je vedle místnost s úkolem pro vaši classu. Takže pokud to není vyloženě outdoor nikdo vám q kill nevyžere (a objetky po vylootování se respawní během vteřin).
Pokud máte vytaženého companiona tak reaguje na vaše rozhodnutí v rozhovorech poklesem a nárůstem loayality (podle toho jestli s rozhodnutím souhlasí... jinak je se mnou 8 levelů a vážně sem ještě nepochopil životní postoj compainia u agenta a nechápu jaké věci v které situaci volit aby nebyl velký pokles).
Všechny loayality body, Light side body a Dark side body se přičtou až po splnění q. Dokud ho neodevzdáte u q givera tak je vždycky dole tlačítko "reset" kdy ho můžete začít dělat celý znova (vhodné v případě že se vám výsledek vaší volba nelíbí... a nemusíte abandon a znovu hledat q givera) V okamžiku kdy ho odevzdáte ale už to má postava splněno na věčné časy a nikdy jinak.

Hra se spíš než na tank a heal dělí na ranged a meelee. K zvládnutí flashpointu obvykle není full heal a full tank třeba. (při rozumném použití stimulantů a medpacků to jde zvládnout)
"warzones" PVP jsem nevyzkoušel ale tak nemůžu dělat všchno.

Advanced classa se vybírá po splnění q chainu na základní planetě. Nejde měnit. Talenty si člověk naklikává od levelu 10... o jak moc jsou permanentí se mi nepovedlo zjistit. (každopádně sniper si prostě meele talenty nebere (ikdyž nůž má taky ale ten je opravdu na stav poslední nouze a hlavně když má něco moc efektivní štíty a nebo světlený meč proti blasteru)...

Pokud umřete máte 2 možnosti: Zavolat sondu (ta vás oživí na místě ale s málo HP) a obvykle uprostřed armády mobů) a nebo se obnovit na nejbližším záchytném bodě. Poškození eq je trest. Ressurection sickness v betě nebyla. Pokud jste v partě a zbytek party nepřítele utluče tak vás každý může nějak resnout (každý na to má jinou animaci :D

Základní slot inventáře má 30 slotů... rozšíření o 10 slotů stojí 5000 kreditů, o dalších 10 slotů 20000 kreditů, neomezený prostor na q itemy a různé currency (tokeny za službu na planetách ve flashpointech a warzonách jsou řešeny jako ve wow). Ve vaší lodi máte relativně velký sklad (nezkoušel sem jestli je spojený s ingame bankou) na levelu 20 se zvojnásobí... jak pak dál to nevím.
Věcí se nakupí poměrně hodně- neekvipujete jen sebe ale i companiony. Nejsou vůbec neschopní chvílemi člověku přijde že jsou schopnější než vy sami. Kredity se u člověka moc neohrařají, alespoň tady na betě... získávají se poměrně pomalu.
Každých 30 minut může člověk fast travel na libovolný ze záchytných bodů co si na planetě objevil. (což je příjmené když skončí úkol někde v horoucích peklech)



Jinak... některé lightside/darkside rozhodnutí mi přišli prostě neadekvátní... Když sfetuju otroka aby mi prozradil kde je vůdce jejich rebelie a pak ho pošlu aby se vzdal vojákům je to lightside volba... zastřelit ho je darkside volba. Mno nevím já osobně bych řekl že by na tom lépe byl ve stavu 2. výsledek hry kdy sem se rozhodoval bez ohledu na to co chci jestli chci LS body nebo DS body je 1000/1000 (takže celkový rating nula... což je na prd na to nejsou žádné předměty.)
2

#11 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 13 November 2011 - 12:49 PM

No tak snad ještě do finální verze zavedou nějaké itemy pro neutrály.

Zdá se, že co se questů i companionů týče hra naplní moje očekávání. Velmi se na to těším, protože tohle ve wowku není, to je prakticky jen holej grind. Ve SW ten grind je taky, ale jak je to obalený tím příběhem myslím, že je to mnohem lepší. I ty crew skilly jak jsou řešené se mi zamlouvá, to že člověka hra nenutí hodinu běhat po lokaci a sbírat nějaký materiál. Taky by to mělo být, že to co vyrobíš na skill profese můžeš rozebrat se šancí na naučení nového receptu.

Co se mi taky líbí, že díky těm módům by mělo být možné s třeba prvním lightsaberem vydržet hodně dlouhou dobu.

S využitím crew skillu ve flashpointu si se setkal?

Jinak co si čekal u LS/DS když hraješ za ty zlý :D to bude stylem menší zlo za LS :D
0

#12 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 01:14 PM

View PostBlack, on 13 November 2011 - 12:49 PM, said:

No tak snad ještě do finální verze zavedou nějaké itemy pro neutrály.

Zdá se, že co se questů i companionů týče hra naplní moje očekávání. Velmi se na to těším, protože tohle ve wowku není, to je prakticky jen holej grind. Ve SW ten grind je taky, ale jak je to obalený tím příběhem myslím, že je to mnohem lepší. I ty crew skilly jak jsou řešené se mi zamlouvá, to že člověka hra nenutí hodinu běhat po lokaci a sbírat nějaký materiál. Taky by to mělo být, že to co vyrobíš na skill profese můžeš rozebrat se šancí na naučení nového receptu.

Co se mi taky líbí, že díky těm módům by mělo být možné s třeba prvním lightsaberem vydržet hodně dlouhou dobu.

S využitím crew skillu ve flashpointu si se setkal?

Jinak co si čekal u LS/DS když hraješ za ty zlý :D to bude stylem menší zlo za LS :D



tak ono úplně stačí osobně brát co jde... po cestě... těch itemů je dost... "bioanalysis" stačí zabíjet monstra... (to se hodí na výrobu stimpacků a eventuelně k "artifice" což je takovej enchanting ikdyž taky vyrábí artefakty ze síly.

No jako já celou huttu udělal se dvěma puškami z class q... Na dromund kaasu sem dostal sniperku, a tu sem vyměnil zase v class q... chestu sem za celý dromund Kaas nevyměnil... ty itemy tam maj celkem solidní výdrž... a hlavně... díky companionům člověk využije i to co by jinak zahodil nebo prodával.

Tak já šel jen ten Black talon flashpoint a pak pár "heroic" outdor zon které se dělají v grupe, takže více méně nesetkal... taky sem ten craft jenom oťuknul. Sem se soustřeil toho projít víc.





(side note: Podle mě je menší zlo ho zastřelit, ale já se řidil jenom tím že nebudu zbytečně likvidovat pracovní sílu, to je špatné na výkonost ekonomiky z které se platí válka.)
0

#13 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 01:55 PM

To jako mužeš bejt Sith a mužeš bejt na světly straně síly a nakonec přestoupit k republice? :) Zatim se mi hra podle tvyho popisu líbí...nejspiš mi taky přišla pozvánka ale ja ji smazal, myslel sem že je to jen pitomej mejl s novinkama :D
0

#14 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 02:08 PM

View PostChooze, on 13 November 2011 - 01:55 PM, said:

To jako mužeš bejt Sith a mužeš bejt na světly straně síly a nakonec přestoupit k republice? :) Zatim se mi hra podle tvyho popisu líbí...nejspiš mi taky přišla pozvánka ale ja ji smazal, myslel sem že je to jen pitomej mejl s novinkama :D



Nn nejde změnit frakci... hraješ loajláního občana Republiky nebo impéria...
V případě smugglera nebo bounty huntera dobře zaplacené loajality...

Ale tady se bavíme o prostředcích jak dosáhnout výsledků... a Impérium je velice praktické... dokud máš výsledky můžeš mít light side bodů kolik chceš. (A i přímo jako Sith... všem je Light side, pokud nemáš Jvýsledky tak tě zabijou... předsudky netrpíme...)
Jak to řeší na druhé straně barikády sem nezjišťoval... ale asi nemají lidi tak to tolerují.
0

#15 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 02:10 PM

Jeslti nemužu mit snipera u aliance tak je to fakt naprd (třeba to bioware ještě nějak vychytá :D)
0

#16 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 02:15 PM

View PostChooze, on 13 November 2011 - 02:10 PM, said:

Jeslti nemužu mit snipera u aliance tak je to fakt naprd (třeba to bioware ještě nějak vychytá :D)


Snipeři jsou jen u Imperiální tajné služby. :D



A jinak jaká Alliance? Die, Republic scum!
0

#17 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 02:41 PM

Ted si me urazil na cti :D Snad si ještě rozjedu toho kksackyho Smugglera a někde si na tebe počkám...jako kdyby ty suggleři mohli pušky a ne jen one-hand blastery, bylo by to lepší.

Edit: Hrál sem SW: REpublic Commando, blyo to děsná blbost ale snipera tam měli :D
0

#18 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 02:57 PM

View PostChooze, on 13 November 2011 - 02:41 PM, said:

Ted si me urazil na cti :D Snad si ještě rozjedu toho kksackyho Smugglera a někde si na tebe počkám...jako kdyby ty suggleři mohli pušky a ne jen one-hand blastery, bylo by to lepší.

Edit: Hrál sem SW: REpublic Commando, blyo to děsná blbost ale snipera tam měli :D


Tohle je standartní fráze po celém Impériu označující druhou stranu. Vydržela populární 4000 let.

No tak to zkus za troopera... ten pušky může.
0

#19 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 November 2011 - 03:10 PM

Trooper tj jak warrior z wowka akorát používá ranged zbraně...platovy brnění a specializace na miniguny a nebo na tankovaní. Moc se v tom neorientuju, tedka maji jen nějaky informace na strankach, až vyjde hra tak budou určitě nějaky trial accounty a pak to vyzkoušim protože posle tve recenze to vypada fakt dobře :)
0

#20 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 13 November 2011 - 03:18 PM

No tak trooper by měl být všestranný - ranged tank, healer a nebo dmg.
0

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist