Mystiq.org - forum: Update serveru 2 - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Update serveru 2 revize 766

Poll: IP lock (0 member(s) have cast votes)

Chtěli byste aby se na vaše postavy dalo přihlásit jen z jedné IP adresy?

  1. ANO, hraju jen z jednoho místa se stálou IP (12 votes [33.33%] - View)

    Percentage of vote: 33.33%

  2. NE, rád hraju jak doma, tak ve škole, v práci nebo jinde... (24 votes [66.67%] - View)

    Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 May 2011 - 11:41 AM

Tak abyste si nemysleli, že server se nějak nemění, mám pro Vás pár informací.

1) určitě jste si všimly ankety o zamčení postav na IP adresu, já bych byl rád kdyby prošla,
ale bohužel vim že je tady spousta hráčů, kteří hrajou z různých IP adres....

2) bude změna přihlašovacího systému, podařilo se mi převést databázi hesel, takže pro stálé hráče to nebude žádná změna,....
pro nové hráče na serveru to bude ulehčení, prtože již nebude třeba zadávat emailovou adresu,....
A budou přístupné tyto příkazy:
/register <heslo> (registrace na server)
/login <heslo>
(přihlášení)
/l <heslo> (přihlášení, stejné jako předchozí příkaz)
/logout
(odhlášení)
/changepassword <staré heslo> <nové heslo>
(změna hesla)
/unregister <heslo>
(zrušení registrace)
3) měly by konečně správně fungovat rezidence,... hlavně funkce přiřadit jiným hráčům, aby mohli na Vašem pozemku
otevírat truhly,....

4) měly by být znovu obnoveny suroviny v podzemí v obydlených oblastech, při testu to vypadalo slibně, uvidíme jak to dopadne
na našem serveru, kdyby to nedopadlo dobře,... pořád máme zálohy.

5) bude přidár recept do caudronu:
1x blok s železnou rudou = 1x Gravel + 2x Clay Balls + 1x redstone + 1x egg
Takhle bude další přístup k železu,
jen se budou víc vykupovat vejce a bude otrava to vyrábět, protože to jde jen po jednom kusu...

6) bude přidáno několik věcí které si budette moct zakoupit pomocí příkazu: /kit
/kit nastroje (cena: 150$)
(jednou za 24 hodin)
1x kamenný krumpáč
1x kamenná lopata
1x kamenná sekera
/kit jidlo (cena: 50$)
(jednou za 12 hodin)
1x houbová polévka
1x chleba
1x jablko
/kit vyzbroj (cena: 18.000$)
(jednou za 24 hodin)
1x železná helma
1x železná zbroj
1x železné kalhoty
1x železné boty
1x železný meč
/kit koleje (cena: 6.000$)
(bez časového omezení)
64x koleje
/kit zeleznenastroje (cena: 4.500$)
(jednou za 24 hodin)
1x železný krumpáč
1x železná lopata
1x železná sekera

7) měly by fungovat truhličky na prodávání a vykupování předmětů, jak bylo popsáno v předchozím tématu

8) plugin MobRider, který umožní používání sedla na všem, opakuji na všem,...i na jiných hráčích,... Jen pozor,... nezkoušejte osedlat creepera, ten zrovna nebude tolerantní. Tento plugin je pro zábavu, osedlaná monstra se dají řídit pomocí rybářského prutu. Kdokoli toho bude nějak zneužívat, použití pavouků na šplhání přes zdi jiných hráčů, nebo použití osedlaných monster pro útok na jiné hráče a poté jejich okrádání, mu bude natrvalo odebrán přístup na server!

Co se týče LAGŮ u některých hráčů... šťoural jsem na internetu a z toho co jsem zjistil, to způsobuje samotný klient minecraftu jakym způsobem zpracovává síťová data. Již to řeší spousta lidí, bohužel zatim bez větších výsledků. Jediné co můžeme doporučit je v nastavení hry "options" v záložce "video setting" nastavit "Advanced OpenGL" na "ON". Tím Váš klient bude nahrávat POUZE bloky, které vaše postava vidí. Takže snížíte množství dat vyžádaných klientem od serveru a teoreticky by to mohlo pomoct nejen Vám, ale i samotnému serveru.
Další verze minecraftu (1.6) slibuje převážně opravu chyb herního klienta (a oficiální podporu Netheru pro multiplayer, což by mohlo znamenat že konečně uvidíme že na nás Ghasti střílí), takže teoreticky to by nám mohlo dát naději že se zbavíme těhto problémů.

Top je prozatim vše,.... já jdu ještě testovat další funkce,.. a doufám že v průběhu víkendu bude tohle všechno již na našem serveru. Jediná co by mě mohlo zastavit (kromě nějaké kritické chyby) by bylo nějaké extrémě luxusní vítězství českých hokejistů a já bych propadl bouřlivým oslavám... i když doufám že ve stavu intoxikace budu schopen dát dohromady revizi serveru bez větších problémů....

EDIT: ještě nevim kdy přesně bude update, protože musim dát dohromady funkční zálohování serveru,....
0

#2 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 13 May 2011 - 11:49 AM

Konečně bude mít smysl prodávat lapis lazuli za prachy :) Jenom bych řekl, že blok železa z cauldronu s takovouhle nebude příliš využíván.
0

#3 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 May 2011 - 11:59 AM

za ten kit koleje mas u me pivko... skoda ze prisel az ted kdy sem veskere svoje zasoby zeleza dal do stavby koleji k ironforge :)

#4 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 13 May 2011 - 12:07 PM

Naaahodou, ty novy kity jsou super :) akorat je cena ponekud neprimerena. (tim samozrejme myslim ze je to levny)
Kazdopadne s pristupem k takovymu mnozstvi koleji zkusim udelat nejakou kvalitni nazdemni zeleznicni sit :)
(jo a za truhlicky taky dik)
0

#5 User is offline   Sandy 

  • Group: VIP
  • Posts: 566
  • Joined: 10-January 11

Posted 13 May 2011 - 01:46 PM

No vecerniku, pro tebe je to mozna levny, ale pro nejakyho hrace jako sem ja, ktery tam prijde vazne jen obcas se odreagovat, tak bude vydelavat na brneni mesic :)

pak bych mel dotaz k budu 4) jakym zpusobem to bude obnoveny... ve vetsine jeskynich jsou vsude pochodne a je to ruzne rozkopany. Budou ty jeskyne dany do puvodniho stavu nebo to zustane stejne, jen pouze misto kamene bude obcas neco jineho?
0

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 May 2011 - 01:58 PM

Měl by se vytvořit původní stav surovin/minerálů a nahrát pouze přes kamenný bloky,...
takže veškerý podzemní stavby by měly zůstat neporušený,...
0

#7 User is offline   TmsK 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 11-May 11

Posted 13 May 2011 - 02:01 PM

Podotknem, že pokiaľ má niekto dynamickú ip adresu, tak sa nebude môcť napojiť, aspoň na "inom serveri" sa nedalo.
0

#8 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 13 May 2011 - 03:48 PM

Luxusní novinky, už se těšim, jak budu jezdit na krávě do města. A nový kity jsou taky super, hlavně ty koleje a výzbroj.
+1
0

#9 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 13 May 2011 - 03:54 PM

Taky by to chtelo recept na sedlo do cauldronu - napriklad 8x Leather + 1 Iron ingot + 1 String
0

#10 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 13 May 2011 - 03:56 PM

No jestli potrebujes sedlo tak ja mam ted 4 jedno ti necham v Ironforge v bedne.
0

#11 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 13 May 2011 - 05:34 PM

sandy - nikdo ti nebrani si vydelavat. napriklad ja jeste pred par tydnama kupoval zelezo za 30k$/ks ... a nebranim se dalsimu naboru zamestnani lidi. aktualne budu vykupovat pravdepodobne kamen (diky kolejnicim chcu zkusit postavit mensi celosvetovou zeleznicni sit) kteryho budu potrebovat hodne. Tzn - zdroje financi tu jsou ;)
0

#12 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 13 May 2011 - 07:56 PM

Jeste me napadla jedna vec.. co kit na minecarty? :D
0

#13 User is offline   Wiranri 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 766
  • Joined: 13-October 09

Posted 14 May 2011 - 04:28 PM

Nebo hooooodně předraženy kit TNT ;)
0

#14 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 May 2011 - 05:25 PM

Takže to vypadá že update se ještě na nějakou dobu zdrží!
a to z důvodu že na nový revizi nefunguje jedna funkce.... a to sou zálohy,.. ;)

Už jsem napsal několika programátorům, jestli by to neopravili a myslim že jeden se do toho pustí,...
ale netušim jak dlouho mu to bude trvat,...

Jinak všechno ostatní vypadá že jede,.... pak co se týče samotnýho updatu,
bude nějakou dobu trvat... viděl bych to na 2-3 hodinky a to kvůli tomu obnovení surovin,...
Když jsem to testoval u sebe.... vypadalo to v pohodě,...jedinej problém byl ,že to prostě trvá dlouho,...
0

#15 User is offline   Sandy 

  • Group: VIP
  • Posts: 566
  • Joined: 10-January 11

Posted 14 May 2011 - 06:28 PM

Mel bych otazku ohledne webove mapy serveru. Jak se aktualizuje? Musis to delat nejak slozite rucne nebo spustis script? Pokud je to script, tak nedalo by se k tomu scriptu napsat, aby se za urcitou dobu sam spustil (napr. 1x denne, nebo 1x za xx hodin... podle narocnosti toho scriptu)?
0

#16 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 May 2011 - 08:06 PM

script jsem viděl jen na vytvoření mapy jako 1 obrázku,..bez jakýkoli funkce,...a ten sciprt už na nový verzi kterou chci nahodit nejde...
tohle co tam teď je dělám růčo,.... stáhnu svět ze serveru k sobě, a hodim to do jednoho softu a ono mi to vygeneruje ty mapy i s tim scriptem,... a to nahraju na web,....
0

#17 User is offline   Sandy 

  • Group: VIP
  • Posts: 566
  • Joined: 10-January 11

Posted 14 May 2011 - 09:33 PM

View PostAsura, on 14 May 2011 - 08:06 PM, said:

script jsem viděl jen na vytvoření mapy jako 1 obrázku,..bez jakýkoli funkce,...a ten sciprt už na nový verzi kterou chci nahodit nejde...
tohle co tam teď je dělám růčo,.... stáhnu svět ze serveru k sobě, a hodim to do jednoho softu a ono mi to vygeneruje ty mapy i s tim scriptem,... a to nahraju na web,....


Aha, to je skoda, ze to nejde automaticky... se vzdycky tesim, kdyz neco postavim, jak to pak bude vypadat na mape :)
0

#18 Guest_Guest_*

  • Group: Guests

Posted 16 May 2011 - 08:19 PM

achjo, server je celý den plný =_=
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist