Mystiq.org - forum: Minecraft servery - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft servery konkurence a komentáře

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 August 2011 - 11:48 PM

Před nějakou dobou jsem vyslal jednoho hráče do terénu, aby šmíroval konkurenční servery minecraftu.
A musim říct, že z toho co mi napsal jsem byl celkem překvapen,... rozhodl jsem se jeho názor zvěřejnit zde na fóru,...
Z několika jeho zpráv jsem vytvořil článek, aby se dal číst, ..ale snažil jsem se zachovat všechny jeho myšlenky:

Začnem serverem GameTeam, prvně server jede pouze na verzi 1.6. Když se hráč přihlásí, tak se objeví se na spawnu (který zrovna nevypadá nějak krásně) a ze začátku nemůžete nic stavět ani těžit. Musíte projít "noobzónou", která má značně omezené hranice. Musíte v ní sehnat 64 stone 10 diamantů ..... ,čož není skoro možné, protože je většina vytěžená. Značně se zde krade a Admini to nějak aktivně neřešej, spíše podle nálady. A nakonec jsem měl i špatný pocit z místní komunity hráčů. Žádné klady jsem na serveru nenašel....
Pak je tady server Craftuj, kde jsem strávil jen pár dní, protože jse tam většinou plno a nelze se jen tak připojit a když se připojíte, stejně neni kde stavět, protože je všude už něco postavený. Nefunguje zde Nether, vzhled herního světa neni zrovna nějak zvlášť pěkný a některé předměty se zde kupují pomocí SMS. Také se zde často krade, na což admini nereagují vůbec.
A nakonec Českej Pařan, který provozuje celkem 5 serverů přibližně po 60ti slotech, který ze všech dopadl asi nejlíp. Světy vypadají dobře, spousta místa a funkční rezidence. Bohužel pokud se vyskytne problém, pomoc u adminů nenajdete, i jejich chování je poněkud nepříjemné. Nether nejde, předměty se kupují přes SMS a VIP účet za 290,-Kč. Na serverech je vypnuté PVP a nejsou zde slimové.

0

#2 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 28 August 2011 - 10:26 AM

A na dalších českých serverech zde nejmenovaných to vypadá podobně, to můžu potvrdit. V době přechodu z 1.6 na 1.7 jsem se taky procházel :)
0

#3 User is offline   MaiestiQo 

  • Daemonica CT - Shaman
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 492
  • Joined: 13-February 11

Posted 28 August 2011 - 11:36 AM

na popsání konkurence docela strohé jen o 3 projektech ... v ČR/SK jsou mimo tyhle 3 i další prosperující projekty se slušným zázemím
0

#4 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 28 August 2011 - 11:54 AM

Pěkný...tak ať pokračuje i na dalších serverech. Taková průmyslová špionáž není špatná. Já to říkám pořád- Mystiq je jen jeden.
0

#5 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 28 August 2011 - 11:59 AM

View PostMaiestiQo, on 28 August 2011 - 11:36 AM, said:

na popsání konkurence docela strohé jen o 3 projektech ... v ČR/SK jsou mimo tyhle 3 i další prosperující projekty se slušným zázemím


tak šup se s nima,.... tohle téma je tady tak nějak pro to, (abych si masturboval ego) aby se sem mohli přidat i další články o dalších serverech.
Abych zjistil co kde funguje líp a případně to mohl tady udělat taky,...

Vždycky je co vylepšovat, a nejjednodušší způsob je, podívat se co konkurenti dělají dobře a dělat to ještě líp,....
0

#6 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 28 August 2011 - 03:21 PM

Maiestiqo: Každý server, kde se nemusíš registrovat procesem typu "pošli přihlášku" popř. "dostav se pohovor" stojí za prd, to ti můžu říct s klidem. Dále rozhodně nepolezu na servery, kde bych musel posílat SMSku nebo jinak platit za vytvoření nicku - placené servery jsou blbost a divím se, že tam vůbec někdo hraje.
No a servery kde hrajou 3 lidi ve špičce nepovažuju za prosperující projekt. Můžeš nám napsat nějaké pěkné návrhy 'prosperujících projektů', které jsou opravdu free? Klidně je rád odzkouším.

Důležité věci:
- Dostupnost
Zahrnuje jak server online v %, tak i obecně možnost jak se na server dostat. Pohovor nebo přihláška je ok, ale nehodlám strávit celý den nějakým blbnutím typu noobzona.
edit: Co se týče Mystiq Minecraftu, tak to si můžu jenom pochválit. Registrace mailem, ten má každej. Jednoduchost. U otázek jsem se tehdy i usmál, a bylo z nich vidět, že to někdo bere s rozumem a vážně.

- Startovní lokace
Většina serverů má nějaký standard, odkud tě vyhodí do světa, případně tě vybaví základem nebo alespoň informacemi. Bohužel, tím to končí a co je za spawnem bývá hrůza a děs.
Opravdu 'skvělý' start, co jsem si zažil na jednom z těch větších českých serverů: vylezu ze spawnu tvořeného uličkou cedulí, nemám u sebe ani prd, na serveru je noc, jdu hledat první strom. A tím jsem taky skončil, protože široko daleko jediný strom nebyl k nalezení. První, co jsem našel byl na střeše domku 400 bloků od spawnu - byla to dekorace. A v širokém okolí bylo obrovské moře, velká pláň s vykopanými a vybouchanými dírami od creeperů protkaná sítí výtoků z vybouchaných dutin, na další straně poušť. No řeknu to takhle - po hodině hledání prvního přírodního stromu jsem tam skončil :)
edit: Na Mystiq můžu opět jen chválit. Spawn má 4 východy, každý si může vybrat (jinde mě to většinou vyplivlo do jednoho místa). U spawnu to pořád vypadá normálně, máme i stromy které lze hned vytěžit, máme tam směrovky, osvětlení, a celkově to tam vypadá k světu. Na jiných serverech jsem ještě neviděl spawn, který by mi umožnil dostat se do 8 světových stran hned na začátku. A mám i na výběr, portály nebo metro. Minecraft od Asury je prostě kvalita, a je to free.

This post has been edited by Psojed: 28 August 2011 - 03:26 PM

1

#7 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 28 August 2011 - 04:06 PM

Já jsem začal hrát na CZ/SK serveru PsychoFun (64 slotů), který už asi těch 8 měsíců jede. Kdysi to byl dobrý server, ale v této době se tam neustále řeší jejich padající databáze a z těchto důvodů nefunguje třeba zamykání pozemků, jobs a podobně, takže nyní je tento server troska.... proto se tam daří grieferům..
Další byl SGMinecraft. Ten zrovna začínal, a jak psal asura, v začátcích je skoro každý server dobrý.... admini vše řešili přátelsky, jak je to ted, bohužel netuším. A k tomuto serveru se můžu vyjádřit jedině kladně, jediné co mě trochu žere, je to, že mi schází původní komunita. Nevím, jestli odešli kvůli změnám na tomto serveru, nebo přestali hrát MC, ale s příchodem nových hráču ti staří odešli a nyní mě ani nikdo nepozdraví, když se připojím a pozdravím.... Kdysi byl "server" přátelštější :)
0

#8 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 28 August 2011 - 05:01 PM

Zkoušel jste někdo server k3s4.sk? Slyšel jsem na něj docela chválu a hraje tam dost významnejch lidí česko-slovenský minecraftový scény, jako HouseCZ, jezisek (MinecraftBox), Husky...
0

#9 User is offline   Zinthos (Boyka) 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 30-July 11

Posted 28 August 2011 - 07:44 PM

tak nedávno sem byl na jednom serveru udělanej nově je e-sonic.cz. ze začátku vám dají stack od woodu, stone ,cobblestonu prkynek, skla a k tomu daji drevene nastroje... dale taky hned dostanete pozemek v obytne zone... na serveru vše jede přes slime bally... je tam také pro všechny denně otevřená zastavárna kde vyměnuje a kupujete...
0

#10 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 28 August 2011 - 08:54 PM

Tak ohladom toho tvojho nahanania ega, Asura :D Fakt dik za tu skvelu pracu, co pre nas robis. Ini by sa na nas vysrali, ale ked si online a niekto nieco potrebuje, vzdy si ochotny pomoct. Plus samozrejme tie vsetky opravy a piplacky so serverom. Momentalne bezi velmi dobre, takze este raz velka vdaka a len tak dalej :D
1

#11 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 29 August 2011 - 11:28 AM

Velkou výhodou našeho serveru je komunita. V tomhle směru si myslím, že není problém. Najdou se samozřejmě výjímky, ale jinak lidi co znám jsou naprosto v pohodě.
Ohledně toho spawnu: Když jsem tady začínal hrát, vrhl jsem se na svůj první projekt a to byla práce s Wasilem na spawnu. Později jsem tam ještě pokračoval, dělal osvětlení, chodníky. Zničil jsem "bilboardy" a nahradil je rozcestníky, zaplácal díry, rovnal povrch, likvidoval starý "cosinevímcotojekčemutoslouží". Pří této práci jsem pořád narážel na někoho, kdo mi pomáhal, dal mi suroviny na chodník, nebo mě upozornil, kde by bylo fajn dodělat světlo a podobně. A to se mi líbí. Že je to hlavně náš spawn, místo na kterým nedělal jen admin ale i hráči.
Zní to dost chlubivě, vím..ale je to tak. V tomhle máme oproti většině serverů výhodu, v tom, že si nešlapem po krku, ale pěkně spolupracujem. Tyjo..to je zase blábol...jak nějaká komunistická propanganda :D
Snad se ukážu ve hře brzo. Pěkný den a já jdu do práce O_o Vrbaak
0

#12 User is offline   Zorkenlide 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 2
  • Joined: 30-August 11

Posted 30 August 2011 - 01:41 PM

View PostAsura, on 27 August 2011 - 11:48 PM, said:

...


Zdravím, trochu jsem pogooglil a narazil jsem na toto téma. Rád bych věci ohledně Craftuj.cz uvedl na pravou míru.

Craftuj je free PvP server, založený na aliančním systému dobývání území. V základním světě Warlandu tedy většinou nerostou žádné gigantické majestátné stavby, ale spíše hrady a pevnosti, které odolávají útokům hráčů. Warland je spíš o pocitu ze hry, než z kreativity staveb - od toho máme svět Goldland, kde admini griefing přísně střeží a krádeže tu narozdíl od Warlandu nejsou brány jako součást bitvy. Navíc každý hráč může mít i virtuální truhlu, ze které mu při smrti nic nezmizí. Místa je ve Warlandu opravdu hodně (odkaz na mapu) a pokud není, máte možnost dobít cizí. Nether funguje a fungoval vždy perfektně a platí pro něj stejná pravidla PvP a dobývání jako ve Warlandu. Některé věci a VIP se mohou na webu koupit například pomocí platby SMS, ale než aby to hru ochuzovalo, spíše to elementy přidává - např. chainmail, monster spawnery.

Budeme určitě rádi, když se k nám přijdete podívat sami a ověříte si pravdivost těchto informací. Přijďte si zacraftit!

Zdraví administrátor Zorkenlide a vítá Minecraft server mystiq.org na české scéně.
Craftuj.cz
0

#13 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 August 2011 - 02:48 PM

Tož,.... děkuji za přivítání na české scéně,... i když jsem nikdy neměl v úmyslu ostatním projektům konkurovat.
On je většinou vždycky názor administrátora na server trochu jiný, než názor hráče..... a sebe jsem nikdy nebral jako administrátora.

Já jsem prostě hráč jako každý jiný, co se chtěl pochubit nějakou svou stavbou ostatním hráčům a hledal si server, kde
bych mohl v klidu budovat.... tenkráte jsem prostě nenašel nic, kde by se dalo hrát bez lagů nebo grieferů.... pak jsem se
přidal k jedné nejmenované komunitě, kde jsem pomohl rozběhnout server a moje práce se sektala s úspěchem,.. Dále jsem věděl
že Mystiq.org má nějaký volný servery, tak jsem napsal šéfovi, jestli bych si nemohl zkusit rozjet vlastní projekt a on souhlasil...
Takže jsem opustil nejmenovanou komunitu a začátkem dubna tady rozjel první verzi tohoto soukromého serveru,
kde si hráče převážně vybírám, a oni jsou tady převážně spokojení (samozřejmě až na ty, kteří dostali ban za krádeže a podvody),...

Jednoduše řečeno, tohle je server, od hráče, hráčům,.....a tohle téma vzniklo proto, že sem se divil že na ostatní servery jsou
neustále převážně špatné recenze...
0

#14 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 30 August 2011 - 04:29 PM

View PostZorkenlide, on 30 August 2011 - 01:41 PM, said:

Zdravím, trochu jsem pogooglil a narazil jsem na toto téma. Rád bych věci ohledně Craftuj.cz uvedl na pravou míru.

Craftuj je free PvP server, založený na aliančním systému dobývání území. V základním světě Warlandu tedy většinou nerostou žádné gigantické majestátné stavby, ale spíše hrady a pevnosti, které odolávají útokům hráčů.

Dobrý nápad, zajímavá myšlenka.

Quote

Warland je spíš o pocitu ze hry, než z kreativity staveb - od toho máme svět Goldland, kde admini griefing přísně střeží a krádeže tu narozdíl od Warlandu nejsou brány jako součást bitvy.

Z vašeho webu:
http://www.craftuj.c...nek/stan-se-vip
"V první řadě je VIP určené pro lepší oddělení hráčů, kteří chtějí na serveru stavět a zkrášlovat herní prostředí, od hráčů, kteří na server přisli ničit práci ostatních. Proto byl vytvořen nový svět, Goldland, ve kterém mohou stavět pouze VIP."
Čili, ano, Goldland má griefing přísně střežen, nicméně musím si zaplatit, abych tam vůbec mohl působit :)

Quote

Nether funguje a fungoval vždy perfektně a platí pro něj stejná pravidla PvP a dobývání jako ve Warlandu.

Na vašem webu vidím Nether jako třetí World, čili není pevnou součástí základního světa - Warlandu - ale jede jako samostatná třetí mapa do které se teleportuje. Předpokládám, že si tedy nemůže každý postavit svůj portál do netheru, že?
0

#15 User is offline   Zorkenlide 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 2
  • Joined: 30-August 11

Posted 30 August 2011 - 05:13 PM

Může. Netherové portály stále portují a lokace do které v netheru portují se mění.
0

#16 User is offline   Wasil 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 01-November 11

Posted 13 December 2011 - 03:03 PM

Craftuj.cz byl muj 1. server... a mel sem ho rad ale to jen proto ze sem bydlel 3000 bloku od spawnu a nikdo me nes*al :D a potom kdyz se zavedlo PvP uz nemelo cenu dale tam hrat
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist