Mystiq.org - forum: Náš malý server a jeho budoucnost - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Náš malý server a jeho budoucnost Co nás čeká (a asi nemine)

#21 User is offline   FIHello 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1
  • Joined: 16-August 11

Posted 16 August 2011 - 11:07 AM

View PostBelgon, on 15 August 2011 - 08:18 AM, said:

No tak ja bych byl spíš pro druhou nebo třetí variantu jelikož mám rozestavěný hrad a nechtěl bych ho ztratit.


Přesně tak... :)
0

#22 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 16 August 2011 - 01:10 PM

Situaci bych osobne resil zpusobem c. 2 a sice stehovani. chci ke svym dvou divum sveta a cca 5ti mrakodrapum + 1 bubaaka stavet dalsi, ted mam rozestavenej plac pro osn budovu a pribudou dalsi, mezi nimi i mosty atd. Pokud to nepujde, tak hold smula pro mne, ale hrat to uz od znova nebudu.
0

#23 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 17 August 2011 - 01:17 PM

já sem pro odletovou halu, už tak je ten novej začátek staveb hroznej.... myslim že odletovka je nejlepší řešení, je mi jasné že pro minery, nebo ty co jedou na nejvíc killů je to jedno, ale ty co rádi staví jako já, no představa že zase mam shánět plno věcí na těžbu stavebního materiálu atd....
Navrhuji odletovou halu dejme tomu s 5 truhlami na 1 :)

Nebo odletovka pro zájemce a ostatní ať jedou od nuly, když chcete nový začátek tak si do odletovky nedávejte nic ne? :D

Edit: jelikož by to byl už další nový začátek myslim že by server ztratil plno hráčů, minimálně mě a co sem četl tak i Janyta :(

This post has been edited by Dandas: 17 August 2011 - 01:19 PM

0

#24 User is offline   Xskipy 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1
  • Joined: 17-August 11

Posted 17 August 2011 - 01:52 PM

Jsem pro přesun truhliček, přece jen to bude nový svět a bude zábava to objevovat, když se přesunou nějaké obrovské stavby tak to nebude ta pravá sranda..
0

#25 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 17 August 2011 - 02:46 PM

Stejne je to za X mesicu, nevim proc to ted resit, nebo se strachovat a kvuli tomu nehrat :-)
Poslal sem asurovi odkaz na jeden programek, s nim neni problem presunout stavby 300x300x128 bez problemu... takze se neni ceho bat.
0

#26 User is offline   Zinthos (Boyka) 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 30-July 11

Posted 17 August 2011 - 03:22 PM

no má to být někdy na konci října co :D to všichni přece musí hrotit a nehrát kvůli tomu ne :D :D
0

#27 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 18 August 2011 - 08:06 PM

no a proč to mam stavět když to tu nebude :D a věci si seženu během dne na zaplnění :D
0

#28 User is offline   BladeScream 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 4
  • Joined: 16-May 11

Posted 18 August 2011 - 10:34 PM

Uz jsem tady toho docela dost postavil ale akorat kdyz u to je tak bych dal ten uplne novy zacatek preci jenom at je to tu good :) vzdy je pekne ze tu bude znovu msito atd.. a aspon bude kde stavet a bude pekne to tam znovu prozkoumavat :D
0

#29 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 19 August 2011 - 09:47 AM

View PostBladeScream, on 18 August 2011 - 10:34 PM, said:

Uz jsem tady toho docela dost postavil ale akorat kdyz u to je tak bych dal ten uplne novy zacatek preci jenom at je to tu good :) vzdy je pekne ze tu bude znovu msito atd.. a aspon bude kde stavet a bude pekne to tam znovu prozkoumavat :D


jo to bude ale já stavitel nebudu shánět zase 2týdny železo atd. ať můžu stavět
0

#30 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 19 August 2011 - 12:01 PM

Abych trochu zaflameoval, hodím sem něco z wiki:
"Minecraft je tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je vrhnut do krychlovitého 3D světa s holýma rukama v kůži neznámého člověka (mezi hráči těž nazývaného 'Steve'). Hráč si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objeví příšery. Hráč buď může sedět a čekat na svítání, jít ven a bojovat o svůj holý život, jen snažit rozšířit svůj skromný přístřešek nebo jít spát."
Vidíš tam někde něco jako: "K přežití mu slouží 50 truhel diamantů 40 truhel železa a 10 truhel zlatých jablíček a stoleček ke krbu"? Já ne :)
0

#31 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 19 August 2011 - 12:27 PM

View PostJohnny, on 19 August 2011 - 12:01 PM, said:

Abych trochu zaflameoval, hodím sem něco z wiki:
"Minecraft je tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je vrhnut do krychlovitého 3D světa s holýma rukama v kůži neznámého člověka (mezi hráči těž nazývaného 'Steve'). Hráč si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objeví příšery. Hráč buď může sedět a čekat na svítání, jít ven a bojovat o svůj holý život, jen snažit rozšířit svůj skromný přístřešek nebo jít spát."
Vidíš tam někde něco jako: "K přežití mu slouží 50 truhel diamantů 40 truhel železa a 10 truhel zlatých jablíček a stoleček ke krbu"? Já ne :)


no jasný ale tak myslim že mám právo si vzít něco co už sem nabral, at se udělá odletovka každej si tam nandá co chce, někdo zaplní, a někdo kdo chce nový začátek tak si tam nedá nic, to je jednoduchý, že vás to furt baví, já už takhle přídu a plno stráveného času, a proč, aby vše ted šlo v niveč..... tak aspoň nějaký ty věci si chci s sebou vzít, když s tim máš problém tak si nic neber :) , nevim jestli ty si zažil už ten 1.wipe, já osobně jo a řeknu ti že když už sem zvyklej na dia věci a přejít z5 na cobl je fakt divný.... je to muj názor nevim jak vy, ale já chci odletovku, a kdo chce ten nový začátek ať si do nich nic nedá ne? jednoduché
0

#32 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 19 August 2011 - 12:33 PM

A kdo ti cpe cobl věci? Však máš /kit zeleznynastroje a /kit vyzbroj, a zacinas zelezem :D Pak stačí udělat díru do Y < 16 a pár minut kutat. A neříkej, že nevíš jak si vydělat eura, to tady ví každej kdo zažil 1. wipe.
0

#33 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 19 August 2011 - 12:56 PM

View PostPsojed, on 19 August 2011 - 12:33 PM, said:

A kdo ti cpe cobl věci? Však máš /kit zeleznynastroje a /kit vyzbroj, a zacinas zelezem :D Pak stačí udělat díru do Y < 16 a pár minut kutat. A neříkej, že nevíš jak si vydělat eura, to tady ví každej kdo zažil 1. wipe.


vim najdu třtinu a je to :D ale stekjně nechci shánět věci, já stavim ve velkým a to se nezmění :D a už tak shánět třeba sandstone atd na stavbu bude záhul :D myslim že 1 bedna by byla vyhovující nebo 2 teda
0

#34 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 20 August 2011 - 12:25 AM

Hmm.... tak to vypadá, že pokud by byl zase nový svět, a musel bych vše dělat od znova, tak bych se na to hraní vykašlal a naplno se věnoval svému serveru.... Když člověk buduje nějáký větší projekt, třeba s kamarádem, a věnuje tomu dost času, tak je celkem blbé, že se mu všechno co udělal, a na čem si zakládal, smaže.... Vždycky k tomu nějak "citově přilnu" a pak me sžírá ten pocit, že jsem obětoval takovou spoustu času ničemu..... Nechci zde šířit reklamu, a proto ten kdo má zájem si zahrát na jiném serveru, necht´ napíše a mail ancientcraft@seznam.cz a já mu pošlu info... Exkrement
1

#35 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 August 2011 - 10:59 AM

View PostMC_Exkrement, on 20 August 2011 - 12:25 AM, said:

Nechci zde šířit reklamu, a proto ten kdo má zájem si zahrát na jiném serveru, necht´ napíše a mail ancientcraft@seznam.cz a já mu pošlu info...


Nějaký přesuny pravděpodobně proběhnou,.... a všimni si že já jsem nikdy plný wipe udělat nechtěl,... i třeba ten úplně první svět tady pořád mám a můžu ho zprovoznit, jen na něm nebudou žádný rezidence a zámky,...ale můžu z něj přetáhnout starý budouvy.....

A co se týče tvýho serveru ,.... ty tam nikdy už něbudeš nic vylepšovat,..? Ten novej svět se dělá hlavně,...spíš jenom kvůli tomu, že 1.8 slibuje jiný generování světa,.... nový postředí, řeky (už ne jen jezera), nový "dungeony",....a další kravinky, který hráčům poskytnou nový zážetek ze hry,....... a to se většinou bez vygenerování novýho světa neobejde,..... jako jsou možnosti, že někdo vytvoří plugin, aby se tyhle "novinky" daly ručně doplňovat do starých světů, ale né vždycky takový pluginy fungují 100%,.....
Takže pokud jsem dobře pochopil,....tvůj server nikdy nebude mít tyhle budoucí novinky plně funkční.....?
0

#36 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 20 August 2011 - 02:35 PM

Přesně tak, tvorba nový mapy je nevyhnutelná, pokud se nechceme vzdát novinek v generování světa (kobky, zříceniny hradů, řeky, houbový biomy, NPC vesnice, melouny a možná i sopky). Osobně jsem nikdy moc nechápal ty masivní stavební projekty v survival módu a problémy s nedostatkem surovin na stavbu. Od toho je přece creative mód, ne? Jinak jsem ještě četl, že bude možný nějak povolit creative v rámci survivalu, jakože by mohla bejt třeba nějaká stavební zóna, nebo samostatnej svět, do kterýho by se chodilo portálem a tam by se stavěly tyhle velký projekty. Ale těžko se teď něco vymejšlí, když ještě nejsou známý přesný informace, jen takový útržky.
Co se týče prací a ekonomiky, práce bych asi zrušil úplně a vrátil se k výměnnému obchodu. Nejsou prostě vyvážený, ty peníze mají jinou hodnotu pro farmera, kterej jen stojí na fleku a pokládá/rozbíjí třtinu a třeba pro woodcuttera, kterej musí sakra makat, aby vydělal stejný prachy. Tak většina lidí najoinuje farmera, aby měli dost, chybí pracovníci v ostatníc profesích a brečí, že neni co nakupovat. Spíš se mi líbí ty RPG prvky a zdokonalování se v profesích, ale peníze už ne. Nějakej expící systém by měl bejt i ve hře samotný, takže ještě uvidíme, jak to přesně bude fungovat.
0

#37 User is offline   Cellos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 3
  • Joined: 06-June 11

Posted 20 August 2011 - 03:04 PM

tak ja bych take nerad ztratil sve poctive nalezene mistecko a piplacku s domkem kterou sem si dal ale co se dá delat ale kdyby to slo sem radeji pro stehovani tedy 2
0

#38 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 20 August 2011 - 04:13 PM

No můj další projekt bude Notre dame v Paříži :) ta pěkná katedrála...., těšil sem se že se už do ní pustim ale od tý doby co tu čtu, že se neví co bude tak to zatim stavět nehodlám, mohl bych začít stavět jen pod podmínkou že bych měl záruku že se mi to přestěhuje :(, jelikož kvůli výšce se musim prokopat hloubš než 65, ale to je to nejmenší, piplačka je spíš s tim jak udělat pilíře atd. a né jako dům kde sou rovný stěny.... 1 dveře a střecha ze schodů...

Takže teď otázka, a zároveň prosba na Asuru... bylo by možné přesunout tuto stavbu na nový svět kdybych jí už teď postavil(rozestavil)
0

#39 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 August 2011 - 04:41 PM

Možný je teoreticky všechno,..... prevděpodobně budu přesouvat stavby VIP hráčů a po dohodě větší projekty.
Dál uvažuju o způsobu jak i ostatním hráčům přesunout aspoň nástroje a pár surovin a asi to udělám tak, že v
blízskosti spawnu, vytvořim menší stavbu se spoustou truhliček, které si hráči budou moct naplnit surovinama
a potom celou stavbu přenesu do nového světa. Jen musim vymyslet jakým způsobem si hráči budou ty nový
truhly označovat a zamykat. Zatim uvažuju o maximálně 2 dvojtruhlách na hráče, tak by měli mít všichni dostatek
surovin na nový začátek.
2

#40 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 20 August 2011 - 10:32 PM

View PostAsura, on 20 August 2011 - 04:41 PM, said:

Možný je teoreticky všechno,..... prevděpodobně budu přesouvat stavby VIP hráčů a po dohodě větší projekty.
Dál uvažuju o způsobu jak i ostatním hráčům přesunout aspoň nástroje a pár surovin a asi to udělám tak, že v
blízskosti spawnu, vytvořim menší stavbu se spoustou truhliček, které si hráči budou moct naplnit surovinama
a potom celou stavbu přenesu do nového světa. Jen musim vymyslet jakým způsobem si hráči budou ty nový
truhly označovat a zamykat. Zatim uvažuju o maximálně 2 dvojtruhlách na hráče, tak by měli mít všichni dostatek
surovin na nový začátek.



paráda, teď jen definitivní slovo jestli to přeneseš velikost je okolo 150x100 a musim prohlubovat zem, zítra jedu na soustředění a až se vrátim mohu se do toho pustit.. takže otázka mohu začít stavět a po vytvoření nového dvěta poprosit o přesunutí na 100% bylo by to veřejné a ne pro moje vlastní účely

předem dík za odpověd
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist