Mystiq.org - forum: Všechno je jinak, připravte se na 1.8.1 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Všechno je jinak, připravte se na 1.8.1 aneb ať Notch dostane pásovej opar.....

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 October 2011 - 12:51 PM

Takže potom co se Notch vyjádřil že už do festivalu o minecraftu MineCon v LasVegas už (pravděpodobně) nebude žádná další beta verze(neboli žádná 1.9), že už budou hlavně odstraňovat chyby, a 18.listopadu na začátek festivalu vyjde nová řada minecraftu, která už nebude mít označení BETA.... neboli něco jako "Minecraft 1.00",.... tak jsem se rozhodl, že si na ten měsíc rozjedem na serveru betu 1.8.1 a budem moct přemejšlet co budem dělat, až vyjde plná,....

Takže svět pro 1.8.1 mám vytvořený, dal jsem dohromady nový spawn a první 4 portály, které usnadní pohyb po světě. Odletovou halu ze starého světa přidám až nakonec někam hned vedle spawnu. Teď ještě ladim kompletní nastavení a to mi ještě potrvá,... doufám že v neděli bych "snad" mohl spustit 1.8.1......

>>> MAPA SVĚTA MYSTIQ.ORG PRO 1.8.1 <<<

Co se týče přesunů budov, ty se budou přesouvat až za běhu serveru. Jak jsem již zmiňoval, v pozadí pořád poběží starý(současný 1.7.3) server, já se do něj přesunu a označim budovu a přetáhnu ji do nového světa. A pozor, BEZ TRUHLIČEK! Zjistil jsem že při většim přesunu někdy obsah truhliček blbne, takže u takovýho projektu udělám napřed to že označim budovu, odstranim truhličky, pak ji teprv zkopíruju a vložim do novýho světa. Přesun truhliček (hlavně u VIP hráčů) se bude muset udělat zvlášť, takže by bylo dobrý je dát dohromady na jedno místo,... to ještě nějak vymyslíme,....

Na serveru by měla fungovat většina funkcí jako do teď, jen je poupravená ekonomika, a přidáno několik drobností, které teď ještě testuju... pokud mi tyhle nový funkce budou dělat problémy, pravděpodobně se spuštění 1.81 na server protáhne ještě o pár dní....tou dobou bych měl mít taky připravenýho novýho herního klienta na verzi 1.8.1... Jakmile všechno spustim a pobeží to jak by mělo, začnu aktualizovat informace na webu...

http://asura.mystiq.org/down/MineCraft-Fan-Art.png

1

#2 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 18 October 2011 - 09:52 AM

Téma promazáno aby se to tady dalo číst....
pro vaše diskuze ohledně pozemků si prosím založte nový téma,... a buďte soudní,
do teď si hráči označovali pozemky 1000x1000 a chtěli tam stavět sami,...ta mapa
trošku zkresluje a vzdálenosti od spawnu k portálu už neni 500 bloků jako ve starym světě,
ale přes 1600 bloků....


View Postharmi, on 15 October 2011 - 01:07 PM, said:

Takovej dotaz...pistony pořád budou jen na povolení?

pistony nejsou na povolení,.... ty může kdokoli od hodnosti patrona a výš,...
......ale je možný že na tý 1.8 už to nechám všem,....

View PostFREAK, on 15 October 2011 - 06:05 PM, said:

Já sem asi zapoměl heslo :-) Jde to nějak napravit ?

Napiš mi z mailu, který jsi použil při registraci, a já to pošlu nový heslo,...a ve hře si to pak zase změníš na co budeš chtít....

View PostEnglor, on 15 October 2011 - 08:33 PM, said:

S těma truhlama nevim, jestli to chápu dobře - odletovou halu z 1.7.3 budeš přesouvat na 1.8.1 a tam se bude dělat nová až vyjde 1.10 (plná verze)?

S velkou pravděpodobností jo,... u těch truhel he problém, že musim každou ručně zkontrolovat, jestli se přesunula správně,...

View PostIrendie Imangan, on 16 October 2011 - 10:47 AM, said:

Asuro rád bych udělal někde u spawnu několik nekonečných zásobníků vody a kamene, mohl bys mi na to vyhradit nějaké místo?

Já si nejsem jistej jestli by to někdo využíval,.... vody je všude dost, bazének si udělá každej a kamení, aspoň podle mě, se radši teží v dole,
protože tam je šance že se najdou i další nerostný suroviny,... takhle,... nebudu ti v tom bránit to postavit,...ale dle mého názoru to nebude vůbec
využívaný....

View Postbukva2, on 16 October 2011 - 12:30 PM, said:

Fajn, len som trosku sklamany ze na mapke nevidim sneznu oblast :(

1.8.x neumí sníh,... teoreticky ale můžu jakoukoli oblast ručně zasněžit,... ale ten sníh se nebude sám obnovovat,...

View Postzou, on 18 October 2011 - 09:20 AM, said:

ok máme někde psát souřadnice baráku k přesunu? nějakej pořadník nebo tak něco, teď sem si právě dost zafaral na podzemních sálech a nerad bych o to přišel :)

Jen si ty souřadnice zapamatuj(nebo si je někam napiš), přesuny budu dělat ručně až bude server bežet na živo,....
a vytáhni si bokem všechny bedničky, protože ty se po přesunu musí zkontrolovat ručně...protože ty co zůstanou někde (schovaný) v domečku budou smazány.....




Tady je menší souhrn informací:
- nahození 1.8.1 na server bude v pátek 21.října (pravděpodoně)
- rozšířena kruhová hranice světa na 4000 bloků (od -4000 do 4000)
- Mapa světa, vyrenderován pouze kruhový rádius 2500 bloků (ještě je co zkoumat)
- bude zvýšen maximální počet hráčů na 50
- pročistí se vše, kromě registračních údajů a hesel, nebude třeba se znova registrovat
- určitě se podívejte na fórum, které oblasti jednotliví hráči chtějí využít, abyste předešli konfliktům
- odstranění prací (Jobs), přidání "hry na hrdiny" a skillů, info níž
- zjednodušená ekonomika, zrušení kitů, nakupování přes shop na spawnu
- přidána plně automatizovaná pvparéna na Team DeathMatch
- upraveny portály do Netheru (kterym portálem vstoupíte, tím taky odejdete)
- jinak většina předešlých zaběhnutých funkcí,....


http://asura.mystiq.org/down/mc18_01th.jpg http://asura.mystiq.org/down/mc18_02th.jpg
Jinak tady jsou "na ochutnávku" obrázky TeamDeathmatch arény a nového spawnu. Pokud Vás to zajímá, ano pvp aréna mi už funguje,... :)
Hráči se příkazem: /pvparena (nebo jenom /pa) přihlásí do boje a jsou přiřazeni k jednomu z týmů (modří/červení), uloží se jejich inventář a oni si vyberou povolání, podle kterého dostanou výbavu. Jakmile se dobojuje, nebo když odejdou příkazem /pvparena leave, tak se jim jejich původní inventář obnoví.
Abyste věděli co Vás bude čekat, tak tady je další "novinka"..... zahrajem si na hrdiny :)
Jelikož víte, že již nebudou práce (Jobs) tak jsem hledal jinou zábavu a našel šílenost
zvanou "Heroes"...kde je možnost nastavit hráčům jaký druhy zbraní a zbrojí můžou
používat. Prozatím plánuju "jen" 3 větve po 2 hodnostech (hodnost má 50 levelů).
http://asura.mystiq.org/down/heroes.gif

Militia je základní povolání všech hráčů, kteří můžou používat veškeré vybavení, .... to je spíš pro hráče,
kteří nebudou mít chuť hrát si na hrdiny a zůstane jim původní podoba minecraftu.
Předpokládá se ale, že hráč si ze začátku vybere jedno ze 3 povolání, Warrior (válečník), Thief (zloděj) nebo
Mage (kouzelník), díky čemu zapůsobí určitá omezení a výhody. Například válečník je jediný kdo může hned
ze začátku používat železné brnění, ostatní povolání k nim dostanou přístup až na vyšší hodnosti. Zloděj
třeba může jako jediný ze začátku luk a kouzelník ze začátku jako v jiných hrách jen šoupe nohama. Ale zase
má na vyšší úrovni mnohem zajímavější schopnosti. Jinak každé povolání bude
získávat zkušenosti z různých činností jako těžba, zabíjení mobů, pvp, výroba, používání skillů,....

Už mám i připravenýho klienta na verzi 1.8.1, je na obvyklým místě.....
||
\/

2

#3 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 20 October 2011 - 08:08 PM

Ten soupis skillů co jsem si k tomu našel je celkem zajímavý (pokud jsem zvolil správný mod). Budeš používat jen některé ze toho základního balíčku nebo si i nachystáš vlastní skilly?
0

#4 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 21 October 2011 - 08:12 AM

Zatim jen základní a použiju jen pár skillů, protože ne všechny fungují tak jak bych potřeboval,...
0

#5 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 21 October 2011 - 08:18 AM

uz to jede ? uz to jede ? uz to jede ? :))

#6 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 21 October 2011 - 08:25 AM

Asuro dnes jsem si vyhledal další možnost na projekt a chci se tě tedy zeptat co je pro tobe lepší pro přesun.... buď 3 odlišné projekty a nebo jen 1 zato velikostně zabere stejně... teď sem si našel Vatikán a myslim že by to bylo lepší když už mam ten Notre Dame, ale problém je že musím stavět pomocí sněhu.... takže otázka na tebe přeouvání je snažší 1 obr nebo 3 menší a 2. jestli uděláš sněžný důl?
0

#7 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 21 October 2011 - 08:25 AM

nejede, klikam porad na connect a nic :(

edit: a nejhorsi je, ze kdyz si skocim na cigarko nebo na zachod, tak se to pusti a ja tu nebudu, to bych neprezil !!!
0

#8 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 21 October 2011 - 08:57 AM

uuuu To by byl konec Světa že ?:D Může mi někdo Hodit do Pm adresu prosím ?:) Už si jí nejsem sjistej a nechci střílet slepý náboje.
0

#9 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 21 October 2011 - 09:15 AM

nasleduj asurovu sipku...ta te k cili dovede :)

#10 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 21 October 2011 - 09:21 AM

Sice v Datovém souboru :P ale mám, mucQ :-* :D
0

#11 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 21 October 2011 - 09:26 AM

uz? :)
0

#12 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 21 October 2011 - 09:33 AM

Asuro, budou na 1.8.1 fungovat nase oblibene, noliferske statistiky? Bylo by to moc fajn.
0

#13 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 October 2011 - 11:04 AM

View PostPsojed, on 20 October 2011 - 08:08 PM, said:

Ten soupis skillů co jsem si k tomu našel je celkem zajímavý (pokud jsem zvolil správný mod). Budeš používat jen některé ze toho základního balíčku nebo si i nachystáš vlastní skilly?


Hele můžeš sem hodit webovou adresu kde jsou ty skilly? Že bych si kdyžtak už vybral (i když určitě budu mage :P)

This post has been edited by Irendie Imangan: 21 October 2011 - 11:07 AM

0

#14 User is offline   Xajava 

  • Group: VIP
  • Posts: 261
  • Joined: 15-October 08

Posted 21 October 2011 - 11:11 AM

kde se to pude dát stáhnout? naposledy jsme hrál na starý 1.6 verzi :-(
0

#15 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 October 2011 - 11:15 AM

View PostXajava, on 21 October 2011 - 11:11 AM, said:

kde se to pude dát stáhnout? naposledy jsme hrál na starý 1.6 verzi :-(


Jak psal mystiq: Následuj Asurovu sipku

Proste klikni na ten obrázek minecraft server developer
0

#16 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 October 2011 - 11:18 AM

Asuro, nešlo by dát ke spawnu jezírko lávy naprogramovaný tak že by se furt doplňovalo? Bylo by to celkem fajn.
0

#17 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 21 October 2011 - 11:28 AM

View PostIrendie Imangan, on 21 October 2011 - 11:18 AM, said:

Asuro, nešlo by dát ke spawnu jezírko lávy naprogramovaný tak že by se furt doplňovalo? Bylo by to celkem fajn.


Ale no tak, máme přeci nether. zase tam udělám cestu k Lávě :)
0

#18 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 21 October 2011 - 11:29 AM

View PostAngeelik, on 21 October 2011 - 11:28 AM, said:

Ale no tak, máme přeci nether. zase tam udělám cestu k Lávě :)


To máme ale je to zdlouhavý :D
0

#19 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 21 October 2011 - 11:31 AM

View PostIrendie Imangan, on 21 October 2011 - 11:29 AM, said:

To máme ale je to zdlouhavý :D


když víš jak na to, nejni :P nastavíš si v netheru další /home, a portneš se jakmile vlezeš do portálu :P
0

#20 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 21 October 2011 - 11:43 AM

Kurnik,... neklikejte pořád na připojení,.... kdo má pak hledat v logu chyby,
když je to z 90% jen seznam hráčů co se znaží připojit !!!!
Čím víc klikáte, tím víc mě to zpomaluje,.....až to pojede,...napíšu,....

3

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist